TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nikola Storm is bezig aan een sterk seizoen bij KV Mechelen en dat zullen ongetwijfeld ook grotere clubs gemerkt hebben. Maar tegenover De Zondag laat de winger verstaan dat het allicht nog wat te vroeg is voor een stap hogerop. "Ik weet niet of ik het zou kunnen, zoals Yari Verschaeren elke week onder de hoogste druk presteren. Ik moet eerst nog wat doorgroeien vooraleer terug aan een topclub te denken."

BUITENLAND
Dries Mertens is het na het seizoen einde contract bij SSC Napoli. Volgens Di Marzio is het zijn prioriteit om in Napels te verlengen, iets wat hij ook aan zijn zaakwaarnemer heeft laten weten. Maar de Rode Duivel wil ook niet eeuwig blijven wachten. Wanneer er in januari nog steeds geen akkoord is gevonden, zou hij ook aanbiedingen van andere clubs evalueren. China zou hij niet zien zitten, maar een Europese toptransfer lijkt wel mogelijk. Zo zou Borussia Dortmund concrete interesse vertonen.

Thibaut Courtois krijgt mogelijk slecht nieuws bij Real Madrid. Volgens Marca zou topmakelaar Mino Raiola steeds nauwer gaan samenwerken met de Koninklijk. Eén van zijn plannen zou zijn om Alphonse Areola definitief naar de Spaanse grootmacht te loodsen. Momenteel wordt de doelman gehuurd van PSG, maar als hij vast onder contract komt te liggen, en dus een bepaald kapitaal voor de club vertegenwoordigt, stijgen zijn kansen in de concurrentiestrijd met Courtois.

Ook Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract, maar voor hem lijkt er geen verlenging bij PSG in te zitten. Aan interesse alvast geen gebrek. De Uruguayaanse spits werd eerder al aan Manchester United en Atletico Madrid gelinkt. Maar zij krijgen er een grote concurrent bij. Zo meldt CalcioMercato dat Juventus zich gemengd heeft in de strijd om Cavani.

PSG zou dan weer een nieuwe toptransfer overwegen. Volgens beIn-Sports is de Franse kampioen bereid de portemonnee te trekken voor de 20-jarige Duitser Kai Havertz. Het nieuwste goudhaantje van het Duitse voetbal vertegenwoordigt momenteel de kleuren van Bayer Leverkusen. De Franse grootmacht heeft in de strijd om Havertz wel zware concurrentie van Bayern München. Bovendien zal hij een pak geld moeten kosten, zijn marktwaarde bedraagt nu al 90 miljoen euro.

De Belgische verdediger Mathias Bossaerts (ex-Manchester City en -KVO) mag op zoek naar een nieuwe club. Eerder dit seizoen werd hij al verbannen naar de B-kern bij NEC Nijmegen. Hij kwam immers niet meer in de plannen voor en zijn salaris woog te zwaar door. Nu werd beslist om zijn contract in onderling overleg te ontbinden.

LEES OOK: Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Dortmund is een ideale club voor Mertens ...

Meest recent

Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

7
7
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

43
43
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

97
97
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

191
191
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

390
390
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

112
112
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

35
35
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

37
37
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

146
146
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

144
144
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

480
480
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

113
113
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

203
203
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

45
45
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

156
156
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

147
147
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

352
352
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

148
148
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

99
99
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

410
410
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

158
158
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

174
174

Meer sportnieuws