Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

241
Berge bezorgt Genk punt tegen Antwerp, logische zeges Club en Standard

In de Jupiler Pro League kwamen woensdagavond vijf ploegen uit de huidige top zes in actie. Landskampioen KRC Genk wist tegen Antwerp een dubbele achterstand goed te maken en haalde een punt na een erg late treffer van Sander Berge. Club Brugge en Standard wisten wel te winnen van respectievelijk Zulte Waregem en Waasland-Beveren. KV Mechelen tot slot, ging ietwat verrassend de boot in tegen STVV.


Zulte Waregem - Club Brugge: 0-2
In de eerste helft toonden beide ploegen de nodige aanvallende intenties, zonder echt grote kansen te creëren. Toch sloeg Club als eerste toe: Balanta bereikte Vormer, die bood Okereke in één tijd de 0-1 aan. Na de pauze ging Essevee onder impuls van invaller Zarandia op zoek naar de gelijkmaker en was zelfs een goede Mignolet nodig om de Brugse voorsprong intact te houden. In de extra tijd wist Blauw-Zwart de zege toch veilig te stellen. Andermaal zorgde Vormer voor de assist, Diagne was de afwerker van dienst.
Scoreverloop:
0-1 (23') David Okereke
0-2 (93') Mbaye Diagne

KRC Genk - Antwerp: 2-2
Racing ging bijzonder pover van start en zag hoe Lamkel Zé de bezoekers al snel op voorsprong zette. De landskampioen plaatste daar bijzonder weinig tegenover en begin tweede helft leek Rodrigues de wedstrijd op slot te doen. Antwerp liet daarna enkele kansen op de 0-3 onbenut en uit het niets zorgde Samatta voor de aansluitingstreffer. Plots begon Genk wel beter te spelen en Rodrigues werd van het veld gestuurd met zijn tweede gele kaart. Desondanks leek een Genkse nederlaag in de maak, maar dat was buiten Berge gerekend. De Noor knalde de gelijkmaker diep in de extra tijd voorbij Bolat.
Scoreverloop:
0-1 (8') Didier Lamkel Zé
0-2 (47') Ivo Rodrigues
1-2 (68') Ally Samatta
2-2 (94') Sander Berge

Standard - Waasland-Beveren: 2-0
Na amper drie minuten deed Carcela Sclessin een eerste keer ontploffen. Met een fraaie krul aan de rand van de zestien opende hij de score. Standard had de wedstrijd daarna onder controle, maar liet het na om de voorsprong uit te bouwen en moest daardoor toch bibberen tot in de slotfase. Daarin nam Oulare de laatste twijfels weg.
Scoreverloop:
1-0 (3') Mehdi Carcela
2-0 (87') Obbi Oulare

KV Mechelen - STVV: 1-2
Zure avond voor KVM, dat de wedstrijd tegen STVV lange tijd onder controle had. Pol Garcia trapte voor rust weliswaar op de paal namens de bezoekers, maar Togui zorgde voor de verdiende 1-0-ruststand. In de tweede periode liet de thuisploeg het echter na de voorsprong uit te bouwen en dat brak hen zuur op. In de slotfase bezorgde spitsenduo Boli-Suzuki de Kanaries immers een deugddoende zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') William Togui
1-1 (81) Yohan Boli
1-2 (87') Yuma Suzuki 

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Club en Standard zijn de grootste titelkandidaten ...

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

3
3
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

9
9
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

22
22
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

46
46
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

29
29
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

226
226
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

40
40
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

235
235
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

229
229
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

192
192
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

152
152
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

100
100
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

191
191
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

189
189
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

244
244
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

115
115
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

133
133
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

215
215
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

164
164
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

406
406
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

111
111
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

484
484

Meer sportnieuws