Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

door
Vercauteren start missie Play-Off I met eenvoudige thuiszege tegen STVV

Francky Vercauteren is prima begonnen aan zijn nieuwe opdracht als coach van Anderlecht. In eigen huis maakte Paars-Wit al in de eerste helft het verschil en ondanks een dipje in de tweede periode, hield het uiteindelijk ook stand. STVV moet zich stilaan zorgen gaan maken na een karrenvracht aan tegendoelpunten.

Anderlecht begon weer eens aan een nieuw tijdperk met de komst van Francky Vercauteren. De nieuwe coach wou meteen een belangrijke thuiszege pakken tegen STVV en haalde de in onmin geraakte Trebel opnieuw bij de ploeg. De Fransman begon centraal op het middenveld, verder kwam onder meer de jonge Kana in de ploeg. Bij de Kanaries miste Marc Brys met Colombatto een belangrijke pion.
Spetterend begin voor energieke thuisploeg
Paars-Wit begon als een sneltrein aan de partij en na een paar gevaarlijke standjes voor het bezoekende doel maakte Chadli vanop vrije trap na vijf minuten al de 1-0. De thuisploeg duwde nu door en nog voor er tien minuten gespeeld waren had Anderlecht al een dubbele voorsprong te pakken: Kana kopte raak na een fraaie hoekschop. De bezoekers waren werkelijk nergens en doelman Schmidt moest zich in een schietkraam wanen, voorlopig bleven de bezoekers gespaard van verdere averij. Aan de overzijde knalde Boli de beste kans voor STVV iets voorbij het halfuur hoog over de kooi van een werkloze Van Crombrugge. Op slag van rust miste De Bruyn nog een prima kans op de aansluitingstreffer, halfweg hadden de Kanaries enorm veel werk voor de boeg.

Vercauteren nam een prima start als coach bij Anderlecht.
STVV vecht terug maar komt finaal tekort
De bezoekers probeerden na de rust om de achterstand weg te poetsen maar kregen weinig echte kansen. Na een paar minuten spelen vloog een kopbal van De Ridder over de kooi van Van Crombrugge. Anderlecht liet voorlopig weinig tot niets zien in een flauwe tweede helft en consolideerde zijn voorsprong. Die voorsprong werd halfweg de tweede periode gehalveerd toen Boli na een knappe counter van dichtbij raak trof: 2-1. De hoop van de bezoekers was echter van korte duur want een paar minuten later maakte Roofe er al 3-1 van nadat Chadli de perfecte assist afleverde. Een wisselvallige thuisploeg had even later geluk dat Van Crombrugge alert was bij een uitbraak van De Bruyn. Chadli deed de boeken op een kwartier van het einde helemaal dicht door een voorzet van Roofe in doel te verlengen: 4-1. Uiteindelijk werd het zo een uiterst vlotte zege voor een herboren Anderlecht tegen een stilaan zorgwekkend verdedigend STVV.
Scoreverloop:
1-0 (5') Chadli, 2-0 (9') Kana, 2-1 (63') Boli, 3-1 (68') Roofe, 4-1 (78') Chadli

LEES OOK: STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Zal Anderlecht nog Play-Off I halen?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

17
17
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

46
46
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

85
85
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

148
148
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

216
216
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

81
81
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

63
63
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

154
154
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

479
479
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

191
191
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

723
723
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

178
178
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

154
154
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

228
228
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

651
651
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

364
364
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

304
304
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

318
318

Meer sportnieuws