''Ongewone' contractverlenging Sambi Lokonga blijft maar aanslepen'

door
''Ongewone' contractverlenging Sambi Lokonga blijft maar aanslepen'

Bij RSC Anderlecht lopen de sterkhouders niet dik bezaaid, maar Albert Sambi Lokonga kan toch worden omschreven als één van de heel weinige lichtpunten bij Paars-Wit.

Vincent Kompany gelooft heel hard in de talentvolle middenvelder, en het was net daarom dat de recordkampioen Sven Kums liet gaan naar AA Gent. De voorbije zomer werd ook geen nieuwe nummer zes meer gehaald, met als bedoeling om de ontwikkeling van de 19-jarige niet te blokkeren. Sambi Lokonga heeft nog een contract tot eind dit seizoen met optie voor één jaar. Maar de gesprekken rond een contractverlenging lopen al lang.

Woensdag had Michaël Verschueren dan een nieuwe afspraak met de entourage van Sambi Lokonga, wiens zaakwaarnemer broer en Standard-speler Paul-José Mpoku is. Anderlecht bezit momenteel een eenzijdige optie om het contract van zijn speler automatisch te verlengen met één jaar, maar de bedoeling is om het goudhaantje vast te leggen voor meerdere jaren. 

Nadat de eerdere besprekingen moeilijk verliepen, verwacht Het Laatste Nieuws dat er eerstdaags nieuws mag verwacht worden omtrent een nieuw contract. Die nieuwe verbintenis zou 3 of 4 jaar moeten duren. Sambi Lokonga wil dan ook graag zijn carrière verderzetten bij Paars-Wit.

UPDATE 21/10

Ondertussen is er nog geen witte rook omtrent de langverwachte én veelbesproken contractverlenging van Albert Sambi Lokonga. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen inderdaad al een heel eind lopende, maar zijn die wél niet simpel. Ook het meebrengen van broer Paul-José Mpoku als extra zaakwaarnemer - naast Stijn Francis - zorgt voor een ongewone situatie.

Daarnaast maakt de krant ook gewag van de interesse van buitenlandse clubs, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Sambi Lokonga nu al een buitenlands avontuur zal aangaan. De krant schrijft dan ook dat Anderlecht een doorbraak zal forceren in dit dossier.

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Is Sambi Lokonga onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

79
79
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

72
72
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

279
279
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

376
376
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

151
151
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

131
131
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

315
315
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

101
101
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

100
100
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

236
236
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

185
185
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

179
179
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

373
373
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws