Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku: "Blijf toch sportief!"

520 stemmen
Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku:

De topper tussen AA Gent en Standard stelde zondagavond allerminst teleur. Uiteindelijk trokken de Buffalo's aan het langste eind na een erg spectaculair duel: 3-1. Al zag de ploeg van coach Jess Thorup wel zijn aanvoerder uitvallen: Vadis Odjidja werd immers naar de kleedkamer gestuurd met een dubbele gele kaart.


Over die laatste kaart was wel één en ander te doen. Vadis deelde immers een duw uit aan Paul-José Mpoku, maar die liep hem wel al een hele tijd te provoceren. "Voor mij is dit geen rode kaart. Het is misschien zelfs een gele kaart voor de tegenstander omdat hij ze probeerde te forceren. Mpoku probeerde hem de hele tweede helft uit te dagen. Al moet Vadis ook wel slimmer zijn", reageerde Thorup bij Play Sports.

Ook Sven Kums, die een sterke wedstrijd speelde, vond een tweede geel overdreven voor zijn aanvoerder. "Er was een licht duwtje van Vadis, maar om daarvoor te doen alsof je in het gezicht geraakt bent, is jammer. Ik merkte dat ze Vadis aan het zoeken waren na zijn eerste gele kaart", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

Doelman Thomas Kaminski ging zelfs nog een stap verder. "Misschien moet de arbitrage daar ook eens op beginnen te letten. Hij wordt voortdurend geprovoceerd en krijgt ook heel wat tikken te verwerken tijdens een wedstrijd. Zó gaan liggen is niet collegiaal, het is iemand écht een kaart aannaaien. Je moet nog altijd sportief blijven, zelfs in een topwedstrijd als deze", aldus Kaminski, die wel benadrukt dat Vadis met al zijn ervaring beter had moeten reageren.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Mpoku had ook een gele kaart moeten krijgen in deze fase ...

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

0
0
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

35
35
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

17
17
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

68
68
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

133
133
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

593
593
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

81
81
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

207
207
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

137
137
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

478
478
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

446
446
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

144
144
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

299
299
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

43
43
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

196
196
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

474
474
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

632
632
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

58
58
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

137
137
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

375
375
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

57
57
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

53
53
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

421
421
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws