AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

306
AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

In een boeiende topper heeft AA Gent zijn uitstekende thuisreputatie nogmaals in de verf gezet. In een tumultueuze tweede helft met twee rode kaarten zetten de Buffalo's een scheve situatie nog helemaal recht.

Standard wou vanavond de kloof met Club weer verkleinen tot drie punten. Daarvoor moest het wel de zege pakken op het veld van AA Gent. De Buffalo's wonnen thuis voorlopig alles maar acteerden uit enorm wisselvallig. Coach Thorup roteerde weer gretig en bracht met Castro-Montes, Bezoes en Mohammadi een pak nieuwe namen aan de aftrap, ook Kums was opnieuw fit. Bij de bezoekers kwamen Oulare en Amallah in de basis, Carcela begon andermaal op de bank.
Rouches slaan toe op slag van rust
De Rouches openden sterk met een vroege kans voor Lestienne die een prima kans over de kooi van Kaminski mikte. In een wedstrijd die traag op gang kwam, kreeg AA Gent rond het kwartier een eerste kansje, vanuit een schuine hoek vond Depoitre doelman Bodart op zijn weg. AA Gent nam nu het meeste initiatief en halfweg de eerste helft knalde Odjija een metertje over. Een paar minuten later schoot Depoitre nipt naast. De wedstrijd ging nu plots goed over en weer en Oulare en Bastien vergaten aan de overzijde om Standard op voorsprong te zetten. De Rouches beloonden zichzelf toch vlak voor de pauze toen Amallah prachtig werd vrijgespeeld en even knap de 0-1 in de winkelhaak jaste.

Standard komt opnieuw goed voor de dag in een topwedstrijd.
Tumultueuze slotfase met twee rode kaarten in boeiende topper
AA Gent kwam scherp uit de kleedkamer en na een handvol minuten knalde Bezus vanop afstand , zijn poging ging enig mooi via de onderkant van de lat in doel: 1-1. De Buffalo's tankten vertrouwen maar konden evengoed snel weer op een achterstand zijn geplaatst toen Ngadeu kinderlijk in de fout ging en Oulare zwak naast trapte. Iets voor het uur kwam de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar een geplaatste kopbal van Depoitre ging nipt naast de kooi van Bodart. De wedstrijd bleef volledig in evenwicht want twee minuten later ging ook een poging van Lestienne nipt voorlangs. Zo bleven beide ploegen hun kansen krijgen. Op twintig minuten van het einde kreeg Odjija een domme tweede gele kaart en zo moest de thuisploeg de slotfase nog met een man minder afwerken. Ondanks de man minder bleef AA Gent de betere ploeg en in de laatste tien minuten moest ook Standard met een man minder verder na handspel van Vanheusden. Tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een strafschop, vakkundig omgezet door David. In het slot maakte Castro-Montes het zaakje helemaal af door de 3-1 prachtig in doel te krullen. De bezoekers misten in de slotminuut nog een strafschop via Mpoku. AA Gent pakt zo eens te meer de zege in eigen huis.
Scoreverloop:
0-1 (44') Amallah, 1-1 (48') Bezus, 2-1 (85') David, 3-1 (90') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Odjija (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (71')
Vanheusden (Standard) krijgt een tweede gele kaart (84')
Mpoku (Standard) mist een strafschop (90+5'')





LEES OOK: AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

Verdiende Odjija een rode kaart?

Meest recent

De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

0
0
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

2
2
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

64
64
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

19
19
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

47
47
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

52
52
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

54
54
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

224
224
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

357
357
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

109
109
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

260
260
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

134
134
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

106
106
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

465
465
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

561
561
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

64
64
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

774
774
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

76
76
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

647
647
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1134
1134
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30

Meer sportnieuws