COLUMN: Nieuwe hoop, nieuwe zorgen voor Anderlecht

door
COLUMN: Nieuwe hoop, nieuwe zorgen voor Anderlecht

Oef. Zowel op de trainersbank als de eretribune van Anderlecht weerklonk zondagavond iets voor acht uur een zucht van opluchting, want Frank Vercauteren heeft zijn start in zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach in het Lotto Park niet gemist. De 4-1 zege tegen STVV doet Paars-Wit plots zelfs weer volop geloven in Play-Off I, al mag er misschien toch niet te snel victorie gekraaid worden.


Dat ze in Anderlecht elk sprankeltje hoop in deze donkere tijden graag met beide handen vasthouden kan niemand de recordkampioen evenwel verwijten. Het optimisme na de 'nieuwe start' is deels ook gegrond, vooral dankzij een aantal lichtpunten die onder leiding van Vercauteren nu de definitieve omwenteling moeten inluiden. Adrien Trebel is helemaal terug van weggeweest en lijkt voortaan een forse tandem met Sambi Lokonga te zullen vormen. Kemar Roofe gooide voorin dan weer voor het eerst echt zijn gewicht in de schaal, ondersteund door surprise du chef Alexis Saelemaekers als spelmaker. Het debuut van Marco Kana als titularis was ook een meevaller, terwijl Elias Cobbaut eindelijk lijkt te groeien in zijn rol als centrale verdediger. Yari Verschaeren deed het ten slotte prima vanaf rechts, op de andere flank was Nacer Chadli andermaal de grote uitblinker.

GEVAARLIJKE SPELLETJES
Anderlecht lijkt momenteel echter wel érg afhankelijk van de Rode Duivel. Op zich niets verkeerds mee, maar gezien diens blessurehistorie toch een gevaarlijk spelletje. Vincent Kompany en Samir Nasri bewezen immers al dat vooroordelen op dat vlak helaas soms terecht zijn. De speler-manager staat wel dicht bij zijn terugkeer, net zoals ook Derrick Luckassen en Philippe Sandler volgende week in Eupen normaal gezien opnieuw van de partij zijn. Wat dit voor de speelkansen voor de jonge Kana zal betekenen valt nog af te wachten, maar Cobbaut lijkt al zeker plaats te zullen mogen ruimen. Misschien verhuist het tweetal wel naar de backposities, waar Killian Sardella en Sieben Dewaele met alle respect voor hun eveneens jeugdige leeftijd toch week na week tot de zwakste schakels behoren, of wie weet grijpt Vercauteren zelfs naar een driemansdefensie. Hoe dan ook een interessant vraagstuk om in de gaten te houden.



Nasri zijn comeback is dan weer nog niet voor morgen, al heeft Anderlecht waarschijnlijk ook weinig haast om de Fransman terug tussen de lijnen te brengen. De vroegere wereldster brak voor zijn blessure nog maar weinig potten en keek tegen STVV toe hoe Saelemaekers een serieuze gooi naar zijn positie deed. Ook de zieke Michel Vlap zag zo plots extra concurrentie op het toneel verschijnen, zeker als Vercauteren opzij geschoven wingers als Alexandru Chipciu, Kenny Saief of Knowledge Musona vanonder het stof haalt. Verschaeren kan namelijk altijd nog terug naar binnen getrokken worden wanneer Saelemaekers een dipje kent. Na zondag staat Vlap, in Charleroi wel titularis maar daarvoor twee keer 90 minuten op de bank, ondanks zijn status als topaankoop dus weer net iets verder verwijderd van een basisplaats. Lastig, want een zoveelste kapitaalsvernietiging kan Anderlecht missen als kiespijn.

ZORGEN VOOR MORGEN
Na een goed eerste kwartier dat deed denken aan de openingsspeeldag tegen KV Mechelen was het bovendien ook lang niet allemaal even sprankelend wat Paars-Wit op de mat legde. In de tweede helft werd het publiek zelfs eventjes weer onrustig, zeker toen Yohan Boli na een uur voor de aansluitingstreffer tekende. Daar gaan we weer, hoorde je de tribunes denken, en ook op het veld was het alle hens aan dek tot Roofe uiteindelijk de doodsteek toediende. Toch onthouden we vooral dat Anderlecht veel minder kansen weggaf dan de voorbije weken, zelf meer doelrijp gevaar creëerde en zich als een samenhangend collectief presenteerde dat de fans opnieuw achter de ploeg deed staan. Laat ze in het Lotto Park vandaag dan ook maar even genieten van de nieuwe hoop die de deugddoende overwinning met zich meebracht. De nieuwe zorgen, die zijn voor morgen.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Het grootste lichtpunt bij Anderlecht zondag was ...

Meest recent

'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

5
5
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

31
31
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

37
37
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

142
142
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

74
74
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

80
80
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

39
39
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

49
49
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

89
89
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

171
171
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

50
50
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

285
285
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

157
157
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

120
120
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

160
160
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

338
338
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

611
611
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

78
78
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

382
382
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

508
508
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

184
184
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

174
174
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

795
795

Meer sportnieuws