Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

363 stemmen
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

Midweekvoetbal, niet iedereen is er een even grote fan van. Toch werd de voorbije drie dagen speelronde 13 in de Jupiler Pro League afgewerkt, met daarin zelfs enkele uiterst interessante affiches. Wij keken alvast aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Jonathan BOLINGI (KAS Eupen)
Voorafgaand aan het seizoen waren ze misschien wel degradatiekandidaat nummer één, maar kijk: na 13 speeldagen bezet Eupen netjes diezelfde plaats in het klassement. Met negen punten voorsprong op rode lantaarn Cercle Brugge lijkt een verlengd verblijf in 1A nu al zelfs zo goed als zeker, iets waar de Panda’s na dinsdag eindelijk ook Jonathan Bolongi dankbaar voor mogen zijn. Het Congolese speerpunt scoorde tegen KV Kortrijk met twee echte spitsengoals op voorzetten van de flanken – eentje vanaf links, eentje vanaf rechts – namelijk nog maar pas zijn eerste doelpunten van deze campagne.



Die leverden meteen wel de drie punten op, goed voor een derde uitzege van het seizoen tegenover nul aan de eigen Kehrweg. Een knappe 10 op 15 in de jongste vijf matchen ook, het vertrouwen in coach Beñat San José werd dus niet beschaamd. Ook zonder trainerswissel wist Eupen na een miserabele start, waarin het amper drie punten puurde uit acht duels, op die manier immers de kentering in te zetten. Knap werk van de Spanjaard, die tevreden toekeek hij zijn aanvalsleider nu ook écht verlost is van de blessure die een streep trok door zijn competitiestart. Bolingi kan zo wel eens vertrokken zijn voor een sterke terugronde.

Ruud VORMER (Club Brugge)
Club Brugge had woensdag in het Guldensporenstadion twee prima parades van Simon Mignolet nodig om de drie punten mee naar huis te nemen, waarmee de doelman nu al voor de zevende keer dit seizoen de nul hield. Aangezien de Blauw-Zwarte spitsen maar bleven morsen met de kansen leek de Rode Duivel zich zo tot matchwinnaar te ontpoppen, tot Mbaye Diagne diep in blessuretijd dan toch de bevrijdende 2-0 binnen tikte. De assist voor de poepsimpele treffer van de Senegalees kwam van wie anders dan Ruud Vormer, in de eerste helft ook alweer aangever bij de openingsgoal van David Okereke.



De Nederlandse aanvoerder zit zo na 12 wedstrijden – Club heeft nog een verplaatsing naar Charleroi tegoed – al aan 10 beslissende passes, een waanzinnig gemiddelde waarmee hij andermaal de onbetwiste assistkoning van de JPL is. Hoewel hij zelf nog steeds wacht op zijn eerste treffer heeft de middenvelder zo een voet in meer dan één derde van de Brugse doelpunten, bij elk van de laatste drie ballen die tegen de touwen vlogen was hij de foerier. Hans Vanaken mag dan wel de dirigent zijn, Vormer is meer dan ooit de onbetwiste motor van de competitieleider. Dinsdag in Parijs zal zijn afwezigheid weer gevoeld worden.

Sander BERGE (KRC Genk)
Mazzu-time. In Charleroi is het al langer een begrip, en ook in Genk maken ze nu stilaan kennis met de konijnenpoot van de nieuwe coach. De landskampioen begon woensdag nochtans flauw aan de topper tegen Antwerp en kwam ook na de pauze niet scherp voor de dag, maar na de eerdere aansluitingstreffer van Ally Samatta sleepte Sander Berge in extremis alsnog een punt uit de brand. De Noorse middenvelder omspeelde in de absolute slotminuten de bezoekende defensie namelijk alsof het kegels waren en plaatste de bal vervolgens gecontroleerd voorbij een aan de grond genagelde Sinan Bolat.



Behalve het gelijkspel en bijhorende punt leverde het Genk meteen ook de bevestiging op dat Berge zijn vorm opnieuw in stijgende lijn zit. De sterkhouder begon na het mislopen van een eventuele toptransfer immers aarzelend aan het seizoen, maar lijkt de knop nu eindelijk volledig omgedraaid te hebben en klaar om het Limburgse middenveld weer bij de hand te nemen. Op 21-jarige leeftijd ontpopt Berge zich dan ook steeds meer tot leider in de kleedkamer, zo getuige zijn ‘shit game’-interview vlak na zijn late heroïek. Felice Mazzu hoopt alvast dat het goudhaantje die lijn nu doortrekt, te beginnen zaterdag in Eupen en dinsdag in Liverpool.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 13?

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

36
36
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

147
147
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

128
128
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

226
226
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

308
308
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

153
153
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

369
369
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

30
30
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

83
83
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

110
110
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

23
23
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

75
75
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

553
553
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

93
93
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

198
198
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

289
289
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

70
70
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

141
141
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

116
116
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

188
188
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

109
109
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

143
143
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

218
218

Meer sportnieuws