AA Gent vergeet andermaal om overwicht buitenshuis uit te buiten

136
AA Gent vergeet andermaal om overwicht buitenshuis uit te buiten

AA Gent is er andermaal niet in geslaagd om op verplaatsing te zegevieren. De ploeg van Thorup was oppermachtig in de tweede helft maar vergat om één van de vele mogelijkheden te benutten.

STVV moest stilaan angstig achterom kijken na de zwakke prestaties van de voorbije weken. De ploeg van Marc Brys incasseerde een pak tegendoelpunten en kon vanavond een overwinning gebruiken in eigen huis tegen AA Gent. De Buffalo's pakten eerder deze week nog een belangrijk punt tegen Wolfsburg in de Europa League. Bij de bezoekers waren Kums, Depoitre, Asare en Owusu afwezig, bij de thuisploeg kwamen met Suzuki, Sousa en Colombatto drie nieuwe namen aan de aftrap.
Kanaries weren zich kranig tegen onmondig AA Gent
AA Gent zorgde voor het eerste gevaar op Stayen met een afstandsschot van Kvilitaia dat niet ver over de kooi van Schmidt vloog. STVV stond in de openingsminuten alvast beter georganiseerd dan tijdens de vorige wedstrijden en gaf weinig kansen weg. Op het kwartier schoot David vanuit een scherpe hoek wel een tweede bezoekende kans in de tribune.Halfweg de eerste helft stak ook STVV een eerste keer de neus aan het venster met een hard schot van Botaka dat hoog over de kooi van Kaminski vloog en even later vloog een poging van Boli niet zo ver over. De Kanaries werden steeds sterker en Suzuki kwam in het slotkwartier maar een teen tekort om de voorzet van Botaka in doel te verlengen. Halfweg stond het nog 0-0.

Ex-STVV speler Bezus werd uitgefloten door de thuisaanhang.
Slordig AA Gent morst met de kansen
Na de rust waren kansen aanvankelijk schaars, al moest Schmidt wel attent zijn op een poging van David. Na tien minuten spelen had de doelman van STVV een prima reflex in huis op een knappe omhaal van Kvilitaia. De Buffalo's drukten nu door en David schoot een volgende mogelijkheid voorlangs. Een doelpunt van de bezoekers hing in de lucht maar AA Gent sprong erg onzorgvuldig om met zijn kansen: Plastun kopte iets voorbij het uur voorlangs en even later had David teveel tijd nodig om af te drukken. De bezoekers bleven naarstig op zoek gaan naar een doelpunt maar ook Dejaegere kon zijn poging op een kwartier van het einde niet kadreren. STVV liet enorm weinig zien maar kwam op tien minuten van het einde wel dicht bij de winning-goal toen Suzuki nipt over kopte. Invaller Depoitre miste in de slotminuten nog het onmogelijke na dom balverlies van Janssens. Oog in oog met Schmidt koos hij voor eigen glorie in plaats van de vrijstaande Kvilitaia aan te spelen, een foute keuze want de thuisdoelman keerde het zwakke schot van de ex-Rode Duivel. Bijna kregen de bezoekers nog het deksel op de neus toen Boli in de absolute slotfase doelman Kaminski op zijn weg vond en ook De Bruyn schoot nog een huizenhoge kans over. Zo bleef het uiteindelijk bij een 0-0 gelijkspel, dat mag een wonder heten na de vele kansen.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Verdiende AA Gent de zege?

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

25
25
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

187
187
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

125
125
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

66
66
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

94
94
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

133
133
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

368
368
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

386
386
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

169
169
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

187
187
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

531
531
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

158
158
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

168
168
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

741
741
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

188
188
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

152
152
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws