Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

122
Liverpool doorgelicht: Gunstige voortekens voor Genkse stunt van formaat

Geen stunt voor Club Brugge, integendeel. Blauw-Zwart kreeg in eigen huis een 0-5 pandoering van PSG om de oren en staat na het gelijkspel in Madrid drie weken geleden dus weer met beide voeten op de grond. KRC Genk hoopt vanavond een herhaling van dat scenario te vermijden en zelf wél een vervolg te breien aan de knappe draw tegen Napoli. De landskampioen zal daarvoor tegen Liverpool dan wel flink uit haar pijp mogen komen, of Mohamed Salah nu aan de aftrap verschijnt of niet.


Als ze in de Luminus Arena één les mogen trekken uit de Brugse nederlaag van gisteren is het namelijk wel dat dit soort van vermaarde tegenstander niet staat of valt bij de afwezigheid van één sleutelspeler. Salah is dan misschien wel dé grote ster bij de regerende Champions League-winnaar, Neymar en Kylian Mbappé zijn dat ook bij PSG. Toch hadden de Parijzenaars die eerste niet nodig om simpel komaf te maken met Club Brugge, voor Mbappé volstonden 40 minuten dan weer om met een hattrick zijn stempel te drukken. Zelfs als Salah straks plaatsneemt op de bank hoeft Genk daarom dus nog niet meteen victorie te kraaien.

GUNSTIGE STERREN
Indien PSG een topteam is dat het best ook zonder haar speerpunten kan rooien, dan is Liverpool dat zeker. Alhoewel. In de eerste wedstrijd zonder de Egyptenaar leden de troepen van Jürgen Klopp met een 1-1 gelijkspel op Manchester United, momenteel toch niet meer dan een modale middenmoter in de Premier League, prompt voor het eerst dit seizoen puntenverlies. In eigen land tenminste, want op de openingsspeeldag van het kampioenenbal ging de titelhouder ook al met 2-0 ten onder in Napels. Als Genk erin slaagt om Dries Mertens en zijn maats in bedwang te houden, maakt het in eigen huis dus ook een kans tegen Liverpool.



Hoewel de Engelsen van nog een heel andere orde zijn dan Napoli lijken de sterren bovendien gunstig te staan voor een Limburgse stunt van formaat. The Reds zullen het achterin namelijk al zeker zonder Trent Alexander-Arnold en Joël Matip moeten stellen, waarbij vooral het gemis van die eerste zich danig zal laten voelen. Jere Uronen mag dus alvast opgelucht adem halen, want om de opkomende rechtsback en zijn uitstekende crosses hoeft de Fin zich geen zorgen meer te maken. Matip staat dan weer minder in de schijnwerpers dan zijn defensiepartner Virgil van Dijk, maar ook de Kameroener is een vaste waarde op Anfield.

KONIJN VAN KLOPP
Naast de mogelijke afwezigheid van Salah moet Klopp zo dus ook de helft van zijn verdediging missen. Die had het in de Champions League sowieso al niet echt onder de markt, want tegen Napoli en Salzburg slikte Liverpool opgeteld maar liefst vijf tegentreffers. Wie weet liggen er dus toch wel kansen voor Ally Samatta en de spelers die in het plan van Felice Mazzu, zoals de Tanzaniaanse topschutter zelf aangaf, naast hem voorin de dienst zullen uitmaken. Théo Bongonda, Junya Ito, Ianis Hagi of geen van allen: afwachten welke strijdstrategie de Italo-Belg, toch nog altijd op zijn best in de rol van underdog, uit zijn hoge hoed tovert.



Ook Klopp zou best wel eens met een wit konijn kunnen uitpakken, want waar de meeste media tippen op Dejan Lovren en Joe Gomez om in de ploeg te komen kan de Duitse manager er tevens voor opteren om middenvelders als Fabinho en/of James Milner een rijtje achteruit te trekken. In de as van het terrein heeft Liverpool met verder nog Georginio Wijnaldum, Jordan Henderson, Naby Keïta en Adam Lallana immers kwaliteit te overschot. Stuk voor stuk complete spelers die loopvermogen en duelkracht koppelen aan prima voetjes, Sander Berge en Bryan Heynen kunnen dus maar best over hun beste benen beschikken.

SOLLICITATIE VAN ORIGI
Met een tegenstander die gemiddeld bijna 60 procent balbezit heeft zal Genk dan ook vooral achter het leer mogen aanhollen, op de zeldzame momenten dat het Engelse blok wat lager terugzakt is het dan weer opletten geblazen voor de pijlsnelle tegenaanval. Wanneer we zeggen dat de Limburgers misschien eens een gaatje zouden kunnen vinden tegen de autoritaire competitieleider in de Premier League zetten we trouwens wel onze meest optimistische bril op, zeker met doelman Alisson Becker terug onder de lat. De Braziliaan was er tegen Napoli en Salzburg niet bij en is moeilijker te passeren dan zijn doublure Adrian.



Dan rest ons uiteraard alleen nog die formidabele voorlinie van Liverpool, met of zonder Salah. Diens maatjes Sadio Mané en Roberto Firmino zijn namelijk wel gewoon van de partij en zullen ook onder hun tweetjes meer dan een handvol vormen voor Jhon Lucumi en co. Uit chauvinistische overwegingen hopen we dat zij net als afgelopen weekend Divock Origi naast zich krijgen, als die in Old Trafford zijn kans tenminste niet verkeken heeft. Onze landgenoot liet er zich vooral opmerken door na een vermeende overtreding voorafgaand aan de tegentreffer naar het verkeerde been te grijpen, niet meteen de beste sollicitatie.

MOONS, SONCK & VERGOOSSEN
Als Erling Haaland en de Aziaten van Salzburg de landskampioen van België zes goals aan kunnen smeren, houden we ons hart al vast voor welke schade dit offensieve trio kan verrichten. Hetzelfde dachten we echter voorafgaand aan het bezoek van Napoli aan de Luminus Arena, maar toen rechtte Genk wel de rug en kon het plots weer rekenen op een stevige organisatie. Vanavond zal dat opnieuw nodig zijn wil het de rangen gesloten houden tegen het wervelende aanvalsspel van Liverpool, dat waarschijnlijk hoe dan ook vaker dan de Italianen voor het doel van Gaëtan Coucke zal opduiken. Ligt er voor hem een heldenrol in het verschiet?



Indien het jonge sluitstuk daarvoor op de valreep nog een aantal extra tips nodig heeft kan hij misschien snel nog even een telefoontje plegen naar Jan Moons. De ex-doelman was er 17 jaar geleden bij toen Genk in het toenmalige Fenixstadion met Real Madrid ook al de regerende Champions League-winnaar mocht ontvangen en zowaar een 1-1 gelijkspel uit de brand sleepte. Nog meer gunstige voortekens dus, al trad De Koninklijke in tegenstelling tot Liverpool vandaag toen wel aan met een veredeld B-elftal. De doelpuntenmaker van toen heette trouwens Wesley Sonck, de trainer Sef Vergoossen. Ook Samatta en Mazzu weten dus wie ze moeten bellen.

LEES OOK: 'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Zal Genk tegen Liverpool net als tegen Napoli de nul kunnen houden?

Meest recent

Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

18
18
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

13
13
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

9
9
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

20
20
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

36
36
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

23
23
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

67
67
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

54
54
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

48
48
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

115
115
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

43
43
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

142
142
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

49
49
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

328
328
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

42
42
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

82
82
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

38
38
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

155
155
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

69
69
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

93
93
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

242
242

Meer sportnieuws