De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

427 stemmen
De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

Momenteel gaat het gezien de zevende plaats in de competitie en nogal stroeve aanvalsspel allemaal heel eventjes wat minder met KRC Genk, maar dat neemt niet weg dat er in de Luminus Arena de voorbije jaren prima werk geleverd werd. De Limburgers vergaarden zo stilaan zelfs een reputatie als een van de beste opleidingsclubs in Europa.


Naar aanleiding van het Champions League-treffen in en tegen Liverpool van aanstaande dinsdag maakte BT Sport dan ook een kort stukje over de landskampioen. Daarin komen onder andere trainer Felice Mazzu, hoofd van de jeugdopleiding Koen Daerden en technisch directeur Dimitri de Condé aan het woord. Vooral die laatste speelde een grote rol in het succes van de afgelopen jaren en gaf graag inkijk in de formule die dat mogelijk maakte. "Het is de filosofie van de club om jonge spelers klaar te maken. Dat doen we in de eerste plaats door te kijken naar talent uit onze regio, wat voorop staat, en ten tweede door jonge buitenlanders naar hier te halen."

"Er zijn genoeg spelers van 19 of 20 jaar die beseffen dat ze nog niet klaar zijn voor de Premier League of La Liga. Dat zijn de spelers die wij ervan moeten overtuigen dat Genk een heel goede tussenstap is. Iedereen staat achter die filosofie en de manier waarop we spelers ontwikkelen tot no nonsense spelers" gaat De Condé verder. Ook het mentale aspect is in zijn opvatting dus zeer belangrijk. "Wat we in de opleiding vaststellen is dat mentale kracht vaak het verschil maakt. Van iemand als Kevin De Bruyne zag je op zijn zestiende al wat voor een winnaar hij is. Dat verander je niet en heb je of heb je niet, maar als club kan je wel stabiliteit geven aan de spelers."

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

7
7
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

90
90
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

36
36
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

96
96
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

290
290
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

288
288
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

410
410
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

762
762
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

159
159
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

327
327
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

103
103
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

166
166
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

429
429
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

457
457
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

317
317
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

224
224
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

431
431
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

345
345
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

884
884
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

644
644
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

539
539
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

376
376

Meer sportnieuws