Bellamy vol lof voor Anderlecht: "Draait allemaal rond één ding"

door
Bellamy vol lof voor Anderlecht:

In het zog van Vincent Kompany maakten afgelopen zomer een aantal Manchester City-pionnen hun intrede bij RSC Anderlecht. Eén van de bekendste namen was Craig Bellamy. De ex-spits van onder meer City, Liverpool en West Ham United werd aangesteld als coach van de beloften.


Opvallend want bij Cardiff City werd Bellamy nog aan de kant geschoven in die functie wegens vermeend 'pestgedrag' richting bepaalde jeugdspelers. De oud-spits ontkende dat verhaal telkens en stelde dat hij gewoon wat empathie miste. Hij vindt het ook veelzeggend dat Kompany hem een nieuwe kans gaf. "Vincent kent mij. Als één van de grootste spelers ooit in de Premier League je als één van de eerste aanstelt bij de club waar hij van houdt, dan zegt dat genoeg. Zo niet, weet je niet waarover je bezig bent. Ik denk niet dat mensen Kompany zien als iemand die slecht is in het beoordelen van personen", vertelt hij in The Times.

Om bij Anderlecht aan de slag te gaan moest Bellamy wel het Britse continent verlaten en dat voor het eerst in zijn carrière. Maar daar lijkt hij geen spijt van te hebben. De Welshman is zeer tevreden over zijn nieuwe job. Bovendien is hij ook erg lovend over de jeugdwerking van Paars-Wit. "Er zijn al zes jongens van mijn team die dit seizoen debuteerden bij de eerste ploeg. Bij Cardiff was dat helemaal niemand op twee jaar tijd. Hoe hard ik ook probeerde, ik kon ze zelfs niet laten trainen met de A-ploeg. Het is dus van het ene uiterste naar het andere, hier draait het allemaal om de jeugdopleiding", klinkt het.

LEES OOK: 'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Anderlecht heeft momenteel de beste opleiding in België ...

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

0
0
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

71
71
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

31
31
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

65
65
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

42
42
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

118
118
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

579
579
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

149
149
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

423
423
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

296
296
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

118
118
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

153
153
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

474
474
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

391
391
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

338
338
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

864
864
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

280
280
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

502
502
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

957
957

Meer sportnieuws