Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

408
Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

Francky Vercauteren is prima begonnen aan zijn nieuwe opdracht als coach van Anderlecht. In eigen huis maakte Paars-Wit al in de eerste helft het verschil en ondanks een dipje in de tweede periode, hield het uiteindelijk ook stand. STVV moet zich stilaan zorgen gaan maken na een karrenvracht aan tegendoelpunten.

Anderlecht begon weer eens aan een nieuw tijdperk met de komst van Francky Vercauteren. De nieuwe coach wou meteen een belangrijke thuiszege pakken tegen STVV en haalde de in onmin geraakte Trebel opnieuw bij de ploeg. De Fransman begon centraal op het middenveld, verder kwam onder meer de jonge Kana in de ploeg. Bij de Kanaries miste Marc Brys met Colombatto een belangrijke pion.
Spetterend begin voor energieke thuisploeg
Paars-Wit begon als een sneltrein aan de partij en na een paar gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel maakte Chadli vanop vrije trap na vijf minuten al de 1-0. De thuisploeg duwde nu door en nog voor er tien minuten gespeeld waren had Anderlecht al een dubbele voorsprong te pakken: Kana kopte raak na een fraaie hoekschop. De bezoekers waren werkelijk nergens en doelman Schmidt moest zich in een schietkraam wanen, voorlopig bleven de bezoekers gespaard van verdere averij. Aan de overzijde knalde Boli de beste kans voor STVV iets voorbij het halfuur hoog over de kooi van een werkloze Van Crombrugge. Op slag van rust miste De Bruyn nog een prima kans op de aansluitingstreffer, halfweg hadden de Kanaries enorm veel werk voor de boeg.

Vercauteren nam een prima start als coach bij Anderlecht.
STVV vecht terug maar komt finaal tekort
De bezoekers probeerden na de rust om de achterstand weg te poetsen maar kregen weinig echte kansen. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van De Ridder over de kooi van Van Crombrugge. Anderlecht liet voorlopig weinig tot niets zien in een flauwe tweede helft en consolideerde zijn voorsprong. Die voorsprong werd halfweg de tweede periode gehalveerd toen Boli na een knappe counter van dichtbij raak trof: 2-1. De hoop van de bezoekers was echter van korte duur want een paar minuten later maakte Roofe er al 3-1 van nadat Chadli de perfecte assist afleverde. Een wisselvallige thuisploeg had even later geluk dat Van Crombrugge alert was bij een uitbraak van De Bruyn. Chadli deed de boeken op een kwartier van het einde helemaal dicht door een voorzet van Roofe in doel te verlengen: 4-1. Uiteindelijk werd het zo een uiterst vlotte zege voor een herboren Anderlecht tegen een stilaan zorgwekkend verdedigend STVV.
Scoreverloop:
1-0 (5') Chadli, 2-0 (9') Kana, 2-1 (63') Boli, 3-1 (68') Roofe, 4-1 (78') Chadli

LEES OOK: Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

Zal Anderlecht nog Play-Off I halen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

31
31
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

47
47
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

36
36
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

45
45
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

12
12
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

357
357
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

78
78
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

83
83
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

147
147
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

282
282
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

321
321
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

150
150
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws