TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaan ze in januari nog op zoek naar versterking en daarbij azen ze op een stunt. Zo zou de naam van Lucas Biglia opnieuw rond gaan als nieuwe nummer zes. De Argentijn terughalen lijkt wel zo goed als onmogelijk te zijn, want hij is momenteel nog steeds titularis bij AC Milan.



Een andere gewenste transfer lijkt er wel te komen. Anderlecht lijkt immers definitief verlost te raken van Josue Sa. De verdediger presteert goed op uitleenbasis bij Huesca en de Spaanse tweedeklasser zou bereid zijn om de aankoopoptie in diens huurovereenkomst te gaan lichten.

AA Gent moet vrezen dat het komende zomer Jonathan David gaat verliezen. De Canadees gaf in Sport/Voetbalmagazine aan dan wel open te staan voor een transfer. "Aan geïnteresseerde clubs die nu nog twijfelen, wil ik tonen dat er vorig seizoen geen geluk mee gemoeid was. Als ik daarin slaag, is het mogelijk mijn laatste seizoen bij Gent", verklaarde hij.



Antwerp plukte afgelopen zomer Alexis De Sart weg bij STVV, maar over die transfer bestond heel wat discussie. De Great Old haalde de middenvelder transfervrij binnen, terwijl ze op Stayen beweerden dat hij nog bij hen onder contract lag. Nu zouden beide partijen een akkoord bereikt hebben en zou Antwerp alsnog een transfersom betalen. In die onderhandelingen zou Herman Van Holsbeeck een opvallende rol gespeeld hebben.

BUITENLAND

Toby Alderweireld mag hopen op een zeer fraaie transfer. Niemand minder dan Juventus stuurde afgelopen weekend een scout voor hem naar de wedstrijd tussen Tottenham en Liverpool. In die wedstrijd kwamen de Italianen ook Son Heung-Min, Christian Eriksen en Mohamed Salah in de gaten houden.



Jose Mourinho lijkt tien maanden na zijn ontslag bij Manchester United klaar voor een nieuwe uitdaging en nu zou hij zijn zinnen gezet hebben op een zeer opvallende job. Hij zou het immers wel zien zitten om bij Arsenal aan de slag te gaan als de Gunners Unai Emery zouden ontslaan. Nochtans was Arsenal jarenlang één van de grootste rivalen van Mourinho toen hij coach was van United en eerder Chelsea.

LEES OOK: SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

36
36
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

38
38
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

26
26
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

22
22
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

130
130
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

44
44
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

113
113
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

178
178
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

343
343
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

115
115
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

171
171
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

118
118
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

589
589
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

589
589
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

387
387
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

182
182
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

215
215
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

242
242
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

480
480
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

626
626
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws