Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

2094 stemmen
Verschueren duidelijk over terugkeer Kums naar Anderlecht

AA Gent gaat donderdagavond op bezoek bij RSC Anderlecht, maar zal dan sowieso geen beroep kunnen doen op Sven Kums. De middenvelder wordt dit seizoen immers gehuurd van Paars-Wit. En in de overeenkomst werd een clausule opgenomen waardoor de voormalige Gouden Schoen niet in actie mag komen tegen zijn moederclub.


Bij L'Avenir gaf sportief directeur Michael Verschueren wat meer uitleg bij deze clausule. En hij geeft toe niet rouwig te zijn dat Kums in de tribune zal moeten zitten. "Gent liet ons bij zijn vertrek verstaan dat het niet in staat was om het volledige bedrag van de huur (zijn salaris) kon betalen, daarom kan Kums volgens de regelgeving niet tegen ons spelen. En ik moet zeggen dat dit ons goed uitkomt. Het is ook belangrijk voor onze supporters, die in het verleden al vaak teleurstellingen hebben meegemaakt in soortgelijke situaties."

Gent liet wel geen aankoopoptie in het huurcontract opnemen, waardoor Kums na het seizoen in principe moet terugkeren naar RSCA. Maar dat ziet Verschueren niet zo snel gebeuren. Hij verwacht eerder dat Gent een poging zal ondernemen om hem toch permanent over te nemen. "Als de Buffalo's Europees voetbal halen en Kums blijft aan hun verwachtingen voldoen, zou ik niet verbaasd zijn als hun bestuur ons een voorstel voor een definitieve transfer doet."

Een nieuwe kans bij Paars-Wit lijkt er in ieder geval niet in te zitten. Sowieso wil Anderlecht de loonkost naar omlaag brengen en een ervaren ex-Gouden Schoen speelt uiteraard niet voor niks. Bovendien kon Kums bij RSCA nooit echt zijn stempel drukken. "De druk die gepaard gaat met voor Anderlecht te spelen, ligt jammer genoeg niet elke speler", besluit Verschueren.

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Kums heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

0
0
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

26
26
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

75
75
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

99
99
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

78
78
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

93
93
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

216
216
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

246
246
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

178
178
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

160
160
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

245
245
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

206
206
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

76
76
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

51
51
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

461
461
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

223
223
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

349
349
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

163
163
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

243
243
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

118
118
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

469
469
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

197
197
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

360
360
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

265
265

Meer sportnieuws