Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

Met de interlandbreak achter de rug stond dit weekend alweer speeldag elf in de Jupiler Pro League op het programma. Bovenin het klassement wonnen Standard en KV Mechelen de toppers tegen Genk en Antwerp, terwijl onderin Cercle Brugge steeds meer in de problemen komt. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Toegegeven, Hans Vanaken heeft dit seizoen al betere matchen gespeeld dan wat hij vrijdag in Moeskroen liet zien – heel Club Brugge trouwens. De draaischijf van de autoritaire competitieleider mag echter wel eens beloond worden voor het prima seizoen dat hij tot dusver andermaal afwerkte. Met zijn winnende treffer op Le Canonnier zit Vanaken immers toch alweer aan zes doelpunten, goed voor een gedeelde tweede plaats in de topschuttersstand. De assists moet hij voorlopig wel nog aan zijn maatje Ruud Vormer laten, maar dat neemt niet weg dat de drievoudige Rode Duivel ontegensprekelijk de motor blijft die de Blauw-Zwarte machine doet draaien.



Tegen Moeskroen zette Vanaken bovendien nog een fraaie statistiek bij op zijn naam, want na zijn knappe volley heeft de middenvelder (!) nu tegen elke huidige eersteklasser gescoord. Extra indrukwekkend is dat hij er vooral op de belangrijke momenten steeds opnieuw lijkt te staan, want helemaal bovenaan het lijstje van slachtoffers prijken concurrenten als Genk (negen treffers), Anderlecht en AA Gent (elk zeven stuks). In Brugge hopen ze dat het dinsdag weer raak is, want dan komt het grote PSG op bezoek in Jan Breydel. Een nieuwe kans voor Vanaken om de twijfelaars ervan te overtuigen dat hij ook een hoger niveau aankan. Roberto Martinez volgt alvast aandachtig mee.

Jordi VANLERBERGHE (KV Mechelen)
KV Mechelen staat vooral bekend als een sterk collectief, en dus is het zelfs na een zege niet altijd even gemakkelijk om een uitblinker aan te duiden bij Malinwa. De laatste weken valt echter toch op hoe Jordi Vanlerberghe constant op een hoog niveau acteert voor de verrassende nummer vier in de stand. Samen met Joachim Van Damme vormt de huurling van Club Brugge een stevig duo op het Mechelse middenveld dat kracht, lengte en loopvermogen koppelt aan de nodige voetballende kwaliteiten, waarbij vooral de 23-jarige ex-belofteninternational steeds meer in de kijker loopt. Met zijn prachtige doelpunt in de absolute slotfase tegen Antwerp als orgelpunt.



Vanlerberghe perste voor die treffer in de laatste minuut nog een ultieme spurt uit zijn lijf, waarna hij ook nog eens over de kalmte en métier beschikte om de bal heerlijk voorbij Sinan Bolat in de verste bovenhoek te krullen. De middenvelder toont zo weer waarom Blauw-Zwart hem twee jaar geleden voor twee miljoen kwam wegplukken Achter de Kazerne en zal zich zijn terugkeer naar het oude nest dus nog niet beklaagd hebben, al was hij nu anders wel een kandidaat geweest om de geschorste Vormer te vervangen tegen PSG. Als Vanlerberghe op zijn huidige elan doorgaat komt die kans er echter vast later nog wel. Indien KV Mechelen zijn aankoopoptie niet licht, tenminste.

Kemar ROOFE (Anderlecht)
De echte uitblinker in de 4-1 zege van Anderlecht tegen STVV was uiteraard opnieuw Nacer Chadli, met twee doelpunten en een assist andermaal de grote man bij Paars-Wit. Dat is intussen echter al lang geen verrassing meer, en dus besloten wij hier liever de hoopvolle prestatie van Kemar Roofe eens uit te lichten. De Engelsman was zelf eveneens goed voor een goal en een assist en lag met een goed schot daarnaast ook aan de basis van de hoekschop die de tweede treffer opleverde. De zwoegende spits kon zijn werkkracht en inzet zo eindelijk koppelen aan de nodige dreiging voor doel, al oogden wel nog lang niet al zijn acties even verfijnd.



Zijn reputatie als 'type-Agüero" kon Roofe zo opnieuw niet echt waarmaken, al had zijn doelpunt – goed inlopen en binnenschuiven op een lage voorzet van Chadli – wel recht uit het repertoire van de Argentijn kunnen komen. Een tiental minuten later draaide het tweetal de rollen om en zette hij Chadli met een slimme steekbal op weg naar doel, iets eerder werd een prima kopbalgoal nog afgekeurd voor buitenspel. De pas herstelde zomeraanwinst gaf op die manier wel blijk van zijn groot arsenaal aan kwaliteiten en lijkt stilaan helemaal verlost van het blessureleed dat hem langer dan voorzien aan de kant hield. Net op tijd om als speerpunt voor Frank Vercauteren te dienen?

LEES OOK: Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 11?

Meest recent

Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

1
1
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

52
52
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

26
26
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

168
168
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

144
144
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

92
92
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

302
302
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

74
74
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

710
710
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

231
231
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

178
178
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

285
285
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

114
114
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

113
113
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

72
72
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

379
379
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

81
81
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

47
47
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

267
267
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

103
103
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

81
81
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

211
211
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147

Meer sportnieuws