TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaan ze in januari nog op zoek naar versterking en daarbij azen ze op een stunt. Zo zou de naam van Lucas Biglia opnieuw rond gaan als nieuwe nummer zes. De Argentijn terughalen lijkt wel zo goed als onmogelijk te zijn, want hij is momenteel nog steeds titularis bij AC Milan.



Een andere gewenste transfer lijkt er wel te komen. Anderlecht lijkt immers definitief verlost te raken van Josue Sa. De verdediger presteert goed op uitleenbasis bij Huesca en de Spaanse tweedeklasser zou bereid zijn om de aankoopoptie in diens huurovereenkomst te gaan lichten.

AA Gent moet vrezen dat het komende zomer Jonathan David gaat verliezen. De Canadees gaf in Sport/Voetbalmagazine aan dan wel open te staan voor een transfer. "Aan geïnteresseerde clubs die nu nog twijfelen, wil ik tonen dat er vorig seizoen geen geluk mee gemoeid was. Als ik daarin slaag, is het mogelijk mijn laatste seizoen bij Gent", verklaarde hij.



Antwerp plukte afgelopen zomer Alexis De Sart weg bij STVV, maar over die transfer bestond heel wat discussie. De Great Old haalde de middenvelder transfervrij binnen, terwijl ze op Stayen beweerden dat hij nog bij hen onder contract lag. Nu zouden beide partijen een akkoord bereikt hebben en zou Antwerp alsnog een transfersom betalen. In die onderhandelingen zou Herman Van Holsbeeck een opvallende rol gespeeld hebben.

BUITENLAND

Toby Alderweireld mag hopen op een zeer fraaie transfer. Niemand minder dan Juventus stuurde afgelopen weekend een scout voor hem naar de wedstrijd tussen Tottenham en Liverpool. In die wedstrijd kwamen de Italianen ook Son Heung-Min, Christian Eriksen en Mohamed Salah in de gaten houden.



Jose Mourinho lijkt tien maanden na zijn ontslag bij Manchester United klaar voor een nieuwe uitdaging en nu zou hij zijn zinnen gezet hebben op een zeer opvallende job. Hij zou het immers wel zien zitten om bij Arsenal aan de slag te gaan als de Gunners Unai Emery zouden ontslaan. Nochtans was Arsenal jarenlang één van de grootste rivalen van Mourinho toen hij coach was van United en eerder Chelsea.

LEES OOK: 'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

4
4
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

29
29
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

49
49
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

387
387
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

96
96
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

102
102
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

181
181
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

268
268
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

301
301
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

138
138
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

690
690
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

413
413
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

127
127
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

308
308
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

56
56
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

69
69
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

421
421
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

83
83
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

505
505
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

269
269
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

459
459
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

382
382
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

347
347
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1523
1523
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

457
457

Meer sportnieuws