Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

door
Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

AA Gent gaat donderdagavond op bezoek bij RSC Anderlecht, maar zal dan sowieso geen beroep kunnen doen op Sven Kums. De middenvelder wordt dit seizoen immers gehuurd van Paars-Wit. En in de overeenkomst werd een clausule opgenomen waardoor de voormalige Gouden Schoen niet in actie mag komen tegen zijn moederclub.


Bij L'Avenir gaf sportief directeur Michael Verschueren wat meer uitleg bij deze clausule. En hij geeft toe niet rouwig te zijn dat Kums in de tribune zal moeten zitten. "Gent liet ons bij zijn vertrek verstaan dat het niet in staat was om het volledige bedrag van de huur (zijn salaris) kon betalen, daarom kan Kums volgens de regelgeving niet tegen ons spelen. En ik moet zeggen dat dit ons goed uitkomt. Het is ook belangrijk voor onze supporters, die in het verleden al vaak teleurstellingen hebben meegemaakt in soortgelijke situaties."

Gent liet wel geen aankoopoptie in het huurcontract opnemen, waardoor Kums na het seizoen in principe moet terugkeren naar RSCA. Maar dat ziet Verschueren niet zo snel gebeuren. Hij verwacht eerder dat Gent een poging zal ondernemen om hem toch permanent over te nemen. "Als de Buffalo's Europees voetbal halen en Kums blijft aan hun verwachtingen voldoen, zou ik niet verbaasd zijn als hun bestuur ons een voorstel voor een definitieve transfer doet."

Een nieuwe kans bij Paars-Wit lijkt er in ieder geval niet in te zitten. Sowieso wil Anderlecht de loonkost naar omlaag brengen en een ervaren ex-Gouden Schoen speelt uiteraard niet voor niks. Bovendien kon Kums bij RSCA nooit echt zijn stempel drukken. "De druk die gepaard gaat met voor Anderlecht te spelen, ligt jammer genoeg niet elke speler", besluit Verschueren.

LEES OOK: Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Kums heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

95
95
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

99
99
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

65
65
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

58
58
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

128
128
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1265
1265
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

181
181
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws