Emery zorgt zelf voor nieuw hoofdstuk in Xhaka-affaire

door
Emery zorgt zelf voor nieuw hoofdstuk in Xhaka-affaire

Granit Xhaka lijkt zijn krediet te hebben verspeeld bij Arsenal. De aanvoerder werd bij zijn wissel tegen Crystal Palace uitgejoeld door de fans. Daarop kon de Zwitser zich niet langer inhouden, met wilde handgebaren maakte hij zijn onvrede tegen de eigen aanhang duidelijk.


En die uitbarsting komt hem mogelijk duur te staan. "Ik denk dat hij geen aanvoerder meer kan zijn", stelt analist en ex-Gunner Emmanuel Petit in de Britse pers. "Zijn reactie was onacceptabel. Zijn prestaties op het veld zijn tot daar aan toe, maar wat hij daarna deed is echt van een ander niveau. Zoiets kún je niet doen in Engeland, dat zien ze als verraad."

Xhaka kwam inmiddels wel zelf met een reactie. Hij verklaarde zijn woede-uitbarsting onder meer door het feit dat zijn vrouw en dochter werden uitgescholden. "Ik liet mezelf gaan en reageerde op een manier die niet respectvol is voor mijn team en de fans die de club wél steunen. Dat was niet mijn intentie en het spijt me als mensen dat zo interpreteerden", trok hij het boetekleed aan.

UPDATE 01/11
Ondanks zijn openlijke excuses is de soap rond Xhaka nog niet voorbij. Arsenal-manager Unai Emery heeft vrijdag verteld dat hij ook niet hoeft te rekenen op speelminuten tegen Wolverhampton Wanderers. De Zwitserse middenvelder was dit seizoen een basisspeler, maar zit voorlopig niet bij de selectie. Emery maakte overigens niet duidelijk wanneer Xhaka wel weer in aanmerking komt voor speeltijd in de hoofdmacht.

LEES OOK: Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Xhaka kan beter vertrekken bij Arsenal ...

Meest recent

De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

10
10
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

20
20
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

39
39
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

23
23
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

59
59
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

224
224
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

229
229
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

321
321
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

271
271
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

139
139
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

49
49
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

237
237
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

66
66
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

517
517
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

431
431
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

162
162
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

250
250
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

935
935
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

147
147
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

570
570
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

286
286
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

69
69

Meer sportnieuws