Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

door
Spelers v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 12

Speeldag 12 van de Jupiler Pro League zal niet de geschiedenis ingaan als de meest opwindende, want op onze velden viel dit weekend maar weinig te beleven. Zo baarde de topper tussen Club Brugge en Standard een muis, kon AA Gent buitenshuis opnieuw niet winnen en hadden Anderlecht, Genk en KV Mechelen het niet onder de markt tegen drie gedoodverfde degradatiekandidaten. Toch keken wij het hele weekend aandachtig toe en selecteerden we zo onze drie kanshebbers voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Zonder sterkhouder Nacer Chadli kreeg Anderlecht in Eupen nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald, maar gelukkig was die andere steunpilaar wel alweer gewoon op de afspraak. Doelman Hendrik Van Crombrugge keerde bij afwezigheid van de 59-voudige Rode Duivel zelfs met de aanvoerdersband rond de arm terug naar de Kehrweg en rechtvaardigde meteen andermaal zijn status als nieuwe leider van Paars-Wit. Vooral zijn redding op de inzet van Jonathan Bolingi in de eerste helft mocht gezien worden, ook na de pauze stond Van Crombrugge nog enkele keren pal op de pogingen van zijn ex-ploegmaats.



De man die afgelopen zomer in allerijl in huis werd gehaald om de teleurstellende Thomas Didillon te vervangen hield zo al voor de vijfde keer dit seizoen de nul, goed voor een gedeelde tweede plaats in de Clean Sheet-ranking. Van Crombrugge voorkwam vrijdag op die manier een pijnlijke nederlaag voor de troepen van Frank Vercauteren en is samen met Chadli tot dusver dan ook met grote voorsprong de meest geslaagde aanwinst die in navolging van Vincent Kompany afzakte naar het Lotto Park. Al hopen ze daar vast dat het sluitstuk zich voortaan toch iets minder vaak tot uitblinker moet ontpoppen.

Sammy BOSSUT (Zulte Waregem)
Zoals we in onze intro al schreven was het dit weekend zoeken naar lichtpunten op de Belgische velden, het ideale moment om Zulte Waregem-doelman Sammy Bossut eens in de schijnwerpers te zetten. De eenmalige international begon het seizoen nog op de bank ten voordele van de jonge Eike Bansen, maar nam na twee nederlagen en zes tegendoelpunten op speeldag drie zijn vertrouwde plaats onder de lat weer in. Sindsdien slikte Essevee nog maar acht treffers in tien matchen, in de helft van die duels hield Bossut zijn netten ongeschonden. Alleen in Kortrijk gingen de troepen van Francky Dury nog ten onder.



Het clubmonument, bezig aan zijn veertiende (!) seizoen aan de Gaverbeek, lijkt zo op 34-jarige leeftijd zijn tweede jeugd te beleven en weer tot de betere keepers in onze competitie te behoren. Tegen KV Oostende onderscheidde hij zich in de eerste helft alvast opnieuw met een prima parade op een poging van Andrew Hjulsager, even later onderstreepte Bossut oog in oog met Fashion Sakala zijn goede vorm. Dat vooral doelmannen hier de dienst uitmaken zegt desalniettemin wel veel over het niveau van de voorbije dagen en het gebrek aan flitsen van de gebruikelijke smaakmakers in de Jupiler Pro League.

Didier LAMKEL ZÉ (Antwerp)
Gelukkig is er altijd nog Didier Lamkel Zé om wat kleur te brengen in ons weekend, zowel met zijn wonderschoon doelpunt op zich als de opmerkelijke manier waarop de flankaanvaller van Antwerp die goal besloot te vieren. 'Lamkel Zé na kalm' las het stuk textiel onder zijn wedstrijdshirt dat hij trots aan de wereld toonde, een verwijzing in het plaatselijk dialect naar de manier waarop het licht af en toe uitgaat bij de Kameroener. Zelf gaf de 23-jarige dribbelkont zaterdag wel geen gehoor aan dat advies, want tegen KV Kortrijk liet hij in positieve zin zijn explosiviteit nog eens vol overtuiging de vrije loop.



Vanop een vijfentwintigtal meter pegelde Lamkel Zé kort na de pauze het leer met zijn mindere linker immers vernietigend in de bovenhoek en zette hij Antwerp zo mee op weg naar een al bij al vrij simpele zege tegen de Kerels. Daarvoor was hij met zijn vele, al dan niet geslaagde dribbels sowieso al de meest ondernemende speler op het veld, al blijft het vaak flirten met de grens tussen genialiteit en domheid. Zijn stommiteit tegen AZ lijkt op de Bosuil alvast helemaal vergeten en vergeven, want in het slot kreeg Lamkel Zé nog een daverende applausvervanging. Of hoe een nieuwe publiekslieveling geboren werd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

Wie is volgens u de Speler van Speeldag 12?

Meest recent

'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

1
1
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

41
41
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

14
14
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

21
21
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

115
115
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

112
112
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

80
80
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

28
28
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

274
274
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

144
144
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

213
213
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

503
503
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

147
147
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

102
102
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

240
240
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

59
59
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

74
74
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

68
68
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

206
206
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

125
125
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

712
712
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

155
155
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

547
547

Meer sportnieuws