COLUMN: Nieuwe hoop, nieuwe zorgen voor Anderlecht

door
COLUMN: Nieuwe hoop, nieuwe zorgen voor Anderlecht

Oef. Zowel op de trainersbank als de eretribune van Anderlecht weerklonk zondagavond iets voor acht uur een zucht van opluchting, want Frank Vercauteren heeft zijn start in zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach in het Lotto Park niet gemist. De 4-1 zege tegen STVV doet Paars-Wit plots zelfs weer volop geloven in Play-Off I, al mag er misschien toch niet te snel victorie gekraaid worden.


Dat ze in Anderlecht elk sprankeltje hoop in deze donkere tijden graag met beide handen vasthouden kan niemand de recordkampioen evenwel verwijten. Het optimisme na de 'nieuwe start' is deels ook gegrond, vooral dankzij een aantal lichtpunten die onder leiding van Vercauteren nu de definitieve omwenteling moeten inluiden. Adrien Trebel is helemaal terug van weggeweest en lijkt voortaan een forse tandem met Sambi Lokonga te zullen vormen. Kemar Roofe gooide voorin dan weer voor het eerst echt zijn gewicht in de schaal, ondersteund door surprise du chef Alexis Saelemaekers als spelmaker. Het debuut van Marco Kana als titularis was ook een meevaller, terwijl Elias Cobbaut eindelijk lijkt te groeien in zijn rol als centrale verdediger. Yari Verschaeren deed het ten slotte prima vanaf rechts, op de andere flank was Nacer Chadli andermaal de grote uitblinker.

GEVAARLIJKE SPELLETJES
Anderlecht lijkt momenteel echter wel érg afhankelijk van de Rode Duivel. Op zich niets verkeerds mee, maar gezien diens blessurehistorie toch een gevaarlijk spelletje. Vincent Kompany en Samir Nasri bewezen immers al dat vooroordelen op dat vlak helaas soms terecht zijn. De speler-manager staat wel dicht bij zijn terugkeer, net zoals ook Derrick Luckassen en Philippe Sandler volgende week in Eupen normaal gezien opnieuw van de partij zijn. Wat dit voor de speelkansen voor de jonge Kana zal betekenen valt nog af te wachten, maar Cobbaut lijkt al zeker plaats te zullen mogen ruimen. Misschien verhuist het tweetal wel naar de backposities, waar Killian Sardella en Sieben Dewaele met alle respect voor hun eveneens jeugdige leeftijd toch week na week tot de zwakste schakels behoren, of wie weet grijpt Vercauteren zelfs naar een driemansdefensie. Hoe dan ook een interessant vraagstuk om in de gaten te houden.



Nasri zijn comeback is dan weer nog niet voor morgen, al heeft Anderlecht waarschijnlijk ook weinig haast om de Fransman terug tussen de lijnen te brengen. De vroegere wereldster brak voor zijn blessure nog maar weinig potten en keek tegen STVV toe hoe Saelemaekers een serieuze gooi naar zijn positie deed. Ook de zieke Michel Vlap zag zo plots extra concurrentie op het toneel verschijnen, zeker als Vercauteren opzij geschoven wingers als Alexandru Chipciu, Kenny Saief of Knowledge Musona vanonder het stof haalt. Verschaeren kan namelijk altijd nog terug naar binnen getrokken worden wanneer Saelemaekers een dipje kent. Na zondag staat Vlap, in Charleroi wel titularis maar daarvoor twee keer 90 minuten op de bank, ondanks zijn status als topaankoop dus weer net iets verder verwijderd van een basisplaats. Lastig, want een zoveelste kapitaalsvernietiging kan Anderlecht missen als kiespijn.

ZORGEN VOOR MORGEN
Na een goed eerste kwartier dat deed denken aan de openingsspeeldag tegen KV Mechelen was het bovendien ook lang niet allemaal even sprankelend wat Paars-Wit op de mat legde. In de tweede helft werd het publiek zelfs eventjes weer onrustig, zeker toen Yohan Boli na een uur voor de aansluitingstreffer tekende. Daar gaan we weer, hoorde je de tribunes denken, en ook op het veld was het alle hens aan dek tot Roofe uiteindelijk de doodsteek toediende. Toch onthouden we vooral dat Anderlecht veel minder kansen weggaf dan de voorbije weken, zelf meer doelrijp gevaar creëerde en zich als een samenhangend collectief presenteerde dat de fans opnieuw achter de ploeg deed staan. Laat ze in het Lotto Park vandaag dan ook maar even genieten van de nieuwe hoop die de deugddoende overwinning met zich meebracht. De nieuwe zorgen, die zijn voor morgen.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Het grootste lichtpunt bij Anderlecht zondag was ...

Meest recent

Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

10
10
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

33
33
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

12
12
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

56
56
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

66
66
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

153
153
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

510
510
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

47
47
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

64
64
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

113
113
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

82
82
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

312
312
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

163
163
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

98
98
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

152
152
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

154
154
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

111
111
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

89
89
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

94
94
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

84
84
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

113
113
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

408
408
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

94
94
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

386
386
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

153
153

Meer sportnieuws