Zulte Waregem pakt in extremis belangrijke driepunter tegen moedig KVO

door
Zulte Waregem pakt in extremis belangrijke driepunter tegen moedig KVO

Na een evenwichtige partij zonder al teveel opwinding heeft Zulte Waregem in extremis een belangrijke driepunter gepakt tegen KV Oostende. Voor de kustploeg werd het zo helemaal een rampweek na de financiële perikelen die eerder deze week naar boven kwamen.

Zulte Waregem wou zich vanavond herpakken na de nederlaag in de streekderby tegen KV Kortrijk. Dury zag zijn ploeg voor het eerst in lange tijd verliezen en wou vanavond zijn rush richting de top-zes verderzetten met een zege tegen het zwalpende KVO. Bij de kustploeg was het na een fraaie start voorlopig kommer en kwel, eerder deze week doken ook financiële problemen op bij Oostende.
Essevee is voorlopig niet bij machte om zwalpend KVO uit verband te spelen
Ondanks hun penibele situatie begon de kustploeg prima in het Regenboogstadion. Na minder dan tien minuten spelen stelde Hjulsager Bossut een eerste keer aan het werk met een schot in de korte hoek. Halfweg de eerste helft kreeg ook Zulte Waregem een eerste goede kans: Seck kapte zich knap vrij in de zestien meter maar besloot vervolgens ruim voorlangs. Op het halfuur was er ook een grote kans voor de bezoekers toen Sakala plots oog in oog verscheen met Bossut, de thuisdoelman toonde zich echter de sterkste in het één-op-één duel. Essevee slaagde er voor de rust niet meer in om een voorsprong te forceren en zo waren doelpunten voorlopig schaars in de Jupiler Pro League dit weekend.

KV Oostende houdt na een moeilijke week voorlopig goed stand.
Zulte Waregem forceert beslissing in slotkwartier
Ook na de rust was er weinig opwinding in het Regenboogstadion. Een lage schuiver van Vandendriessche was lange tijd het enige wapenfeit van de tweede helft. In het slotkwartier slaagde Essevee er toch nog in om de ban te breken toen Seck na een scherp aangesneden vrije trap raak kopte: 1-0. Een moedig KV Oostende vocht nog voor wat het waard was maar slaagde er niet meer in om de gelijkmaker te forceren. In de slotminuten besliste Bruno de wedstrijd helemaal door de 2-0 hoog in het dak van het doel te schieten.
Scoreverloop:
1-0 (80') Seck, 2-0 (87') Bruno

LEES OOK: Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Verdiende zege?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

7
7
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

10
10
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

28
28
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

74
74
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

155
155
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

53
53
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

68
68
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

41
41
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

180
180
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

62
62
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

100
100
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

288
288
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

127
127
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

175
175
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

135
135
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

101
101
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

464
464
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

91
91
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

164
164

Meer sportnieuws