Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

Met de interlandbreak achter de rug stond dit weekend alweer speeldag elf in de Jupiler Pro League op het programma. Bovenin het klassement wonnen Standard en KV Mechelen de toppers tegen Genk en Antwerp, terwijl onderin Cercle Brugge steeds meer in de problemen komt. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Toegegeven, Hans Vanaken heeft dit seizoen al betere matchen gespeeld dan wat hij vrijdag in Moeskroen liet zien – heel Club Brugge trouwens. De draaischijf van de autoritaire competitieleider mag echter wel eens beloond worden voor het prima seizoen dat hij tot dusver andermaal afwerkte. Met zijn winnende treffer op Le Canonnier zit Vanaken immers toch alweer aan zes doelpunten, goed voor een gedeelde tweede plaats in de topschuttersstand. De assists moet hij voorlopig wel nog aan zijn maatje Ruud Vormer laten, maar dat neemt niet weg dat de drievoudige Rode Duivel ontegensprekelijk de motor blijft die de Blauw-Zwarte machine doet draaien.



Tegen Moeskroen zette Vanaken bovendien nog een fraaie statistiek bij op zijn naam, want na zijn knappe volley heeft de middenvelder (!) nu tegen elke huidige eersteklasser gescoord. Extra indrukwekkend is dat hij er vooral op de belangrijke momenten steeds opnieuw lijkt te staan, want helemaal bovenaan het lijstje van slachtoffers prijken concurrenten als Genk (negen treffers), Anderlecht en AA Gent (elk zeven stuks). In Brugge hopen ze dat het dinsdag weer raak is, want dan komt het grote PSG op bezoek in Jan Breydel. Een nieuwe kans voor Vanaken om de twijfelaars ervan te overtuigen dat hij ook een hoger niveau aankan. Roberto Martinez volgt alvast aandachtig mee.

Jordi VANLERBERGHE (KV Mechelen)
KV Mechelen staat vooral bekend als een sterk collectief, en dus is het zelfs na een zege niet altijd even gemakkelijk om een uitblinker aan te duiden bij Malinwa. De laatste weken valt echter toch op hoe Jordi Vanlerberghe constant op een hoog niveau acteert voor de verrassende nummer vier in de stand. Samen met Joachim Van Damme vormt de huurling van Club Brugge een stevig duo op het Mechelse middenveld dat kracht, lengte en loopvermogen koppelt aan de nodige voetballende kwaliteiten, waarbij vooral de 23-jarige ex-belofteninternational steeds meer in de kijker loopt. Met zijn prachtige doelpunt in de absolute slotfase tegen Antwerp als orgelpunt.



Vanlerberghe perste voor die treffer in de laatste minuut nog een ultieme spurt uit zijn lijf, waarna hij ook nog eens over de kalmte en métier beschikte om de bal heerlijk voorbij Sinan Bolat in de verste bovenhoek te krullen. De middenvelder toont zo weer waarom Blauw-Zwart hem twee jaar geleden voor twee miljoen kwam wegplukken Achter de Kazerne en zal zich zijn terugkeer naar het oude nest dus nog niet beklaagd hebben, al was hij nu anders wel een kandidaat geweest om de geschorste Vormer te vervangen tegen PSG. Als Vanlerberghe op zijn huidige elan doorgaat komt die kans er echter vast later nog wel. Indien KV Mechelen zijn aankoopoptie niet licht, tenminste.

Kemar ROOFE (Anderlecht)
De echte uitblinker in de 4-1 zege van Anderlecht tegen STVV was uiteraard opnieuw Nacer Chadli, met twee doelpunten en een assist andermaal de grote man bij Paars-Wit. Dat is intussen echter al lang geen verrassing meer, en dus besloten wij hier liever de hoopvolle prestatie van Kemar Roofe eens uit te lichten. De Engelsman was zelf eveneens goed voor een goal en een assist en lag met een goed schot daarnaast ook aan de basis van de hoekschop die de tweede treffer opleverde. De zwoegende spits kon zijn werkkracht en inzet zo eindelijk koppelen aan de nodige dreiging voor doel, al oogden wel nog lang niet al zijn acties even verfijnd.



Zijn reputatie als 'type-Agüero" kon Roofe zo opnieuw niet echt waarmaken, al had zijn doelpunt – goed inlopen en binnenschuiven op een lage voorzet van Chadli – wel recht uit het repertoire van de Argentijn kunnen komen. Een tiental minuten later draaide het tweetal de rollen om en zette hij Chadli met een slimme steekbal op weg naar doel, iets eerder werd een prima kopbalgoal nog afgekeurd voor buitenspel. De pas herstelde zomeraanwinst gaf op die manier wel blijk van zijn groot arsenaal aan kwaliteiten en lijkt stilaan helemaal verlost van het blessureleed dat hem langer dan voorzien aan de kant hield. Net op tijd om als speerpunt voor Frank Vercauteren te dienen?

LEES OOK: 'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 11?

Meest recent

‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

20
20
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

145
145
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

31
31
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

212
212
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

154
154
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

272
272
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

136
136
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

56
56
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

160
160
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

61
61
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

333
333
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

485
485
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

78
78
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

271
271
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

229
229
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

458
458
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

422
422
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

648
648
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

558
558
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

150
150
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

499
499
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

50
50
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

199
199
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

188
188
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

445
445

Meer sportnieuws