Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

Met de interlandbreak achter de rug stond dit weekend alweer speeldag elf in de Jupiler Pro League op het programma. Bovenin het klassement wonnen Standard en KV Mechelen de toppers tegen Genk en Antwerp, terwijl onderin Cercle Brugge steeds meer in de problemen komt. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Toegegeven, Hans Vanaken heeft dit seizoen al betere matchen gespeeld dan wat hij vrijdag in Moeskroen liet zien – heel Club Brugge trouwens. De draaischijf van de autoritaire competitieleider mag echter wel eens beloond worden voor het prima seizoen dat hij tot dusver andermaal afwerkte. Met zijn winnende treffer op Le Canonnier zit Vanaken immers toch alweer aan zes doelpunten, goed voor een gedeelde tweede plaats in de topschuttersstand. De assists moet hij voorlopig wel nog aan zijn maatje Ruud Vormer laten, maar dat neemt niet weg dat de drievoudige Rode Duivel ontegensprekelijk de motor blijft die de Blauw-Zwarte machine doet draaien.



Tegen Moeskroen zette Vanaken bovendien nog een fraaie statistiek bij op zijn naam, want na zijn knappe volley heeft de middenvelder (!) nu tegen elke huidige eersteklasser gescoord. Extra indrukwekkend is dat hij er vooral op de belangrijke momenten steeds opnieuw lijkt te staan, want helemaal bovenaan het lijstje van slachtoffers prijken concurrenten als Genk (negen treffers), Anderlecht en AA Gent (elk zeven stuks). In Brugge hopen ze dat het dinsdag weer raak is, want dan komt het grote PSG op bezoek in Jan Breydel. Een nieuwe kans voor Vanaken om de twijfelaars ervan te overtuigen dat hij ook een hoger niveau aankan. Roberto Martinez volgt alvast aandachtig mee.

Jordi VANLERBERGHE (KV Mechelen)
KV Mechelen staat vooral bekend als een sterk collectief, en dus is het zelfs na een zege niet altijd even gemakkelijk om een uitblinker aan te duiden bij Malinwa. De laatste weken valt echter toch op hoe Jordi Vanlerberghe constant op een hoog niveau acteert voor de verrassende nummer vier in de stand. Samen met Joachim Van Damme vormt de huurling van Club Brugge een stevig duo op het Mechelse middenveld dat kracht, lengte en loopvermogen koppelt aan de nodige voetballende kwaliteiten, waarbij vooral de 23-jarige ex-belofteninternational steeds meer in de kijker loopt. Met zijn prachtige doelpunt in de absolute slotfase tegen Antwerp als orgelpunt.



Vanlerberghe perste voor die treffer in de laatste minuut nog een ultieme spurt uit zijn lijf, waarna hij ook nog eens over de kalmte en métier beschikte om de bal heerlijk voorbij Sinan Bolat in de verste bovenhoek te krullen. De middenvelder toont zo weer waarom Blauw-Zwart hem twee jaar geleden voor twee miljoen kwam wegplukken Achter de Kazerne en zal zich zijn terugkeer naar het oude nest dus nog niet beklaagd hebben, al was hij nu anders wel een kandidaat geweest om de geschorste Vormer te vervangen tegen PSG. Als Vanlerberghe op zijn huidige elan doorgaat komt die kans er echter vast later nog wel. Indien KV Mechelen zijn aankoopoptie niet licht, tenminste.

Kemar ROOFE (Anderlecht)
De echte uitblinker in de 4-1 zege van Anderlecht tegen STVV was uiteraard opnieuw Nacer Chadli, met twee doelpunten en een assist andermaal de grote man bij Paars-Wit. Dat is intussen echter al lang geen verrassing meer, en dus besloten wij hier liever de hoopvolle prestatie van Kemar Roofe eens uit te lichten. De Engelsman was zelf eveneens goed voor een goal en een assist en lag met een goed schot daarnaast ook aan de basis van de hoekschop die de tweede treffer opleverde. De zwoegende spits kon zijn werkkracht en inzet zo eindelijk koppelen aan de nodige dreiging voor doel, al oogden wel nog lang niet al zijn acties even verfijnd.



Zijn reputatie als 'type-Agüero" kon Roofe zo opnieuw niet echt waarmaken, al had zijn doelpunt – goed inlopen en binnenschuiven op een lage voorzet van Chadli – wel recht uit het repertoire van de Argentijn kunnen komen. Een tiental minuten later draaide het tweetal de rollen om en zette hij Chadli met een slimme steekbal op weg naar doel, iets eerder werd een prima kopbalgoal nog afgekeurd voor buitenspel. De pas herstelde zomeraanwinst gaf op die manier wel blijk van zijn groot arsenaal aan kwaliteiten en lijkt stilaan helemaal verlost van het blessureleed dat hem langer dan voorzien aan de kant hield. Net op tijd om als speerpunt voor Frank Vercauteren te dienen?

LEES OOK: OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 11?

Meest recent

‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

1
1
‘Twee Club-pionnen naar exit: drie talenten dreigen’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

59
59
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

32
32
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

94
94
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

122
122
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

116
116
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

318
318
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

45
45
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

819
819
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

55
55
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

399
399
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

269
269
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

149
149
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

331
331
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

198
198
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

570
570
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

59
59
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

190
190
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

157
157
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

58
58
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

174
174
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

184
184
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

135
135
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

214
214
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

106
106

Meer sportnieuws