TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaan ze in januari nog op zoek naar versterking en daarbij azen ze op een stunt. Zo zou de naam van Lucas Biglia opnieuw rond gaan als nieuwe nummer zes. De Argentijn terughalen lijkt wel zo goed als onmogelijk te zijn, want hij is momenteel nog steeds titularis bij AC Milan.



Een andere gewenste transfer lijkt er wel te komen. Anderlecht lijkt immers definitief verlost te raken van Josue Sa. De verdediger presteert goed op uitleenbasis bij Huesca en de Spaanse tweedeklasser zou bereid zijn om de aankoopoptie in diens huurovereenkomst te gaan lichten.

AA Gent moet vrezen dat het komende zomer Jonathan David gaat verliezen. De Canadees gaf in Sport/Voetbalmagazine aan dan wel open te staan voor een transfer. "Aan geïnteresseerde clubs die nu nog twijfelen, wil ik tonen dat er vorig seizoen geen geluk mee gemoeid was. Als ik daarin slaag, is het mogelijk mijn laatste seizoen bij Gent", verklaarde hij.



Antwerp plukte afgelopen zomer Alexis De Sart weg bij STVV, maar over die transfer bestond heel wat discussie. De Great Old haalde de middenvelder transfervrij binnen, terwijl ze op Stayen beweerden dat hij nog bij hen onder contract lag. Nu zouden beide partijen een akkoord bereikt hebben en zou Antwerp alsnog een transfersom betalen. In die onderhandelingen zou Herman Van Holsbeeck een opvallende rol gespeeld hebben.

BUITENLAND

Toby Alderweireld mag hopen op een zeer fraaie transfer. Niemand minder dan Juventus stuurde afgelopen weekend een scout voor hem naar de wedstrijd tussen Tottenham en Liverpool. In die wedstrijd kwamen de Italianen ook Son Heung-Min, Christian Eriksen en Mohamed Salah in de gaten houden.



Jose Mourinho lijkt tien maanden na zijn ontslag bij Manchester United klaar voor een nieuwe uitdaging en nu zou hij zijn zinnen gezet hebben op een zeer opvallende job. Hij zou het immers wel zien zitten om bij Arsenal aan de slag te gaan als de Gunners Unai Emery zouden ontslaan. Nochtans was Arsenal jarenlang één van de grootste rivalen van Mourinho toen hij coach was van United en eerder Chelsea.

LEES OOK: 'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

16
16
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

42
42
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

30
30
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

34
34
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

35
35
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

157
157
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

67
67
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

117
117
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

52
52
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

228
228
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

218
218
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

212
212
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

353
353
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

284
284
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

133
133
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

163
163
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

189
189
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

412
412
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

233
233
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

141
141
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

163
163
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

121
121
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

206
206
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

68
68
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

141
141

Meer sportnieuws