De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

door
De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

Momenteel gaat het gezien de zevende plaats in de competitie en nogal stroeve aanvalsspel allemaal heel eventjes wat minder met KRC Genk, maar dat neemt niet weg dat er in de Luminus Arena de voorbije jaren prima werk geleverd werd. De Limburgers vergaarden zo stilaan zelfs een reputatie als een van de beste opleidingsclubs in Europa.


Naar aanleiding van het Champions League-treffen in en tegen Liverpool van aanstaande dinsdag maakte BT Sport dan ook een kort stukje over de landskampioen. Daarin komen onder andere trainer Felice Mazzu, hoofd van de jeugdopleiding Koen Daerden en technisch directeur Dimitri de Condé aan het woord. Vooral die laatste speelde een grote rol in het succes van de afgelopen jaren en gaf graag inkijk in de formule die dat mogelijk maakte. "Het is de filosofie van de club om jonge spelers klaar te maken. Dat doen we in de eerste plaats door te kijken naar talent uit onze regio, wat voorop staat, en ten tweede door jonge buitenlanders naar hier te halen."

"Er zijn genoeg spelers van 19 of 20 jaar die beseffen dat ze nog niet klaar zijn voor de Premier League of La Liga. Dat zijn de spelers die wij ervan moeten overtuigen dat Genk een heel goede tussenstap is. Iedereen staat achter die filosofie en de manier waarop we spelers ontwikkelen tot no nonsense spelers" gaat De Condé verder. Ook het mentale aspect is in zijn opvatting dus zeer belangrijk. "Wat we in de opleiding vaststellen is dat mentale kracht vaak het verschil maakt. Van iemand als Kevin De Bruyne zag je op zijn zestiende al wat voor een winnaar hij is. Dat verander je niet en heb je of heb je niet, maar als club kan je wel stabiliteit geven aan de spelers."

LEES OOK: Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

15
15
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

6
6
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

24
24
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

35
35
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

494
494
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

48
48
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

136
136
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

82
82
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

68
68
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

123
123
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

87
87
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

86
86
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

33
33
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

73
73
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

196
196
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

408
408
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

222
222
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

224
224
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

186
186
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

73
73
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1690
1690
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

53
53
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

53
53

Meer sportnieuws