Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

door
Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

Geen stunt voor Club Brugge, integendeel. Blauw-Zwart kreeg in eigen huis een 0-5 pandoering van PSG om de oren en staat na het gelijkspel in Madrid drie weken geleden dus weer met beide voeten op de grond. KRC Genk hoopt vanavond een herhaling van dat scenario te vermijden en zelf wél een vervolg te breien aan de knappe draw tegen Napoli. De landskampioen zal daarvoor tegen Liverpool dan wel flink uit haar pijp mogen komen, of Mohamed Salah nu aan de aftrap verschijnt of niet.


Als ze in de Luminus Arena één les mogen trekken uit de Brugse nederlaag van gisteren is het namelijk wel dat dit soort van vermaarde tegenstander niet staat of valt bij de afwezigheid van één sleutelspeler. Salah is dan misschien wel dé grote ster bij de regerende Champions League-winnaar, Neymar en Kylian Mbappé zijn dat ook bij PSG. Toch hadden de Parijzenaars die eerste niet nodig om simpel komaf te maken met Club Brugge, voor Mbappé volstonden 40 minuten dan weer om met een hattrick zijn stempel te drukken. Zelfs als Salah straks plaatsneemt op de bank hoeft Genk daarom dus nog niet meteen victorie te kraaien.

GUNSTIGE STERREN
Indien PSG een topteam is dat het best ook zonder haar speerpunten kan rooien, dan is Liverpool dat zeker. Alhoewel. In de eerste wedstrijd zonder de Egyptenaar leden de troepen van Jürgen Klopp met een 1-1 gelijkspel op Manchester United, momenteel toch niet meer dan een modale middenmoter in de Premier League, prompt voor het eerst dit seizoen puntenverlies. In eigen land tenminste, want op de openingsspeeldag van het kampioenenbal ging de titelhouder ook al met 2-0 ten onder in Napels. Als Genk erin slaagt om Dries Mertens en zijn maats in bedwang te houden, maakt het in eigen huis dus ook een kans tegen Liverpool.



Hoewel de Engelsen van nog een heel andere orde zijn dan Napoli lijken de sterren bovendien gunstig te staan voor een Limburgse stunt van formaat. The Reds zullen het achterin namelijk al zeker zonder Trent Alexander-Arnold en Joël Matip moeten stellen, waarbij vooral het gemis van die eerste zich danig zal laten voelen. Jere Uronen mag dus alvast opgelucht adem halen, want om de opkomende rechtsback en zijn uitstekende crosses hoeft de Fin zich geen zorgen meer te maken. Matip staat dan weer minder in de schijnwerpers dan zijn defensiepartner Virgil van Dijk, maar ook de Kameroener is een vaste waarde op Anfield.

KONIJN VAN KLOPP
Naast de mogelijke afwezigheid van Salah moet Klopp zo dus ook de helft van zijn verdediging missen. Die had het in de Champions League sowieso al niet echt onder de markt, want tegen Napoli en Salzburg slikte Liverpool opgeteld maar liefst vijf tegentreffers. Wie weet liggen er dus toch wel kansen voor Ally Samatta en de spelers die in het plan van Felice Mazzu, zoals de Tanzaniaanse topschutter zelf aangaf, naast hem voorin de dienst zullen uitmaken. Théo Bongonda, Junya Ito, Ianis Hagi of geen van allen: afwachten welke strijdstrategie de Italo-Belg, toch nog altijd op zijn best in de rol van underdog, uit zijn hoge hoed tovert.



Ook Klopp zou best wel eens met een wit konijn kunnen uitpakken, want waar de meeste media tippen op Dejan Lovren en Joe Gomez om in de ploeg te komen kan de Duitse manager er tevens voor opteren om middenvelders als Fabinho en/of James Milner een rijtje achteruit te trekken. In de as van het terrein heeft Liverpool met verder nog Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, Naby Keïta en Adam Lallana immers kwaliteit te overschot. Stuk voor stuk complete spelers die loopvermogen en duelkracht koppelen aan prima voetjes, Sander Berge en Bryan Heynen kunnen dus maar best over hun beste benen beschikken.

SOLLICITATIE VAN ORIGI
Met een tegenstander die gemiddeld bijna 60 procent balbezit heeft zal Genk dan ook vooral achter het leer mogen aanhollen, op de zeldzame momenten dat het Engelse blok wat lager terugzakt is het dan weer opletten geblazen voor de pijlsnelle tegenaanval. Wanneer we zeggen dat de Limburgers misschien eens een gaatje zouden kunnen vinden tegen de autoritaire competitieleider in de Premier League zetten we trouwens wel onze meest optimistische bril op, zeker met doelman Alisson Becker terug onder de lat. De Braziliaan was er tegen Napoli en Salzburg niet bij en is moeilijker te passeren dan zijn doublure Adrian.



Dan rest ons uiteraard alleen nog die formidabele voorlinie van Liverpool, met of zonder Salah. Diens maatjes Sadio Mané en Roberto Firmino zijn namelijk wel gewoon van de partij en zullen ook onder hun tweetjes meer dan een handvol vormen voor Jhon Lucumi en co. Uit chauvinistische overwegingen hopen we dat zij net als afgelopen weekend Divock Origi naast zich krijgen, als die in Old Trafford zijn kans tenminste niet verkeken heeft. Onze landgenoot liet er zich vooral opmerken door na een vermeende overtreding voorafgaand aan de tegentreffer naar het verkeerde been te grijpen, niet meteen de beste sollicitatie.

MOONS, SONCK & VERGOOSSEN
Als Erling Haaland en de Aziaten van Salzburg de landskampioen van België zes goals aan kunnen smeren, houden we ons hart al vast voor welke schade dit offensieve trio kan verrichten. Hetzelfde dachten we echter voorafgaand aan het bezoek van Napoli aan de Luminus Arena, maar toen rechtte Genk wel de rug en kon het plots weer rekenen op een stevige organisatie. Vanavond zal dat opnieuw nodig zijn wil het de rangen gesloten houden tegen het wervelende aanvalsspel van Liverpool, dat waarschijnlijk hoe dan ook vaker dan de Italianen voor het doel van Gaëtan Coucke zal opduiken. Ligt er voor hem een heldenrol in het verschiet?



Indien het jonge sluitstuk daarvoor op de valreep nog een aantal extra tips nodig heeft kan hij misschien snel nog even een telefoontje plegen naar Jan Moons. De ex-doelman was er 17 jaar geleden bij toen Genk in het toenmalige Fenixstadion met Real Madrid ook al de regerende Champions League-winnaar mocht ontvangen en zowaar een 1-1 gelijkspel uit de brand sleepte. Nog meer gunstige voortekens dus, al trad De Koninklijke in tegenstelling tot Liverpool vandaag toen wel aan met een veredeld B-elftal. De doelpuntenmaker van toen heette trouwens Wesley Sonck, de trainer Sef Vergoossen. Ook Samatta en Mazzu weten dus wie ze moeten bellen.

LEES OOK: Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Zal Genk tegen Liverpool net als tegen Napoli de nul kunnen houden?

Meest recent

Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

51
51
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

47
47
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

26
26
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

24
24
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

142
142
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

283
283
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

183
183
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

113
113
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

315
315
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

180
180
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

323
323
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

155
155
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

83
83
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

615
615
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

292
292
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

688
688
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

474
474
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

299
299
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

185
185
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

147
147
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

105
105
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

179
179
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

190
190

Meer sportnieuws