Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

door
Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

Speeldag 12 van de Jupiler Pro League zal niet de geschiedenis ingaan als de meest opwindende, want op onze velden viel dit weekend maar weinig te beleven. Zo baarde de topper tussen Club Brugge en Standard een muis, kon AA Gent buitenshuis opnieuw niet winnen en hadden Anderlecht, Genk en KV Mechelen het niet onder de markt tegen drie gedoodverfde degradatiekandidaten. Toch keken wij het hele weekend aandachtig toe en selecteerden we zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Zonder sterkhouder Nacer Chadli kreeg Anderlecht in Eupen nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald, maar gelukkig was die andere steunpilaar wel alweer gewoon op de afspraak. Doelman Hendrik Van Crombrugge keerde bij afwezigheid van de 59-voudige Rode Duivel zelfs met de aanvoerdersband rond de arm terug naar de Kehrweg en rechtvaardigde meteen andermaal zijn status als nieuwe leider van Paars-Wit. Vooral zijn redding op de inzet van Jonathan Bolingi in de eerste helft mocht gezien worden, ook na de pauze stond Van Crombrugge nog enkele keren pal op de pogingen van zijn ex-ploegmaats.



De man die afgelopen zomer in allerijl in huis werd gehaald om de teleurstellende Thomas Didillon te vervangen hield zo al voor de vijfde keer dit seizoen de nul, goed voor een gedeelde tweede plaats in de Clean Sheet-ranking. Van Crombrugge voorkwam vrijdag op die manier een pijnlijke nederlaag voor de troepen van Frank Vercauteren en is samen met Chadli tot dusver dan ook met grote voorsprong de meest geslaagde aanwinst die in navolging van Vincent Kompany afzakte naar het Lotto Park. Al hopen ze daar vast dat het sluitstuk zich voortaan toch iets minder vaak tot uitblinker moet ontpoppen.

Sammy BOSSUT (Zulte Waregem)
Zoals we in onze intro al schreven was het dit weekend zoeken naar lichtpunten op de Belgische velden, het ideale moment om Zulte Waregem-doelman Sammy Bossut eens in de schijnwerpers te zetten. De eenmalige international begon het seizoen nog op de bank ten voordele van de jonge Eike Bansen, maar nam na twee nederlagen en zes tegendoelpunten op speeldag drie zijn vertrouwde plaats onder de lat weer in. Sindsdien slikte Essevee nog maar acht treffers in tien matchen, in de helft van die duels hield Bossut zijn netten ongeschonden. Alleen in Kortrijk gingen de troepen van Francky Dury nog ten onder.



Het clubmonument, bezig aan zijn veertiende (!) seizoen aan de Gaverbeek, lijkt zo op 34-jarige leeftijd zijn tweede jeugd te beleven en weer tot de betere keepers in onze competitie te behoren. Tegen KV Oostende onderscheidde hij zich in de eerste helft alvast opnieuw met een prima parade op een poging van Andrew Hjulsager, even later onderstreepte Bossut oog in oog met Fashion Sakala zijn goede vorm. Dat vooral doelmannen hier de dienst uitmaken zegt desalniettemin wel veel over het niveau van de voorbije dagen en het gebrek aan flitsen van de gebruikelijke smaakmakers in de Jupiler Pro League.

Didier LAMKEL ZÉ (Antwerp)
Gelukkig is er altijd nog Didier Lamkel Zé om wat kleur te brengen in ons weekend, zowel met zijn wonderschoon doelpunt op zich als de opmerkelijke manier waarop de flankaanvaller van Antwerp die goal besloot te vieren. 'Lamkel Zé na kalm' las het stuk textiel onder zijn wedstrijdshirt dat hij trots aan de wereld toonde, een verwijzing in het plaatselijk dialect naar de manier waarop het licht af en toe uitgaat bij de Kameroener. Zelf gaf de 23-jarige dribbelkont zaterdag wel geen gehoor aan dat advies, want tegen KV Kortrijk liet hij in positieve zin zijn explosiviteit nog eens vol overtuiging de vrije loop.



Vanop een vijfentwintigtal meter pegelde Lamkel Zé kort na de pauze het leer met zijn mindere linker immers vernietigend in de bovenhoek en zette hij Antwerp zo mee op weg naar een al bij al vrij simpele zege tegen de Kerels. Daarvoor was hij met zijn vele, al dan niet geslaagde dribbels sowieso al de meest ondernemende speler op het veld, al blijft het vaak flirten met de grens tussen genialiteit en domheid. Zijn stommiteit tegen AZ lijkt op de Bosuil alvast helemaal vergeten en vergeven, want in het slot kreeg Lamkel Zé nog een daverende applausvervanging. Of hoe een nieuwe publiekslieveling geboren werd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 12?

Meest recent

Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

19
19
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

41
41
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

285
285
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

245
245
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

67
67
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

247
247
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

442
442
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

66
66
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

56
56
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

34
34
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

311
311
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

472
472
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

243
243
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

82
82
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

70
70
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

405
405
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

205
205
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

304
304
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

197
197
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

132
132
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

193
193
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

107
107
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

230
230
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

97
97
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0

Meer sportnieuws