Wedstrijd tegen Club Brugge krijgt staartje voor Anderlecht

door
Wedstrijd tegen Club Brugge krijgt staartje voor Anderlecht

De sportieve verschillen zijn momenteel dan wel erg groot, maar de rivaliteit tussen Club Brugge en RSC Anderlecht blijft uiteraard bestaan. Beide supportersclans hebben dan ook een bepaalde hekel aan mekaar. Zo worden tijdens de onderlinge wedstrijden vaak niet zo fraaie zaken geroepen vanuit de tribunes en dat komt Paars-Wit nu duur te staan.


Tijdens de confrontatie op Anderlecht in de PO's van vorig seizoen, ging het thuispubliek enkele keren zijn boekje te buiten. Er werd onder meer 'alle boeren zijn homo's' gescandeerd en ref Bram Van Driessche kreeg volgens het scheidsrechtersverslag meermaals 'de hoer van FCB' naar zijn hoofd geslingerd. In eerste instantie werd daarvoor een boete van 4000 geëist, de Geschillencommissie maakte daar vervolgens 1000 euro.

Het bondsparket tekende echter beroep aan bij het Belgisch Arbitrage Hof voor de Sport (BAS) en dat heeft nu ook een uitspraak gedaan. Zo weet Belga dat Anderlecht veroordeeld is tot een boete van 1000 euro effectief en nog eens 1000 euro voorwaardelijk. "Deze spreekkoren helpen Anderlecht op geen enkele wijze vooruit en kunnen dus niet als ondersteunende supportersgezangen worden beschouwd, maar er enkel en alleen op gericht zijn bepaalde personen te viseren, te kwetsen en minstens te destabiliseren", klonk de motivatie van het BAS.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Boetes in het voetbal liggen veel te lagen gezien de bedragen die circuleren ...

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

18
18
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

28
28
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

134
134
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

107
107
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

409
409
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

50
50
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

114
114
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

345
345
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

285
285
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

162
162
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

158
158
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

98
98
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

434
434
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

87
87
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

344
344
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

138
138
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

859
859
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

452
452
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

130
130
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

567
567
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

737
737
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1067
1067

Meer sportnieuws