De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

427
De Condé doet formule voor Genks succes uit de doeken

Momenteel gaat het gezien de zevende plaats in de competitie en nogal stroeve aanvalsspel allemaal heel eventjes wat minder met KRC Genk, maar dat neemt niet weg dat er in de Luminus Arena de voorbije jaren prima werk geleverd werd. De Limburgers vergaarden zo stilaan zelfs een reputatie als een van de beste opleidingsclubs in Europa.


Naar aanleiding van het Champions League-treffen in en tegen Liverpool van aanstaande dinsdag maakte BT Sport dan ook een kort stukje over de landskampioen. Daarin komen onder andere trainer Felice Mazzu, hoofd van de jeugdopleiding Koen Daerden en technisch directeur Dimitri de Condé aan het woord. Vooral die laatste speelde een grote rol in het succes van de afgelopen jaren en gaf graag inkijk in de formule die dat mogelijk maakte. "Het is de filosofie van de club om jonge spelers klaar te maken. Dat doen we in de eerste plaats door te kijken naar talent uit onze regio, wat voorop staat, en ten tweede door jonge buitenlanders naar hier te halen."

"Er zijn genoeg spelers van 19 of 20 jaar die beseffen dat ze nog niet klaar zijn voor de Premier League of La Liga. Dat zijn de spelers die wij ervan moeten overtuigen dat Genk een heel goede tussenstap is. Iedereen staat achter die filosofie en de manier waarop we spelers ontwikkelen tot no nonsense spelers" gaat De Condé verder. Ook het mentale aspect is in zijn opvatting dus zeer belangrijk. "Wat we in de opleiding vaststellen is dat mentale kracht vaak het verschil maakt. Van iemand als Kevin De Bruyne zag je op zijn zestiende al wat voor een winnaar hij is. Dat verander je niet en heb je of heb je niet, maar als club kan je wel stabiliteit geven aan de spelers."

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Condé is de beste TD in België

Meest recent

Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

29
29
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

58
58
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

311
311
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

56
56
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

116
116
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

26
26
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

26
26
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

184
184
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

11
11
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

32
32
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

242
242
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

75
75
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

135
135
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

64
64
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

270
270
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

122
122
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

364
364
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

27
27
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

573
573
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

284
284
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

421
421
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

415
415
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

485
485
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

630
630

Meer sportnieuws