Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 11

Met de interlandbreak achter de rug stond dit weekend alweer speeldag elf in de Jupiler Pro League op het programma. Bovenin het klassement wonnen Standard en KV Mechelen de toppers tegen Genk en Antwerp, terwijl onderin Cercle Brugge steeds meer in de problemen komt. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Toegegeven, Hans Vanaken heeft dit seizoen al betere matchen gespeeld dan wat hij vrijdag in Moeskroen liet zien – heel Club Brugge trouwens. De draaischijf van de autoritaire competitieleider mag echter wel eens beloond worden voor het prima seizoen dat hij tot dusver andermaal afwerkte. Met zijn winnende treffer op Le Canonnier zit Vanaken immers toch alweer aan zes doelpunten, goed voor een gedeelde tweede plaats in de topschuttersstand. De assists moet hij voorlopig wel nog aan zijn maatje Ruud Vormer laten, maar dat neemt niet weg dat de drievoudige Rode Duivel ontegensprekelijk de motor blijft die de Blauw-Zwarte machine doet draaien.



Tegen Moeskroen zette Vanaken bovendien nog een fraaie statistiek bij op zijn naam, want na zijn knappe volley heeft de middenvelder (!) nu tegen elke huidige eersteklasser gescoord. Extra indrukwekkend is dat hij er vooral op de belangrijke momenten steeds opnieuw lijkt te staan, want helemaal bovenaan het lijstje van slachtoffers prijken concurrenten als Genk (negen treffers), Anderlecht en AA Gent (elk zeven stuks). In Brugge hopen ze dat het dinsdag weer raak is, want dan komt het grote PSG op bezoek in Jan Breydel. Een nieuwe kans voor Vanaken om de twijfelaars ervan te overtuigen dat hij ook een hoger niveau aankan. Roberto Martinez volgt alvast aandachtig mee.

Jordi VANLERBERGHE (KV Mechelen)
KV Mechelen staat vooral bekend als een sterk collectief, en dus is het zelfs na een zege niet altijd even gemakkelijk om een uitblinker aan te duiden bij Malinwa. De laatste weken valt echter toch op hoe Jordi Vanlerberghe constant op een hoog niveau acteert voor de verrassende nummer vier in de stand. Samen met Joachim Van Damme vormt de huurling van Club Brugge een stevig duo op het Mechelse middenveld dat kracht, lengte en loopvermogen koppelt aan de nodige voetballende kwaliteiten, waarbij vooral de 23-jarige ex-belofteninternational steeds meer in de kijker loopt. Met zijn prachtige doelpunt in de absolute slotfase tegen Antwerp als orgelpunt.



Vanlerberghe perste voor die treffer in de laatste minuut nog een ultieme spurt uit zijn lijf, waarna hij ook nog eens over de kalmte en métier beschikte om de bal heerlijk voorbij Sinan Bolat in de verste bovenhoek te krullen. De middenvelder toont zo weer waarom Blauw-Zwart hem twee jaar geleden voor twee miljoen kwam wegplukken Achter de Kazerne en zal zich zijn terugkeer naar het oude nest dus nog niet beklaagd hebben, al was hij nu anders wel een kandidaat geweest om de geschorste Vormer te vervangen tegen PSG. Als Vanlerberghe op zijn huidige elan doorgaat komt die kans er echter vast later nog wel. Indien KV Mechelen zijn aankoopoptie niet licht, tenminste.

Kemar ROOFE (Anderlecht)
De echte uitblinker in de 4-1 zege van Anderlecht tegen STVV was uiteraard opnieuw Nacer Chadli, met twee doelpunten en een assist andermaal de grote man bij Paars-Wit. Dat is intussen echter al lang geen verrassing meer, en dus besloten wij hier liever de hoopvolle prestatie van Kemar Roofe eens uit te lichten. De Engelsman was zelf eveneens goed voor een goal en een assist en lag met een goed schot daarnaast ook aan de basis van de hoekschop die de tweede treffer opleverde. De zwoegende spits kon zijn werkkracht en inzet zo eindelijk koppelen aan de nodige dreiging voor doel, al oogden wel nog lang niet al zijn acties even verfijnd.



Zijn reputatie als 'type-Agüero" kon Roofe zo opnieuw niet echt waarmaken, al had zijn doelpunt – goed inlopen en binnenschuiven op een lage voorzet van Chadli – wel recht uit het repertoire van de Argentijn kunnen komen. Een tiental minuten later draaide het tweetal de rollen om en zette hij Chadli met een slimme steekbal op weg naar doel, iets eerder werd een prima kopbalgoal nog afgekeurd voor buitenspel. De pas herstelde zomeraanwinst gaf op die manier wel blijk van zijn groot arsenaal aan kwaliteiten en lijkt stilaan helemaal verlost van het blessureleed dat hem langer dan voorzien aan de kant hield. Net op tijd om als speerpunt voor Frank Vercauteren te dienen?

LEES OOK: Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 11?

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

21
21
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

259
259
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

168
168
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

229
229
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

417
417
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

645
645
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

545
545
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

285
285
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

140
140
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

254
254
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

465
465
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

297
297
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

167
167
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

236
236
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

344
344
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

687
687
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

368
368
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2254
2254
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

263
263
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws