Vanaken zet jacht op Brugse monopolie in, Mbokani enige spelbreker

door
Vanaken zet jacht op Brugse monopolie in, Mbokani enige spelbreker

Na 14 speeldagen blijft Club Brugge de autoritaire leider in de Jupiler Pro League, meer zelfs: na de nederlaag van Standard in Gent loopt Blauw-Zwart weer drie punten verder uit in de stand. Ook in de individuele rankings bouwen de troepen van Philippe Clement stilaan aan hun monopolie.


Het Pro Assist Century 21-klassement lijkt Ruud Vormer (Club Brugge) zelfs nu al niet meer te kunnen ontglippen, want de Nederlander dikte zijn totaal tegen KV Kortrijk al aan tot 11 assists. Daarmee heeft Vormer bijna dubbel zoveel beslissende passes achter zijn naam als achtervolgers Vadis Odjidja en Onur Kaya, elk goed voor zes stuks.

In het Clean Sheet-ranking zit Simon Mignolet (Club Brugge) na de 3-0 zege dan weer iets steviger in het zadel. De doelman en publiekslieveling op Jan Breydel hield nu al voor de achtste keer zijn netten schoon, drie keer meer dan gedeelde tweedes in de stand Sammy Bossut, Daniel Schmidt, Hendrik Van Crombrugge en Arnaud Bodart.

Alleen de Gouden Stier kunnen ze in Brugge voorlopig niet bemachtigen, want die blijft op de rug van Dieumerci Mbokani (Antwerp) pronken. De Congolese spits dikte zijn totaal tegen Moeskroen aan tot 10 stuks, al zag hij toch één concurrent dichterbij komen: Hans Vanaken scoorde zaterdag twee keer en zit zo aan acht doelpunten voor, jawel, Club Brugge.

LEES OOK: Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Wie is de belangrijkste speler van Club Brugge?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

88
88
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

47
47
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

139
139
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

140
140
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

160
160
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

177
177
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

355
355
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

120
120
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

88
88
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

49
49
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

48
48
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

28
28
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

148
148
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

102
102
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

53
53
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

86
86
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

377
377
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

132
132
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

552
552
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

608
608
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

391
391
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

255
255
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

320
320
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

105
105

Meer sportnieuws