Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

door
Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

Sinds de '#MeToo'-hetze losbarste is er inmiddels heel wat veranderd, maar seksisme blijft toch een groot probleem. Zo ook in de Belgische sport- en bij uitbreiding voetbaljournalistiek. Dat bleek zondag in 'Bij Vlaeminck', het radioprogramma van presentator Stijn Vlaeminck op Studio Brussel.


In het programma liet Vlaeminck onder meer enkele frappante getuigenissen horen van vrouwelijke sportjournalisten in Vlaanderen. Daarnaast werden ook enkele gasten uitgenodigd. Onder meer Inge Van Meensel, die verschillende sporten covert namens de VRT. Zij kreeg in haar carrière te maken met een collega die haar naar eigen zeggen pestte en kleineerde. "Hij uitte openlijk zijn haat tegen vrouwen in de sportjournalistiek. 'Die kunnen dat niet omdat ze niets van sport kennen', zei hij. Hij belde naar de bazen dat mijn verslagen niet goed waren en voor zijn programma mocht ik niets maken. 'Geen wijven in mijn show', zei hij dan", getuigde Van Meensel.

Waar Van Meensel liever geen namen gaf, deed collega en presentator Karl Vannieuwkerke dat wel. Hij wees rechtstreeks naar Carl Huybrechts. "Dat soort figuren heeft ons voor heel veel jaren de stempel gegeven dat we een bastion zijn van testosteronmannen die niets anders willen dan dit soort toestanden toejuichen", aldus een scherp Vannieuwkerke.

HUYBRECHTS ONTKENT
Bij Het Nieuwsblad reageerde Huybrechts, die al een tijdje van het scherm is verdwenen, en heeft hij het over valse beschuldigingen. Hij bevestigde dat hij enkele voetbalverslagen van Van Meensel weigerde, maar beweert dat dit enkel te maken had met de intonatie van haar stem. "Als ik een vrouwenhater zou zijn, dan zou ik wel in de problemen komen met mijn vrouw. Zij is COO International van Eleven Sports. Geef toe: als ik zou vinden dat vrouwen niets te zoeken hebben in de sportjournalistiek, zou dat toch een slechte keuze zijn?"

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

Gelooft u in de onschuld van Huybrechts?

Meest recent

'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

1
1
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

14
14
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

50
50
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

207
207
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

155
155
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

67
67
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

211
211
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

60
60
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

74
74
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

260
260
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

133
133
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

228
228
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

575
575
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

100
100
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

475
475
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

146
146
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

204
204
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

153
153
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

140
140
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

400
400
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

148
148
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

617
617
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

207
207

Meer sportnieuws