Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

door
Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

AA Gent gaat donderdagavond op bezoek bij RSC Anderlecht, maar zal dan sowieso geen beroep kunnen doen op Sven Kums. De middenvelder wordt dit seizoen immers gehuurd van Paars-Wit. En in de overeenkomst werd een clausule opgenomen waardoor de voormalige Gouden Schoen niet in actie mag komen tegen zijn moederclub.


Bij L'Avenir gaf sportief directeur Michael Verschueren wat meer uitleg bij deze clausule. En hij geeft toe niet rouwig te zijn dat Kums in de tribune zal moeten zitten. "Gent liet ons bij zijn vertrek verstaan dat het niet in staat was om het volledige bedrag van de huur (zijn salaris) kon betalen, daarom kan Kums volgens de regelgeving niet tegen ons spelen. En ik moet zeggen dat dit ons goed uitkomt. Het is ook belangrijk voor onze supporters, die in het verleden al vaak teleurstellingen hebben meegemaakt in soortgelijke situaties."

Gent liet wel geen aankoopoptie in het huurcontract opnemen, waardoor Kums na het seizoen in principe moet terugkeren naar RSCA. Maar dat ziet Verschueren niet zo snel gebeuren. Hij verwacht eerder dat Gent een poging zal ondernemen om hem toch permanent over te nemen. "Als de Buffalo's Europees voetbal halen en Kums blijft aan hun verwachtingen voldoen, zou ik niet verbaasd zijn als hun bestuur ons een voorstel voor een definitieve transfer doet."

Een nieuwe kans bij Paars-Wit lijkt er in ieder geval niet in te zitten. Sowieso wil Anderlecht de loonkost naar omlaag brengen en een ervaren ex-Gouden Schoen speelt uiteraard niet voor niks. Bovendien kon Kums bij RSCA nooit echt zijn stempel drukken. "De druk die gepaard gaat met voor Anderlecht te spelen, ligt jammer genoeg niet elke speler", besluit Verschueren.

LEES OOK: 'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Kums heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

3
3
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

408
408
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

43
43
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

52
52
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

194
194
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

116
116
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

232
232
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

360
360
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

15
15
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

184
184
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

39
39
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

305
305
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

315
315
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

62
62
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

330
330
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

456
456
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

692
692
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

637
637
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1073
1073
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

183
183
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

50
50
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1092
1092
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

301
301
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

359
359
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

178
178

Meer sportnieuws