CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

481 stemmen
CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

In de Champions League stonden naast Genk-Liverpool woensdagavond nog een aantal interessante duels op het programma. Dries Mertens schreef daarin geschiedenis voor Napoli en hielp zijn ploeg met twee goals aan de zege tegen RB Salzburg. Het Inter van Romelu Lukaku won dan weer tegen het Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard. FC Barcelona haalde het met enige moeite op Slavia Praag.


De mannen van coach Ernesto Valverde kwamen al snel op voorsprong in de Tsjechische hoofdstad. Er werd geklungeld in de defensie van Slavia Praag en Arthur bereikte Lionel Messi, die in één keer raak tikte. Barcelona speelde daarna slordig en kende een vrij moeizame partij. In de tweede helft kwam Slavia verrassend genoeg op gelijke hoogte, maar dit liet Barça zich niet twee keer zeggen en al vrij snel zorgde Luis Suárez voor de 1-2, hij trof doel via Peter Olayinka.

Lukaku kende dan weer een moeilijke avond tegen Dortmund. Na een uur moest de spits al naar de kant, hij had toen amper acht keer de bal geraakt. Zijn maatje Lautaro Martinez had de ploeg desondanks op voorsprong gezet in de eerste helft. In het slot liet de Argentijnse spits nog een penalty liggen, maar Antonio Candreva stelde de overwinning toch veilig. Bij de Duitsers maakte Witsel de wedstrijd vol, Thorgan werd vlak voor tijd vervangen.

Dé Belg van de avond was echter Dries Mertens. Op het veld van Salzburg scoorde hij twee keer en daarmee stak hij ene Diego Maradona voorbij op de all time-topschutterslijst van Napoli. Enkel Marek Hamsik staat nog boven hem met vijf treffers meer. De twee goals van Mertens waren ook broodnodig. Bij de Oostenrijkers scoorde Erling Haland immers ook twee keer. Uiteindelijk was het Lorenzo Insigne die voor de 2-3 zorgde, op assist van ... Mertens.

Alle uitslagen:

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

Denkt u dat Napoli de Champions League kan winnen?

Meest recent

Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

3
3
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

40
40
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

74
74
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

30
30
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

83
83
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

149
149
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

88
88
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

102
102
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

261
261
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

172
172
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

142
142
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

190
190
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

312
312
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

222
222
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

465
465
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

239
239
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

99
99
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

471
471
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

298
298
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

266
266
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

106
106
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

189
189
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362

Meer sportnieuws