Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

door
Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

De laatste wedstrijd op speeldag 13 van de Jupiler Pro League was die tussen Anderlecht en AA Gent. Dat treffen vond plaats in het Lotto Park, en was vooral voor de thuisploeg alweer een wedstrijd van moeten. Geen makkelijke klus, want de Buffalo’s zijn bezig aan een sterk seizoen.

Bovendien moest Paars-Wit het doen zonder tal van sterkhouders. Chadli, Kompany, Nasri, Trebel, Sandler,... een hele lijst aan geblesseerden. Dat maakte dan ook dat Anderlecht met een nóg jonger elftal tussen de lijnen kwam. Gemiddelde leeftijd: 21 jaar. Bij AA Gent waren alle sterkhouders wél van de partij, afgezien van ééntje: Sven Kums. Die mocht niet meespelen omdat hij door Anderlecht wordt uitgeleend aan de ploeg van Thorup.



Het mocht dan ook niet verbazen dat de Buffalo’s het overwicht hadden in de beginfase van de wedstrijd. Echter was de eerste goeie mogelijkheid wel voor Anderlecht en Lokonga, Kaminski ging echter goed plat. Het bleek echter uitstel van executie, want in minuut 17 bracht Yari Verschaeren de thuisploeg toch op voorsprong: 1-0. Lang kon Paars-Wit daar evenwel niet van genieten, want nog geen tien minuten later zette Depoitre de bordjes alweer gelijk na knap aangeven van Odjidja: 1-1. Evenwicht dus in de score, en die kwam er ook in het spelbeeld. 



Scoren werd er in de eerste helft echter niet meer gedaan, waardoor de tweede 45 minuten een winnaar moest gaan aanduiden. Anderlecht nam het roer daarin helemaal over van AA Gent, en was ook nog steeds de meest dreigende partij. En de thuisploeg zag zich uiteindelijk ook beloond. In minuut 68 mocht Roofe vanop de penaltystip Paars-Wit op voorsprong trappen, en amper twee minuten later zorgde hij ook voor de knappe 3-1.

Wedstrijd in een beslissende plooi, zo leek het, maar dat was zonder de VAR (hoe kan het ook anders?) gerekend. Na hun tussenkomst ging de bal op de stip voor hands van Cobbaut in de zestien. Yaremchuk had twee pogingen nodig om Van Crombrugge te verslaan: 3-2. Zo kregen we nog een spannend slot én een ultieme suspense. In extremis zorgde Plastun namelijk nog voor de 3-3. Alweer een flinke domper voor Anderlecht.

Scoreverloop:

1-0 Verschaeren (17')
1-1 Depoitre (26')
2-1 Roofe (68')
3-1 Roofe (70')
3-2 Yaremchuk (84')
3-3 Plastun (94')

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Verdiende Anderlecht te winnen?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

80
80
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

86
86
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

46
46
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

257
257
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

385
385
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

307
307
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

181
181
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

146
146
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

552
552
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

331
331
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

335
335
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

389
389
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

216
216
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

349
349
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

810
810
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

219
219
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws