Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

241 stemmen
Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

In de Jupiler Pro League kwamen woensdagavond vijf ploegen uit de huidige top zes in actie. Landskampioen KRC Genk wist tegen Antwerp een dubbele achterstand goed te maken en haalde een punt na een erg late treffer van Sander Berge. Club Brugge en Standard wisten wel te winnen van respectievelijk Zulte Waregem en Waasland-Beveren. KV Mechelen tot slot, ging ietwat verrassend de boot in tegen STVV.


Zulte Waregem - Club Brugge: 0-2
In de eerste helft toonden beide ploegen de nodige aanvallende intenties, zonder echt grote kansen te creëren. Toch sloeg Club als eerste toe: Balanta bereikte Vormer, die bood Okereke in één tijd de 0-1 aan. Na de pauze ging Essevee onder impuls van invaller Zarandia op zoek naar de gelijkmaker en was zelfs een goede Mignolet nodig om de Brugse voorsprong intact te houden. In de extra tijd wist Blauw-Zwart de zege toch veilig te stellen. Andermaal zorgde Vormer voor de assist, Diagne was de afwerker van dienst.
Scoreverloop:
0-1 (23') David Okereke
0-2 (93') Mbaye Diagne

KRC Genk - Antwerp: 2-2
Racing ging bijzonder pover van start en zag hoe Lamkel Zé de bezoekers al snel op voorsprong zette. De landskampioen plaatste daar bijzonder weinig tegenover en begin tweede helft leek Rodrigues de wedstrijd op slot te doen. Antwerp liet daarna enkele kansen op de 0-3 onbenut en uit het niets zorgde Samatta voor de aansluitingstreffer. Plots begon Genk wel beter te spelen en Rodrigues werd van het veld gestuurd met zijn tweede gele kaart. Desondanks leek een Genkse nederlaag in de maak, maar dat was buiten Berge gerekend. De Noor knalde de gelijkmaker diep in de extra tijd voorbij Bolat.
Scoreverloop:
0-1 (8') Didier Lamkel Zé
0-2 (47') Ivo Rodrigues
1-2 (68') Ally Samatta
2-2 (94') Sander Berge

Standard - Waasland-Beveren: 2-0
Na amper drie minuten deed Carcela Sclessin een eerste keer ontploffen. Met een fraaie krul aan de rand van de zestien opende hij de score. Standard had de wedstrijd daarna onder controle, maar liet het na om de voorsprong uit te bouwen en moest daardoor toch bibberen tot in de slotfase. Daarin nam Oulare de laatste twijfels weg.
Scoreverloop:
1-0 (3') Mehdi Carcela
2-0 (87') Obbi Oulare

KV Mechelen - STVV: 1-2
Zure avond voor KVM, dat de wedstrijd tegen STVV lange tijd onder controle had. Pol Garcia trapte voor rust weliswaar op de paal namens de bezoekers, maar Togui zorgde voor de verdiende 1-0-ruststand. In de tweede periode liet de thuisploeg het echter na de voorsprong uit te bouwen en dat brak hen zuur op. In de slotfase bezorgde spitsenduo Boli-Suzuki de Kanaries immers een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') William Togui
1-1 (81) Yohan Boli
1-2 (87') Yuma Suzuki 

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Club en Standard zijn de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

96
96
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

51
51
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

107
107
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

57
57
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

286
286
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

158
158
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

216
216
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

144
144
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

430
430
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

336
336
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

134
134
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

169
169
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws