Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

1462 stemmen
Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

Sinds de '#MeToo'-hetze losbarste is er inmiddels heel wat veranderd, maar seksisme blijft toch een groot probleem. Zo ook in de Belgische sport- en bij uitbreiding voetbaljournalistiek. Dat bleek zondag in 'Bij Vlaeminck', het radioprogramma van presentator Stijn Vlaeminck op Studio Brussel.


In het programma liet Vlaeminck onder meer enkele frappante getuigenissen horen van vrouwelijke sportjournalisten in Vlaanderen. Daarnaast werden ook enkele gasten uitgenodigd. Onder meer Inge Van Meensel, die verschillende sporten covert namens de VRT. Zij kreeg in haar carrière te maken met een collega die haar naar eigen zeggen pestte en kleineerde. "Hij uitte openlijk zijn haat tegen vrouwen in de sportjournalistiek. 'Die kunnen dat niet omdat ze niets van sport kennen', zei hij. Hij belde naar de bazen dat mijn verslagen niet goed waren en voor zijn programma mocht ik niets maken. 'Geen wijven in mijn show', zei hij dan", getuigde Van Meensel.

Waar Van Meensel liever geen namen gaf, deed collega en presentator Karl Vannieuwkerke dat wel. Hij wees rechtstreeks naar Carl Huybrechts. "Dat soort figuren heeft ons voor heel veel jaren de stempel gegeven dat we een bastion zijn van testosteronmannen die niets anders willen dan dit soort toestanden toejuichen", aldus een scherp Vannieuwkerke.

HUYBRECHTS ONTKENT
Bij Het Nieuwsblad reageerde Huybrechts, die al een tijdje van het scherm is verdwenen, en heeft hij het over valse beschuldigingen. Hij bevestigde dat hij enkele voetbalverslagen van Van Meensel weigerde, maar beweert dat dit enkel te maken had met de intonatie van haar stem. "Als ik een vrouwenhater zou zijn, dan zou ik wel in de problemen komen met mijn vrouw. Zij is COO International van Eleven Sports. Geef toe: als ik zou vinden dat vrouwen niets te zoeken hebben in de sportjournalistiek, zou dat toch een slechte keuze zijn?"

LEES OOK: Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Gelooft u in de onschuld van Huybrechts?

Meest recent

‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

43
43
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

85
85
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

416
416
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

10
10
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

64
64
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

115
115
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

278
278
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

64
64
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

38
38
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

706
706
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

248
248
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

400
400
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

680
680
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

270
270
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

415
415
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

398
398
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

51
51
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

39
39
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

117
117
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

139
139
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

123
123
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

160
160
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

567
567
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

413
413

Meer sportnieuws