Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

241 stemmen
Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

In de Jupiler Pro League kwamen woensdagavond vijf ploegen uit de huidige top zes in actie. Landskampioen KRC Genk wist tegen Antwerp een dubbele achterstand goed te maken en haalde een punt na een erg late treffer van Sander Berge. Club Brugge en Standard wisten wel te winnen van respectievelijk Zulte Waregem en Waasland-Beveren. KV Mechelen tot slot, ging ietwat verrassend de boot in tegen STVV.


Zulte Waregem - Club Brugge: 0-2
In de eerste helft toonden beide ploegen de nodige aanvallende intenties, zonder echt grote kansen te creëren. Toch sloeg Club als eerste toe: Balanta bereikte Vormer, die bood Okereke in één tijd de 0-1 aan. Na de pauze ging Essevee onder impuls van invaller Zarandia op zoek naar de gelijkmaker en was zelfs een goede Mignolet nodig om de Brugse voorsprong intact te houden. In de extra tijd wist Blauw-Zwart de zege toch veilig te stellen. Andermaal zorgde Vormer voor de assist, Diagne was de afwerker van dienst.
Scoreverloop:
0-1 (23') David Okereke
0-2 (93') Mbaye Diagne

KRC Genk - Antwerp: 2-2
Racing ging bijzonder pover van start en zag hoe Lamkel Zé de bezoekers al snel op voorsprong zette. De landskampioen plaatste daar bijzonder weinig tegenover en begin tweede helft leek Rodrigues de wedstrijd op slot te doen. Antwerp liet daarna enkele kansen op de 0-3 onbenut en uit het niets zorgde Samatta voor de aansluitingstreffer. Plots begon Genk wel beter te spelen en Rodrigues werd van het veld gestuurd met zijn tweede gele kaart. Desondanks leek een Genkse nederlaag in de maak, maar dat was buiten Berge gerekend. De Noor knalde de gelijkmaker diep in de extra tijd voorbij Bolat.
Scoreverloop:
0-1 (8') Didier Lamkel Zé
0-2 (47') Ivo Rodrigues
1-2 (68') Ally Samatta
2-2 (94') Sander Berge

Standard - Waasland-Beveren: 2-0
Na amper drie minuten deed Carcela Sclessin een eerste keer ontploffen. Met een fraaie krul aan de rand van de zestien opende hij de score. Standard had de wedstrijd daarna onder controle, maar liet het na om de voorsprong uit te bouwen en moest daardoor toch bibberen tot in de slotfase. Daarin nam Oulare de laatste twijfels weg.
Scoreverloop:
1-0 (3') Mehdi Carcela
2-0 (87') Obbi Oulare

KV Mechelen - STVV: 1-2
Zure avond voor KVM, dat de wedstrijd tegen STVV lange tijd onder controle had. Pol Garcia trapte voor rust weliswaar op de paal namens de bezoekers, maar Togui zorgde voor de verdiende 1-0-ruststand. In de tweede periode liet de thuisploeg het echter na de voorsprong uit te bouwen en dat brak hen zuur op. In de slotfase bezorgde spitsenduo Boli-Suzuki de Kanaries immers een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') William Togui
1-1 (81) Yohan Boli
1-2 (87') Yuma Suzuki 

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Club en Standard zijn de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

0
0
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

19
19
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

72
72
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

101
101
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

268
268
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

288
288
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

168
168
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

55
55
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

475
475
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

165
165
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

893
893
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

366
366
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96

Meer sportnieuws