PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

257
PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

Niks moet, alles mag. Waar Club Brugge drie weken geleden nog vol branie naar Bernabéu trok, en daar met een gelijkspel tegen Real Madrid ook voor beloond werd, gaan er voor de thuismatch tegen PSG heel wat voorzichtigere geluiden op. De Parijzenaars rekenden vorige maand dan ook zelf nog met duidelijke 3-0 cijfers af met De Koninklijke. Toch mag Blauw-Zwart misschien wel hopen op een nieuwe stunt, al staan de sterren boven Jan Breydel niet al te gunstig gezind.


"Een puntje zou een stunt zijn, een zege zelfs een mirakel. PSG is nog een stapje hoger dan Real Madrid", liet Philippe Clement maandag in zijn persbabbel weten. Toch blijft het strijdplan min of meer hetzelfde, want Club is niet van plan om kamp op te slaan in de eigen zestien. Hoge pressing en snelle tegenstoten, het succesrecept in Madrid, lijkt opnieuw het credo te worden. "Als je hen voor je zestien gaat opwachten, voetballen ze daar los door. Dat doen ze elk weekend in Frankrijk", aldus Clement nog. Klopt, al beschikt Thomas Tuchel bij PSG wel over een wapen waar Zinédine Zidane alleen maar van kan dromen.

AFWEZIGE STERREN (?)
Of Kylian Mbappé al dan niet aan de aftrap verschijnt is vooralsnog een mysterie, maar zijn opwachting zal de razendsnelle spits indien nodig sowieso maken. Het Brugse lef kan zo wel eens in een oogwenk met één welgemikte uitbraak afgestraft worden, want wanneer de Fransman zijn turbo in gang steekt is er geen houden meer aan. In tegenstelling tot Eden Hazard, die op zijn linkerflank aan banden werd gelegd door de beresterke Clinton Mata, vertrekt Mbappé bovendien liever iets meer vanaf de rechterkant. Met ook nog Thomas Meunier die daar naar hartenlust oprukt maakt Eduard Sobol zijn borst dus best al maar nat.



Indien Tuchel toch liever Mbappé als joker achter de hand houdt krijgen we op rechts waarschijnlijk Pablo Sarabia te zien. Een laatbloeier, want de man met de fijnbesnaarde linker is al 27, maar sinds zijn recente transfer naar Parijs wel Spaans international. Die andere gevaarlijke linkspoot, Angel Di Maria, vult aan de overzijde dan weer met verve het gat van de geblesseerde Neymar op. Tot slot staat ook achter de laatste pion van PSG haar dodelijke drietand voorlopig nog een vraagteken, want Edinson Cavani is eveneens pas hersteld van een blessure. Met goalgetter Mauro Icardi mag zijn vervanger er opnieuw echter best wezen.

FORMULE VAN MADRID
Club Brugge hoeft dus niet al teveel hoop te putten uit de afwezigheid van minstens een en misschien wel meerdere sterren voorin, want Neymar, Cavani en Mbappé waren in de ruime zege tegen Real Madrid evenmin van de partij. Ook de verplaatsing naar Istanboel, waar de Parijzenaars met 0-1 gingen winnen tegen Galatasaray, liet het drietal aan zich voorbijgaan. Dat PSG louter afhankelijk is van haar potente aanvalstrio is in tegenstelling tot de vorige seizoenen dus verre van waar, integendeel: Tuchel werkte sinds de match tegen Madrid een succesformule uit waar zijn team ook zonder haar speerpunten op terug kan vallen.



Waar voordien in de driehoek op het middenveld vaak een spelmaker als Julian Draxler terug te vinden was, posteerde de Duitse coach in belangrijke duels vanaf dan immers centrale verdediger Marquinhos iets hoger op het veld. De Braziliaan wordt daar dan doorgaans gekoppeld aan Marco Verratti en Idrissa Gueye, een fysiek uiterst sterke combinatie waarvan die laatste schakel vanavond echter tevens ontbreekt. In een iets offensievere variant kregen ook Verratti en Marquinhos dit weekend rust, Ander Herrera en Leandro Paredes mochten zo onderling uitmaken wie straks in zijn plaats naast hen aan de aftrap komt.

MAN TEGEN MAN
Dat PSG in Brugge met dezelfde, meer aanvallende formatie als in Nice voor de dag komt lijkt ondanks de overtuigende 1-4 overwinning namelijk vrij onwaarschijnlijk. Tenzij Tuchel er bewust voor kiest om Di Maria uit de tang van Mata te houden zal hij normaal gezien immers meer zekerheid inbouwen door te kiezen voor zijn gekende CL-recept, zij het met Herrera of Paredes als vervanger van Gueye in een steviger gestoffeerd middenveld. Zoals aangekondigd is er zeker na de Brugse stunt in Madrid dan ook geen sprake meer van onderschatting langs Parijse zijde. Club wordt minstens net zo serieus genomen als Galatasaray.



In Istanboel ging PSG wel hoog drukken en liet het zo Thiago Silva en Presnel Kimpembe achterin vaak man tegen man staan, iets wat Real tegen de aalvlugge Emmanuel Dennis en Percy Tau cash betaalde. Niet alleen zal Tuchel evenwel zijn nota's hebben genomen en zijn verdediging minder naïef opstellen, die defensie is bovendien heel wat stabieler dan de Madrileense. In haar laatste tien duels hield PSG acht keer de nul, mede ook dankzij vaste backs Juan Bernat en Thomas Meunier. De Spaanse linksachter en onze landgenoot aan de overkant leveren zowel in balbezit –als verlies een grotere meerwaarde dan Nacho of Dani Carvajal.

REKENEN OP DDT
Dat PSG ook zonder Neymar over een compleet elftal beschikt dat kracht, snelheid en agressiviteit koppelt aan diepgang, technisch vermogen en efficiëntie voor doel mag dus duidelijk zijn. De Parijzenaars hebben de Braziliaanse superster, die met zijn marktwaarde van 200 miljoen op zijn eentje één vijfde van het totale kernkapitaal voorstelt, zelfs niet nodig om een selectie die een zevenvoud van die van Club Brugge waard is te huisvesten. Met Di Maria en mogelijk dus ook Mbappé tussen de lijnen is er ook aan individuele flitsen nog steeds geen gebrek en komt de voerhoede flink wat dynamischer voor de dag dan het enigszins statige Madrid.



De Fransen beloven zo een nóg lastigere klant te worden voor Simon Deli en co dan de tegenstand die ze in Bernabéu voor de kiezen geworpen kregen. De Ivoriaanse steunpilaar achterin is dus best van start tot eind bij de pinken, ook Simon Mignolet zal zijn waarde nog eens mogen bewijzen. De afwezigheid van de geschorste Ruud Vormer maakt de zaken er evenmin gemakkelijker op, hopelijk geraakt Éder Balanta tijdig klaargestoomd om hem te vervangen. Hoe dan ook wacht Club Brugge een uiterst lastige opdracht en wordt het vooral weer rekenen op Krépin Diatta, Dennis en Tau om in de rug van de defensie te duiken.

GEEN VOGEL VOOR DE KAT
De ruimtes zullen kleiner zijn dan in Bernabéu, de kansen schaarser dan tegen Galatasaray. Opletten wordt het ook opnieuw voor stilstaande fases, de dooddoener in Madrid, want PSG beschikt al over een even indrukwekkende luchtmacht als Real. Toch weigeren we de troepen van Clement, dit seizoen al 17 matchen op rij ongeslagen, op voorhand als een vogel voor de kat te bestempelen. Wil Club Brugge een vervolg breien aan die knappe reeks en in een klap ook de zes wedstrijden zonder nederlaag op het kampioenenbal verderzetten, zal het echter misschien toch aangewezen zijn op een overlevingsslag rond de eigen zestien. Of de Brugse coach dat zelf nu graag wil of niet.

LEES OOK: Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Wie wordt vanavond de belangrijkste speler voor Club Brugge?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

40
40
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

109
109
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

417
417
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

33
33
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

128
128
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

496
496
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

92
92
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

447
447
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

326
326
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

723
723
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

365
365
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

754
754
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

854
854
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

177
177
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

73
73
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

406
406
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

190
190
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

459
459
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

798
798
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

218
218
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

551
551
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws