Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

2094
Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

AA Gent gaat donderdagavond op bezoek bij RSC Anderlecht, maar zal dan sowieso geen beroep kunnen doen op Sven Kums. De middenvelder wordt dit seizoen immers gehuurd van Paars-Wit. En in de overeenkomst werd een clausule opgenomen waardoor de voormalige Gouden Schoen niet in actie mag komen tegen zijn moederclub.


Bij L'Avenir gaf sportief directeur Michael Verschueren wat meer uitleg bij deze clausule. En hij geeft toe niet rouwig te zijn dat Kums in de tribune zal moeten zitten. "Gent liet ons bij zijn vertrek verstaan dat het niet in staat was om het volledige bedrag van de huur (zijn salaris) kon betalen, daarom kan Kums volgens de regelgeving niet tegen ons spelen. En ik moet zeggen dat dit ons goed uitkomt. Het is ook belangrijk voor onze supporters, die in het verleden al vaak teleurstellingen hebben meegemaakt in soortgelijke situaties."

Gent liet wel geen aankoopoptie in het huurcontract opnemen, waardoor Kums na het seizoen in principe moet terugkeren naar RSCA. Maar dat ziet Verschueren niet zo snel gebeuren. Hij verwacht eerder dat Gent een poging zal ondernemen om hem toch permanent over te nemen. "Als de Buffalo's Europees voetbal halen en Kums blijft aan hun verwachtingen voldoen, zou ik niet verbaasd zijn als hun bestuur ons een voorstel voor een definitieve transfer doet."

Een nieuwe kans bij Paars-Wit lijkt er in ieder geval niet in te zitten. Sowieso wil Anderlecht de loonkost naar omlaag brengen en een ervaren ex-Gouden Schoen speelt uiteraard niet voor niks. Bovendien kon Kums bij RSCA nooit echt zijn stempel drukken. "De druk die gepaard gaat met voor Anderlecht te spelen, ligt jammer genoeg niet elke speler", besluit Verschueren.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Kums heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

19
19
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

33
33
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

5
5
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

85
85
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

39
39
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

334
334
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

81
81
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

143
143
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

272
272
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

31
31
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

316
316
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

145
145
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws