Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

408 stemmen
Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

Francky Vercauteren is prima begonnen aan zijn nieuwe opdracht als coach van Anderlecht. In eigen huis maakte Paars-Wit al in de eerste helft het verschil en ondanks een dipje in de tweede periode, hield het uiteindelijk ook stand. STVV moet zich stilaan zorgen gaan maken na een karrenvracht aan tegendoelpunten.

Anderlecht begon weer eens aan een nieuw tijdperk met de komst van Francky Vercauteren. De nieuwe coach wou meteen een belangrijke thuiszege pakken tegen STVV en haalde de in onmin geraakte Trebel opnieuw bij de ploeg. De Fransman begon centraal op het middenveld, verder kwam onder meer de jonge Kana in de ploeg. Bij de Kanaries miste Marc Brys met Colombatto een belangrijke pion.
Spetterend begin voor energieke thuisploeg
Paars-Wit begon als een sneltrein aan de partij en na een paar gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel maakte Chadli vanop vrije trap na vijf minuten al de 1-0. De thuisploeg duwde nu door en nog voor er tien minuten gespeeld waren had Anderlecht al een dubbele voorsprong te pakken: Kana kopte raak na een fraaie hoekschop. De bezoekers waren werkelijk nergens en doelman Schmidt moest zich in een schietkraam wanen, voorlopig bleven de bezoekers gespaard van verdere averij. Aan de overzijde knalde Boli de beste kans voor STVV iets voorbij het halfuur hoog over de kooi van een werkloze Van Crombrugge. Op slag van rust miste De Bruyn nog een prima kans op de aansluitingstreffer, halfweg hadden de Kanaries enorm veel werk voor de boeg.

Vercauteren nam een prima start als coach bij Anderlecht.
STVV vecht terug maar komt finaal tekort
De bezoekers probeerden na de rust om de achterstand weg te poetsen maar kregen weinig echte kansen. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van De Ridder over de kooi van Van Crombrugge. Anderlecht liet voorlopig weinig tot niets zien in een flauwe tweede helft en consolideerde zijn voorsprong. Die voorsprong werd halfweg de tweede periode gehalveerd toen Boli na een knappe counter van dichtbij raak trof: 2-1. De hoop van de bezoekers was echter van korte duur want een paar minuten later maakte Roofe er al 3-1 van nadat Chadli de perfecte assist afleverde. Een wisselvallige thuisploeg had even later geluk dat Van Crombrugge alert was bij een uitbraak van De Bruyn. Chadli deed de boeken op een kwartier van het einde helemaal dicht door een voorzet van Roofe in doel te verlengen: 4-1. Uiteindelijk werd het zo een uiterst vlotte zege voor een herboren Anderlecht tegen een stilaan zorgwekkend verdedigend STVV.
Scoreverloop:
1-0 (5') Chadli, 2-0 (9') Kana, 2-1 (63') Boli, 3-1 (68') Roofe, 4-1 (78') Chadli

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Zal Anderlecht nog Play-Off I halen?

Meest recent

"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

12
12
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

38
38
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

36
36
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

115
115
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

100
100
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

324
324
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

420
420
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

236
236
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

423
423
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

428
428
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

547
547
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

237
237
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

80
80
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

238
238
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

295
295
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

143
143
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

389
389
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

158
158
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

238
238
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

651
651
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

122
122
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

325
325
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

210
210
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

175
175

Meer sportnieuws