Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

door
Anderlecht gooit zege tegen AA Gent in slotfase helemaal weg

De laatste wedstrijd op speeldag 13 van de Jupiler Pro League was die tussen Anderlecht en AA Gent. Dat treffen vond plaats in het Lotto Park, en was vooral voor de thuisploeg alweer een wedstrijd van moeten. Geen makkelijke klus, want de Buffalo’s zijn bezig aan een sterk seizoen.

Bovendien moest Paars-Wit het doen zonder tal van sterkhouders. Chadli, Kompany, Nasri, Trebel, Sandler,... een hele lijst aan geblesseerden. Dat maakte dan ook dat Anderlecht met een nóg jonger elftal tussen de lijnen kwam. Gemiddelde leeftijd: 21 jaar. Bij AA Gent waren alle sterkhouders wél van de partij, afgezien van ééntje: Sven Kums. Die mocht niet meespelen omdat hij door Anderlecht wordt uitgeleend aan de ploeg van Thorup.



Het mocht dan ook niet verbazen dat de Buffalo’s het overwicht hadden in de beginfase van de wedstrijd. Echter was de eerste goeie mogelijkheid wel voor Anderlecht en Lokonga, Kaminski ging echter goed plat. Het bleek echter uitstel van executie, want in minuut 17 bracht Yari Verschaeren de thuisploeg toch op voorsprong: 1-0. Lang kon Paars-Wit daar evenwel niet van genieten, want nog geen tien minuten later zette Depoitre de bordjes alweer gelijk na knap aangeven van Odjidja: 1-1. Evenwicht dus in de score, en die kwam er ook in het spelbeeld. 



Scoren werd er in de eerste helft echter niet meer gedaan, waardoor de tweede 45 minuten een winnaar moest gaan aanduiden. Anderlecht nam het roer daarin helemaal over van AA Gent, en was ook nog steeds de meest dreigende partij. En de thuisploeg zag zich uiteindelijk ook beloond. In minuut 68 mocht Roofe vanop de penaltystip Paars-Wit op voorsprong trappen, en amper twee minuten later zorgde hij ook voor de knappe 3-1.

Wedstrijd in een beslissende plooi, zo leek het, maar dat was zonder de VAR (hoe kan het ook anders?) gerekend. Na hun tussenkomst ging de bal op de stip voor hands van Cobbaut in de zestien. Yaremchuk had twee pogingen nodig om Van Crombrugge te verslaan: 3-2. Zo kregen we nog een spannend slot én een ultieme suspense. In extremis zorgde Plastun namelijk nog voor de 3-3. Alweer een flinke domper voor Anderlecht.

Scoreverloop:

1-0 Verschaeren (17')
1-1 Depoitre (26')
2-1 Roofe (68')
3-1 Roofe (70')
3-2 Yaremchuk (84')
3-3 Plastun (94')

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Verdiende Anderlecht te winnen?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

15
15
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

39
39
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

43
43
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

81
81
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

193
193
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

65
65
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

190
190
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

44
44
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

38
38
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

67
67
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

296
296
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

135
135
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

185
185
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

105
105
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

526
526
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

94
94
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

167
167

Meer sportnieuws