'Japanse eigenaars niet content: Brys moet voor job bij STVV vrezen'

door
'Japanse eigenaars niet content: Brys moet voor job bij STVV vrezen'

Gezien het spelersmateriaal voorhanden, doet STVV het ook dit seizoen meer dan behoorlijk. Een pluim dus voor coach Marc Brys, die tactisch nog steeds tot de beste trainers op de Belgische velden behoort. Maar daar denken de Japanse eigenaars van de Kanaries, DMM, blijkbaar anders over.


Het is duidelijk dat de eigenaars van de club andere motieven hebben dan sportieve successen op korte termijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar eens toen de opbrengsten van recordtransfer Tomiyasu amper in extra versterkingen werden geïnvesteerd. Bovendien richt DMM zich vooral op de Aziatische markt en dat speelt eveneens een rol in het aankoopbeleid. In de voorbije mercato werden opnieuw verschillende spelers uit Azië aangetrokken, maar slechts een aantal van hun bleken een versterking.

Onder meer de Vietnamees Phuong en Zuid-Koreaan Lee komen amper in actie en maandag geraakte al bekend dat de Japanse eigenaars daar niet mee kunnen lachen. Volgens Het Laatste Nieuws zou de positie van Brys daarom in gevaar komen. Een ontslag dreigt, maar Brys wil daar niet te veel aan denken. "Ik ga geen commentaar geven natuurlijk. De Japanners beslissen. En ook al doe en beslis ik alles in eer en geweten, daar heb ik sowieso geen vat op", reageerde hij.

Voorzitter David Meekers, die in principe weinig kan veranderen aan beslissingen van de Japanse eigenaars, maakt zich echter sterk dat Brys gewoon op post blijft. "De keuze voor een Belgische hoofdcoach was en is een zeer bewuste keuze. Die staat dus niet ter discussie. Als dat wel zo zou zijn, dan wist ik het. Dat Phuong en Lee nog niet worden gebezigd, heeft daar niks mee te maken."

LEES OOK: 'STVV slikt ferme blessuredomper'

Brys ontslaan zou belachelijk zijn ...

Meest recent

‘Garcia haalt eeuwige flop terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

6
6
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

40
40
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

8
8
Verrassende boodschap voor Garcia: "Duivels zijn geen doel"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

28
28
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

34
34
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

148
148
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

146
146
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

29
29
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

118
118
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

110
110
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

286
286
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

39
39
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

200
200
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

960
960
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

381
381
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

143
143
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

132
132
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

545
545
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

379
379
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

35
35
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

510
510
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

130
130
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

92
92
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

149
149
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

220
220

Meer sportnieuws