De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

door
De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

Momenteel gaat het gezien de zevende plaats in de competitie en nogal stroeve aanvalsspel allemaal heel eventjes wat minder met KRC Genk, maar dat neemt niet weg dat er in de Luminus Arena de voorbije jaren prima werk geleverd werd. De Limburgers vergaarden zo stilaan zelfs een reputatie als een van de beste opleidingsclubs in Europa.


Naar aanleiding van het Champions League-treffen in en tegen Liverpool van aanstaande dinsdag maakte BT Sport dan ook een kort stukje over de landskampioen. Daarin komen onder andere trainer Felice Mazzu, hoofd van de jeugdopleiding Koen Daerden en technisch directeur Dimitri de Condé aan het woord. Vooral die laatste speelde een grote rol in het succes van de afgelopen jaren en gaf graag inkijk in de formule die dat mogelijk maakte. "Het is de filosofie van de club om jonge spelers klaar te maken. Dat doen we in de eerste plaats door te kijken naar talent uit onze regio, wat voorop staat, en ten tweede door jonge buitenlanders naar hier te halen."

"Er zijn genoeg spelers van 19 of 20 jaar die beseffen dat ze nog niet klaar zijn voor de Premier League of La Liga. Dat zijn de spelers die wij ervan moeten overtuigen dat Genk een heel goede tussenstap is. Iedereen staat achter die filosofie en de manier waarop we spelers ontwikkelen tot no nonsense spelers" gaat De Condé verder. Ook het mentale aspect is in zijn opvatting dus zeer belangrijk. "Wat we in de opleiding vaststellen is dat mentale kracht vaak het verschil maakt. Van iemand als Kevin De Bruyne zag je op zijn zestiende al wat voor een winnaar hij is. Dat verander je niet en heb je of heb je niet, maar als club kan je wel stabiliteit geven aan de spelers."

LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Hayen in clinch met Antwerp-fans: Genk-coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

0
0
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

24
24
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

60
60
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

45
45
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

51
51
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

226
226
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

370
370
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

338
338
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

22
22
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

67
67
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

107
107
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

422
422
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

164
164
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

331
331
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

288
288
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

239
239
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

177
177

Meer sportnieuws