CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

481 stemmen
CL: Mertens schrijft geschiedenis, Lukaku en co winnen van Witsel en Thorgan

In de Champions League stonden naast Genk-Liverpool woensdagavond nog een aantal interessante duels op het programma. Dries Mertens schreef daarin geschiedenis voor Napoli en hielp zijn ploeg met twee goals aan de zege tegen RB Salzburg. Het Inter van Romelu Lukaku won dan weer tegen het Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard. FC Barcelona haalde het met enige moeite op Slavia Praag.


De mannen van coach Ernesto Valverde kwamen al snel op voorsprong in de Tsjechische hoofdstad. Er werd geklungeld in de defensie van Slavia Praag en Arthur bereikte Lionel Messi, die in één keer raak tikte. Barcelona speelde daarna slordig en kende een vrij moeizame partij. In de tweede helft kwam Slavia verrassend genoeg op gelijke hoogte, maar dit liet Barça zich niet twee keer zeggen en al vrij snel zorgde Luis Suárez voor de 1-2, hij trof doel via Peter Olayinka.

Lukaku kende dan weer een moeilijke avond tegen Dortmund. Na een uur moest de spits al naar de kant, hij had toen amper acht keer de bal geraakt. Zijn maatje Lautaro Martinez had de ploeg desondanks op voorsprong gezet in de eerste helft. In het slot liet de Argentijnse spits nog een penalty liggen, maar Antonio Candreva stelde de overwinning toch veilig. Bij de Duitsers maakte Witsel de wedstrijd vol, Thorgan werd vlak voor tijd vervangen.

Dé Belg van de avond was echter Dries Mertens. Op het veld van Salzburg scoorde hij twee keer en daarmee stak hij ene Diego Maradona voorbij op de all time-topschutterslijst van Napoli. Enkel Marek Hamsik staat nog boven hem met vijf treffers meer. De twee goals van Mertens waren ook broodnodig. Bij de Oostenrijkers scoorde Erling Haland immers ook twee keer. Uiteindelijk was het Lorenzo Insigne die voor de 2-3 zorgde, op assist van ... Mertens.

Alle uitslagen:

LEES OOK: Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

Denkt u dat Napoli de Champions League kan winnen?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

99
99
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

23
23
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

87
87
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

112
112
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

106
106
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

369
369
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

95
95
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

98
98
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

128
128
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

282
282
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

103
103
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

64
64
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

200
200
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

61
61
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

149
149
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

396
396
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

268
268
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

531
531
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

144
144
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

112
112
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

453
453

Meer sportnieuws