Mbappé vernedert Club Brugge tot op het bot in eigen huis

634
Mbappé vernedert Club Brugge tot op het bot in eigen huis

Na een serieuze pandoering in eigen huis tegen een oppermachtig PSG staat Club Brugge weer stevig met de beide voetjes op de grond. Club begon rampzalig met een snel tegendoelpunt en creëerde zo goed als geen enkele kans tegen een dominante Franse landskampioen.

Club Brugge stond voorlopig op een knappe tweede plaats in zijn poule na het onverhoopte punt bij Real Madrid. Vanavond wou Blauw-Zwart een nieuwe grootmacht uit het Europese voetbal een hak zetten, PSG. Coach Clement kon niet rekenen op de geschorste Vormer, de 17-jarige De Ketelaere verving hem verrassend centraal op het middenveld. Bij de Fransen zat Mbappé op de bank, met Di Maria, Icardi, Verratti en nog tal van andere sterren stonden er echter genoeg ronkende namen op het veld bij de voorlopige leider in de poule.
Club voorlopig kansloos tegen zakelijk PSG
Club begon niet onaardig in eigen huis maar liep al na vijf minuten spelen op een dodelijke counter toen Sobol teveel ruimte in zijn rug liet en Icardi centraal gemakkelijk de 0-1 voorbij Mignolet schoot. Blauw-Zwart reageerde een paar minuten later met een schot van Diatta dat ruim voorlangs vloog. De thuisploeg speelde met veel te weinig concentratie en Di Maria vergat om de wedstrijd al voor het kwartier op slot te gooien door oog in oog met Mignolet naast te schieten. De wedstrijd viel nadien wat stil en beide ploegen slaagden er amper in om voor enige doelgevaar te zorgen. Halfweg was Club Brugge nog in leven maar dat had het enkel aan het 'zakelijke' voetbal van PSG te danken.

PSG komt al snel op voorsprong en legt de wedstrijd nadien op slot.
Invaller Mbappé beslist wedstrijd met enkele klasseflitsen
Club Brugge kwam beter uit de kleedkamer en creëerde in de eerste minuten na rust meteen een paar halve kansen, doelman Navas moest echter niet in actie komen. Aan de overzijde hield Mignolet de thuisploeg in leven door een lage schuiver van Icardi onschadelijk te maken met een knappe beenveeg. Iets voorbij het uur was de 0-2 toch een feit toen invaller Mbappé in de rebound met het hoofd raak trof. De Fransen waren nu helemaal los en na een blunder achterin schotelde Mbappé de vrijstaande Icardi de 0-3 voor. Het werd stilaan een serieuze afstraffing voor een onmondige thuisploeg. Aan de overzijde krulde invaller Okereke de bal nipt voorlangs, het was zowat de beste kans voor Club Brugge in de hele wedstrijd. In het laatste kwartier toonde Mbappé nogmaals zijn klasse door Mignolet te omspelen en de 0-4 in een leeg doel te schuiven, even later maakte de Fransman de forfaitcijfers compleet door een fraaie assist van Di Maria in doel te schuiven. Zo slikten Clement en co uiteindelijk een zware pandoering tegen een PSG dat vandaag meer dan een maatje te groot was.
Scoreverloop: 
0-1 (7') Icardi, 0-2 (61') Mbappé, 0-3 (63') Icardi, 0-4 (79') Mbappé, 0-5 (83') Mbappé


LEES OOK: Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Toonde Club Brugge te weinig vandaag?

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

12
12
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

31
31
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

36
36
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

52
52
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

38
38
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

241
241
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

41
41
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

249
249
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

238
238
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

198
198
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

158
158
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

103
103
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

192
192
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

248
248
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

116
116
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

138
138
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

216
216
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

413
413
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

114
114
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

488
488

Meer sportnieuws