Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

122
Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

Geen stunt voor Club Brugge, integendeel. Blauw-Zwart kreeg in eigen huis een 0-5 pandoering van PSG om de oren en staat na het gelijkspel in Madrid drie weken geleden dus weer met beide voeten op de grond. KRC Genk hoopt vanavond een herhaling van dat scenario te vermijden en zelf wél een vervolg te breien aan de knappe draw tegen Napoli. De landskampioen zal daarvoor tegen Liverpool dan wel flink uit haar pijp mogen komen, of Mohamed Salah nu aan de aftrap verschijnt of niet.


Als ze in de Luminus Arena één les mogen trekken uit de Brugse nederlaag van gisteren is het namelijk wel dat dit soort van vermaarde tegenstander niet staat of valt bij de afwezigheid van één sleutelspeler. Salah is dan misschien wel dé grote ster bij de regerende Champions League-winnaar, Neymar en Kylian Mbappé zijn dat ook bij PSG. Toch hadden de Parijzenaars die eerste niet nodig om simpel komaf te maken met Club Brugge, voor Mbappé volstonden 40 minuten dan weer om met een hattrick zijn stempel te drukken. Zelfs als Salah straks plaatsneemt op de bank hoeft Genk daarom dus nog niet meteen victorie te kraaien.

GUNSTIGE STERREN
Indien PSG een topteam is dat het best ook zonder haar speerpunten kan rooien, dan is Liverpool dat zeker. Alhoewel. In de eerste wedstrijd zonder de Egyptenaar leden de troepen van Jürgen Klopp met een 1-1 gelijkspel op Manchester United, momenteel toch niet meer dan een modale middenmoter in de Premier League, prompt voor het eerst dit seizoen puntenverlies. In eigen land tenminste, want op de openingsspeeldag van het kampioenenbal ging de titelhouder ook al met 2-0 ten onder in Napels. Als Genk erin slaagt om Dries Mertens en zijn maats in bedwang te houden, maakt het in eigen huis dus ook een kans tegen Liverpool.



Hoewel de Engelsen van nog een heel andere orde zijn dan Napoli lijken de sterren bovendien gunstig te staan voor een Limburgse stunt van formaat. The Reds zullen het achterin namelijk al zeker zonder Trent Alexander-Arnold en Joël Matip moeten stellen, waarbij vooral het gemis van die eerste zich danig zal laten voelen. Jere Uronen mag dus alvast opgelucht adem halen, want om de opkomende rechtsback en zijn uitstekende crosses hoeft de Fin zich geen zorgen meer te maken. Matip staat dan weer minder in de schijnwerpers dan zijn defensiepartner Virgil van Dijk, maar ook de Kameroener is een vaste waarde op Anfield.

KONIJN VAN KLOPP
Naast de mogelijke afwezigheid van Salah moet Klopp zo dus ook de helft van zijn verdediging missen. Die had het in de Champions League sowieso al niet echt onder de markt, want tegen Napoli en Salzburg slikte Liverpool opgeteld maar liefst vijf tegentreffers. Wie weet liggen er dus toch wel kansen voor Ally Samatta en de spelers die in het plan van Felice Mazzu, zoals de Tanzaniaanse topschutter zelf aangaf, naast hem voorin de dienst zullen uitmaken. Théo Bongonda, Junya Ito, Ianis Hagi of geen van allen: afwachten welke strijdstrategie de Italo-Belg, toch nog altijd op zijn best in de rol van underdog, uit zijn hoge hoed tovert.



Ook Klopp zou best wel eens met een wit konijn kunnen uitpakken, want waar de meeste media tippen op Dejan Lovren en Joe Gomez om in de ploeg te komen kan de Duitse manager er tevens voor opteren om middenvelders als Fabinho en/of James Milner een rijtje achteruit te trekken. In de as van het terrein heeft Liverpool met verder nog Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, Naby Keïta en Adam Lallana immers kwaliteit te overschot. Stuk voor stuk complete spelers die loopvermogen en duelkracht koppelen aan prima voetjes, Sander Berge en Bryan Heynen kunnen dus maar best over hun beste benen beschikken.

SOLLICITATIE VAN ORIGI
Met een tegenstander die gemiddeld bijna 60 procent balbezit heeft zal Genk dan ook vooral achter het leer mogen aanhollen, op de zeldzame momenten dat het Engelse blok wat lager terugzakt is het dan weer opletten geblazen voor de pijlsnelle tegenaanval. Wanneer we zeggen dat de Limburgers misschien eens een gaatje zouden kunnen vinden tegen de autoritaire competitieleider in de Premier League zetten we trouwens wel onze meest optimistische bril op, zeker met doelman Alisson Becker terug onder de lat. De Braziliaan was er tegen Napoli en Salzburg niet bij en is moeilijker te passeren dan zijn doublure Adrian.



Dan rest ons uiteraard alleen nog die formidabele voorlinie van Liverpool, met of zonder Salah. Diens maatjes Sadio Mané en Roberto Firmino zijn namelijk wel gewoon van de partij en zullen ook onder hun tweetjes meer dan een handvol vormen voor Jhon Lucumi en co. Uit chauvinistische overwegingen hopen we dat zij net als afgelopen weekend Divock Origi naast zich krijgen, als die in Old Trafford zijn kans tenminste niet verkeken heeft. Onze landgenoot liet er zich vooral opmerken door na een vermeende overtreding voorafgaand aan de tegentreffer naar het verkeerde been te grijpen, niet meteen de beste sollicitatie.

MOONS, SONCK & VERGOOSSEN
Als Erling Haaland en de Aziaten van Salzburg de landskampioen van België zes goals aan kunnen smeren, houden we ons hart al vast voor welke schade dit offensieve trio kan verrichten. Hetzelfde dachten we echter voorafgaand aan het bezoek van Napoli aan de Luminus Arena, maar toen rechtte Genk wel de rug en kon het plots weer rekenen op een stevige organisatie. Vanavond zal dat opnieuw nodig zijn wil het de rangen gesloten houden tegen het wervelende aanvalsspel van Liverpool, dat waarschijnlijk hoe dan ook vaker dan de Italianen voor het doel van Gaëtan Coucke zal opduiken. Ligt er voor hem een heldenrol in het verschiet?



Indien het jonge sluitstuk daarvoor op de valreep nog een aantal extra tips nodig heeft kan hij misschien snel nog even een telefoontje plegen naar Jan Moons. De ex-doelman was er 17 jaar geleden bij toen Genk in het toenmalige Fenixstadion met Real Madrid ook al de regerende Champions League-winnaar mocht ontvangen en zowaar een 1-1 gelijkspel uit de brand sleepte. Nog meer gunstige voortekens dus, al trad De Koninklijke in tegenstelling tot Liverpool vandaag toen wel aan met een veredeld B-elftal. De doelpuntenmaker van toen heette trouwens Wesley Sonck, de trainer Sef Vergoossen. Ook Samatta en Mazzu weten dus wie ze moeten bellen.

LEES OOK: Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Zal Genk tegen Liverpool net als tegen Napoli de nul kunnen houden?

Meest recent

Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

0
0
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

4
4
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

51
51
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

40
40
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

20
20
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

12
12
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

94
94
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

216
216
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

27
27
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

27
27
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

37
37
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

42
42
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

278
278
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

545
545
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

117
117
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

59
59
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

676
676
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

272
272
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

83
83
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

235
235
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

82
82
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

117
117
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

61
61
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

366
366
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

38
38

Meer sportnieuws