"Arnesen durfde weleens bluffen over zijn royale loon bij Anderlecht"

door

Bij RSC Anderlecht werden vlak voor de interland-break opnieuw een aantal veranderingen in het sportieve departement doorgevoerd. Met Frank Vercauteren werd een nieuwe hoofdtrainer aangetrokken, daarnaast moest technisch directeur Frank Arnesen alweer vertrekken. Opvallend, want de Deen was nog geen jaar actief binnen de club.


Nadat een eerdere poging op niets was uitgedraaid, slaagde Michael Verschueren er eind 2018 toch in om Arnesen te verleiden tot een terugkeer naar Brussel. Maar het duurde een tijdje alvorens de Deen zich kon manifesteren, bovendien was hij door de constructie rond Vincent Kompany helemaal overbodig geworden. Bij het Nederlandse Voetbal International stelt men zich, in een uitgebreide analyse over het huidige RSCA, echter ook vragen bij de reden voor Arnesen's keuze voor Anderlecht.

De Deen zou namelijk zijn teruggekeerd naar zijn ex-club vooral door financiële redenen. "Vrijwel direct na zijn aanstelling eind december rezen over de Deen vragen over zijn werkelijke motieven voor Anderlecht te komen werken. Aan zijn omgeving liet hij meermaals blijken dat hij louter om financiële redenen zijn zetel in de raad van commissarissen bij PSV had opgegeven", schrijft men.

Achteraf gezien was de passage van Arnesen grotendeels een mislukking, maar de man zelf deed op zich geen slechte zaak. Zo kreeg hij niet alleen een stevige ontslagvergoeding mee. "Het netwerk van Arnesen bleek geen toegevoegde waarde te zijn voor Anderlecht, maar in besloten kring durfde hij weleens te bluffen over zijn royale maandelijkse vergoeding", aldus VI.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

Arnesen vormde geen meerwaarde voor RSCA ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

82
82
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

110
110
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

126
126
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

200
200
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

148
148
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

94
94
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

36
36
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

155
155
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

44
44
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

430
430
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

374
374
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

137
137
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

236
236
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

38
38
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

773
773
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

136
136
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

495
495
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

268
268
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

60
60
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

610
610
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

444
444
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

225
225
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

638
638
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

69
69

Meer sportnieuws