TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nikola Storm is bezig aan een sterk seizoen bij KV Mechelen en dat zullen ongetwijfeld ook grotere clubs gemerkt hebben. Maar tegenover De Zondag laat de winger verstaan dat het allicht nog wat te vroeg is voor een stap hogerop. "Ik weet niet of ik het zou kunnen, zoals Yari Verschaeren elke week onder de hoogste druk presteren. Ik moet eerst nog wat doorgroeien vooraleer terug aan een topclub te denken."

BUITENLAND
Dries Mertens is het na het seizoen einde contract bij SSC Napoli. Volgens Di Marzio is het zijn prioriteit om in Napels te verlengen, iets wat hij ook aan zijn zaakwaarnemer heeft laten weten. Maar de Rode Duivel wil ook niet eeuwig blijven wachten. Wanneer er in januari nog steeds geen akkoord is gevonden, zou hij ook aanbiedingen van andere clubs evalueren. China zou hij niet zien zitten, maar een Europese toptransfer lijkt wel mogelijk. Zo zou Borussia Dortmund concrete interesse vertonen.

Thibaut Courtois krijgt mogelijk slecht nieuws bij Real Madrid. Volgens Marca zou topmakelaar Mino Raiola steeds nauwer gaan samenwerken met de Koninklijk. Eén van zijn plannen zou zijn om Alphonse Areola definitief naar de Spaanse grootmacht te loodsen. Momenteel wordt de doelman gehuurd van PSG, maar als hij vast onder contract komt te liggen, en dus een bepaald kapitaal voor de club vertegenwoordigt, stijgen zijn kansen in de concurrentiestrijd met Courtois.

Ook Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract, maar voor hem lijkt er geen verlenging bij PSG in te zitten. Aan interesse alvast geen gebrek. De Uruguayaanse spits werd eerder al aan Manchester United en Atletico Madrid gelinkt. Maar zij krijgen er een grote concurrent bij. Zo meldt CalcioMercato dat Juventus zich gemengd heeft in de strijd om Cavani.

PSG zou dan weer een nieuwe toptransfer overwegen. Volgens beIn-Sports is de Franse kampioen bereid de portemonnee te trekken voor de 20-jarige Duitser Kai Havertz. Het nieuwste goudhaantje van het Duitse voetbal vertegenwoordigt momenteel de kleuren van Bayer Leverkusen. De Franse grootmacht heeft in de strijd om Havertz wel zware concurrentie van Bayern München. Bovendien zal hij een pak geld moeten kosten, zijn marktwaarde bedraagt nu al 90 miljoen euro.

De Belgische verdediger Mathias Bossaerts (ex-Manchester City en -KVO) mag op zoek naar een nieuwe club. Eerder dit seizoen werd hij al verbannen naar de B-kern bij NEC Nijmegen. Hij kwam immers niet meer in de plannen voor en zijn salaris woog te zwaar door. Nu werd beslist om zijn contract in onderling overleg te ontbinden.

LEES OOK: KAA Gent slaat grote slag: 'Leidersfiguur blijft Buffalo!'

Dortmund is een ideale club voor Mertens ...

Meest recent

‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

63
63
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

16
16
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

9
9
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

35
35
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

23
23
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

127
127
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

190
190
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

75
75
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

110
110
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

58
58
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

195
195
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

202
202
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

148
148
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

192
192
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

225
225
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

278
278
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

120
120
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

78
78
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

260
260
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

300
300
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

477
477
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

176
176

Meer sportnieuws