Anderlecht klaagt Kompany-vonnis aan: "Perceptie van de buitenwereld"

392 stemmen
Anderlecht klaagt Kompany-vonnis aan:

In het Lotto Park gaat de aandacht vandaag liefst vooral naar de knappe zege tegen STVV, maar in de marge daarvan wou Anderlecht toch ook nog iets van het hart. Paars-Wit kan namelijk maar moeilijk leven met het vonnis van de licentiecommissie in de zaak rond het al dan niet hoofdtrainerschap van Vincent Kompany, waarin de club schuldig werd bevonden.


Op de clubwebsite volgde zondag een officiële reactie. "RSC Anderlecht heeft bij de komst van Vincent Kompany duidelijk gemaakt dat hij een rol als speler-manager zou opnemen. Alle trainerszaken waren in handen van de contractueel correct aangestelde hoofdcoach Simon Davies. Vanzelfsprekend won Davies vaak het advies in van de speler Kompany, die door zijn charisma en palmares een haast natuurlijke bijdrage aan de beslissingen van Davies kon toevoegen. Uiteraard heeft Kompany ook door zijn uitstraling, voetbalkennis en ervaring impact op de spelersgroep, die hij inspireert en (bij)stuurt vanop het veld tijdens wedstrijden en trainingen", klinkt het daarin.

Volgens Anderlecht lieten de bevoegde instanties zich teveel beïnvloeden bij het vellen van hun oordeel. "Het vonnis van de licentiecommissie is dan ook gebaseerd op perceptie en interpretatie van de buitenwereld. Voor elke uitspraak die de visie van de commissie ondersteunt, zijn vele uitspraken te vinden die de visie tegenspreken. Voor elk beeld dat de commissie koppelt aan het zogenaamde trainerschap van Kompany, zijn vele beelden te vinden die een andere interpretatie toelaten. Het is spijtig dat de terugkeer van iconische voetballers met uitstraling op deze manier moet behandeld worden", doet Paars-Wit haar beklag over de gang van zaken.

"Toch verkiest de club om niet in beroep te gaan, omdat het voetbal én de toekomst van de club prioritaire aandacht moet krijgen", luidt het besluit van het statement ten slotte. Al zal de gematigde strafmaat – een boete van 5.000 euro – daar toch ook het een en ander mee te maken hebben.

LEES OOK: AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

Wie was volgens u de voorbije weken de echte T1 bij Anderlecht?

Meest recent

Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

1
1
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

17
17
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

81
81
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

93
93
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

277
277
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

92
92
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

151
151
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

127
127
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

193
193
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

282
282
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

166
166
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

409
409
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

173
173
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

100
100
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

503
503
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

224
224
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

99
99
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

68
68
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

340
340
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

162
162
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

148
148
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

244
244
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

469
469
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

124
124

Meer sportnieuws