Roeselare blikt opnieuw topploeg in en komt weg van laatste plaats

door
Roeselare blikt opnieuw topploeg in en komt weg van laatste plaats

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft Roeselare meteen zijn tweede overwinning van het seizoen gepakt. Vorig weekend pakten de West-Vlamingen al de scalp van OHL, vandaag fnuikten ze de ambities voor de eerste periodetitel van Union.

Roeselare pakte vorig weekend (eindelijk) zijn eerste seizoenszege en wou daar vandaag een vervolg aan breien in de thuiswedstrijd tegen Union. De traditieclub deed het opnieuw prima dit seizoen en was nog volop in de running voor de eerste periodetitel. Mits een zege vandaag kon het voorlopig naar de leidersplaats wippen. De bezoekers begonnen ook het beste op Schiervelde en kwamen via Haugen en Teuma reeds in de eerste tien minuten twee maal dicht bij de voorsprong, Biebauw was bij de pinken. Iets voorbij het kwartier miste Haugen opnieuw een opgelegde kans na een prima assist van Tabekou. Union bleef domineren en had nog voor de rust pech dat een kopbal van Perdichizzi op de onderkant van de lat vloog. Halfweg stond het nog 0-0, daar mocht Roeselare heel tevreden mee zijn.
Na de rust was het zowaar de thuisploeg die op voorsprong klom, na vijf minuten spelen tikte Bassani de bal voorbij Saussez: 1-0. De bezoekers slaagden er voorlopig niet meer in om hun goede voetbal van tijdens de eerste helft op de mat te leggen en werden iets voorbij het uur zelfs op een dubbele achterstand geplaatst toen Nouri de 2-0 van dichtbij op het bord zette. Roeselare hield nadien gemakkelijk stand en in de blessuretijd zorgde invaller Godwin nog voor de 3-0 eindscore. De thuisploeg boekt zo een fraaie zes op zes tegen twee promotiekandidaten. 
Scoreverloop:
1-0 (50') Bassani, 2-0 (64') Nouri, 3-0 (90+2') Godwin

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Wie zal de eerste periodetitel pakken?

Meest recent

Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

3
3
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

75
75
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

86
86
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

65
65
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

49
49
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

28
28
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

236
236
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

59
59
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

87
87
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

275
275
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

139
139
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

173
173
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

53
53
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

83
83
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

394
394
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

177
177
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

941
941
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

159
159
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

92
92
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

325
325
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

99
99
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

456
456
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

254
254
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

80
80
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

256
256

Meer sportnieuws