Vete tussen Vadis en Vercauteren borrelt weer op: "Dat onthul ik in mijn boek"

667
Vete tussen Vadis en Vercauteren borrelt weer op:

Donderdagavond staan Anderlecht en AA Gent tegenover elkaar en dat wordt ook een beetje een duel tussen Franky Vercauteren en Vadis Odjidja. De twee werkten meer dan tien jaar geleden samen bij Anderlecht en houden een gespannen relatie over aan die periode. Odjidja verwijt Vercauteren dat hij niet kon doorbreken bij Paars-Wit - pas na diens ontslag kreeg hij zijn kans -, terwijl Vercauteren uiteraard vindt dat het niet zijn schuld is.


In La Dernière Heure vliegen de verwijten weer heen en weer tussen de twee. "Dat ik zelfs in de titelmatch tegen Brussels (6-0-winst in 2007, nvdr) niet mocht invallen, was één voorbeeld. Maar ook als er veel middenvelders geblesseerd waren en ik voelde dat het mijn moment was, vond hij nog constructies uit om anderen te laten spelen. Bepaalde spelers, zoals Marc De Man, hadden zeer veel krediet", herinnert Odjidja zich.

"Maar goed, Vercauteren was de baas. Hij moest zich niet verantwoorden ten opzichte van een jongere. Het klopt dat hij daags na zijn ontslag me gebeld heeft om te zeggen dat hij me niet mocht laten spelen van het bestuur. Of dat waar is of niet, is niet meer belangrijk."

Vercauteren zelf wil er niet te veel op ingaan. "Het echte verhaal, dat zal ik onthullen in mijn biografie", glimlacht hij. "Maar wat mij stoort, is dat men zegt dat hij zijn kans niet gekregen heeft. Een speler moet zelf zijn kans grijpen. Als hij beter was geweest dan de rest, dan had hij wel in de ploeg gestaan, geloof me. Op dat moment was hij gewoon niet klaar."

LEES OOK: Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

Denk je dat Odjidja extra gemotiveerd zal zijn?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

42
42
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

60
60
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

35
35
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

96
96
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

51
51
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

129
129
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

163
163
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

360
360
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

359
359
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

268
268
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

219
219
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

170
170
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

109
109
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws