Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

door
Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

Speeldag 12 van de Jupiler Pro League zal niet de geschiedenis ingaan als de meest opwindende, want op onze velden viel dit weekend maar weinig te beleven. Zo baarde de topper tussen Club Brugge en Standard een muis, kon AA Gent buitenshuis opnieuw niet winnen en hadden Anderlecht, Genk en KV Mechelen het niet onder de markt tegen drie gedoodverfde degradatiekandidaten. Toch keken wij het hele weekend aandachtig toe en selecteerden we zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Zonder sterkhouder Nacer Chadli kreeg Anderlecht in Eupen nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald, maar gelukkig was die andere steunpilaar wel alweer gewoon op de afspraak. Doelman Hendrik Van Crombrugge keerde bij afwezigheid van de 59-voudige Rode Duivel zelfs met de aanvoerdersband rond de arm terug naar de Kehrweg en rechtvaardigde meteen andermaal zijn status als nieuwe leider van Paars-Wit. Vooral zijn redding op de inzet van Jonathan Bolingi in de eerste helft mocht gezien worden, ook na de pauze stond Van Crombrugge nog enkele keren pal op de pogingen van zijn ex-ploegmaats.



De man die afgelopen zomer in allerijl in huis werd gehaald om de teleurstellende Thomas Didillon te vervangen hield zo al voor de vijfde keer dit seizoen de nul, goed voor een gedeelde tweede plaats in de Clean Sheet-ranking. Van Crombrugge voorkwam vrijdag op die manier een pijnlijke nederlaag voor de troepen van Frank Vercauteren en is samen met Chadli tot dusver dan ook met grote voorsprong de meest geslaagde aanwinst die in navolging van Vincent Kompany afzakte naar het Lotto Park. Al hopen ze daar vast dat het sluitstuk zich voortaan toch iets minder vaak tot uitblinker moet ontpoppen.

Sammy BOSSUT (Zulte Waregem)
Zoals we in onze intro al schreven was het dit weekend zoeken naar lichtpunten op de Belgische velden, het ideale moment om Zulte Waregem-doelman Sammy Bossut eens in de schijnwerpers te zetten. De eenmalige international begon het seizoen nog op de bank ten voordele van de jonge Eike Bansen, maar nam na twee nederlagen en zes tegendoelpunten op speeldag drie zijn vertrouwde plaats onder de lat weer in. Sindsdien slikte Essevee nog maar acht treffers in tien matchen, in de helft van die duels hield Bossut zijn netten ongeschonden. Alleen in Kortrijk gingen de troepen van Francky Dury nog ten onder.



Het clubmonument, bezig aan zijn veertiende (!) seizoen aan de Gaverbeek, lijkt zo op 34-jarige leeftijd zijn tweede jeugd te beleven en weer tot de betere keepers in onze competitie te behoren. Tegen KV Oostende onderscheidde hij zich in de eerste helft alvast opnieuw met een prima parade op een poging van Andrew Hjulsager, even later onderstreepte Bossut oog in oog met Fashion Sakala zijn goede vorm. Dat vooral doelmannen hier de dienst uitmaken zegt desalniettemin wel veel over het niveau van de voorbije dagen en het gebrek aan flitsen van de gebruikelijke smaakmakers in de Jupiler Pro League.

Didier LAMKEL ZÉ (Antwerp)
Gelukkig is er altijd nog Didier Lamkel Zé om wat kleur te brengen in ons weekend, zowel met zijn wonderschoon doelpunt op zich als de opmerkelijke manier waarop de flankaanvaller van Antwerp die goal besloot te vieren. 'Lamkel Zé na kalm' las het stuk textiel onder zijn wedstrijdshirt dat hij trots aan de wereld toonde, een verwijzing in het plaatselijk dialect naar de manier waarop het licht af en toe uitgaat bij de Kameroener. Zelf gaf de 23-jarige dribbelkont zaterdag wel geen gehoor aan dat advies, want tegen KV Kortrijk liet hij in positieve zin zijn explosiviteit nog eens vol overtuiging de vrije loop.



Vanop een vijfentwintigtal meter pegelde Lamkel Zé kort na de pauze het leer met zijn mindere linker immers vernietigend in de bovenhoek en zette hij Antwerp zo mee op weg naar een al bij al vrij simpele zege tegen de Kerels. Daarvoor was hij met zijn vele, al dan niet geslaagde dribbels sowieso al de meest ondernemende speler op het veld, al blijft het vaak flirten met de grens tussen genialiteit en domheid. Zijn stommiteit tegen AZ lijkt op de Bosuil alvast helemaal vergeten en vergeven, want in het slot kreeg Lamkel Zé nog een daverende applausvervanging. Of hoe een nieuwe publiekslieveling geboren werd.

LEES OOK: Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 12?

Meest recent

'Renard gaf twee spelers kregen veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

5
5
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

127
127
Still kiest vertrek: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

179
179
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

93
93
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

218
218
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

224
224
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

121
121
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

610
610
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

174
174
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

317
317
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

160
160
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

138
138
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

46
46
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

137
137
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

124
124
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

189
189
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

193
193
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

72
72
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

311
311
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

155
155
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1262
1262
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

175
175
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

174
174

Meer sportnieuws