CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

door
CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

In de Champions League stonden naast Genk-Liverpool woensdagavond nog een aantal interessante duels op het programma. Dries Mertens schreef daarin geschiedenis voor Napoli en hielp zijn ploeg met twee goals aan de zege tegen RB Salzburg. Het Inter van Romelu Lukaku won dan weer tegen het Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard. FC Barcelona haalde het met enige moeite op Slavia Praag.


De mannen van coach Ernesto Valverde kwamen al snel op voorsprong in de Tsjechische hoofdstad. Er werd geklungeld in de defensie van Slavia Praag en Arthur bereikte Lionel Messi, die in één keer raak tikte. Barcelona speelde daarna slordig en kende een vrij moeizame partij. In de tweede helft kwam Slavia verrassend genoeg op gelijke hoogte, maar dit liet Barça zich niet twee keer zeggen en al vrij snel zorgde Luis Suárez voor de 1-2, hij trof doel via Peter Olayinka.

Lukaku kende dan weer een moeilijke avond tegen Dortmund. Na een uur moest de spits al naar de kant, hij had toen amper acht keer de bal geraakt. Zijn maatje Lautaro Martinez had de ploeg desondanks op voorsprong gezet in de eerste helft. In het slot liet de Argentijnse spits nog een penalty liggen, maar Antonio Candreva stelde de overwinning toch veilig. Bij de Duitsers maakte Witsel de wedstrijd vol, Thorgan werd vlak voor tijd vervangen.

Dé Belg van de avond was echter Dries Mertens. Op het veld van Salzburg scoorde hij twee keer en daarmee stak hij ene Diego Maradona voorbij op de all time-topschutterslijst van Napoli. Enkel Marek Hamsik staat nog boven hem met vijf treffers meer. De twee goals van Mertens waren ook broodnodig. Bij de Oostenrijkers scoorde Erling Haland immers ook twee keer. Uiteindelijk was het Lorenzo Insigne die voor de 2-3 zorgde, op assist van ... Mertens.

Alle uitslagen:

LEES OOK: Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

Denkt u dat Napoli de Champions League kan winnen?

Meest recent

STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

0
0
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

17
17
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

57
57
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

38
38
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

160
160
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

72
72
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

96
96
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

116
116
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

222
222
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

223
223
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

180
180
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

157
157
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

334
334
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

132
132
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

129
129
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

200
200
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

671
671
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

974
974
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

246
246
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

368
368
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

691
691
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

65
65
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

268
268
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

55
55

Meer sportnieuws