Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

De voorbije midweekspeeldag was nog maar pas achter de rug, of daar lag speelronde 14 alweer om de hoek. Die snelle opeenvolging van matchen had gelukkig echter geen negatieve impact op het niveau, want zowel zaterdag als zondag kregen we enkele leuke potten voetbal te zien. Wij keken dan ook het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Het wordt met de week duidelijker: de Gouden Schoen zal dit jaar voor de vierde opeenvolgende keer rond Blauw-Zwarte voeten knellen. De enige vraag die nog lijkt te resten is of Hans Vanaken dan wel Ruud Vormer voor de tweede maal het kleinood in ontvangst mag nemen, want de ijzersterke tandem van Club Brugge draait dit seizoen weer vol op toerental. Tegen KV Kortrijk zetten ze dat nog maar eens in de verf, met de Nederlandse aanvoerder die zijn assisttotaal opschroefde tot 11 stuks terwijl Vanaken zich met doelpunten nummer zeven en acht van deze campagne andermaal de titel van matchwinnaar toe-eigende.



Vormer lijkt zo goed op weg om zich opnieuw tot assistkoning te kronen, maar toch is het de lange dirigent van de competitieleider die momenteel over de beste papieren beschikt om zijn status als beste speler in België te verlengen. Zelfs in een naar zijn doen iets mindere vorm verdeelt en heerst Vanaken immers met een onaantastbaar aura dat alleen Paul-José Mpoku vorige week eventjes kon verstoren. Hannes Van der Bruggen, zelf nochtans geen doetje, liep er zaterdag alvast voor spek en bonen bij, met Marco Verratti wacht nu een nog veel lastigere klant. De generale repetitie mocht er best zijn, aan Vanaken om woensdag in Parijs ook op het toneel van de Champions League te schitteren.

Jonathan DAVID (AA Gent)
In het begin van het seizoen was hij nog een vaste klant in dit lijstje, maar de laatste weken zat Jonathan David wat op zijn tandvlees. In de maand oktober kwam het 19-jarige goudhaantje van AA Gent zelfs geen enkele keer tot scoren, het sein voor coach Jess Thorup om hem voor de topper tegen Standard aan de kant te houden. Nood breekt echter wet, en toen het perfecte thuisrapport na dik een uur spelen in het gedrang leek te komen mocht David dus alsnog zijn opwachting maken. Het oorspronkelijke plan met de schaduwspits mocht evenwel al snel de prullenbak in toen niet veel later Vadis Odjidja werd uitgesloten.



Na die rode kaart riep Thorup zijn invaller weer bij zich en gaf hij hem de instructies mee om vanuit een iets lagere positie voor diepgang te zorgen in de omschakeling. Een taak die David ter harte nam, want op een van zijn rushes werd de Canadees zo van de sokken gelopen door Selim Amallah. Die mocht nog van geluk spreken dat hij zelf niet van kon gaan douchen, maar geen nood: bij de daaropvolgende vrije trap werd Zinho Vanheusden betrapt op handspel en wél van het veld gestuurd. De bijhorende strafschop was dan weer een kolfje naar de hand van koele kikker David, die zijn totaal zo eindelijk opkrikte naar zeven stuks. En mogelijk weer vertrokken is voor een nieuwe sterke reeks.

Nurio FORTUNA (Charleroi)
We hadden ook kunnen kiezen voor Aboubakary Koita (Waasland-Beveren), Kevin Hoggas (Cercle Brugge), Onur Kaya (KV Mechelen), Selim Amallah (Standard), Roman Bezus of Alessio Castro-Montes (beiden AA Gent), maar in een weekend dat bol stond van de wereldgoals vonden wij de schicht van Nurio Fortuna de mooiste. De linksachter van Charleroi nam een door KV Mechelen-doelman Yannick Thoelen ontzette hoekschop in één tijd op de slof, raakte de bal op een manier waar we allen wel eens van dromen en zag het leer vervolgens vol effect heerlijk in de verste bovenhoek krullen. Roberto Carlos zou er jaloers op zijn.



De Angolees kreeg zo loon naar werken voor zijn sterke seizoenstart, waarin hij nog maar twee minuten miste en zo na Dorian Dessoleil de veldspeler met de meeste minuten op de teller is in het Zwarte Land. In zijn derde jaar op Mambourg is Nurio er dan ook langzaam maar zeker uit aan het groeien tot een van de absolute sterkhouders in de op twee na minst gepasseerde defensie van het land. Op 24-jarige leeftijd heeft de snelle linksback bovendien nog steeds de nodige progressiemarge en wordt hij zo misschien wel de volgende Karolo die voor ettelijke miljoenen richting een gevestigde topclub trekt. Maar eerst nog Play-Off I spelen met Charleroi, momenteel zesde in de stand?

LEES OOK: Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 14?

Meest recent

'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

4
4
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

75
75
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

192
192
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

201
201
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

116
116
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

317
317
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

272
272
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

44
44
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

91
91
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

210
210
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

41
41
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

106
106
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

163
163
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

131
131
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

171
171
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

97
97
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

172
172
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

56
56
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

357
357
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

418
418
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

206
206
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

89
89
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

384
384
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

310
310
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

45
45

Meer sportnieuws