PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

door
PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

Niks moet, alles mag. Waar Club Brugge drie weken geleden nog vol branie naar Bernabéu trok, en daar met een gelijkspel tegen Real Madrid ook voor beloond werd, gaan er voor de thuismatch tegen PSG heel wat voorzichtigere geluiden op. De Parijzenaars rekenden vorige maand dan ook zelf nog met duidelijke 3-0 cijfers af met De Koninklijke. Toch mag Blauw-Zwart misschien wel hopen op een nieuwe stunt, al staan de sterren boven Jan Breydel niet al te gunstig gezind.


"Een puntje zou een stunt zijn, een zege zelfs een mirakel. PSG is nog een stapje hoger dan Real Madrid", liet Philippe Clement maandag in zijn persbabbel weten. Toch blijft het strijdplan min of meer hetzelfde, want Club is niet van plan om kamp op te slaan in de eigen zestien. Hoge pressing en snelle tegenstoten, het succesrecept in Madrid, lijkt opnieuw het credo te worden. "Als je hen voor je zestien gaat opwachten, voetballen ze daar los door. Dat doen ze elk weekend in Frankrijk", aldus Clement nog. Klopt, al beschikt Thomas Tuchel bij PSG wel over een wapen waar Zinédine Zidane alleen maar van kan dromen.

AFWEZIGE STERREN (?)
Of Kylian Mbappé al dan niet aan de aftrap verschijnt is vooralsnog een mysterie, maar zijn opwachting zal de razendsnelle spits indien nodig sowieso maken. Het Brugse lef kan zo wel eens in een oogwenk met één welgemikte uitbraak afgestraft worden, want wanneer de Fransman zijn turbo in gang steekt is er geen houden meer aan. In tegenstelling tot Eden Hazard, die op zijn linkerflank aan banden werd gelegd door de beresterke Clinton Mata, vertrekt Mbappé bovendien liever iets meer vanaf de rechterkant. Met ook nog Thomas Meunier die daar naar hartenlust oprukt maakt Eduard Sobol zijn borst dus best al maar nat.



Indien Tuchel toch liever Mbappé als joker achter de hand houdt krijgen we op rechts waarschijnlijk Pablo Sarabia te zien. Een laatbloeier, want de man met de fijnbesnaarde linker is al 27, maar sinds zijn recente transfer naar Parijs wel Spaans international. Die andere gevaarlijke linkspoot, Angel Di Maria, vult aan de overzijde dan weer met verve het gat van de geblesseerde Neymar op. Tot slot staat ook achter de laatste pion van PSG haar dodelijke drietand voorlopig nog een vraagteken, want Edinson Cavani is eveneens pas hersteld van een blessure. Met goalgetter Mauro Icardi mag zijn vervanger er opnieuw echter best wezen.

FORMULE VAN MADRID
Club Brugge hoeft dus niet al teveel hoop te putten uit de afwezigheid van minstens een en misschien wel meerdere sterren voorin, want Neymar, Cavani en Mbappé waren in de ruime zege tegen Real Madrid evenmin van de partij. Ook de verplaatsing naar Istanboel, waar de Parijzenaars met 0-1 gingen winnen tegen Galatasaray, liet het drietal aan zich voorbijgaan. Dat PSG louter afhankelijk is van haar potente aanvalstrio is in tegenstelling tot de vorige seizoenen dus verre van waar, integendeel: Tuchel werkte sinds de match tegen Madrid een succesformule uit waar zijn team ook zonder haar speerpunten op terug kan vallen.



Waar voordien in de driehoek op het middenveld vaak een spelmaker als Julian Draxler terug te vinden was, posteerde de Duitse coach in belangrijke duels vanaf dan immers centrale verdediger Marquinhos iets hoger op het veld. De Braziliaan wordt daar dan doorgaans gekoppeld aan Marco Verratti en Idrissa Gueye, een fysiek uiterst sterke combinatie waarvan die laatste schakel vanavond echter tevens ontbreekt. In een iets offensievere variant kregen ook Verratti en Marquinhos dit weekend rust, Ander Herrera en Leandro Paredes mochten zo onderling uitmaken wie straks in zijn plaats naast hen aan de aftrap komt.

