Wedstrijd tegen Club Brugge krijgt staartje voor Anderlecht

door
Wedstrijd tegen Club Brugge krijgt staartje voor Anderlecht

De sportieve verschillen zijn momenteel dan wel erg groot, maar de rivaliteit tussen Club Brugge en RSC Anderlecht blijft uiteraard bestaan. Beide supportersclans hebben dan ook een bepaalde hekel aan mekaar. Zo worden tijdens de onderlinge wedstrijden vaak niet zo fraaie zaken geroepen vanuit de tribunes en dat komt Paars-Wit nu duur te staan.


Tijdens de confrontatie op Anderlecht in de PO's van vorig seizoen, ging het thuispubliek enkele keren zijn boekje te buiten. Er werd onder meer 'alle boeren zijn homo's' gescandeerd en ref Bram Van Driessche kreeg volgens het scheidsrechtersverslag meermaals 'de hoer van FCB' naar zijn hoofd geslingerd. In eerste instantie werd daarvoor een boete van 4000 geëist, de Geschillencommissie maakte daar vervolgens 1000 euro.

Het bondsparket tekende echter beroep aan bij het Belgisch Arbitrage Hof voor de Sport (BAS) en dat heeft nu ook een uitspraak gedaan. Zo weet Belga dat Anderlecht veroordeeld is tot een boete van 1000 euro effectief en nog eens 1000 euro voorwaardelijk. "Deze spreekkoren helpen Anderlecht op geen enkele wijze vooruit en kunnen dus niet als ondersteunende supportersgezangen worden beschouwd, maar er enkel en alleen op gericht zijn bepaalde personen te viseren, te kwetsen en minstens te destabiliseren", klonk de motivatie van het BAS.

LEES OOK: 'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Boetes in het voetbal liggen veel te lagen gezien de bedragen die circuleren ...

Meest recent

Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

12
12
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

28
28
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

31
31
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

31
31
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

60
60
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

25
25
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

162
162
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

125
125
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

100
100
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

114
114
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

112
112
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

91
91
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

248
248
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

329
329
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

48
48
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

188
188
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

177
177
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

219
219
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

179
179
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

96
96
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

926
926
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

111
111

Meer sportnieuws