'Revolutie op Anderlecht compleet: "De trainer Kompany is dood"'

door
'Revolutie op Anderlecht compleet:

Frank Vercauteren heeft zijn start als hoofdtrainer bij RSC Anderlecht niet gemist. Onder zijn bewind ging de ploeg plots veel realistischer en directer spelen, wat leidde tot een overtuigende 4-1-zege tegen STVV. Maar de nieuwe trainer drukte niet alleen zijn stempel op het geleverde spel.


De samenstelling van de dug-out werd bijvoorbeeld ook aangepakt. Rodyse Munienge, de persoonlijke assistent van Vincent Kompany, mocht rechtstreeks op de tribune plaatsnemen. Na de opwarming kreeg hij daar het gezelschap van assistent-trainer Floribert Ngalula, eveneens een jeugdvriend van Kompany. En vooral: in tegenstelling tot de voorbije weken was er dit keer geen rechtstreekse lijn voorzien naar de Rode Duivel.

Daarnaast werd Adrien Trebel meteen weer in de basis gedropt. Met succes. Kompany vond de Fransman nochtans niet geschikt, maar zijn ongelijk werd al snel bewezen. Bij Het Laatste Nieuws trekt men dan ook duidelijke conclusies. "Kompany's mening was voldoende om wekelijks op de tribune te belanden. Da's sinds de komst van Vercauteren voorbij. Híj bepaalt wie speelt. De basisplaats van Trebel tegen STVV, met staande ovatie van de fans, zette andermaal in de verf: de trainer Kompany is dood. Wat rest is de speler(-manager?)", is de krant duidelijk.

En ook Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine, stelt dat Vercauteren de sportieve macht nu in handen heeft. "Het is duidelijk dat hij over alles beslist. Als je ziet dat hij meteen Trebel weer in de ploeg zette terwijl die bij Kompany in ongenade was gevallen en zelfs na één wedstrijd, op Club Brugge, weer werd gepasseerd. Terwijl hij daar een van de betere Anderlechtspelers was."

LEES OOK: ‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Voor Kompany is het zelf ook het beste om nog een jaartje enkel als speler door te gaan ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

0
0
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

5
5
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

66
66
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

120
120
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

77
77
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

117
117
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

48
48
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

101
101
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

208
208
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

236
236
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

105
105
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

236
236
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

111
111
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

181
181
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

455
455
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

356
356
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

472
472
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

132
132
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

155
155
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

119
119
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

55
55
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

437
437

Meer sportnieuws