TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

456 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Dortmund wil derde Duivel, nieuwe klap voor Courtois'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Nikola Storm is bezig aan een sterk seizoen bij KV Mechelen en dat zullen ongetwijfeld ook grotere clubs gemerkt hebben. Maar tegenover De Zondag laat de winger verstaan dat het allicht nog wat te vroeg is voor een stap hogerop. "Ik weet niet of ik het zou kunnen, zoals Yari Verschaeren elke week onder de hoogste druk presteren. Ik moet eerst nog wat doorgroeien vooraleer terug aan een topclub te denken."

BUITENLAND
Dries Mertens is het na het seizoen einde contract bij SSC Napoli. Volgens Di Marzio is het zijn prioriteit om in Napels te verlengen, iets wat hij ook aan zijn zaakwaarnemer heeft laten weten. Maar de Rode Duivel wil ook niet eeuwig blijven wachten. Wanneer er in januari nog steeds geen akkoord is gevonden, zou hij ook aanbiedingen van andere clubs evalueren. China zou hij niet zien zitten, maar een Europese toptransfer lijkt wel mogelijk. Zo zou Borussia Dortmund concrete interesse vertonen.

Thibaut Courtois krijgt mogelijk slecht nieuws bij Real Madrid. Volgens Marca zou topmakelaar Mino Raiola steeds nauwer gaan samenwerken met de Koninklijk. Eén van zijn plannen zou zijn om Alphonse Areola definitief naar de Spaanse grootmacht te loodsen. Momenteel wordt de doelman gehuurd van PSG, maar als hij vast onder contract komt te liggen, en dus een bepaald kapitaal voor de club vertegenwoordigt, stijgen zijn kansen in de concurrentiestrijd met Courtois.

Ook Edinson Cavani beschikt over een aflopend contract, maar voor hem lijkt er geen verlenging bij PSG in te zitten. Aan interesse alvast geen gebrek. De Uruguayaanse spits werd eerder al aan Manchester United en Atletico Madrid gelinkt. Maar zij krijgen er een grote concurrent bij. Zo meldt CalcioMercato dat Juventus zich gemengd heeft in de strijd om Cavani.

PSG zou dan weer een nieuwe toptransfer overwegen. Volgens beIn-Sports is de Franse kampioen bereid de portemonnee te trekken voor de 20-jarige Duitser Kai Havertz. Het nieuwste goudhaantje van het Duitse voetbal vertegenwoordigt momenteel de kleuren van Bayer Leverkusen. De Franse grootmacht heeft in de strijd om Havertz wel zware concurrentie van Bayern München. Bovendien zal hij een pak geld moeten kosten, zijn marktwaarde bedraagt nu al 90 miljoen euro.

De Belgische verdediger Mathias Bossaerts (ex-Manchester City en -KVO) mag op zoek naar een nieuwe club. Eerder dit seizoen werd hij al verbannen naar de B-kern bij NEC Nijmegen. Hij kwam immers niet meer in de plannen voor en zijn salaris woog te zwaar door. Nu werd beslist om zijn contract in onderling overleg te ontbinden.

LEES OOK: 'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Dortmund is een ideale club voor Mertens ...

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

5
5
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

16
16
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

15
15
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

58
58
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

66
66
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

58
58
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

34
34
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

141
141
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

52
52
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

241
241
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

104
104
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

218
218
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

33
33
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

296
296
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

185
185
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

923
923
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1192
1192
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

403
403
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

193
193
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

211
211
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

63
63
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

169
169

Meer sportnieuws