De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

door
De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

Momenteel gaat het gezien de zevende plaats in de competitie en nogal stroeve aanvalsspel allemaal heel eventjes wat minder met KRC Genk, maar dat neemt niet weg dat er in de Luminus Arena de voorbije jaren prima werk geleverd werd. De Limburgers vergaarden zo stilaan zelfs een reputatie als een van de beste opleidingsclubs in Europa.


Naar aanleiding van het Champions League-treffen in en tegen Liverpool van aanstaande dinsdag maakte BT Sport dan ook een kort stukje over de landskampioen. Daarin komen onder andere trainer Felice Mazzu, hoofd van de jeugdopleiding Koen Daerden en technisch directeur Dimitri de Condé aan het woord. Vooral die laatste speelde een grote rol in het succes van de afgelopen jaren en gaf graag inkijk in de formule die dat mogelijk maakte. "Het is de filosofie van de club om jonge spelers klaar te maken. Dat doen we in de eerste plaats door te kijken naar talent uit onze regio, wat voorop staat, en ten tweede door jonge buitenlanders naar hier te halen."

"Er zijn genoeg spelers van 19 of 20 jaar die beseffen dat ze nog niet klaar zijn voor de Premier League of La Liga. Dat zijn de spelers die wij ervan moeten overtuigen dat Genk een heel goede tussenstap is. Iedereen staat achter die filosofie en de manier waarop we spelers ontwikkelen tot no nonsense spelers" gaat De Condé verder. Ook het mentale aspect is in zijn opvatting dus zeer belangrijk. "Wat we in de opleiding vaststellen is dat mentale kracht vaak het verschil maakt. Van iemand als Kevin De Bruyne zag je op zijn zestiende al wat voor een winnaar hij is. Dat verander je niet en heb je of heb je niet, maar als club kan je wel stabiliteit geven aan de spelers."

LEES OOK: Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

0
0
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

36
36
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

15
15
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

71
71
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

143
143
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

172
172
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

71
71
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

24
24
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

99
99
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

193
193
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

202
202
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

83
83
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

466
466
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

326
326
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

400
400
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

125
125
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

72
72
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

543
543
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

573
573
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

404
404
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

408
408
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

280
280
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2125
2125
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

142
142
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

325
325

Meer sportnieuws