Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

408 stemmen
Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

Francky Vercauteren is prima begonnen aan zijn nieuwe opdracht als coach van Anderlecht. In eigen huis maakte Paars-Wit al in de eerste helft het verschil en ondanks een dipje in de tweede periode, hield het uiteindelijk ook stand. STVV moet zich stilaan zorgen gaan maken na een karrenvracht aan tegendoelpunten.

Anderlecht begon weer eens aan een nieuw tijdperk met de komst van Francky Vercauteren. De nieuwe coach wou meteen een belangrijke thuiszege pakken tegen STVV en haalde de in onmin geraakte Trebel opnieuw bij de ploeg. De Fransman begon centraal op het middenveld, verder kwam onder meer de jonge Kana in de ploeg. Bij de Kanaries miste Marc Brys met Colombatto een belangrijke pion.
Spetterend begin voor energieke thuisploeg
Paars-Wit begon als een sneltrein aan de partij en na een paar gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel maakte Chadli vanop vrije trap na vijf minuten al de 1-0. De thuisploeg duwde nu door en nog voor er tien minuten gespeeld waren had Anderlecht al een dubbele voorsprong te pakken: Kana kopte raak na een fraaie hoekschop. De bezoekers waren werkelijk nergens en doelman Schmidt moest zich in een schietkraam wanen, voorlopig bleven de bezoekers gespaard van verdere averij. Aan de overzijde knalde Boli de beste kans voor STVV iets voorbij het halfuur hoog over de kooi van een werkloze Van Crombrugge. Op slag van rust miste De Bruyn nog een prima kans op de aansluitingstreffer, halfweg hadden de Kanaries enorm veel werk voor de boeg.

Vercauteren nam een prima start als coach bij Anderlecht.
STVV vecht terug maar komt finaal tekort
De bezoekers probeerden na de rust om de achterstand weg te poetsen maar kregen weinig echte kansen. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van De Ridder over de kooi van Van Crombrugge. Anderlecht liet voorlopig weinig tot niets zien in een flauwe tweede helft en consolideerde zijn voorsprong. Die voorsprong werd halfweg de tweede periode gehalveerd toen Boli na een knappe counter van dichtbij raak trof: 2-1. De hoop van de bezoekers was echter van korte duur want een paar minuten later maakte Roofe er al 3-1 van nadat Chadli de perfecte assist afleverde. Een wisselvallige thuisploeg had even later geluk dat Van Crombrugge alert was bij een uitbraak van De Bruyn. Chadli deed de boeken op een kwartier van het einde helemaal dicht door een voorzet van Roofe in doel te verlengen: 4-1. Uiteindelijk werd het zo een uiterst vlotte zege voor een herboren Anderlecht tegen een stilaan zorgwekkend verdedigend STVV.
Scoreverloop:
1-0 (5') Chadli, 2-0 (9') Kana, 2-1 (63') Boli, 3-1 (68') Roofe, 4-1 (78') Chadli

LEES OOK: Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

🚀

Zal Anderlecht nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

4
4
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

69
69
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

30
30
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

24
24
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

67
67
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

78
78
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

67
67
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

37
37
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

148
148
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

57
57
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

254
254
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

108
108
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

235
235
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

36
36
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

310
310
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

192
192
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

951
951
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1220
1220
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

412
412
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

195
195
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

65
65

Meer sportnieuws