Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

door
Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

In de Jupiler Pro League kwamen woensdagavond vijf ploegen uit de huidige top zes in actie. Landskampioen KRC Genk wist tegen Antwerp een dubbele achterstand goed te maken en haalde een punt na een erg late treffer van Sander Berge. Club Brugge en Standard wisten wel te winnen van respectievelijk Zulte Waregem en Waasland-Beveren. KV Mechelen tot slot, ging ietwat verrassend de boot in tegen STVV.


Zulte Waregem - Club Brugge: 0-2
In de eerste helft toonden beide ploegen de nodige aanvallende intenties, zonder echt grote kansen te creëren. Toch sloeg Club als eerste toe: Balanta bereikte Vormer, die bood Okereke in één tijd de 0-1 aan. Na de pauze ging Essevee onder impuls van invaller Zarandia op zoek naar de gelijkmaker en was zelfs een goede Mignolet nodig om de Brugse voorsprong intact te houden. In de extra tijd wist Blauw-Zwart de zege toch veilig te stellen. Andermaal zorgde Vormer voor de assist, Diagne was de afwerker van dienst.
Scoreverloop:
0-1 (23') David Okereke
0-2 (93') Mbaye Diagne

KRC Genk - Antwerp: 2-2
Racing ging bijzonder pover van start en zag hoe Lamkel Zé de bezoekers al snel op voorsprong zette. De landskampioen plaatste daar bijzonder weinig tegenover en begin tweede helft leek Rodrigues de wedstrijd op slot te doen. Antwerp liet daarna enkele kansen op de 0-3 onbenut en uit het niets zorgde Samatta voor de aansluitingstreffer. Plots begon Genk wel beter te spelen en Rodrigues werd van het veld gestuurd met zijn tweede gele kaart. Desondanks leek een Genkse nederlaag in de maak, maar dat was buiten Berge gerekend. De Noor knalde de gelijkmaker diep in de extra tijd voorbij Bolat.
Scoreverloop:
0-1 (8') Didier Lamkel Zé
0-2 (47') Ivo Rodrigues
1-2 (68') Ally Samatta
2-2 (94') Sander Berge

Standard - Waasland-Beveren: 2-0
Na amper drie minuten deed Carcela Sclessin een eerste keer ontploffen. Met een fraaie krul aan de rand van de zestien opende hij de score. Standard had de wedstrijd daarna onder controle, maar liet het na om de voorsprong uit te bouwen en moest daardoor toch bibberen tot in de slotfase. Daarin nam Oulare de laatste twijfels weg.
Scoreverloop:
1-0 (3') Mehdi Carcela
2-0 (87') Obbi Oulare

KV Mechelen - STVV: 1-2
Zure avond voor KVM, dat de wedstrijd tegen STVV lange tijd onder controle had. Pol Garcia trapte voor rust weliswaar op de paal namens de bezoekers, maar Togui zorgde voor de verdiende 1-0-ruststand. In de tweede periode liet de thuisploeg het echter na de voorsprong uit te bouwen en dat brak hen zuur op. In de slotfase bezorgde spitsenduo Boli-Suzuki de Kanaries immers een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') William Togui
1-1 (81) Yohan Boli
1-2 (87') Yuma Suzuki 

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Club en Standard zijn de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

47
47
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

63
63
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

37
37
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

214
214
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

367
367
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

281
281
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

175
175
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

136
136
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

540
540
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

322
322
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

329
329
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

273
273
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws