TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

door
TRANSFERUURTJE: Anderlecht aast op stunt, David spreekt over vertrek bij Gent

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaan ze in januari nog op zoek naar versterking en daarbij azen ze op een stunt. Zo zou de naam van Lucas Biglia opnieuw rond gaan als nieuwe nummer zes. De Argentijn terughalen lijkt wel zo goed als onmogelijk te zijn, want hij is momenteel nog steeds titularis bij AC Milan.



Een andere gewenste transfer lijkt er wel te komen. Anderlecht lijkt immers definitief verlost te raken van Josue Sa. De verdediger presteert goed op uitleenbasis bij Huesca en de Spaanse tweedeklasser zou bereid zijn om de aankoopoptie in diens huurovereenkomst te gaan lichten.

AA Gent moet vrezen dat het komende zomer Jonathan David gaat verliezen. De Canadees gaf in Sport/Voetbalmagazine aan dan wel open te staan voor een transfer. "Aan geïnteresseerde clubs die nu nog twijfelen, wil ik tonen dat er vorig seizoen geen geluk mee gemoeid was. Als ik daarin slaag, is het mogelijk mijn laatste seizoen bij Gent", verklaarde hij.



Antwerp plukte afgelopen zomer Alexis De Sart weg bij STVV, maar over die transfer bestond heel wat discussie. De Great Old haalde de middenvelder transfervrij binnen, terwijl ze op Stayen beweerden dat hij nog bij hen onder contract lag. Nu zouden beide partijen een akkoord bereikt hebben en zou Antwerp alsnog een transfersom betalen. In die onderhandelingen zou Herman Van Holsbeeck een opvallende rol gespeeld hebben.

BUITENLAND

Toby Alderweireld mag hopen op een zeer fraaie transfer. Niemand minder dan Juventus stuurde afgelopen weekend een scout voor hem naar de wedstrijd tussen Tottenham en Liverpool. In die wedstrijd kwamen de Italianen ook Son Heung-Min, Christian Eriksen en Mohamed Salah in de gaten houden.



Jose Mourinho lijkt tien maanden na zijn ontslag bij Manchester United klaar voor een nieuwe uitdaging en nu zou hij zijn zinnen gezet hebben op een zeer opvallende job. Hij zou het immers wel zien zitten om bij Arsenal aan de slag te gaan als de Gunners Unai Emery zouden ontslaan. Nochtans was Arsenal jarenlang één van de grootste rivalen van Mourinho toen hij coach was van United en eerder Chelsea.

LEES OOK: ‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Is David klaar voor een stap naar een betere competitie?

Meest recent

Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

16
16
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

212
212
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

74
74
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

82
82
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

101
101
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

315
315
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

152
152
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

103
103
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

687
687
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

795
795
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

419
419
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

96
96
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

409
409
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

740
740
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

140
140
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

733
733
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

199
199
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

199
199
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

434
434
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

209
209
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

365
365
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

448
448
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

268
268
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

64
64

Meer sportnieuws