TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nikola Storm is bezig aan een sterk seizoen bij KV Mechelen en dat zullen ongetwijfeld ook grotere clubs gemerkt hebben. Maar tegenover De Zondag laat de winger verstaan dat het allicht nog wat te vroeg is voor een stap hogerop. "Ik weet niet of ik het zou kunnen, zoals Yari Verschaeren elke week onder de hoogste druk presteren. Ik moet eerst nog wat doorgroeien vooraleer terug aan een topclub te denken."

BUITENLAND
Dries Mertens is het na het seizoen einde contract bij SSC Napoli. Volgens Di Marzio is het zijn prioriteit om in Napels te verlengen, iets wat hij ook aan zijn zaakwaarnemer heeft laten weten. Maar de Rode Duivel wil ook niet eeuwig blijven wachten. Wanneer er in januari nog steeds geen akkoord is gevonden, zou hij ook aanbiedingen van andere clubs evalueren. China zou hij niet zien zitten, maar een Europese toptransfer lijkt wel mogelijk. Zo zou Borussia Dortmund concrete interesse vertonen.

Thibaut Courtois krijgt mogelijk slecht nieuws bij Real Madrid. Volgens Marca zou topmakelaar Mino Raiola steeds nauwer gaan samenwerken met de Koninklijk. Eén van zijn plannen zou zijn om Alphonse Areola definitief naar de Spaanse grootmacht te loodsen. Momenteel wordt de doelman gehuurd van PSG, maar als hij vast onder contract komt te liggen, en dus een bepaald kapitaal voor de club vertegenwoordigt, stijgen zijn kansen in de concurrentiestrijd met Courtois.

Ook Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract, maar voor hem lijkt er geen verlenging bij PSG in te zitten. Aan interesse alvast geen gebrek. De Uruguayaanse spits werd eerder al aan Manchester United en Atletico Madrid gelinkt. Maar zij krijgen er een grote concurrent bij. Zo meldt CalcioMercato dat Juventus zich gemengd heeft in de strijd om Cavani.

PSG zou dan weer een nieuwe toptransfer overwegen. Volgens beIn-Sports is de Franse kampioen bereid de portemonnee te trekken voor de 20-jarige Duitser Kai Havertz. Het nieuwste goudhaantje van het Duitse voetbal vertegenwoordigt momenteel de kleuren van Bayer Leverkusen. De Franse grootmacht heeft in de strijd om Havertz wel zware concurrentie van Bayern München. Bovendien zal hij een pak geld moeten kosten, zijn marktwaarde bedraagt nu al 90 miljoen euro.

De Belgische verdediger Mathias Bossaerts (ex-Manchester City en -KVO) mag op zoek naar een nieuwe club. Eerder dit seizoen werd hij al verbannen naar de B-kern bij NEC Nijmegen. Hij kwam immers niet meer in de plannen voor en zijn salaris woog te zwaar door. Nu werd beslist om zijn contract in onderling overleg te ontbinden.

LEES OOK: Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

Dortmund is een ideale club voor Mertens ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

76
76
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

82
82
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

58
58
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

133
133
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

52
52
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

84
84
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

48
48
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

121
121
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

213
213
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1254
1254
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

130
130
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

63
63
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

179
179
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

367
367
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

140
140
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

190
190
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

354
354
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws