Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

122 stemmen
Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

Geen stunt voor Club Brugge, integendeel. Blauw-Zwart kreeg in eigen huis een 0-5 pandoering van PSG om de oren en staat na het gelijkspel in Madrid drie weken geleden dus weer met beide voeten op de grond. KRC Genk hoopt vanavond een herhaling van dat scenario te vermijden en zelf wél een vervolg te breien aan de knappe draw tegen Napoli. De landskampioen zal daarvoor tegen Liverpool dan wel flink uit haar pijp mogen komen, of Mohamed Salah nu aan de aftrap verschijnt of niet.


Als ze in de Luminus Arena één les mogen trekken uit de Brugse nederlaag van gisteren is het namelijk wel dat dit soort van vermaarde tegenstander niet staat of valt bij de afwezigheid van één sleutelspeler. Salah is dan misschien wel dé grote ster bij de regerende Champions League-winnaar, Neymar en Kylian Mbappé zijn dat ook bij PSG. Toch hadden de Parijzenaars die eerste niet nodig om simpel komaf te maken met Club Brugge, voor Mbappé volstonden 40 minuten dan weer om met een hattrick zijn stempel te drukken. Zelfs als Salah straks plaatsneemt op de bank hoeft Genk daarom dus nog niet meteen victorie te kraaien.

GUNSTIGE STERREN
Indien PSG een topteam is dat het best ook zonder haar speerpunten kan rooien, dan is Liverpool dat zeker. Alhoewel. In de eerste wedstrijd zonder de Egyptenaar leden de troepen van Jürgen Klopp met een 1-1 gelijkspel op Manchester United, momenteel toch niet meer dan een modale middenmoter in de Premier League, prompt voor het eerst dit seizoen puntenverlies. In eigen land tenminste, want op de openingsspeeldag van het kampioenenbal ging de titelhouder ook al met 2-0 ten onder in Napels. Als Genk erin slaagt om Dries Mertens en zijn maats in bedwang te houden, maakt het in eigen huis dus ook een kans tegen Liverpool.



Hoewel de Engelsen van nog een heel andere orde zijn dan Napoli lijken de sterren bovendien gunstig te staan voor een Limburgse stunt van formaat. The Reds zullen het achterin namelijk al zeker zonder Trent Alexander-Arnold en Joël Matip moeten stellen, waarbij vooral het gemis van die eerste zich danig zal laten voelen. Jere Uronen mag dus alvast opgelucht adem halen, want om de opkomende rechtsback en zijn uitstekende crosses hoeft de Fin zich geen zorgen meer te maken. Matip staat dan weer minder in de schijnwerpers dan zijn defensiepartner Virgil van Dijk, maar ook de Kameroener is een vaste waarde op Anfield.

KONIJN VAN KLOPP
Naast de mogelijke afwezigheid van Salah moet Klopp zo dus ook de helft van zijn verdediging missen. Die had het in de Champions League sowieso al niet echt onder de markt, want tegen Napoli en Salzburg slikte Liverpool opgeteld maar liefst vijf tegentreffers. Wie weet liggen er dus toch wel kansen voor Ally Samatta en de spelers die in het plan van Felice Mazzu, zoals de Tanzaniaanse topschutter zelf aangaf, naast hem voorin de dienst zullen uitmaken. Théo Bongonda, Junya Ito, Ianis Hagi of geen van allen: afwachten welke strijdstrategie de Italo-Belg, toch nog altijd op zijn best in de rol van underdog, uit zijn hoge hoed tovert.



Ook Klopp zou best wel eens met een wit konijn kunnen uitpakken, want waar de meeste media tippen op Dejan Lovren en Joe Gomez om in de ploeg te komen kan de Duitse manager er tevens voor opteren om middenvelders als Fabinho en/of James Milner een rijtje achteruit te trekken. In de as van het terrein heeft Liverpool met verder nog Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, Naby Keïta en Adam Lallana immers kwaliteit te overschot. Stuk voor stuk complete spelers die loopvermogen en duelkracht koppelen aan prima voetjes, Sander Berge en Bryan Heynen kunnen dus maar best over hun beste benen beschikken.

SOLLICITATIE VAN ORIGI
Met een tegenstander die gemiddeld bijna 60 procent balbezit heeft zal Genk dan ook vooral achter het leer mogen aanhollen, op de zeldzame momenten dat het Engelse blok wat lager terugzakt is het dan weer opletten geblazen voor de pijlsnelle tegenaanval. Wanneer we zeggen dat de Limburgers misschien eens een gaatje zouden kunnen vinden tegen de autoritaire competitieleider in de Premier League zetten we trouwens wel onze meest optimistische bril op, zeker met doelman Alisson Becker terug onder de lat. De Braziliaan was er tegen Napoli en Salzburg niet bij en is moeilijker te passeren dan zijn doublure Adrian.



Dan rest ons uiteraard alleen nog die formidabele voorlinie van Liverpool, met of zonder Salah. Diens maatjes Sadio Mané en Roberto Firmino zijn namelijk wel gewoon van de partij en zullen ook onder hun tweetjes meer dan een handvol vormen voor Jhon Lucumi en co. Uit chauvinistische overwegingen hopen we dat zij net als afgelopen weekend Divock Origi naast zich krijgen, als die in Old Trafford zijn kans tenminste niet verkeken heeft. Onze landgenoot liet er zich vooral opmerken door na een vermeende overtreding voorafgaand aan de tegentreffer naar het verkeerde been te grijpen, niet meteen de beste sollicitatie.

MOONS, SONCK & VERGOOSSEN
Als Erling Haaland en de Aziaten van Salzburg de landskampioen van België zes goals aan kunnen smeren, houden we ons hart al vast voor welke schade dit offensieve trio kan verrichten. Hetzelfde dachten we echter voorafgaand aan het bezoek van Napoli aan de Luminus Arena, maar toen rechtte Genk wel de rug en kon het plots weer rekenen op een stevige organisatie. Vanavond zal dat opnieuw nodig zijn wil het de rangen gesloten houden tegen het wervelende aanvalsspel van Liverpool, dat waarschijnlijk hoe dan ook vaker dan de Italianen voor het doel van Gaëtan Coucke zal opduiken. Ligt er voor hem een heldenrol in het verschiet?



Indien het jonge sluitstuk daarvoor op de valreep nog een aantal extra tips nodig heeft kan hij misschien snel nog even een telefoontje plegen naar Jan Moons. De ex-doelman was er 17 jaar geleden bij toen Genk in het toenmalige Fenixstadion met Real Madrid ook al de regerende Champions League-winnaar mocht ontvangen en zowaar een 1-1 gelijkspel uit de brand sleepte. Nog meer gunstige voortekens dus, al trad De Koninklijke in tegenstelling tot Liverpool vandaag toen wel aan met een veredeld B-elftal. De doelpuntenmaker van toen heette trouwens Wesley Sonck, de trainer Sef Vergoossen. Ook Samatta en Mazzu weten dus wie ze moeten bellen.

LEES OOK: 'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

Zal Genk tegen Liverpool net als tegen Napoli de nul kunnen houden?

Meest recent

'Patro wacht af: JPL-club deed (nog) geen bod'

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

76
76
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

25
25
Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

121
121
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

69
69
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

23
23
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

350
350
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

25
25
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

82
82
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

24
24
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

124
124
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

241
241
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

139
139
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

330
330
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

520
520
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

43
43
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

1174
1174
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

637
637
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

123
123
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

147
147
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

492
492
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

256
256
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

782
782
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

1075
1075
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

179
179
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

774
774

Meer sportnieuws