'Revolutie op Anderlecht compleet: "De trainer Kompany is dood"'

door
'Revolutie op Anderlecht compleet:

Frank Vercauteren heeft zijn start als hoofdtrainer bij RSC Anderlecht niet gemist. Onder zijn bewind ging de ploeg plots veel realistischer en directer spelen, wat leidde tot een overtuigende 4-1-zege tegen STVV. Maar de nieuwe trainer drukte niet alleen zijn stempel op het geleverde spel.


De samenstelling van de dug-out werd bijvoorbeeld ook aangepakt. Rodyse Munienge, de persoonlijke assistent van Vincent Kompany, mocht rechtstreeks op de tribune plaatsnemen. Na de opwarming kreeg hij daar het gezelschap van assistent-trainer Floribert Ngalula, eveneens een jeugdvriend van Kompany. En vooral: in tegenstelling tot de voorbije weken was er dit keer geen rechtstreekse lijn voorzien naar de Rode Duivel.

Daarnaast werd Adrien Trebel meteen weer in de basis gedropt. Met succes. Kompany vond de Fransman nochtans niet geschikt, maar zijn ongelijk werd al snel bewezen. Bij Het Laatste Nieuws trekt men dan ook duidelijke conclusies. "Kompany's mening was voldoende om wekelijks op de tribune te belanden. Da's sinds de komst van Vercauteren voorbij. Híj bepaalt wie speelt. De basisplaats van Trebel tegen STVV, met staande ovatie van de fans, zette andermaal in de verf: de trainer Kompany is dood. Wat rest is de speler(-manager?)", is de krant duidelijk.

En ook Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine, stelt dat Vercauteren de sportieve macht nu in handen heeft. "Het is duidelijk dat hij over alles beslist. Als je ziet dat hij meteen Trebel weer in de ploeg zette terwijl die bij Kompany in ongenade was gevallen en zelfs na één wedstrijd, op Club Brugge, weer werd gepasseerd. Terwijl hij daar een van de betere Anderlechtspelers was."

LEES OOK: 6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

Voor Kompany is het zelf ook het beste om nog een jaartje enkel als speler door te gaan ...

Meest recent

'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

1
1
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

75
75
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

20
20
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

40
40
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

129
129
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

288
288
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

276
276
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

345
345
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

277
277
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

588
588
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

100
100
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

363
363
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

60
60
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

131
131
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

163
163
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

224
224
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

635
635
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

369
369
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

240
240
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

518
518
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

310
310
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

290
290
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

297
297

Meer sportnieuws