AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

door
AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

In een boeiende topper heeft AA Gent zijn uitstekende thuisreputatie nogmaals in de verf gezet. In een tumultueuze tweede helft met twee rode kaarten zetten de Buffalo's een scheve situatie nog helemaal recht.

Standard wou vanavond de kloof met Club weer verkleinen tot drie punten. Daarvoor moest het wel de zege pakken op het veld van AA Gent. De Buffalo's wonnen thuis voorlopig alles maar acteerden uit enorm wisselvallig. Coach Thorup roteerde weer gretig en bracht met Castro-Montes, Bezoes en Mohammadi een pak nieuwe namen aan de aftrap, ook Kums was opnieuw fit. Bij de bezoekers kwamen Oulare en Amallah in de basis, Carcela begon andermaal op de bank.
Rouches slaan toe op slag van rust
De Rouches openden sterk met een vroege kans voor Lestienne die een prima kans over de kooi van Kaminski mikte. In een wedstrijd die traag op gang kwam, kreeg AA Gent rond het kwartier een eerste kansje, vanuit een schuine hoek vond Depoitre doelman Bodart op zijn weg. AA Gent nam nu het meeste initiatief en halfweg de eerste helft knalde Odjija een metertje over. Een paar minuten later schoot Depoitre nipt naast. De wedstrijd ging nu plots goed over en weer en Oulare en Bastien vergaten aan de overzijde om Standard op voorsprong te zetten. De Rouches beloonden zichzelf toch vlak voor de pauze toen Amallah prachtig werd vrijgespeeld en even knap de 0-1 in de winkelhaak jaste.

Standard komt opnieuw goed voor de dag in een topwedstrijd.
Tumultueuze slotfase met twee rode kaarten in boeiende topper
AA Gent kwam scherp uit de kleedkamer en na een handvol minuten knalde Bezus vanop afstand , zijn poging ging enig mooi via de onderkant van de lat in doel: 1-1. De Buffalo's tankten vertrouwen maar konden evengoed snel weer op een achterstand zijn geplaatst toen Ngadeu kinderlijk in de fout ging en Oulare zwak naast trapte. Iets voor het uur kwam de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar een geplaatste kopbal van Depoitre ging nipt naast de kooi van Bodart. De wedstrijd bleef volledig in evenwicht want twee minuten later ging ook een poging van Lestienne nipt voorlangs. Zo bleven beide ploegen hun kansen krijgen. Op twintig minuten van het einde kreeg Odjija een domme tweede gele kaart en zo moest de thuisploeg de slotfase nog met een man minder afwerken. Ondanks de man minder bleef AA Gent de betere ploeg en in de laatste tien minuten moest ook Standard met een man minder verder na handspel van Vanheusden. Tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een strafschop, vakkundig omgezet door David. In het slot maakte Castro-Montes het zaakje helemaal af door de 3-1 prachtig in doel te krullen. De bezoekers misten in de slotminuut nog een strafschop via Mpoku. AA Gent pakt zo eens te meer de zege in eigen huis.
Scoreverloop:
0-1 (44') Amallah, 1-1 (48') Bezus, 2-1 (85') David, 3-1 (90') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Odjija (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (71')
Vanheusden (Standard) krijgt een tweede gele kaart (84')
Mpoku (Standard) mist een strafschop (90+5'')





LEES OOK: AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

Verdiende Odjija een rode kaart?

Meest recent

Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

11
11
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

113
113
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

82
82
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

36
36
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

191
191
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

241
241
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

287
287
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

71
71
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

381
381
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

314
314
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

415
415
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

201
201
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

92
92
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

200
200
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

74
74
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

395
395
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

595
595
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

89
89
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

301
301
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

249
249
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

532
532
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

460
460
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

738
738
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

600
600

Meer sportnieuws