Vercauteren over blessurecrisis bij Anderlecht: "Het is niet hun schuld"

door
Vercauteren over blessurecrisis bij Anderlecht:

De ziekenboeg van Anderlecht zit dezer dagen behoorlijk vol. Vandaag raakte bekend dat Adrien Trebel enkele weken out zal zijn, terwijl ook onder meer Vincent Kompany, Philippe Sandler, Nacer Chadli, Samir Nasri en Landry Dimata nog steeds in de lappenmand liggen. Franky Vercauteren moet dus puzzelen in zijn eerste weken.


"We hebben 37 spelers, daar moet je normaal gezien iets van kunnen maken. Maar als je 10 geblesseerde spelers hebt, dan is dat iets dat je niet verwacht", geeft hij toe aan Sporza. " We zitten met een aantal belangrijke afwezigen, maar je mag daar niet over blijven klagen. Dit is een gegeven waar je moet mee leven. Het is vervelend dat de opties kleiner worden, maar we moeten oplossingen zoeken. Voor een club als Anderlecht is het aantal geblesseerde spelers geen excuus. Ziekte, schorsingen, blessures: dat hoort er nu eenmaal bij in het voetbal."

Bij zoveel blessures zou er al eens naar de medische staf gewezen worden, maar dat weigert Vercauteren te doen. "Arjen Robben heeft zijn hele carrière lang met de beste medische staf gewerkt en toch was hij veel geblesseerd. Blessures, of ze voorkomen, zijn de verantwoordelijkheid van iedereen, van een heel team. Iedereen moet zich afvragen of hij goed werkt. Ik ga niemand als schuldige aanwijzen, integendeel."

LEES OOK: 'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Moeten ze zich bij Anderlecht zorgen maken over de blessures?

Meest recent

'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

267
267
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

39
39
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

122
122
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

51
51
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

47
47
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

40
40
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

31
31
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

170
170
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

60
60
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

128
128
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

193
193
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

372
372
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

119
119
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

174
174
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

124
124
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

625
625
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

610
610
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

46
46
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

398
398
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

190
190
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

216
216
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

250
250
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

492
492
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

650
650
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140

Meer sportnieuws