Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku: "Blijf toch sportief!"

520 stemmen
Gent walgt van 'kaartennaaier' Mpoku:

De topper tussen AA Gent en Standard stelde zondagavond allerminst teleur. Uiteindelijk trokken de Buffalo's aan het langste eind na een erg spectaculair duel: 3-1. Al zag de ploeg van coach Jess Thorup wel zijn aanvoerder uitvallen: Vadis Odjidja werd immers naar de kleedkamer gestuurd met een dubbele gele kaart.


Over die laatste kaart was wel één en ander te doen. Vadis deelde immers een duw uit aan Paul-José Mpoku, maar die liep hem wel al een hele tijd te provoceren. "Voor mij is dit geen rode kaart. Het is misschien zelfs een gele kaart voor de tegenstander omdat hij ze probeerde te forceren. Mpoku probeerde hem de hele tweede helft uit te dagen. Al moet Vadis ook wel slimmer zijn", reageerde Thorup bij Play Sports.

Ook Sven Kums, die een sterke wedstrijd speelde, vond een tweede geel overdreven voor zijn aanvoerder. "Er was een licht duwtje van Vadis, maar om daarvoor te doen alsof je in het gezicht geraakt bent, is jammer. Ik merkte dat ze Vadis aan het zoeken waren na zijn eerste gele kaart", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

Doelman Thomas Kaminski ging zelfs nog een stap verder. "Misschien moet de arbitrage daar ook eens op beginnen te letten. Hij wordt voortdurend geprovoceerd en krijgt ook heel wat tikken te verwerken tijdens een wedstrijd. Zó gaan liggen is niet collegiaal, het is iemand écht een kaart aannaaien. Je moet nog altijd sportief blijven, zelfs in een topwedstrijd als deze", aldus Kaminski, die wel benadrukt dat Vadis met al zijn ervaring beter had moeten reageren.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Mpoku had ook een gele kaart moeten krijgen in deze fase ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

4
4
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

12
12
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

32
32
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

125
125
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

81
81
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

151
151
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

75
75
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

360
360
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

96
96
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

226
226
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

713
713
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

516
516
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

107
107
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

244
244
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

840
840
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

126
126
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

570
570
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

571
571
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1001
1001
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

350
350
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

543
543
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

345
345

Meer sportnieuws