Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

door
Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

Zonder ook maar één druppel energie te verspillen heeft Club Brugge een nieuwe zege gepakt in de Jupiler Pro League. De ploeg van Philippe Clement begon zwak en nonchalant aan de wedstrijd maar boekte uiteindelijk een eenvoudige zege tegen een onmondig Moeskroen.

Club Brugge zette zijn missie-landstitel voort op het veld van Moeskroen. Les Hurlus waren één van de revelaties van het seizoensbegin en voor een volgelopen Le Cannonier wou de ploeg van Hollerbach Blauw-Zwart zijn eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Bij Club begon Siebe Schrijvers voorin, Tau zat nog licht geblesseerd op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral uitkijken naar Garcia, de Spanjaard etaleerde al meerdere malen zijn fijne techniek.
Vanaken veegt blinde vlek op zijn 'palmares' weg
Onbevreesd en met veel dadendrang vatte Moeskroen de partij aan. Na een paar minuten spelen vloog een eerste schot van Garcia voorlangs. De bezoekers lieten weinig tot niets zien in het eerste halfuur, enkel Siebe Schrijvers slaagde er voorlopig in om op doel te schieten, zonder enig gevaar echter. Een fel gesticulerende Clement liet regelmatig zijn ongenoegen blijken aan zijn nonchalant voetballende spelersgroep. In het laatste kwartier kwam Club Brugge plots toch opzetten en nadat Diatta eerst nog een goede Butez op zijn weg vond, slaagde het er even later toch in om op voorsprong te komen. Het was Vanaken die een voorzet van Diatta in één tijd op de slof nam en de 0-1 ruststand op het bord zette, gevleid voor de fiere leider en meteen had Vanaken ook tegen alle clubs uit eerste klasse gescoord.

Club komt vlak voor de rust op voorsprong, tegen de gang van het spel in.
Zakelijk Club speelt wedstrijd volwassen uit
Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Moeskroen speelde met veel passie en legde regelmatig een goede combinatie op de mat maar het kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde verspilde Club enorm weinig energie, op het uur misten zowel Dennis als Diatta wel opgelegde kansen om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Blauw-Zwart was de enige ploeg die nog tot kansen kwam in de tweede periode, deze keer schoot Diatta binnen het bereik van Butez en in de laatste tien minuten vond ook Vormer een prima thuisdoelman op zijn weg. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg nog één (reuze)kans via Osabutey, hij kopte echter veel te zwak in de handen van Mignolet. In de blessuretijd leek Diatta het zaakje helemaal af te maken door van dichtbij raak te schieten maar de VAR zag voorafgaand handspel van Vormer. Uiteindelijk hielden de bezoekers wel stand en vergroten ze de kloof voorlopig met de concurrentie.
Scoreverloop:
0-1 (41') Vanaken

LEES OOK: Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Kan iemand dit Club Brugge bedreigen dit seizoen?

Meest recent

'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

8
8
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

205
205
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

13
13
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

16
16
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

125
125
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

61
61
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

100
100
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

161
161
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

39
39
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

180
180
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

307
307
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

726
726
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

137
137
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

382
382
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

102
102
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

569
569
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

607
607
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

432
432
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

64
64
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1098
1098
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

325
325
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1320
1320

Meer sportnieuws