Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

416 stemmen
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

Met de interlandbreak achter de rug stond dit weekend alweer speeldag elf in de Jupiler Pro League op het programma. Bovenin het klassement wonnen Standard en KV Mechelen de toppers tegen Genk en Antwerp, terwijl onderin Cercle Brugge steeds meer in de problemen komt. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Toegegeven, Hans Vanaken heeft dit seizoen al betere matchen gespeeld dan wat hij vrijdag in Moeskroen liet zien – heel Club Brugge trouwens. De draaischijf van de autoritaire competitieleider mag echter wel eens beloond worden voor het prima seizoen dat hij tot dusver andermaal afwerkte. Met zijn winnende treffer op Le Canonnier zit Vanaken immers toch alweer aan zes doelpunten, goed voor een gedeelde tweede plaats in de topschuttersstand. De assists moet hij voorlopig wel nog aan zijn maatje Ruud Vormer laten, maar dat neemt niet weg dat de drievoudige Rode Duivel ontegensprekelijk de motor blijft die de Blauw-Zwarte machine doet draaien.



Tegen Moeskroen zette Vanaken bovendien nog een fraaie statistiek bij op zijn naam, want na zijn knappe volley heeft de middenvelder (!) nu tegen elke huidige eersteklasser gescoord. Extra indrukwekkend is dat hij er vooral op de belangrijke momenten steeds opnieuw lijkt te staan, want helemaal bovenaan het lijstje van slachtoffers prijken concurrenten als Genk (negen treffers), Anderlecht en AA Gent (elk zeven stuks). In Brugge hopen ze dat het dinsdag weer raak is, want dan komt het grote PSG op bezoek in Jan Breydel. Een nieuwe kans voor Vanaken om de twijfelaars ervan te overtuigen dat hij ook een hoger niveau aankan. Roberto Martinez volgt alvast aandachtig mee.

Jordi VANLERBERGHE (KV Mechelen)
KV Mechelen staat vooral bekend als een sterk collectief, en dus is het zelfs na een zege niet altijd even gemakkelijk om een uitblinker aan te duiden bij Malinwa. De laatste weken valt echter toch op hoe Jordi Vanlerberghe constant op een hoog niveau acteert voor de verrassende nummer vier in de stand. Samen met Joachim Van Damme vormt de huurling van Club Brugge een stevig duo op het Mechelse middenveld dat kracht, lengte en loopvermogen koppelt aan de nodige voetballende kwaliteiten, waarbij vooral de 23-jarige ex-belofteninternational steeds meer in de kijker loopt. Met zijn prachtige doelpunt in de absolute slotfase tegen Antwerp als orgelpunt.



Vanlerberghe perste voor die treffer in de laatste minuut nog een ultieme spurt uit zijn lijf, waarna hij ook nog eens over de kalmte en métier beschikte om de bal heerlijk voorbij Sinan Bolat in de verste bovenhoek te krullen. De middenvelder toont zo weer waarom Blauw-Zwart hem twee jaar geleden voor twee miljoen kwam wegplukken Achter de Kazerne en zal zich zijn terugkeer naar het oude nest dus nog niet beklaagd hebben, al was hij nu anders wel een kandidaat geweest om de geschorste Vormer te vervangen tegen PSG. Als Vanlerberghe op zijn huidige elan doorgaat komt die kans er echter vast later nog wel. Indien KV Mechelen zijn aankoopoptie niet licht, tenminste.

Kemar ROOFE (Anderlecht)
De echte uitblinker in de 4-1 zege van Anderlecht tegen STVV was uiteraard opnieuw Nacer Chadli, met twee doelpunten en een assist andermaal de grote man bij Paars-Wit. Dat is intussen echter al lang geen verrassing meer, en dus besloten wij hier liever de hoopvolle prestatie van Kemar Roofe eens uit te lichten. De Engelsman was zelf eveneens goed voor een goal en een assist en lag met een goed schot daarnaast ook aan de basis van de hoekschop die de tweede treffer opleverde. De zwoegende spits kon zijn werkkracht en inzet zo eindelijk koppelen aan de nodige dreiging voor doel, al oogden wel nog lang niet al zijn acties even verfijnd.



Zijn reputatie als 'type-Agüero" kon Roofe zo opnieuw niet echt waarmaken, al had zijn doelpunt – goed inlopen en binnenschuiven op een lage voorzet van Chadli – wel recht uit het repertoire van de Argentijn kunnen komen. Een tiental minuten later draaide het tweetal de rollen om en zette hij Chadli met een slimme steekbal op weg naar doel, iets eerder werd een prima kopbalgoal nog afgekeurd voor buitenspel. De pas herstelde zomeraanwinst gaf op die manier wel blijk van zijn groot arsenaal aan kwaliteiten en lijkt stilaan helemaal verlost van het blessureleed dat hem langer dan voorzien aan de kant hield. Net op tijd om als speerpunt voor Frank Vercauteren te dienen?

LEES OOK: "50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 11?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

7
7
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

30
30
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

78
78
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

44
44
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

67
67
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

135
135
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

64
64
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

26
26
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

69
69
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

195
195
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

567
567
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

144
144
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

179
179
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

134
134
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

104
104
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

176
176
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

969
969
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

146
146
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

302
302
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

103
103
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

842
842
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

164
164
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

186
186
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

226
226
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

75
75

Meer sportnieuws