AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

306
AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

In een boeiende topper heeft AA Gent zijn uitstekende thuisreputatie nogmaals in de verf gezet. In een tumultueuze tweede helft met twee rode kaarten zetten de Buffalo's een scheve situatie nog helemaal recht.

Standard wou vanavond de kloof met Club weer verkleinen tot drie punten. Daarvoor moest het wel de zege pakken op het veld van AA Gent. De Buffalo's wonnen thuis voorlopig alles maar acteerden uit enorm wisselvallig. Coach Thorup roteerde weer gretig en bracht met Castro-Montes, Bezoes en Mohammadi een pak nieuwe namen aan de aftrap, ook Kums was opnieuw fit. Bij de bezoekers kwamen Oulare en Amallah in de basis, Carcela begon andermaal op de bank.
Rouches slaan toe op slag van rust
De Rouches openden sterk met een vroege kans voor Lestienne die een prima kans over de kooi van Kaminski mikte. In een wedstrijd die traag op gang kwam, kreeg AA Gent rond het kwartier een eerste kansje, vanuit een schuine hoek vond Depoitre doelman Bodart op zijn weg. AA Gent nam nu het meeste initiatief en halfweg de eerste helft knalde Odjija een metertje over. Een paar minuten later schoot Depoitre nipt naast. De wedstrijd ging nu plots goed over en weer en Oulare en Bastien vergaten aan de overzijde om Standard op voorsprong te zetten. De Rouches beloonden zichzelf toch vlak voor de pauze toen Amallah prachtig werd vrijgespeeld en even knap de 0-1 in de winkelhaak jaste.

Standard komt opnieuw goed voor de dag in een topwedstrijd.
Tumultueuze slotfase met twee rode kaarten in boeiende topper
AA Gent kwam scherp uit de kleedkamer en na een handvol minuten knalde Bezus vanop afstand , zijn poging ging enig mooi via de onderkant van de lat in doel: 1-1. De Buffalo's tankten vertrouwen maar konden evengoed snel weer op een achterstand zijn geplaatst toen Ngadeu kinderlijk in de fout ging en Oulare zwak naast trapte. Iets voor het uur kwam de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar een geplaatste kopbal van Depoitre ging nipt naast de kooi van Bodart. De wedstrijd bleef volledig in evenwicht want twee minuten later ging ook een poging van Lestienne nipt voorlangs. Zo bleven beide ploegen hun kansen krijgen. Op twintig minuten van het einde kreeg Odjija een domme tweede gele kaart en zo moest de thuisploeg de slotfase nog met een man minder afwerken. Ondanks de man minder bleef AA Gent de betere ploeg en in de laatste tien minuten moest ook Standard met een man minder verder na handspel van Vanheusden. Tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een strafschop, vakkundig omgezet door David. In het slot maakte Castro-Montes het zaakje helemaal af door de 3-1 prachtig in doel te krullen. De bezoekers misten in de slotminuut nog een strafschop via Mpoku. AA Gent pakt zo eens te meer de zege in eigen huis.
Scoreverloop:
0-1 (44') Amallah, 1-1 (48') Bezus, 2-1 (85') David, 3-1 (90') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Odjija (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (71')
Vanheusden (Standard) krijgt een tweede gele kaart (84')
Mpoku (Standard) mist een strafschop (90+5'')





LEES OOK: AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Verdiende Odjija een rode kaart?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

88
88
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

39
39
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

31
31
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

155
155
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

43
43
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

67
67
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

40
40
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

201
201
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

46
46
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

127
127
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

74
74
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

219
219
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

202
202
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

259
259
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

148
148
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

236
236
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

304
304
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

317
317
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

265
265
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

345
345
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

526
526
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

240
240

Meer sportnieuws