Tijd voor Thelin: Terugkeer van de traditionele targetman

316
Tijd voor Thelin: Terugkeer van de traditionele targetman

De topper van de elfde speeldag tussen Standard en KRC Genk begon nog veelbelovend, maar zat na de rust volledig op slot. Michel Preud'homme en Felice Mazzu gooiden in de eindfase met Obbi Oulare en Paul Onuachu achtereenvolgens dan ook hun breekijzer in de strijd en zagen hoe beiden meteen een impact leverden. Een tip voor Frank Vercauteren en Vincent Kompany bij Anderlecht?


Oulare is nog maar pas hersteld van een zoveelste blessure en zit dus uiteraard nog niet aan de top van zijn kunnen, maar de spits brak zaterdag op een klein kwartiertje – inclusief extra tijd – wel meer potten dan Felipe Avenatti in de 80 minuten daarvoor. Of Ally Samatta weldra plaats moet ruimen voor Onuachu is dan weer een ander paar mouwen, al toont de Nigeriaanse beer zich in zijn korte invalbeurten toch telkens opnieuw een gesel voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Twee rasechte targetmannen die in het luchtruim heer en meester zijn, zonder een dood gewicht te vormen in de combinatie.

VERLOREN ZONEN
Vooral Onuachu koppelt die kwaliteiten ook nog eens aan een neus voor doelpunten, een dodelijke mix die doet denken aan de beste spits op de Belgische velden. Dieumerci Mbokani is met zijn balvastheid als aanspeelpunt en killerinstinct voor doel namelijk het begin –en eindstation van zowat elke Antwerpse aanvalsgolf. De Congolees schreef dit seizoen zo al acht treffers, evenveel als Anderlecht in totaal, en vijf assists op zijn conto. In de Paars-Witte bestuurskamer hebben ze zich al meer dan eens beklaagd dat er geen extra inspanning gedaan werd om ook deze verloren zoon terug naar het Lotto Park te halen.



Bij AA Gent gaat er veel aandacht naar de ruit op het middenveld, maar ook de potente aanval mag er best wel wezen. Daar werd deze zomer Laurent Depoitre terug naar het oude nest gebracht – in de Ghelamco Arena kon dat dus wel – als missing link naast Roman Yaremchuk. De eenmalige Rode Duivel fungeert als een dankbaar tussenstation in de opbouw en speelt een grote rol bij de constante dreiging die de Buffalo's creëren uit voorzetten vanaf de flanken, zij het als afwerker dan wel als bliksemafleider voor Yaremchuk of Jonathan David. Yari Verschaeren en Michel Vlap zouden het bij Anderlecht goed kunnen gebruiken.

GEEN GOALGETTER
Als tegenargument voor de targetman kunnen we nu aanhalen dat Club Brugge, toch de soevereine leider, het prima stelt zonder een klassieke spits. Kwieke aanvallers als Emmanuel Dennis en Percy Tau maken er momenteel immers de dienst uit, met Loïs Openda, Siebe Schrijvers en David Okereke als voornaamste alternatieven. Toch wou Blauw-Zwart zo graag ook nog een breekijzer dat Mbaye Diagne vanonder de neus van Anderlecht werd weggekaapt. Voorlopig heeft Philippe Clement weinig reden om te sleutelen aan zijn voorhoede, maar mogelijk treedt de trefzekere Senegalees later dit seizoen nog op het voorplan.



Met één doelpunt om het kwartier is Diagne op dit moment zelfs de meest efficiënte spits in de Jupiler Pro League, Onuachu bezet in dat lijstje de derde plaats terwijl Mbokani met heel wat meer minuten op de teller knap achtste staat. De best gerangschikte speler van Anderlecht is evenwel Nacer Chadli, die we met zijn drie goals in 556 minuten op plaats 39 terugvinden. Een zoveelste illustratie van het scoringsprobleem van Paars-Wit, waar behalve Chadli ook Pieter Gerkens en Samir Nasri al diep in de punt depanneerden. Sinds kort zijn alle ogen dan weer gericht op Kemar Roofe, maar die heeft toch duidelijk nog tijd nodig.

TEO & SANTINI
Toegegeven, Isaac Kiese Thelin is niet uit hetzelfde hout gesneden als de vermelde tegenhangers bij de concurrentie. Lukas Teodorczyk bleek achteraf echter ook niet de verhoopte topper te zijn, maar de Pool leverde als afwerker pur sang Anderlecht in 2017 met zijn vele doelpunten wel nog de laatste landstitel op. Nog een vergelijkbaar geval is dat van de naar China vertrokken Ivan Santini, want hoewel hij vorig jaar nog als derde eindigde in de topschuttersstand veroverde de Kroaat evenmin veel harten in het Lotto Park. Geen spitsen van RSCA-kaliber, luidt het dan, vooral wegens hun gebrek aan voetballende kwaliteiten.



Thelin is wat in hetzelfde bedje ziek en zal dus waarschijnlijk terecht nooit een publiekslieveling worden in Brussel, maar de Zweed weet wel het doel staan. Dat bewees hij in het enige seizoen waarin hij vol zijn kans kreeg in België, met 19 treffers voor Waasland-Beveren. Niet hetzelfde als presteren bij een topclub, horen we u nu al denken, al bevindt Anderlecht zich momenteel toch niet bepaald in een positie om kieskeurig te zijn. Tegen Beerschot hield Thelin als invaller bovendien de bekerhoop nog in leven, dat hij in de twee matchen nadien amper vijf minuutjes mocht opdraven is op zijn minst merkwaardig te noemen.

TERUG NAAR THELIN
In de enige thuiszege van het seizoen, op 1 september tegen Standard, stond de spits trouwens ook al 90 minuten op het veld. Dat de 29-voudige international nu dé oplossing voor de Paars-Witte malaise is willen we uiteraard lang niet gezegd hebben, maar Roofe bewees tot dusver ook niet de beloofde verlosser te zijn. Hoewel de Engelsman veel oorlog maakt etaleert hij voorlopig te weinig présence in de zestien, ook in het meevoetballen is de pas herstelde zomeraanwinst niet echt een meerwaarde. Dan lijkt de fittere en fysiek imposantere Thelin van groter nut te kunnen zijn voor dit vaak eindeloos combinerende Anderlecht.



De filosofie van Kompany werd zeker niet afgezworen, zo klonk het bij de voorstelling van Vercauteren, en dus zal de recordkampioen ook de komende weken naar hartenlust blijven breien. De nieuwe hoofdcoach moest wel efficiëntie aan dat spel toevoegen, werd ook nog meegegeven. Als eindbestemming voor al dat geknutsel zou Vercauteren zo wel eens terug kunnen grijpen naar Thelin, een van de vele afgeserveerde spelers die plots weer mag hopen op een kans op eerherstel. Na de vele 'valse negens' lijkt de tijd van de traditionele targetman immers opnieuw aangebroken. Niet alleen in Anderlecht, maar over heel de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Moet Thelin starten bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

93
93
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

42
42
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

233
233
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

91
91
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

106
106
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

149
149
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

91
91
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

356
356
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

129
129
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

623
623
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

247
247
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

411
411
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

601
601
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

187
187
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

256
256
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

891
891
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

817
817
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

999
999
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

819
819
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

502
502
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws