Goal Cercle terecht afgekeurd: "Voet Foster op pols Van Crombrugge"

door
Goal Cercle terecht afgekeurd:

Anderlecht won met 2-1 van Cercle Brugge en zet zo verder de jacht in op Play-Off I, al had de partij ook helemaal anders kunnen lopen. Een doelpunt van invaller Lyle Foster werd immers afgekeurd wegens een overtreding op doelman Hendrik Van Crombrugge. De Zuid-Afrikaan zou de bal immers uit de handen van het Anderlecht-sluitstuk hebben getikt.


Analist Bob Peeters was echter niet helemaal overtuigd van de beslissing. "Ik had op een gegeven moment de indruk dat Van Crombrugge de bal lost en Foster de bal daarna pas raakt. Dus is het de vraag wat als eerste gebeurt. En we kunnen wel blijven discussiëren, maar het is geen clear error. Dus als je de regels volgt moet Laforge bij zijn beslissing blijven", klonk het bij Play Sports.

Op één van de herhalingen (zie onderstaand beeld) lijkt Foster wel degelijk eerst Van Crombrugge te raken, waardoor de doelman moet lossen. Maar ook daar is Peeters niet helemaal zeker van. "We hebben ook meerdere herhalingen moeten bekijken en bij die laatste zie je dat Van Crombrugge de bal inderdaad vast heeft. Maar dan wordt het beeld stilgezet, pas als ze dit laten doorlopen kan je het echt weten."

UPDATE 21u20
Het afgekeurde doelpunt in het Lotto Park blijft de gemoederen beroeren, want ook na de topper tussen AA Gent en Standard kwam het Play Sports-panel nog eens terug op de fase. Als reactie op de technische problemen van de VAR in de Ghelamco Arena merkte Bob Peeters namelijk op dat er hier een halfuur geen videoref beschikbaar was, terwijl de man in het busje eerder op de dag wel nog de gelijkmaker van Cercle annuleerde.

Karl Vannieuwkerke pikte daarop snel in. "Achteraf gezien terecht trouwens, want ik heb foto's gezien waarop de voet van Foster op de rechterpols zit van Van Crombrugge. Het is effectief daardoor dat die vervolgens de bal lost", aldus de presentator. Of die dan duidelijkere beelden dan het onderstaande fragment tot zijn beschikking heeft is voorlopig niet geweten, al lijkt het er steeds meer op dat de VAR het wel degelijk bij het rechte eind had.

LEES OOK: Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Werd de goal van Cercle terecht afgekeurd?

Meest recent

'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

7
7
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

10
10
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

133
133
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

109
109
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

50
50
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

178
178
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

326
326
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

114
114
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

252
252
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

233
233
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

134
134
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

133
133
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

94
94
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

87
87
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

438
438
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

48
48
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

310
310
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

377
377
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

282
282
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

351
351
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

273
273
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

524
524
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

802
802

Meer sportnieuws