Tijd voor Thelin: Terugkeer van de traditionele targetman

316 stemmen
Tijd voor Thelin: Terugkeer van de traditionele targetman

De topper van de elfde speeldag tussen Standard en KRC Genk begon nog veelbelovend, maar zat na de rust volledig op slot. Michel Preud'homme en Felice Mazzu gooiden in de eindfase met Obbi Oulare en Paul Onuachu achtereenvolgens dan ook hun breekijzer in de strijd en zagen hoe beiden meteen een impact leverden. Een tip voor Frank Vercauteren en Vincent Kompany bij Anderlecht?


Oulare is nog maar pas hersteld van een zoveelste blessure en zit dus uiteraard nog niet aan de top van zijn kunnen, maar de spits brak zaterdag op een klein kwartiertje – inclusief extra tijd – wel meer potten dan Felipe Avenatti in de 80 minuten daarvoor. Of Ally Samatta weldra plaats moet ruimen voor Onuachu is dan weer een ander paar mouwen, al toont de Nigeriaanse beer zich in zijn korte invalbeurten toch telkens opnieuw een gesel voor zijn rechtstreekse tegenstanders. Twee rasechte targetmannen die in het luchtruim heer en meester zijn, zonder een dood gewicht te vormen in de combinatie.

VERLOREN ZONEN
Vooral Onuachu koppelt die kwaliteiten ook nog eens aan een neus voor doelpunten, een dodelijke mix die doet denken aan de beste spits op de Belgische velden. Dieumerci Mbokani is met zijn balvastheid als aanspeelpunt en killerinstinct voor doel namelijk het begin –en eindstation van zowat elke Antwerpse aanvalsgolf. De Congolees schreef dit seizoen zo al acht treffers, evenveel als Anderlecht in totaal, en vijf assists op zijn conto. In de Paars-Witte bestuurskamer hebben ze zich al meer dan eens beklaagd dat er geen extra inspanning gedaan werd om ook deze verloren zoon terug naar het Lotto Park te halen.



Bij AA Gent gaat er veel aandacht naar de ruit op het middenveld, maar ook de potente aanval mag er best wel wezen. Daar werd deze zomer Laurent Depoitre terug naar het oude nest gebracht – in de Ghelamco Arena kon dat dus wel – als missing link naast Roman Yaremchuk. De eenmalige Rode Duivel fungeert als een dankbaar tussenstation in de opbouw en speelt een grote rol bij de constante dreiging die de Buffalo's creëren uit voorzetten vanaf de flanken, zij het als afwerker dan wel als bliksemafleider voor Yaremchuk of Jonathan David. Yari Verschaeren en Michel Vlap zouden het bij Anderlecht goed kunnen gebruiken.

GEEN GOALGETTER
Als tegenargument voor de targetman kunnen we nu aanhalen dat Club Brugge, toch de soevereine leider, het prima stelt zonder een klassieke spits. Kwieke aanvallers als Emmanuel Dennis en Percy Tau maken er momenteel immers de dienst uit, met Loïs Openda, Siebe Schrijvers en David Okereke als voornaamste alternatieven. Toch wou Blauw-Zwart zo graag ook nog een breekijzer dat Mbaye Diagne vanonder de neus van Anderlecht werd weggekaapt. Voorlopig heeft Philippe Clement weinig reden om te sleutelen aan zijn voorhoede, maar mogelijk treedt de trefzekere Senegalees later dit seizoen nog op het voorplan.



Met één doelpunt om het kwartier is Diagne op dit moment zelfs de meest efficiënte spits in de Jupiler Pro League, Onuachu bezet in dat lijstje de derde plaats terwijl Mbokani met heel wat meer minuten op de teller knap achtste staat. De best gerangschikte speler van Anderlecht is evenwel Nacer Chadli, die we met zijn drie goals in 556 minuten op plaats 39 terugvinden. Een zoveelste illustratie van het scoringsprobleem van Paars-Wit, waar behalve Chadli ook Pieter Gerkens en Samir Nasri al diep in de punt depanneerden. Sinds kort zijn alle ogen dan weer gericht op Kemar Roofe, maar die heeft toch duidelijk nog tijd nodig.

TEO & SANTINI
Toegegeven, Isaac Kiese Thelin is niet uit hetzelfde hout gesneden als de vermelde tegenhangers bij de concurrentie. Lukas Teodorczyk bleek achteraf echter ook niet de verhoopte topper te zijn, maar de Pool leverde als afwerker pur sang Anderlecht in 2017 met zijn vele doelpunten wel nog de laatste landstitel op. Nog een vergelijkbaar geval is dat van de naar China vertrokken Ivan Santini, want hoewel hij vorig jaar nog als derde eindigde in de topschuttersstand veroverde de Kroaat evenmin veel harten in het Lotto Park. Geen spitsen van RSCA-kaliber, luidt het dan, vooral wegens hun gebrek aan voetballende kwaliteiten.



Thelin is wat in hetzelfde bedje ziek en zal dus waarschijnlijk terecht nooit een publiekslieveling worden in Brussel, maar de Zweed weet wel het doel staan. Dat bewees hij in het enige seizoen waarin hij vol zijn kans kreeg in België, met 19 treffers voor Waasland-Beveren. Niet hetzelfde als presteren bij een topclub, horen we u nu al denken, al bevindt Anderlecht zich momenteel toch niet bepaald in een positie om kieskeurig te zijn. Tegen Beerschot hield Thelin als invaller bovendien de bekerhoop nog in leven, dat hij in de twee matchen nadien amper vijf minuutjes mocht opdraven is op zijn minst merkwaardig te noemen.

TERUG NAAR THELIN
In de enige thuiszege van het seizoen, op 1 september tegen Standard, stond de spits trouwens ook al 90 minuten op het veld. Dat de 29-voudige international nu dé oplossing voor de Paars-Witte malaise is willen we uiteraard lang niet gezegd hebben, maar Roofe bewees tot dusver ook niet de beloofde verlosser te zijn. Hoewel de Engelsman veel oorlog maakt etaleert hij voorlopig te weinig présence in de zestien, ook in het meevoetballen is de pas herstelde zomeraanwinst niet echt een meerwaarde. Dan lijkt de fittere en fysiek imposantere Thelin van groter nut te kunnen zijn voor dit vaak eindeloos combinerende Anderlecht.



De filosofie van Kompany werd zeker niet afgezworen, zo klonk het bij de voorstelling van Vercauteren, en dus zal de recordkampioen ook de komende weken naar hartenlust blijven breien. De nieuwe hoofdcoach moest wel efficiëntie aan dat spel toevoegen, werd ook nog meegegeven. Als eindbestemming voor al dat geknutsel zou Vercauteren zo wel eens terug kunnen grijpen naar Thelin, een van de vele afgeserveerde spelers die plots weer mag hopen op een kans op eerherstel. Na de vele 'valse negens' lijkt de tijd van de traditionele targetman immers opnieuw aangebroken. Niet alleen in Anderlecht, maar over heel de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Moet Thelin starten bij Anderlecht?

Meest recent

Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

0
0
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

18
18
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

270
270
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

69
69
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

242
242
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

538
538
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

162
162
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

784
784
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

411
411
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

161
161
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

543
543
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

204
204
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

124
124
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

343
343
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

490
490
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

89
89
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

175
175
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

501
501
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

203
203
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

229
229
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

340
340
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

45
45
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

82
82
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

328
328

Meer sportnieuws