Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

363 stemmen
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 13

Midweekvoetbal, niet iedereen is er een even grote fan van. Toch werd de voorbije drie dagen speelronde 13 in de Jupiler Pro League afgewerkt, met daarin zelfs enkele uiterst interessante affiches. Wij keken alvast aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Jonathan BOLINGI (KAS Eupen)
Voorafgaand aan het seizoen waren ze misschien wel degradatiekandidaat nummer één, maar kijk: na 13 speeldagen bezet Eupen netjes diezelfde plaats in het klassement. Met negen punten voorsprong op rode lantaarn Cercle Brugge lijkt een verlengd verblijf in 1A nu al zelfs zo goed als zeker, iets waar de Panda’s na dinsdag eindelijk ook Jonathan Bolongi dankbaar voor mogen zijn. Het Congolese speerpunt scoorde tegen KV Kortrijk met twee echte spitsengoals op voorzetten van de flanken – eentje vanaf links, eentje vanaf rechts – namelijk nog maar pas zijn eerste doelpunten van deze campagne.



Die leverden meteen wel de drie punten op, goed voor een derde uitzege van het seizoen tegenover nul aan de eigen Kehrweg. Een knappe 10 op 15 in de jongste vijf matchen ook, het vertrouwen in coach Beñat San José werd dus niet beschaamd. Ook zonder trainerswissel wist Eupen na een miserabele start, waarin het amper drie punten puurde uit acht duels, op die manier immers de kentering in te zetten. Knap werk van de Spanjaard, die tevreden toekeek hij zijn aanvalsleider nu ook écht verlost is van de blessure die een streep trok door zijn competitiestart. Bolingi kan zo wel eens vertrokken zijn voor een sterke terugronde.

Ruud VORMER (Club Brugge)
Club Brugge had woensdag in het Guldensporenstadion twee prima parades van Simon Mignolet nodig om de drie punten mee naar huis te nemen, waarmee de doelman nu al voor de zevende keer dit seizoen de nul hield. Aangezien de Blauw-Zwarte spitsen maar bleven morsen met de kansen leek de Rode Duivel zich zo tot matchwinnaar te ontpoppen, tot Mbaye Diagne diep in blessuretijd dan toch de bevrijdende 2-0 binnen tikte. De assist voor de poepsimpele treffer van de Senegalees kwam van wie anders dan Ruud Vormer, in de eerste helft ook alweer aangever bij de openingsgoal van David Okereke.



De Nederlandse aanvoerder zit zo na 12 wedstrijden – Club heeft nog een verplaatsing naar Charleroi tegoed – al aan 10 beslissende passes, een waanzinnig gemiddelde waarmee hij andermaal de onbetwiste assistkoning van de JPL is. Hoewel hij zelf nog steeds wacht op zijn eerste treffer heeft de middenvelder zo een voet in meer dan één derde van de Brugse doelpunten, bij elk van de laatste drie ballen die tegen de touwen vlogen was hij de foerier. Hans Vanaken mag dan wel de dirigent zijn, Vormer is meer dan ooit de onbetwiste motor van de competitieleider. Dinsdag in Parijs zal zijn afwezigheid weer gevoeld worden.

Sander BERGE (KRC Genk)
Mazzu-time. In Charleroi is het al langer een begrip, en ook in Genk maken ze nu stilaan kennis met de konijnenpoot van de nieuwe coach. De landskampioen begon woensdag nochtans flauw aan de topper tegen Antwerp en kwam ook na de pauze niet scherp voor de dag, maar na de eerdere aansluitingstreffer van Ally Samatta sleepte Sander Berge in extremis alsnog een punt uit de brand. De Noorse middenvelder omspeelde in de absolute slotminuten de bezoekende defensie namelijk alsof het kegels waren en plaatste de bal vervolgens gecontroleerd voorbij een aan de grond genagelde Sinan Bolat.



Behalve het gelijkspel en bijhorende punt leverde het Genk meteen ook de bevestiging op dat Berge zijn vorm opnieuw in stijgende lijn zit. De sterkhouder begon na het mislopen van een eventuele toptransfer immers aarzelend aan het seizoen, maar lijkt de knop nu eindelijk volledig omgedraaid te hebben en klaar om het Limburgse middenveld weer bij de hand te nemen. Op 21-jarige leeftijd ontpopt Berge zich dan ook steeds meer tot leider in de kleedkamer, zo getuige zijn ‘shit game’-interview vlak na zijn late heroïek. Felice Mazzu hoopt alvast dat het goudhaantje die lijn nu doortrekt, te beginnen zaterdag in Eupen en dinsdag in Liverpool.

LEES OOK: KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 13?

Meest recent

WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

5
5
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

24
24
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

172
172
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

74
74
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

88
88
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

476
476
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

143
143
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

509
509
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

570
570
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

685
685
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

64
64
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

170
170
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

137
137
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

727
727
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

326
326
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

220
220
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

172
172
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

171
171
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

260
260
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

163
163
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

516
516
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

90
90
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

153
153
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

43
43
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

657
657

Meer sportnieuws