Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

door
Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

In de Jupiler Pro League kwamen woensdagavond vijf ploegen uit de huidige top zes in actie. Landskampioen KRC Genk wist tegen Antwerp een dubbele achterstand goed te maken en haalde een punt na een erg late treffer van Sander Berge. Club Brugge en Standard wisten wel te winnen van respectievelijk Zulte Waregem en Waasland-Beveren. KV Mechelen tot slot, ging ietwat verrassend de boot in tegen STVV.


Zulte Waregem - Club Brugge: 0-2
In de eerste helft toonden beide ploegen de nodige aanvallende intenties, zonder echt grote kansen te creëren. Toch sloeg Club als eerste toe: Balanta bereikte Vormer, die bood Okereke in één tijd de 0-1 aan. Na de pauze ging Essevee onder impuls van invaller Zarandia op zoek naar de gelijkmaker en was zelfs een goede Mignolet nodig om de Brugse voorsprong intact te houden. In de extra tijd wist Blauw-Zwart de zege toch veilig te stellen. Andermaal zorgde Vormer voor de assist, Diagne was de afwerker van dienst.
Scoreverloop:
0-1 (23') David Okereke
0-2 (93') Mbaye Diagne

KRC Genk - Antwerp: 2-2
Racing ging bijzonder pover van start en zag hoe Lamkel Zé de bezoekers al snel op voorsprong zette. De landskampioen plaatste daar bijzonder weinig tegenover en begin tweede helft leek Rodrigues de wedstrijd op slot te doen. Antwerp liet daarna enkele kansen op de 0-3 onbenut en uit het niets zorgde Samatta voor de aansluitingstreffer. Plots begon Genk wel beter te spelen en Rodrigues werd van het veld gestuurd met zijn tweede gele kaart. Desondanks leek een Genkse nederlaag in de maak, maar dat was buiten Berge gerekend. De Noor knalde de gelijkmaker diep in de extra tijd voorbij Bolat.
Scoreverloop:
0-1 (8') Didier Lamkel Zé
0-2 (47') Ivo Rodrigues
1-2 (68') Ally Samatta
2-2 (94') Sander Berge

Standard - Waasland-Beveren: 2-0
Na amper drie minuten deed Carcela Sclessin een eerste keer ontploffen. Met een fraaie krul aan de rand van de zestien opende hij de score. Standard had de wedstrijd daarna onder controle, maar liet het na om de voorsprong uit te bouwen en moest daardoor toch bibberen tot in de slotfase. Daarin nam Oulare de laatste twijfels weg.
Scoreverloop:
1-0 (3') Mehdi Carcela
2-0 (87') Obbi Oulare

KV Mechelen - STVV: 1-2
Zure avond voor KVM, dat de wedstrijd tegen STVV lange tijd onder controle had. Pol Garcia trapte voor rust weliswaar op de paal namens de bezoekers, maar Togui zorgde voor de verdiende 1-0-ruststand. In de tweede periode liet de thuisploeg het echter na de voorsprong uit te bouwen en dat brak hen zuur op. In de slotfase bezorgde spitsenduo Boli-Suzuki de Kanaries immers een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') William Togui
1-1 (81) Yohan Boli
1-2 (87') Yuma Suzuki 

LEES OOK: ‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Club en Standard zijn de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

9
9
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

8
8
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

41
41
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

86
86
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

90
90
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

91
91
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

48
48
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

532
532
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

94
94
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

63
63
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

79
79
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

265
265
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

164
164
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

173
173
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

243
243
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

115
115
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

585
585
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

139
139
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

298
298
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

513
513

Meer sportnieuws