Standard schiet te laat wakker en lijdt dure nederlaag in Frankfurt

door
Standard schiet te laat wakker en lijdt dure nederlaag in Frankfurt

Ook Standard heeft het Belgische voetbal deze week niet kunnen verblijden met een Europese overwinning. De Rouches verloren donderdagavond met 2-1 op het veld van Eintracht Frankfurt. Voor de Luikenaars had er in principe meer kunnen inzitten, maar de ploeg van coach Michel Preud'homme greep de wedstrijd pas veel te laat in handen.


Standard begon met een flink geroteerde ploeg, onder meer debutant Lavalée en de verguisde Cop begonnen in de basis. In de aanvangsfase moesten de Luikenaars echter vooral terugplooien. Al was het zeker niet zo dat Frankfurt de kansen opstapelde, de Duitsers hebben toch flink aan kwaliteit ingeboet ten opzichte van vorig seizoen. Na een halfuurtje speelde zorgde Abraham wel voor de logische voorsprong. De 1-0 was meteen ook de ruststand.

Na de pauze groeide Standard zichtbaar in de match, maar de thuisploeg wist zijn voorsprong te verdubbelen. Al had doelman Milinkovic-Savic wel beter moeten doen met de kopbal van Hinteregger na een corner. De partij leek beslist, maar plots schoot Standard helemaal wakker. Onder impuls van invallers Oulare, Mpoku en Lestienne volgden wel kansen, Amallah tekende voor de aansluitingstreffer.

Maar verder kwamen de Luikenaars niet, Lestienne trapte de ultieme kans voorlangs. En zo blijft Standard achter met 3 op 9. Om de volgende ronde te halen mag er over twee weken dus absoluut niet verloren worden wanneer Frankfurt op bezoek komt. Verder in de groep leed Arsenal bijna verrassend puntenverlies voor eigen volk tegen Vitoria, maar uiteindelijk werd in de slotseconden alsnog gewonnen: 3-2. De Gunners blijven leider met 9 op 9.

Scoreverloop:
1-0 (28') David Abraham
2-0 (73') Martin Hinteregger
2-1 (82') Selim Amallah

LEES OOK: Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Denkt u dat Standard de volgende ronde nog zal halen?

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

70
70
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

27
27
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

100
100
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

320
320
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

40
40
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

81
81
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

40
40
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

188
188
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

130
130
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

51
51
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

79
79
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

114
114
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

105
105
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

362
362
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

89
89
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

692
692
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

225
225
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

116
116
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws