"Arnesen durfde weleens bluffen over zijn royale loon bij Anderlecht"

door

Bij RSC Anderlecht werden vlak voor de interland-break opnieuw een aantal veranderingen in het sportieve departement doorgevoerd. Met Frank Vercauteren werd een nieuwe hoofdtrainer aangetrokken, daarnaast moest technisch directeur Frank Arnesen alweer vertrekken. Opvallend, want de Deen was nog geen jaar actief binnen de club.


Nadat een eerdere poging op niets was uitgedraaid, slaagde Michael Verschueren er eind 2018 toch in om Arnesen te verleiden tot een terugkeer naar Brussel. Maar het duurde een tijdje alvorens de Deen zich kon manifesteren, bovendien was hij door de constructie rond Vincent Kompany helemaal overbodig geworden. Bij het Nederlandse Voetbal International stelt men zich, in een uitgebreide analyse over het huidige RSCA, echter ook vragen bij de reden voor Arnesen's keuze voor Anderlecht.

De Deen zou namelijk zijn teruggekeerd naar zijn ex-club vooral door financiële redenen. "Vrijwel direct na zijn aanstelling eind december rezen over de Deen vragen over zijn werkelijke motieven voor Anderlecht te komen werken. Aan zijn omgeving liet hij meermaals blijken dat hij louter om financiële redenen zijn zetel in de raad van commissarissen bij PSV had opgegeven", schrijft men.

Achteraf gezien was de passage van Arnesen grotendeels een mislukking, maar de man zelf deed op zich geen slechte zaak. Zo kreeg hij niet alleen een stevige ontslagvergoeding mee. "Het netwerk van Arnesen bleek geen toegevoegde waarde te zijn voor Anderlecht, maar in besloten kring durfde hij weleens te bluffen over zijn royale maandelijkse vergoeding", aldus VI.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Arnesen vormde geen meerwaarde voor RSCA ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

30
30
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

33
33
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

14
14
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

52
52
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

18
18
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

173
173
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

101
101
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

89
89
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

51
51
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

112
112
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

35
35
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

331
331
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

49
49
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

149
149
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

60
60
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

328
328
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

642
642
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

125
125
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

661
661
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

42
42
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

22
22
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

210
210
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

359
359
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

237
237

Meer sportnieuws