CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

door
CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

In de Champions League stonden naast Genk-Liverpool woensdagavond nog een aantal interessante duels op het programma. Dries Mertens schreef daarin geschiedenis voor Napoli en hielp zijn ploeg met twee goals aan de zege tegen RB Salzburg. Het Inter van Romelu Lukaku won dan weer tegen het Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard. FC Barcelona haalde het met enige moeite op Slavia Praag.


De mannen van coach Ernesto Valverde kwamen al snel op voorsprong in de Tsjechische hoofdstad. Er werd geklungeld in de defensie van Slavia Praag en Arthur bereikte Lionel Messi, die in één keer raak tikte. Barcelona speelde daarna slordig en kende een vrij moeizame partij. In de tweede helft kwam Slavia verrassend genoeg op gelijke hoogte, maar dit liet Barça zich niet twee keer zeggen en al vrij snel zorgde Luis Suárez voor de 1-2, hij trof doel via Peter Olayinka.

Lukaku kende dan weer een moeilijke avond tegen Dortmund. Na een uur moest de spits al naar de kant, hij had toen amper acht keer de bal geraakt. Zijn maatje Lautaro Martinez had de ploeg desondanks op voorsprong gezet in de eerste helft. In het slot liet de Argentijnse spits nog een penalty liggen, maar Antonio Candreva stelde de overwinning toch veilig. Bij de Duitsers maakte Witsel de wedstrijd vol, Thorgan werd vlak voor tijd vervangen.

Dé Belg van de avond was echter Dries Mertens. Op het veld van Salzburg scoorde hij twee keer en daarmee stak hij ene Diego Maradona voorbij op de all time-topschutterslijst van Napoli. Enkel Marek Hamsik staat nog boven hem met vijf treffers meer. De twee goals van Mertens waren ook broodnodig. Bij de Oostenrijkers scoorde Erling Haland immers ook twee keer. Uiteindelijk was het Lorenzo Insigne die voor de 2-3 zorgde, op assist van ... Mertens.

Alle uitslagen:

LEES OOK: Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

Denkt u dat Napoli de Champions League kan winnen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

75
75
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

281
281
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

386
386
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

319
319
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

102
102
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

240
240
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws