PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

door
PSG doorgelicht: Ook zonder Neymar moeilijker dan Madrid

Niks moet, alles mag. Waar Club Brugge drie weken geleden nog vol branie naar Bernabéu trok, en daar met een gelijkspel tegen Real Madrid ook voor beloond werd, gaan er voor de thuismatch tegen PSG heel wat voorzichtigere geluiden op. De Parijzenaars rekenden vorige maand dan ook zelf nog met duidelijke 3-0 cijfers af met De Koninklijke. Toch mag Blauw-Zwart misschien wel hopen op een nieuwe stunt, al staan de sterren boven Jan Breydel niet al te gunstig gezind.


"Een puntje zou een stunt zijn, een zege zelfs een mirakel. PSG is nog een stapje hoger dan Real Madrid", liet Philippe Clement maandag in zijn persbabbel weten. Toch blijft het strijdplan min of meer hetzelfde, want Club is niet van plan om kamp op te slaan in de eigen zestien. Hoge pressing en snelle tegenstoten, het succesrecept in Madrid, lijkt opnieuw het credo te worden. "Als je hen voor je zestien gaat opwachten, voetballen ze daar los door. Dat doen ze elk weekend in Frankrijk", aldus Clement nog. Klopt, al beschikt Thomas Tuchel bij PSG wel over een wapen waar Zinédine Zidane alleen maar van kan dromen.

AFWEZIGE STERREN (?)
Of Kylian Mbappé al dan niet aan de aftrap verschijnt is vooralsnog een mysterie, maar zijn opwachting zal de razendsnelle spits indien nodig sowieso maken. Het Brugse lef kan zo wel eens in een oogwenk met één welgemikte uitbraak afgestraft worden, want wanneer de Fransman zijn turbo in gang steekt is er geen houden meer aan. In tegenstelling tot Eden Hazard, die op zijn linkerflank aan banden werd gelegd door de beresterke Clinton Mata, vertrekt Mbappé bovendien liever iets meer vanaf de rechterkant. Met ook nog Thomas Meunier die daar naar hartenlust oprukt maakt Eduard Sobol zijn borst dus best al maar nat.



Indien Tuchel toch liever Mbappé als joker achter de hand houdt krijgen we op rechts waarschijnlijk Pablo Sarabia te zien. Een laatbloeier, want de man met de fijnbesnaarde linker is al 27, maar sinds zijn recente transfer naar Parijs wel Spaans international. Die andere gevaarlijke linkspoot, Angel Di Maria, vult aan de overzijde dan weer met verve het gat van de geblesseerde Neymar op. Tot slot staat ook achter de laatste pion van PSG haar dodelijke drietand voorlopig nog een vraagteken, want Edinson Cavani is eveneens pas hersteld van een blessure. Met goalgetter Mauro Icardi mag zijn vervanger er opnieuw echter best wezen.

FORMULE VAN MADRID
Club Brugge hoeft dus niet al teveel hoop te putten uit de afwezigheid van minstens een en misschien wel meerdere sterren voorin, want Neymar, Cavani en Mbappé waren in de ruime zege tegen Real Madrid evenmin van de partij. Ook de verplaatsing naar Istanboel, waar de Parijzenaars met 0-1 gingen winnen tegen Galatasaray, liet het drietal aan zich voorbijgaan. Dat PSG louter afhankelijk is van haar potente aanvalstrio is in tegenstelling tot de vorige seizoenen dus verre van waar, integendeel: Tuchel werkte sinds de match tegen Madrid een succesformule uit waar zijn team ook zonder haar speerpunten op terug kan vallen.



Waar voordien in de driehoek op het middenveld vaak een spelmaker als Julian Draxler terug te vinden was, posteerde de Duitse coach in belangrijke duels vanaf dan immers centrale verdediger Marquinhos iets hoger op het veld. De Braziliaan wordt daar dan doorgaans gekoppeld aan Marco Verratti en Idrissa Gueye, een fysiek uiterst sterke combinatie waarvan die laatste schakel vanavond echter tevens ontbreekt. In een iets offensievere variant kregen ook Verratti en Marquinhos dit weekend rust, Ander Herrera en Leandro Paredes mochten zo onderling uitmaken wie straks in zijn plaats naast hen aan de aftrap komt.

MAN TEGEN MAN
Dat PSG in Brugge met dezelfde, meer aanvallende formatie als in Nice voor de dag komt lijkt ondanks de overtuigende 1-4 overwinning namelijk vrij onwaarschijnlijk. Tenzij Tuchel er bewust voor kiest om Di Maria uit de tang van Mata te houden zal hij normaal gezien immers meer zekerheid inbouwen door te kiezen voor zijn gekende CL-recept, zij het met Herrera of Paredes als vervanger van Gueye in een steviger gestoffeerd middenveld. Zoals aangekondigd is er zeker na de Brugse stunt in Madrid dan ook geen sprake meer van onderschatting langs Parijse zijde. Club wordt minstens net zo serieus genomen als Galatasaray.



In Istanboel ging PSG wel hoog drukken en liet het zo Thiago Silva en Presnel Kimpembe achterin vaak man tegen man staan, iets wat Real tegen de aalvlugge Emmanuel Dennis en Percy Tau cash betaalde. Niet alleen zal Tuchel evenwel zijn nota's hebben genomen en zijn verdediging minder naïef opstellen, die defensie is bovendien heel wat stabieler dan de Madrileense. In haar laatste tien duels hield PSG acht keer de nul, mede ook dankzij vaste backs Juan Bernat en Thomas Meunier. De Spaanse linksachter en onze landgenoot aan de overkant leveren zowel in balbezit –als verlies een grotere meerwaarde dan Nacho of Dani Carvajal.

REKENEN OP DDT
Dat PSG ook zonder Neymar over een compleet elftal beschikt dat kracht, snelheid en agressiviteit koppelt aan diepgang, technisch vermogen en efficiëntie voor doel mag dus duidelijk zijn. De Parijzenaars hebben de Braziliaanse superster, die met zijn marktwaarde van 200 miljoen op zijn eentje één vijfde van het totale kernkapitaal voorstelt, zelfs niet nodig om een selectie die een zevenvoud van die van Club Brugge waard is te huisvesten. Met Di Maria en mogelijk dus ook Mbappé tussen de lijnen is er ook aan individuele flitsen nog steeds geen gebrek en komt de voerhoede flink wat dynamischer voor de dag dan het enigszins statige Madrid.



De Fransen beloven zo een nóg lastigere klant te worden voor Simon Deli en co dan de tegenstand die ze in Bernabéu voor de kiezen geworpen kregen. De Ivoriaanse steunpilaar achterin is dus best van start tot eind bij de pinken, ook Simon Mignolet zal zijn waarde nog eens mogen bewijzen. De afwezigheid van de geschorste Ruud Vormer maakt de zaken er evenmin gemakkelijker op, hopelijk geraakt Éder Balanta tijdig klaargestoomd om hem te vervangen. Hoe dan ook wacht Club Brugge een uiterst lastige opdracht en wordt het vooral weer rekenen op Krépin Diatta, Dennis en Tau om in de rug van de defensie te duiken.

GEEN VOGEL VOOR DE KAT
De ruimtes zullen kleiner zijn dan in Bernabéu, de kansen schaarser dan tegen Galatasaray. Opletten wordt het ook opnieuw voor stilstaande fases, de dooddoener in Madrid, want PSG beschikt al over een even indrukwekkende luchtmacht als Real. Toch weigeren we de troepen van Clement, dit seizoen al 17 matchen op rij ongeslagen, op voorhand als een vogel voor de kat te bestempelen. Wil Club Brugge een vervolg breien aan die knappe reeks en in een klap ook de zes wedstrijden zonder nederlaag op het kampioenenbal verderzetten, zal het echter misschien toch aangewezen zijn op een overlevingsslag rond de eigen zestien. Of de Brugse coach dat zelf nu graag wil of niet.

LEES OOK: De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Wie wordt vanavond de belangrijkste speler voor Club Brugge?

Meest recent

Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

29
29
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

29
29
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

144
144
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

264
264
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

752
752
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

238
238
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

135
135
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

103
103
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

112
112
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

111
111
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

193
193
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

247
247
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

199
199
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

229
229
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

192
192
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

183
183
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

515
515
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

603
603
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

111
111
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

317
317
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

105
105
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

196
196
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

483
483
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

292
292
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

248
248

Meer sportnieuws