Goal Cercle terecht afgekeurd: "Voet Foster op pols Van Crombrugge"

928 stemmen
Goal Cercle terecht afgekeurd:

Anderlecht won met 2-1 van Cercle Brugge en zet zo verder de jacht in op Play-Off I, al had de partij ook helemaal anders kunnen lopen. Een doelpunt van invaller Lyle Foster werd immers afgekeurd wegens een overtreding op doelman Hendrik Van Crombrugge. De Zuid-Afrikaan zou de bal immers uit de handen van het Anderlecht-sluitstuk hebben getikt.


Analist Bob Peeters was echter niet helemaal overtuigd van de beslissing. "Ik had op een gegeven moment de indruk dat Van Crombrugge de bal lost en Foster de bal daarna pas raakt. Dus is het de vraag wat als eerste gebeurt. En we kunnen wel blijven discussiëren, maar het is geen clear error. Dus als je de regels volgt moet Laforge bij zijn beslissing blijven", klonk het bij Play Sports.

Op één van de herhalingen (zie onderstaand beeld) lijkt Foster wel degelijk eerst Van Crombrugge te raken, waardoor de doelman moet lossen. Maar ook daar is Peeters niet helemaal zeker van. "We hebben ook meerdere herhalingen moeten bekijken en bij die laatste zie je dat Van Crombrugge de bal inderdaad vast heeft. Maar dan wordt het beeld stilgezet, pas als ze dit laten doorlopen kan je het echt weten."

UPDATE 21u20
Het afgekeurde doelpunt in het Lotto Park blijft de gemoederen beroeren, want ook na de topper tussen AA Gent en Standard kwam het Play Sports-panel nog eens terug op de fase. Als reactie op de technische problemen van de VAR in de Ghelamco Arena merkte Bob Peeters namelijk op dat er hier een halfuur geen videoref beschikbaar was, terwijl de man in het busje eerder op de dag wel nog de gelijkmaker van Cercle annuleerde.

Karl Vannieuwkerke pikte daarop snel in. "Achteraf gezien terecht trouwens, want ik heb foto's gezien waarop de voet van Foster op de rechterpols zit van Van Crombrugge. Het is effectief daardoor dat die vervolgens de bal lost", aldus de presentator. Of die dan duidelijkere beelden dan het onderstaande fragment tot zijn beschikking heeft is voorlopig niet geweten, al lijkt het er steeds meer op dat de VAR het wel degelijk bij het rechte eind had.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Werd de goal van Cercle terecht afgekeurd?

Meest recent

'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

2
2
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

31
31
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

52
52
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

55
55
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

25
25
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

26
26
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

67
67
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

183
183
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

131
131
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

59
59
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

50
50
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

67
67
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

522
522
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

583
583
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

134
134
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

398
398
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

180
180
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

276
276
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

234
234
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1205
1205
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

487
487
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

338
338
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

718
718
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

857
857

Meer sportnieuws