TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nikola Storm is bezig aan een sterk seizoen bij KV Mechelen en dat zullen ongetwijfeld ook grotere clubs gemerkt hebben. Maar tegenover De Zondag laat de winger verstaan dat het allicht nog wat te vroeg is voor een stap hogerop. "Ik weet niet of ik het zou kunnen, zoals Yari Verschaeren elke week onder de hoogste druk presteren. Ik moet eerst nog wat doorgroeien vooraleer terug aan een topclub te denken."

BUITENLAND
Dries Mertens is het na het seizoen einde contract bij SSC Napoli. Volgens Di Marzio is het zijn prioriteit om in Napels te verlengen, iets wat hij ook aan zijn zaakwaarnemer heeft laten weten. Maar de Rode Duivel wil ook niet eeuwig blijven wachten. Wanneer er in januari nog steeds geen akkoord is gevonden, zou hij ook aanbiedingen van andere clubs evalueren. China zou hij niet zien zitten, maar een Europese toptransfer lijkt wel mogelijk. Zo zou Borussia Dortmund concrete interesse vertonen.

Thibaut Courtois krijgt mogelijk slecht nieuws bij Real Madrid. Volgens Marca zou topmakelaar Mino Raiola steeds nauwer gaan samenwerken met de Koninklijk. Eén van zijn plannen zou zijn om Alphonse Areola definitief naar de Spaanse grootmacht te loodsen. Momenteel wordt de doelman gehuurd van PSG, maar als hij vast onder contract komt te liggen, en dus een bepaald kapitaal voor de club vertegenwoordigt, stijgen zijn kansen in de concurrentiestrijd met Courtois.

Ook Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract, maar voor hem lijkt er geen verlenging bij PSG in te zitten. Aan interesse alvast geen gebrek. De Uruguayaanse spits werd eerder al aan Manchester United en Atletico Madrid gelinkt. Maar zij krijgen er een grote concurrent bij. Zo meldt CalcioMercato dat Juventus zich gemengd heeft in de strijd om Cavani.

PSG zou dan weer een nieuwe toptransfer overwegen. Volgens beIn-Sports is de Franse kampioen bereid de portemonnee te trekken voor de 20-jarige Duitser Kai Havertz. Het nieuwste goudhaantje van het Duitse voetbal vertegenwoordigt momenteel de kleuren van Bayer Leverkusen. De Franse grootmacht heeft in de strijd om Havertz wel zware concurrentie van Bayern München. Bovendien zal hij een pak geld moeten kosten, zijn marktwaarde bedraagt nu al 90 miljoen euro.

De Belgische verdediger Mathias Bossaerts (ex-Manchester City en -KVO) mag op zoek naar een nieuwe club. Eerder dit seizoen werd hij al verbannen naar de B-kern bij NEC Nijmegen. Hij kwam immers niet meer in de plannen voor en zijn salaris woog te zwaar door. Nu werd beslist om zijn contract in onderling overleg te ontbinden.

LEES OOK: PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Dortmund is een ideale club voor Mertens ...

Meest recent

Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

1
1
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

56
56
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

28
28
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

139
139
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

64
64
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

423
423
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

289
289
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

85
85
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

401
401
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

425
425
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

715
715
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

142
142
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

103
103
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

127
127
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

160
160
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

191
191
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

239
239
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

89
89
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

545
545
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

469
469
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

932
932
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

375
375
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47

Meer sportnieuws