Goal Cercle terecht afgekeurd: "Voet Foster op pols Van Crombrugge"

door
Goal Cercle terecht afgekeurd:

Anderlecht won met 2-1 van Cercle Brugge en zet zo verder de jacht in op Play-Off I, al had de partij ook helemaal anders kunnen lopen. Een doelpunt van invaller Lyle Foster werd immers afgekeurd wegens een overtreding op doelman Hendrik Van Crombrugge. De Zuid-Afrikaan zou de bal immers uit de handen van het Anderlecht-sluitstuk hebben getikt.


Analist Bob Peeters was echter niet helemaal overtuigd van de beslissing. "Ik had op een gegeven moment de indruk dat Van Crombrugge de bal lost en Foster de bal daarna pas raakt. Dus is het de vraag wat als eerste gebeurt. En we kunnen wel blijven discussiëren, maar het is geen clear error. Dus als je de regels volgt moet Laforge bij zijn beslissing blijven", klonk het bij Play Sports.

Op één van de herhalingen (zie onderstaand beeld) lijkt Foster wel degelijk eerst Van Crombrugge te raken, waardoor de doelman moet lossen. Maar ook daar is Peeters niet helemaal zeker van. "We hebben ook meerdere herhalingen moeten bekijken en bij die laatste zie je dat Van Crombrugge de bal inderdaad vast heeft. Maar dan wordt het beeld stilgezet, pas als ze dit laten doorlopen kan je het echt weten."

UPDATE 21u20
Het afgekeurde doelpunt in het Lotto Park blijft de gemoederen beroeren, want ook na de topper tussen AA Gent en Standard kwam het Play Sports-panel nog eens terug op de fase. Als reactie op de technische problemen van de VAR in de Ghelamco Arena merkte Bob Peeters namelijk op dat er hier een halfuur geen videoref beschikbaar was, terwijl de man in het busje eerder op de dag wel nog de gelijkmaker van Cercle annuleerde.

Karl Vannieuwkerke pikte daarop snel in. "Achteraf gezien terecht trouwens, want ik heb foto's gezien waarop de voet van Foster op de rechterpols zit van Van Crombrugge. Het is effectief daardoor dat die vervolgens de bal lost", aldus de presentator. Of die dan duidelijkere beelden dan het onderstaande fragment tot zijn beschikking heeft is voorlopig niet geweten, al lijkt het er steeds meer op dat de VAR het wel degelijk bij het rechte eind had.

LEES OOK: 'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Werd de goal van Cercle terecht afgekeurd?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

33
33
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

41
41
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

33
33
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

152
152
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

102
102
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

120
120
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

95
95
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

114
114
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

113
113
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

48
48
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

44
44
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

446
446
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

124
124
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

196
196
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

272
272
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

60
60
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

100
100
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

57
57
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws