Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

665 stemmen
Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

De laatste wedstrijd op speeldag 13 van de Jupiler Pro League was die tussen Anderlecht en AA Gent. Dat treffen vond plaats in het Lotto Park, en was vooral voor de thuisploeg alweer een wedstrijd van moeten. Geen makkelijke klus, want de Buffalo’s zijn bezig aan een sterk seizoen.

Bovendien moest Paars-Wit het doen zonder tal van sterkhouders. Chadli, Kompany, Nasri, Trebel, Sandler,... een hele lijst aan geblesseerden. Dat maakte dan ook dat Anderlecht met een nóg jonger elftal tussen de lijnen kwam. Gemiddelde leeftijd: 21 jaar. Bij AA Gent waren alle sterkhouders wél van de partij, afgezien van ééntje: Sven Kums. Die mocht niet meespelen omdat hij door Anderlecht wordt uitgeleend aan de ploeg van Thorup.



Het mocht dan ook niet verbazen dat de Buffalo’s het overwicht hadden in de beginfase van de wedstrijd. Echter was de eerste goeie mogelijkheid wel voor Anderlecht en Lokonga, Kaminski ging echter goed plat. Het bleek echter uitstel van executie, want in minuut 17 bracht Yari Verschaeren de thuisploeg toch op voorsprong: 1-0. Lang kon Paars-Wit daar evenwel niet van genieten, want nog geen tien minuten later zette Depoitre de bordjes alweer gelijk na knap aangeven van Odjidja: 1-1. Evenwicht dus in de score, en die kwam er ook in het spelbeeld. 



Scoren werd er in de eerste helft echter niet meer gedaan, waardoor de tweede 45 minuten een winnaar moest gaan aanduiden. Anderlecht nam het roer daarin helemaal over van AA Gent, en was ook nog steeds de meest dreigende partij. En de thuisploeg zag zich uiteindelijk ook beloond. In minuut 68 mocht Roofe vanop de penaltystip Paars-Wit op voorsprong trappen, en amper twee minuten later zorgde hij ook voor de knappe 3-1.

Wedstrijd in een beslissende plooi, zo leek het, maar dat was zonder de VAR (hoe kan het ook anders?) gerekend. Na hun tussenkomst ging de bal op de stip voor hands van Cobbaut in de zestien. Yaremchuk had twee pogingen nodig om Van Crombrugge te verslaan: 3-2. Zo kregen we nog een spannend slot én een ultieme suspense. In extremis zorgde Plastun namelijk nog voor de 3-3. Alweer een flinke domper voor Anderlecht.

Scoreverloop:

1-0 Verschaeren (17')
1-1 Depoitre (26')
2-1 Roofe (68')
3-1 Roofe (70')
3-2 Yaremchuk (84')
3-3 Plastun (94')

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Verdiende Anderlecht te winnen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

94
94
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

77
77
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

141
141
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

197
197
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

214
214
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

621
621
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

680
680
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

361
361
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

460
460
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

235
235
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws