Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

door
Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

Francky Vercauteren is prima begonnen aan zijn nieuwe opdracht als coach van Anderlecht. In eigen huis maakte Paars-Wit al in de eerste helft het verschil en ondanks een dipje in de tweede periode, hield het uiteindelijk ook stand. STVV moet zich stilaan zorgen gaan maken na een karrenvracht aan tegendoelpunten.

Anderlecht begon weer eens aan een nieuw tijdperk met de komst van Francky Vercauteren. De nieuwe coach wou meteen een belangrijke thuiszege pakken tegen STVV en haalde de in onmin geraakte Trebel opnieuw bij de ploeg. De Fransman begon centraal op het middenveld, verder kwam onder meer de jonge Kana in de ploeg. Bij de Kanaries miste Marc Brys met Colombatto een belangrijke pion.
Spetterend begin voor energieke thuisploeg
Paars-Wit begon als een sneltrein aan de partij en na een paar gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel maakte Chadli vanop vrije trap na vijf minuten al de 1-0. De thuisploeg duwde nu door en nog voor er tien minuten gespeeld waren had Anderlecht al een dubbele voorsprong te pakken: Kana kopte raak na een fraaie hoekschop. De bezoekers waren werkelijk nergens en doelman Schmidt moest zich in een schietkraam wanen, voorlopig bleven de bezoekers gespaard van verdere averij. Aan de overzijde knalde Boli de beste kans voor STVV iets voorbij het halfuur hoog over de kooi van een werkloze Van Crombrugge. Op slag van rust miste De Bruyn nog een prima kans op de aansluitingstreffer, halfweg hadden de Kanaries enorm veel werk voor de boeg.

Vercauteren nam een prima start als coach bij Anderlecht.
STVV vecht terug maar komt finaal tekort
De bezoekers probeerden na de rust om de achterstand weg te poetsen maar kregen weinig echte kansen. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van De Ridder over de kooi van Van Crombrugge. Anderlecht liet voorlopig weinig tot niets zien in een flauwe tweede helft en consolideerde zijn voorsprong. Die voorsprong werd halfweg de tweede periode gehalveerd toen Boli na een knappe counter van dichtbij raak trof: 2-1. De hoop van de bezoekers was echter van korte duur want een paar minuten later maakte Roofe er al 3-1 van nadat Chadli de perfecte assist afleverde. Een wisselvallige thuisploeg had even later geluk dat Van Crombrugge alert was bij een uitbraak van De Bruyn. Chadli deed de boeken op een kwartier van het einde helemaal dicht door een voorzet van Roofe in doel te verlengen: 4-1. Uiteindelijk werd het zo een uiterst vlotte zege voor een herboren Anderlecht tegen een stilaan zorgwekkend verdedigend STVV.
Scoreverloop:
1-0 (5') Chadli, 2-0 (9') Kana, 2-1 (63') Boli, 3-1 (68') Roofe, 4-1 (78') Chadli

LEES OOK: STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Zal Anderlecht nog Play-Off I halen?

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

23
23
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

40
40
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

226
226
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

213
213
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

64
64
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

459
459
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

162
162
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

198
198
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

203
203
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

85
85
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

47
47
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

159
159
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

442
442
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

195
195
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

90
90
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

376
376
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

476
476
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

53
53
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

197
197
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

699
699
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

194
194
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

146
146
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

389
389

Meer sportnieuws