CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

door
CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

In de Champions League stonden naast Genk-Liverpool woensdagavond nog een aantal interessante duels op het programma. Dries Mertens schreef daarin geschiedenis voor Napoli en hielp zijn ploeg met twee goals aan de zege tegen RB Salzburg. Het Inter van Romelu Lukaku won dan weer tegen het Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard. FC Barcelona haalde het met enige moeite op Slavia Praag.


De mannen van coach Ernesto Valverde kwamen al snel op voorsprong in de Tsjechische hoofdstad. Er werd geklungeld in de defensie van Slavia Praag en Arthur bereikte Lionel Messi, die in één keer raak tikte. Barcelona speelde daarna slordig en kende een vrij moeizame partij. In de tweede helft kwam Slavia verrassend genoeg op gelijke hoogte, maar dit liet Barça zich niet twee keer zeggen en al vrij snel zorgde Luis Suárez voor de 1-2, hij trof doel via Peter Olayinka.

Lukaku kende dan weer een moeilijke avond tegen Dortmund. Na een uur moest de spits al naar de kant, hij had toen amper acht keer de bal geraakt. Zijn maatje Lautaro Martinez had de ploeg desondanks op voorsprong gezet in de eerste helft. In het slot liet de Argentijnse spits nog een penalty liggen, maar Antonio Candreva stelde de overwinning toch veilig. Bij de Duitsers maakte Witsel de wedstrijd vol, Thorgan werd vlak voor tijd vervangen.

Dé Belg van de avond was echter Dries Mertens. Op het veld van Salzburg scoorde hij twee keer en daarmee stak hij ene Diego Maradona voorbij op de all time-topschutterslijst van Napoli. Enkel Marek Hamsik staat nog boven hem met vijf treffers meer. De twee goals van Mertens waren ook broodnodig. Bij de Oostenrijkers scoorde Erling Haland immers ook twee keer. Uiteindelijk was het Lorenzo Insigne die voor de 2-3 zorgde, op assist van ... Mertens.

Alle uitslagen:

LEES OOK: Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

Denkt u dat Napoli de Champions League kan winnen?

Meest recent

KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

0
0
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

2
2
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

21
21
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

30
30
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

19
19
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

63
63
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

23
23
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

186
186
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

78
78
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

95
95
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

170
170
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

262
262
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

352
352
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

299
299
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

359
359
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

64
64
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

265
265
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

198
198
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

483
483
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

414
414
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

327
327

Meer sportnieuws