Premier League komt met drastisch plan voor winter-WK 2022

292 stemmen
Premier League komt met drastisch plan voor winter-WK 2022

De Premier League staat in december en januari bekend om het overvolle programma. In 2022 zal dat door het WK in Qatar anders ingevuld worden, maar de organisatie is niet van plan om hele grote toegevingen te doen.


De Premier League wil negen dagen voor de WK-start nog een speelronde afwerken en slechts acht dagen na de eindronde zou de competitie alweer moeten worden hervat. Het volgende wereldkampioenschap zal vanwege de temperatuur in Qatar van 21 november tot en met 18 december 2022 worden afgewerkt.

In Engeland is het idee om 12 november de laatste speelronde voor het WK in te plannen en op 26 december weer door te gaan. Ook zou de Premier League een week eerder starten en een week later eindigen. Daar komt nog eens bij dat er géén winterstop zal zijn, iets wat dit seizoen voor het eerst geïntroduceerd zal worden in Engeland.

De grote vraag is of de clubs, spelers en de vakbonden daarmee instemmen. Daarnaast is het gebruikelijk dat deelnemers aan een eindronde weken voorbereidingstijd krijgen, iets wat door de Engelse plannen niet te combineren valt. Hoe de Jupiler Pro League gaat omgaan met het winter-WK is nog niet bekend.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Een WK in de winter ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

6
6
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

27
27
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

84
84
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

128
128
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

297
297
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

171
171
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

338
338
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

121
121
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

43
43
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

179
179
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

228
228
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

466
466
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

253
253
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

421
421
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

121
121
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

289
289
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

281
281
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

247
247
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

345
345
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1311
1311
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

297
297
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

144
144
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

369
369
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

89
89
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

370
370

Meer sportnieuws