Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku: "Blijf toch sportief!"

door
Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku:

De topper tussen AA Gent en Standard stelde zondagavond allerminst teleur. Uiteindelijk trokken de Buffalo's aan het langste eind na een erg spectaculair duel: 3-1. Al zag de ploeg van coach Jess Thorup wel zijn aanvoerder uitvallen: Vadis Odjidja werd immers naar de kleedkamer gestuurd met een dubbele gele kaart.


Over die laatste kaart was wel één en ander te doen. Vadis deelde immers een duw uit aan Paul-José Mpoku, maar die liep hem wel al een hele tijd te provoceren. "Voor mij is dit geen rode kaart. Het is misschien zelfs een gele kaart voor de tegenstander omdat hij ze probeerde te forceren. Mpoku probeerde hem de hele tweede helft uit te dagen. Al moet Vadis ook wel slimmer zijn", reageerde Thorup bij Play Sports.

Ook Sven Kums, die een sterke wedstrijd speelde, vond een tweede geel overdreven voor zijn aanvoerder. "Er was een licht duwtje van Vadis, maar om daarvoor te doen alsof je in het gezicht geraakt bent, is jammer. Ik merkte dat ze Vadis aan het zoeken waren na zijn eerste gele kaart", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

Doelman Thomas Kaminski ging zelfs nog een stap verder. "Misschien moet de arbitrage daar ook eens op beginnen te letten. Hij wordt voortdurend geprovoceerd en krijgt ook heel wat tikken te verwerken tijdens een wedstrijd. Zó gaan liggen is niet collegiaal, het is iemand écht een kaart aannaaien. Je moet nog altijd sportief blijven, zelfs in een topwedstrijd als deze", aldus Kaminski, die wel benadrukt dat Vadis met al zijn ervaring beter had moeten reageren.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Mpoku had ook een gele kaart moeten krijgen in deze fase ...

Meest recent

Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

10
10
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

10
10
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

311
311
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

282
282
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

32
32
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

271
271
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

107
107
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

44
44
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

93
93
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

77
77
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

318
318
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

212
212
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

221
221
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

197
197
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

121
121
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

292
292
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

327
327
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

910
910
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

60
60
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

384
384
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

79
79
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1393
1393
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

436
436

Meer sportnieuws