Goal Cercle terecht afgekeurd: "Voet Foster op pols Van Crombrugge"

928 stemmen
Goal Cercle terecht afgekeurd:

Anderlecht won met 2-1 van Cercle Brugge en zet zo verder de jacht in op Play-Off I, al had de partij ook helemaal anders kunnen lopen. Een doelpunt van invaller Lyle Foster werd immers afgekeurd wegens een overtreding op doelman Hendrik Van Crombrugge. De Zuid-Afrikaan zou de bal immers uit de handen van het Anderlecht-sluitstuk hebben getikt.


Analist Bob Peeters was echter niet helemaal overtuigd van de beslissing. "Ik had op een gegeven moment de indruk dat Van Crombrugge de bal lost en Foster de bal daarna pas raakt. Dus is het de vraag wat als eerste gebeurt. En we kunnen wel blijven discussiëren, maar het is geen clear error. Dus als je de regels volgt moet Laforge bij zijn beslissing blijven", klonk het bij Play Sports.

Op één van de herhalingen (zie onderstaand beeld) lijkt Foster wel degelijk eerst Van Crombrugge te raken, waardoor de doelman moet lossen. Maar ook daar is Peeters niet helemaal zeker van. "We hebben ook meerdere herhalingen moeten bekijken en bij die laatste zie je dat Van Crombrugge de bal inderdaad vast heeft. Maar dan wordt het beeld stilgezet, pas als ze dit laten doorlopen kan je het echt weten."

UPDATE 21u20
Het afgekeurde doelpunt in het Lotto Park blijft de gemoederen beroeren, want ook na de topper tussen AA Gent en Standard kwam het Play Sports-panel nog eens terug op de fase. Als reactie op de technische problemen van de VAR in de Ghelamco Arena merkte Bob Peeters namelijk op dat er hier een halfuur geen videoref beschikbaar was, terwijl de man in het busje eerder op de dag wel nog de gelijkmaker van Cercle annuleerde.

Karl Vannieuwkerke pikte daarop snel in. "Achteraf gezien terecht trouwens, want ik heb foto's gezien waarop de voet van Foster op de rechterpols zit van Van Crombrugge. Het is effectief daardoor dat die vervolgens de bal lost", aldus de presentator. Of die dan duidelijkere beelden dan het onderstaande fragment tot zijn beschikking heeft is voorlopig niet geweten, al lijkt het er steeds meer op dat de VAR het wel degelijk bij het rechte eind had.

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Werd de goal van Cercle terecht afgekeurd?

Meest recent

Nederlanders bejubelen Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

18
18
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

165
165
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

212
212
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

218
218
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

54
54
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

83
83
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

154
154
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

39
39
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

47
47
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

451
451
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

111
111
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

154
154
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

170
170
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

872
872
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

90
90
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

235
235
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

77
77
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

34
34
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

353
353
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

256
256
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

354
354
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

106
106

Meer sportnieuws