MAN TEGEN MAN
Dat PSG in Brugge met dezelfde, meer aanvallende formatie als in Nice voor de dag komt lijkt ondanks de overtuigende 1-4 overwinning namelijk vrij onwaarschijnlijk. Tenzij Tuchel er bewust voor kiest om Di Maria uit de tang van Mata te houden zal hij normaal gezien immers meer zekerheid inbouwen door te kiezen voor zijn gekende CL-recept, zij het met Herrera of Paredes als vervanger van Gueye in een steviger gestoffeerd middenveld. Zoals aangekondigd is er zeker na de Brugse stunt in Madrid dan ook geen sprake meer van onderschatting langs Parijse zijde. Club wordt minstens net zo serieus genomen als Galatasaray.



In Istanboel ging PSG wel hoog drukken en liet het zo Thiago Silva en Presnel Kimpembe achterin vaak man tegen man staan, iets wat Real tegen de aalvlugge Emmanuel Dennis en Percy Tau cash betaalde. Niet alleen zal Tuchel evenwel zijn nota's hebben genomen en zijn verdediging minder naïef opstellen, die defensie is bovendien heel wat stabieler dan de Madrileense. In haar laatste tien duels hield PSG acht keer de nul, mede ook dankzij vaste backs Juan Bernat en Thomas Meunier. De Spaanse linksachter en onze landgenoot aan de overkant leveren zowel in balbezit –als verlies een grotere meerwaarde dan Nacho of Dani Carvajal.

REKENEN OP DDT
Dat PSG ook zonder Neymar over een compleet elftal beschikt dat kracht, snelheid en agressiviteit koppelt aan diepgang, technisch vermogen en efficiëntie voor doel mag dus duidelijk zijn. De Parijzenaars hebben de Braziliaanse superster, die met zijn marktwaarde van 200 miljoen op zijn eentje één vijfde van het totale kernkapitaal voorstelt, zelfs niet nodig om een selectie die een zevenvoud van die van Club Brugge waard is te huisvesten. Met Di Maria en mogelijk dus ook Mbappé tussen de lijnen is er ook aan individuele flitsen nog steeds geen gebrek en komt de voerhoede flink wat dynamischer voor de dag dan het enigszins statige Madrid.



De Fransen beloven zo een nóg lastigere klant te worden voor Simon Deli en co dan de tegenstand die ze in Bernabéu voor de kiezen geworpen kregen. De Ivoriaanse steunpilaar achterin is dus best van start tot eind bij de pinken, ook Simon Mignolet zal zijn waarde nog eens mogen bewijzen. De afwezigheid van de geschorste Ruud Vormer maakt de zaken er evenmin gemakkelijker op, hopelijk geraakt Éder Balanta tijdig klaargestoomd om hem te vervangen. Hoe dan ook wacht Club Brugge een uiterst lastige opdracht en wordt het vooral weer rekenen op Krépin Diatta, Dennis en Tau om in de rug van de defensie te duiken.

GEEN VOGEL VOOR DE KAT
De ruimtes zullen kleiner zijn dan in Bernabéu, de kansen schaarser dan tegen Galatasaray. Opletten wordt het ook opnieuw voor stilstaande fases, de dooddoener in Madrid, want PSG beschikt al over een even indrukwekkende luchtmacht als Real. Toch weigeren we de troepen van Clement, dit seizoen al 17 matchen op rij ongeslagen, op voorhand als een vogel voor de kat te bestempelen. Wil Club Brugge een vervolg breien aan die knappe reeks en in een klap ook de zes wedstrijden zonder nederlaag op het kampioenenbal verderzetten, zal het echter misschien toch aangewezen zijn op een overlevingsslag rond de eigen zestien. Of de Brugse coach dat zelf nu graag wil of niet.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Wie wordt vanavond de belangrijkste speler voor Club Brugge?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

23
23
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

72
72
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

44
44
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

82
82
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

222
222
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

190
190
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

201
201
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

486
486
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

374
374
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

381
381
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

102
102
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

163
163
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

103
103
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

251
251
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws