PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

257 stemmen
PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

Niks moet, alles mag. Waar Club Brugge drie weken geleden nog vol branie naar Bernabéu trok, en daar met een gelijkspel tegen Real Madrid ook voor beloond werd, gaan er voor de thuismatch tegen PSG heel wat voorzichtigere geluiden op. De Parijzenaars rekenden vorige maand dan ook zelf nog met duidelijke 3-0 cijfers af met De Koninklijke. Toch mag Blauw-Zwart misschien wel hopen op een nieuwe stunt, al staan de sterren boven Jan Breydel niet al te gunstig gezind.


"Een puntje zou een stunt zijn, een zege zelfs een mirakel. PSG is nog een stapje hoger dan Real Madrid", liet Philippe Clement maandag in zijn persbabbel weten. Toch blijft het strijdplan min of meer hetzelfde, want Club is niet van plan om kamp op te slaan in de eigen zestien. Hoge pressing en snelle tegenstoten, het succesrecept in Madrid, lijkt opnieuw het credo te worden. "Als je hen voor je zestien gaat opwachten, voetballen ze daar los door. Dat doen ze elk weekend in Frankrijk", aldus Clement nog. Klopt, al beschikt Thomas Tuchel bij PSG wel over een wapen waar Zinédine Zidane alleen maar van kan dromen.

AFWEZIGE STERREN (?)
Of Kylian Mbappé al dan niet aan de aftrap verschijnt is vooralsnog een mysterie, maar zijn opwachting zal de razendsnelle spits indien nodig sowieso maken. Het Brugse lef kan zo wel eens in een oogwenk met één welgemikte uitbraak afgestraft worden, want wanneer de Fransman zijn turbo in gang steekt is er geen houden meer aan. In tegenstelling tot Eden Hazard, die op zijn linkerflank aan banden werd gelegd door de beresterke Clinton Mata, vertrekt Mbappé bovendien liever iets meer vanaf de rechterkant. Met ook nog Thomas Meunier die daar naar hartenlust oprukt maakt Eduard Sobol zijn borst dus best al maar nat.



Indien Tuchel toch liever Mbappé als joker achter de hand houdt krijgen we op rechts waarschijnlijk Pablo Sarabia te zien. Een laatbloeier, want de man met de fijnbesnaarde linker is al 27, maar sinds zijn recente transfer naar Parijs wel Spaans international. Die andere gevaarlijke linkspoot, Angel Di Maria, vult aan de overzijde dan weer met verve het gat van de geblesseerde Neymar op. Tot slot staat ook achter de laatste pion van PSG haar dodelijke drietand voorlopig nog een vraagteken, want Edinson Cavani is eveneens pas hersteld van een blessure. Met goalgetter Mauro Icardi mag zijn vervanger er opnieuw echter best wezen.

FORMULE VAN MADRID
Club Brugge hoeft dus niet al teveel hoop te putten uit de afwezigheid van minstens een en misschien wel meerdere sterren voorin, want Neymar, Cavani en Mbappé waren in de ruime zege tegen Real Madrid evenmin van de partij. Ook de verplaatsing naar Istanboel, waar de Parijzenaars met 0-1 gingen winnen tegen Galatasaray, liet het drietal aan zich voorbijgaan. Dat PSG louter afhankelijk is van haar potente aanvalstrio is in tegenstelling tot de vorige seizoenen dus verre van waar, integendeel: Tuchel werkte sinds de match tegen Madrid een succesformule uit waar zijn team ook zonder haar speerpunten op terug kan vallen.



Waar voordien in de driehoek op het middenveld vaak een spelmaker als Julian Draxler terug te vinden was, posteerde de Duitse coach in belangrijke duels vanaf dan immers centrale verdediger Marquinhos iets hoger op het veld. De Braziliaan wordt daar dan doorgaans gekoppeld aan Marco Verratti en Idrissa Gueye, een fysiek uiterst sterke combinatie waarvan die laatste schakel vanavond echter tevens ontbreekt. In een iets offensievere variant kregen ook Verratti en Marquinhos dit weekend rust, Ander Herrera en Leandro Paredes mochten zo onderling uitmaken wie straks in zijn plaats naast hen aan de aftrap komt.

MAN TEGEN MAN
Dat PSG in Brugge met dezelfde, meer aanvallende formatie als in Nice voor de dag komt lijkt ondanks de overtuigende 1-4 overwinning namelijk vrij onwaarschijnlijk. Tenzij Tuchel er bewust voor kiest om Di Maria uit de tang van Mata te houden zal hij normaal gezien immers meer zekerheid inbouwen door te kiezen voor zijn gekende CL-recept, zij het met Herrera of Paredes als vervanger van Gueye in een steviger gestoffeerd middenveld. Zoals aangekondigd is er zeker na de Brugse stunt in Madrid dan ook geen sprake meer van onderschatting langs Parijse zijde. Club wordt minstens net zo serieus genomen als Galatasaray.



In Istanboel ging PSG wel hoog drukken en liet het zo Thiago Silva en Presnel Kimpembe achterin vaak man tegen man staan, iets wat Real tegen de aalvlugge Emmanuel Dennis en Percy Tau cash betaalde. Niet alleen zal Tuchel evenwel zijn nota's hebben genomen en zijn verdediging minder naïef opstellen, die defensie is bovendien heel wat stabieler dan de Madrileense. In haar laatste tien duels hield PSG acht keer de nul, mede ook dankzij vaste backs Juan Bernat en Thomas Meunier. De Spaanse linksachter en onze landgenoot aan de overkant leveren zowel in balbezit –als verlies een grotere meerwaarde dan Nacho of Dani Carvajal.

REKENEN OP DDT
Dat PSG ook zonder Neymar over een compleet elftal beschikt dat kracht, snelheid en agressiviteit koppelt aan diepgang, technisch vermogen en efficiëntie voor doel mag dus duidelijk zijn. De Parijzenaars hebben de Braziliaanse superster, die met zijn marktwaarde van 200 miljoen op zijn eentje één vijfde van het totale kernkapitaal voorstelt, zelfs niet nodig om een selectie die een zevenvoud van die van Club Brugge waard is te huisvesten. Met Di Maria en mogelijk dus ook Mbappé tussen de lijnen is er ook aan individuele flitsen nog steeds geen gebrek en komt de voerhoede flink wat dynamischer voor de dag dan het enigszins statige Madrid.



De Fransen beloven zo een nóg lastigere klant te worden voor Simon Deli en co dan de tegenstand die ze in Bernabéu voor de kiezen geworpen kregen. De Ivoriaanse steunpilaar achterin is dus best van start tot eind bij de pinken, ook Simon Mignolet zal zijn waarde nog eens mogen bewijzen. De afwezigheid van de geschorste Ruud Vormer maakt de zaken er evenmin gemakkelijker op, hopelijk geraakt Éder Balanta tijdig klaargestoomd om hem te vervangen. Hoe dan ook wacht Club Brugge een uiterst lastige opdracht en wordt het vooral weer rekenen op Krépin Diatta, Dennis en Tau om in de rug van de defensie te duiken.

GEEN VOGEL VOOR DE KAT
De ruimtes zullen kleiner zijn dan in Bernabéu, de kansen schaarser dan tegen Galatasaray. Opletten wordt het ook opnieuw voor stilstaande fases, de dooddoener in Madrid, want PSG beschikt al over een even indrukwekkende luchtmacht als Real. Toch weigeren we de troepen van Clement, dit seizoen al 17 matchen op rij ongeslagen, op voorhand als een vogel voor de kat te bestempelen. Wil Club Brugge een vervolg breien aan die knappe reeks en in een klap ook de zes wedstrijden zonder nederlaag op het kampioenenbal verderzetten, zal het echter misschien toch aangewezen zijn op een overlevingsslag rond de eigen zestien. Of de Brugse coach dat zelf nu graag wil of niet.

Wie wordt vanavond de belangrijkste speler voor Club Brugge?

Meest recent

"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

12
12
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

31
31
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

263
263
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

236
236
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

258
258
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

52
52
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

288
288
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

145
145
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

86
86
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

498
498
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

72
72
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

577
577
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

834
834
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

320
320
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

960
960
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

594
594
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

153
153
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

1006
1006
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

244
244
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

153
153
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

382
382
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

216
216
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54

Meer sportnieuws