Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

363
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

Midweekvoetbal, niet iedereen is er een even grote fan van. Toch werd de voorbije drie dagen speelronde 13 in de Jupiler Pro League afgewerkt, met daarin zelfs enkele uiterst interessante affiches. Wij keken alvast aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Jonathan BOLINGI (KAS Eupen)
Voorafgaand aan het seizoen waren ze misschien wel degradatiekandidaat nummer één, maar kijk: na 13 speeldagen bezet Eupen netjes diezelfde plaats in het klassement. Met negen punten voorsprong op rode lantaarn Cercle Brugge lijkt een verlengd verblijf in 1A nu al zelfs zo goed als zeker, iets waar de Panda’s na dinsdag eindelijk ook Jonathan Bolongi dankbaar voor mogen zijn. Het Congolese speerpunt scoorde tegen KV Kortrijk met twee echte spitsengoals op voorzetten van de flanken – eentje vanaf links, eentje vanaf rechts – namelijk nog maar pas zijn eerste doelpunten van deze campagne.



Die leverden meteen wel de drie punten op, goed voor een derde uitzege van het seizoen tegenover nul aan de eigen Kehrweg. Een knappe 10 op 15 in de jongste vijf matchen ook, het vertrouwen in coach Beñat San José werd dus niet beschaamd. Ook zonder trainerswissel wist Eupen na een miserabele start, waarin het amper drie punten puurde uit acht duels, op die manier immers de kentering in te zetten. Knap werk van de Spanjaard, die tevreden toekeek hij zijn aanvalsleider nu ook écht verlost is van de blessure die een streep trok door zijn competitiestart. Bolingi kan zo wel eens vertrokken zijn voor een sterke terugronde.

Ruud VORMER (Club Brugge)
Club Brugge had woensdag in het Guldensporenstadion twee prima parades van Simon Mignolet nodig om de drie punten mee naar huis te nemen, waarmee de doelman nu al voor de zevende keer dit seizoen de nul hield. Aangezien de Blauw-Zwarte spitsen maar bleven morsen met de kansen leek de Rode Duivel zich zo tot matchwinnaar te ontpoppen, tot Mbaye Diagne diep in blessuretijd dan toch de bevrijdende 2-0 binnen tikte. De assist voor de poepsimpele treffer van de Senegalees kwam van wie anders dan Ruud Vormer, in de eerste helft ook alweer aangever bij de openingsgoal van David Okereke.



De Nederlandse aanvoerder zit zo na 12 wedstrijden – Club heeft nog een verplaatsing naar Charleroi tegoed – al aan 10 beslissende passes, een waanzinnig gemiddelde waarmee hij andermaal de onbetwiste assistkoning van de JPL is. Hoewel hij zelf nog steeds wacht op zijn eerste treffer heeft de middenvelder zo een voet in meer dan één derde van de Brugse doelpunten, bij elk van de laatste drie ballen die tegen de touwen vlogen was hij de foerier. Hans Vanaken mag dan wel de dirigent zijn, Vormer is meer dan ooit de onbetwiste motor van de competitieleider. Dinsdag in Parijs zal zijn afwezigheid weer gevoeld worden.

Sander BERGE (KRC Genk)
Mazzu-time. In Charleroi is het al langer een begrip, en ook in Genk maken ze nu stilaan kennis met de konijnenpoot van de nieuwe coach. De landskampioen begon woensdag nochtans flauw aan de topper tegen Antwerp en kwam ook na de pauze niet scherp voor de dag, maar na de eerdere aansluitingstreffer van Ally Samatta sleepte Sander Berge in extremis alsnog een punt uit de brand. De Noorse middenvelder omspeelde in de absolute slotminuten de bezoekende defensie namelijk alsof het kegels waren en plaatste de bal vervolgens gecontroleerd voorbij een aan de grond genagelde Sinan Bolat.



Behalve het gelijkspel en bijhorende punt leverde het Genk meteen ook de bevestiging op dat Berge zijn vorm opnieuw in stijgende lijn zit. De sterkhouder begon na het mislopen van een eventuele toptransfer immers aarzelend aan het seizoen, maar lijkt de knop nu eindelijk volledig omgedraaid te hebben en klaar om het Limburgse middenveld weer bij de hand te nemen. Op 21-jarige leeftijd ontpopt Berge zich dan ook steeds meer tot leider in de kleedkamer, zo getuige zijn ‘shit game’-interview vlak na zijn late heroïek. Felice Mazzu hoopt alvast dat het goudhaantje die lijn nu doortrekt, te beginnen zaterdag in Eupen en dinsdag in Liverpool.

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 13?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

55
55
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

73
73
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

43
43
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

102
102
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

184
184
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

372
372
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

372
372
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

279
279
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

174
174
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws