Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

665 stemmen
Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

De laatste wedstrijd op speeldag 13 van de Jupiler Pro League was die tussen Anderlecht en AA Gent. Dat treffen vond plaats in het Lotto Park, en was vooral voor de thuisploeg alweer een wedstrijd van moeten. Geen makkelijke klus, want de Buffalo’s zijn bezig aan een sterk seizoen.

Bovendien moest Paars-Wit het doen zonder tal van sterkhouders. Chadli, Kompany, Nasri, Trebel, Sandler,... een hele lijst aan geblesseerden. Dat maakte dan ook dat Anderlecht met een nóg jonger elftal tussen de lijnen kwam. Gemiddelde leeftijd: 21 jaar. Bij AA Gent waren alle sterkhouders wél van de partij, afgezien van ééntje: Sven Kums. Die mocht niet meespelen omdat hij door Anderlecht wordt uitgeleend aan de ploeg van Thorup.



Het mocht dan ook niet verbazen dat de Buffalo’s het overwicht hadden in de beginfase van de wedstrijd. Echter was de eerste goeie mogelijkheid wel voor Anderlecht en Lokonga, Kaminski ging echter goed plat. Het bleek echter uitstel van executie, want in minuut 17 bracht Yari Verschaeren de thuisploeg toch op voorsprong: 1-0. Lang kon Paars-Wit daar evenwel niet van genieten, want nog geen tien minuten later zette Depoitre de bordjes alweer gelijk na knap aangeven van Odjidja: 1-1. Evenwicht dus in de score, en die kwam er ook in het spelbeeld. 



Scoren werd er in de eerste helft echter niet meer gedaan, waardoor de tweede 45 minuten een winnaar moest gaan aanduiden. Anderlecht nam het roer daarin helemaal over van AA Gent, en was ook nog steeds de meest dreigende partij. En de thuisploeg zag zich uiteindelijk ook beloond. In minuut 68 mocht Roofe vanop de penaltystip Paars-Wit op voorsprong trappen, en amper twee minuten later zorgde hij ook voor de knappe 3-1.

Wedstrijd in een beslissende plooi, zo leek het, maar dat was zonder de VAR (hoe kan het ook anders?) gerekend. Na hun tussenkomst ging de bal op de stip voor hands van Cobbaut in de zestien. Yaremchuk had twee pogingen nodig om Van Crombrugge te verslaan: 3-2. Zo kregen we nog een spannend slot én een ultieme suspense. In extremis zorgde Plastun namelijk nog voor de 3-3. Alweer een flinke domper voor Anderlecht.

Scoreverloop:

1-0 Verschaeren (17')
1-1 Depoitre (26')
2-1 Roofe (68')
3-1 Roofe (70')
3-2 Yaremchuk (84')
3-3 Plastun (94')

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

🚀

Verdiende Anderlecht te winnen?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

27
27
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

55
55
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

36
36
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

165
165
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

99
99
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

185
185
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

101
101
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

132
132
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

105
105
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

793
793
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1073
1073
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

537
537
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

168
168
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

637
637
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

164
164
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

155
155
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

799
799
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws