AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

door
AA Gent klopt Standard na zinderende match vol incidenten

In een boeiende topper heeft AA Gent zijn uitstekende thuisreputatie nogmaals in de verf gezet. In een tumultueuze tweede helft met twee rode kaarten zetten de Buffalo's een scheve situatie nog helemaal recht.

Standard wou vanavond de kloof met Club weer verkleinen tot drie punten. Daarvoor moest het wel de zege pakken op het veld van AA Gent. De Buffalo's wonnen thuis voorlopig alles maar acteerden uit enorm wisselvallig. Coach Thorup roteerde weer gretig en bracht met Castro-Montes, Bezoes en Mohammadi een pak nieuwe namen aan de aftrap, ook Kums was opnieuw fit. Bij de bezoekers kwamen Oulare en Amallah in de basis, Carcela begon andermaal op de bank.
Rouches slaan toe op slag van rust
De Rouches openden sterk met een vroege kans voor Lestienne die een prima kans over de kooi van Kaminski mikte. In een wedstrijd die traag op gang kwam, kreeg AA Gent rond het kwartier een eerste kansje, vanuit een schuine hoek vond Depoitre doelman Bodart op zijn weg. AA Gent nam nu het meeste initiatief en halfweg de eerste helft knalde Odjija een metertje over. Een paar minuten later schoot Depoitre nipt naast. De wedstrijd ging nu plots goed over en weer en Oulare en Bastien vergaten aan de overzijde om Standard op voorsprong te zetten. De Rouches beloonden zichzelf toch vlak voor de pauze toen Amallah prachtig werd vrijgespeeld en even knap de 0-1 in de winkelhaak jaste.

Standard komt opnieuw goed voor de dag in een topwedstrijd.
Tumultueuze slotfase met twee rode kaarten in boeiende topper
AA Gent kwam scherp uit de kleedkamer en na een handvol minuten knalde Bezus vanop afstand , zijn poging ging enig mooi via de onderkant van de lat in doel: 1-1. De Buffalo's tankten vertrouwen maar konden evengoed snel weer op een achterstand zijn geplaatst toen Ngadeu kinderlijk in de fout ging en Oulare zwak naast trapte. Iets voor het uur kwam de thuisploeg dicht bij een voorsprong maar een geplaatste kopbal van Depoitre ging nipt naast de kooi van Bodart. De wedstrijd bleef volledig in evenwicht want twee minuten later ging ook een poging van Lestienne nipt voorlangs. Zo bleven beide ploegen hun kansen krijgen. Op twintig minuten van het einde kreeg Odjija een domme tweede gele kaart en zo moest de thuisploeg de slotfase nog met een man minder afwerken. Ondanks de man minder bleef AA Gent de betere ploeg en in de laatste tien minuten moest ook Standard met een man minder verder na handspel van Vanheusden. Tot overmaat van ramp kreeg de thuisploeg een strafschop, vakkundig omgezet door David. In het slot maakte Castro-Montes het zaakje helemaal af door de 3-1 prachtig in doel te krullen. De bezoekers misten in de slotminuut nog een strafschop via Mpoku. AA Gent pakt zo eens te meer de zege in eigen huis.
Scoreverloop:
0-1 (44') Amallah, 1-1 (48') Bezus, 2-1 (85') David, 3-1 (90') Castro-Montes
Bijzonderheid:
Odjija (AA Gent) krijgt een tweede gele kaart (71')
Vanheusden (Standard) krijgt een tweede gele kaart (84')
Mpoku (Standard) mist een strafschop (90+5'')





LEES OOK: Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

Verdiende Odjija een rode kaart?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

4
4
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

39
39
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

107
107
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

170
170
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

179
179
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

476
476
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

58
58
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

237
237
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

45
45
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

90
90
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

122
122
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

171
171
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

544
544
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

316
316
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

208
208
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

421
421
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

278
278
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

270
270
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

271
271
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

643
643
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

194
194
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

135
135
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

69
69
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

57
57
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

38
38

Meer sportnieuws