'Japanse eigenaars niet content: Brys moet voor job bij STVV vrezen'

186 stemmen
'Japanse eigenaars niet content: Brys moet voor job bij STVV vrezen'

Gezien het spelersmateriaal voorhanden, doet STVV het ook dit seizoen meer dan behoorlijk. Een pluim dus voor coach Marc Brys, die tactisch nog steeds tot de beste trainers op de Belgische velden behoort. Maar daar denken de Japanse eigenaars van de Kanaries, DMM, blijkbaar anders over.


Het is duidelijk dat de eigenaars van de club andere motieven hebben dan sportieve successen op korte termijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar eens toen de opbrengsten van recordtransfer Tomiyasu amper in extra versterkingen werden geïnvesteerd. Bovendien richt DMM zich vooral op de Aziatische markt en dat speelt eveneens een rol in het aankoopbeleid. In de voorbije mercato werden opnieuw verschillende spelers uit Azië aangetrokken, maar slechts een aantal van hun bleken een versterking.

Onder meer de Vietnamees Phuong en Zuid-Koreaan Lee komen amper in actie en maandag geraakte al bekend dat de Japanse eigenaars daar niet mee kunnen lachen. Volgens Het Laatste Nieuws zou de positie van Brys daarom in gevaar komen. Een ontslag dreigt, maar Brys wil daar niet te veel aan denken. "Ik ga geen commentaar geven natuurlijk. De Japanners beslissen. En ook al doe en beslis ik alles in eer en geweten, daar heb ik sowieso geen vat op", reageerde hij.

Voorzitter David Meekers, die in principe weinig kan veranderen aan beslissingen van de Japanse eigenaars, maakt zich echter sterk dat Brys gewoon op post blijft. "De keuze voor een Belgische hoofdcoach was en is een zeer bewuste keuze. Die staat dus niet ter discussie. Als dat wel zo zou zijn, dan wist ik het. Dat Phuong en Lee nog niet worden gebezigd, heeft daar niks mee te maken."

LEES OOK: Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Brys ontslaan zou belachelijk zijn ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

42
42
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

21
21
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

70
70
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

367
367
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

54
54
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

172
172
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

210
210
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

162
162
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

459
459
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

114
114
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

155
155
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

311
311
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

123
123
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

59
59
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

255
255
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

165
165
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

444
444
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

289
289
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

551
551
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws