EL: Arsenal moet zwoegen, Bolasie grote held en puntenverlies PSV

98 stemmen
EL: Arsenal moet zwoegen, Bolasie grote held en puntenverlies PSV

In de Europa League heeft Arsenal FC op de valreep verrassend puntenverlies weten te voorkomen. In de poule van Standard haalden de Gunners het pas in de slotminuten van Vitoria. Verder was er puntenverlies voor PSV en deed Sevilla wat het moest doen.


Arsenal verloor maandagavond nog met 1-0 bij Sheffield United, mede dankzij een enorme misser van Nicolas Pépé. De topaankoop van afgelopen zomer revancheerde zich tegen Vitoria Guimarães door in de slotfase een 3-2 overwinning uit het vuur te slepen. Shkodran Mustafi had eerder de gelijkmaker geproduceerd. Arsenal blijft zodoende foutloos, Standard is derde met 3 op 9.

GROEP D
In Groep D van de Europa League heeft PSV nog alle kans om een ticket voor de knock-outfase uit het vuur te slepen ondanks een matig resultaat. De Eindhovenaren gaan nog steeds aan kop, maar geraakten donderdag niet voorbij LASK Linz (0-0). PSV heeft zeven punten en dat is er eentje meer dan Sporting Portugal, dat dankzij Yannick Bolasie (ex-Anderlecht) met 1-0 wist te winnen van het nog puntloze Rosenborg BK.

GROEP A
Recordwinnaar Sevilla deed tegen het Luxemburgse Dudelange dan weer wat verwacht wordt. De Spaanse topclub won mede dankzij twee goals van Franco Vázquez met 3-0. Sevilla keert na de winterstop normaal gezien weer terug in de Europa League getuige de 9 op 9 tot dusver. Qarabag FK volgt na het 2-2 gelijkspel tegen APOEL Nicosia op de tweede plek met vier punten.

OVERIGE UITSLAGEN:
Groep B: Dinamo Kiev – FC Kopenhagen 1-1, Malmö FF – FC Lugano 2-1
Groep C: Getafe – FC Basel 0-1, Trabzonspor - FC Krasnodar 0-2
Groep E: Celtic - SS Lazio 2-1, Stade Rennes - CFR Cluj 0-1

LEES OOK: 'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Welke ploeg heeft volgens u het meeste kans op de eindzege?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

82
82
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

51
51
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

134
134
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

173
173
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

431
431
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

189
189
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1029
1029
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

325
325
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws