AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

door
AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

In een boeiende topper heeft AA Gent zijn uitstekende thuisreputatie nogmaals in de verf gezet. In een tumultueuze tweede helft met twee rode kaarten zetten de Buffalo's een scheve situatie nog helemaal recht.

Standard wou vanavond de kloof met Club weer verkleinen tot drie punten. Daarvoor moest het wel de zege pakken op het veld van AA Gent. De Buffalo's wonnen thuis voorlopig alles maar acteerden uit enorm wisselvallig. Coach Thorup roteerde weer gretig en bracht met Castro-Montes, Bezoes en Mohammadi een pak nieuwe namen aan de aftrap, ook Kums was opnieuw fit. Bij de bezoekers kwamen Oulare en Amallah in de basis, Carcela begon andermaal op de bank.
Rouches slaan toe op slag van rust
De Rouches openden sterk met een vroege kans voor Lestienne die een prima kans over de kooi van Kaminski mikte. In een wedstrijd die traag op gang kwam, kreeg AA Gent rond het kwartier een eerste kansje, vanuit een schuine hoek vond Depoitre doelman Bodart op zijn weg. AA Gent nam nu het meeste initiatief en halfweg de eerste helft knalde Odjija een metertje over. Een paar minuten later schoot Depoitre nipt naast. De wedstrijd ging nu plots goed over en weer en Oulare en Bastien vergaten aan de overzijde om Standard op voorsprong te zetten. De Rouches beloonden zichzelf toch vlak voor de pauze toen Amallah prachtig werd vrijgespeeld en even knap de 0-1 in de winkelhaak jaste.

Standard komt opnieuw goed voor de dag in een topwedstrijd.
Tumultueuze slotfase met twee rode kaarten in boeiende topper
AA Gent kwam scherp uit de kleedkamer en na een handvol minuten knalde Bezus vanop afstand , zijn poging ging enig mooi via de onderkant van de lat in doel: 1-1. De Buffalo's tankten vertrouwen maar konden evengoed snel weer op een achterstand zijn geplaatst toen Ngadeu kinderlijk in de fout ging en Oulare zwak naast trapte. Iets voor het uur kwam de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar een geplaatste kopbal van Depoitre ging nipt naast de kooi van Bodart. De wedstrijd bleef volledig in evenwicht want twee minuten later ging ook een poging van Lestienne nipt voorlangs. Zo bleven beide ploegen hun kansen krijgen. Op twintig minuten van het einde kreeg Odjija een domme tweede gele kaart en zo moest de thuisploeg de slotfase nog met een man minder afwerken. Ondanks de man minder bleef AA Gent de betere ploeg en in de laatste tien minuten moest ook Standard met een man minder verder na handspel van Vanheusden. Tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een strafschop, vakkundig omgezet door David. In het slot maakte Castro-Montes het zaakje helemaal af door de 3-1 prachtig in doel te krullen. De bezoekers misten in de slotminuut nog een strafschop via Mpoku. AA Gent pakt zo eens te meer de zege in eigen huis.
Scoreverloop:
0-1 (44') Amallah, 1-1 (48') Bezus, 2-1 (85') David, 3-1 (90') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Odjija (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (71')
Vanheusden (Standard) krijgt een tweede gele kaart (84')
Mpoku (Standard) mist een strafschop (90+5'')





LEES OOK: AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Verdiende Odjija een rode kaart?

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

0
0
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

102
102
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

187
187
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

37
37
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

70
70
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

315
315
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

551
551
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

137
137
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

76
76
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

61
61
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

44
44
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

731
731
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

290
290
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

454
454
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

199
199
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

166
166
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws