Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

door
Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

Zonder ook maar één druppel energie te verspillen heeft Club Brugge een nieuwe zege gepakt in de Jupiler Pro League. De ploeg van Philippe Clement begon zwak en nonchalant aan de wedstrijd maar boekte uiteindelijk een eenvoudige zege tegen een onmondig Moeskroen.

Club Brugge zette zijn missie-landstitel voort op het veld van Moeskroen. Les Hurlus waren één van de revelaties van het seizoensbegin en voor een volgelopen Le Cannonier wou de ploeg van Hollerbach Blauw-Zwart zijn eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Bij Club begon Siebe Schrijvers voorin, Tau zat nog licht geblesseerd op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral uitkijken naar Garcia, de Spanjaard etaleerde al meerdere malen zijn fijne techniek.
Vanaken veegt blinde vlek op zijn 'palmares' weg
Onbevreesd en met veel dadendrang vatte Moeskroen de partij aan. Na een paar minuten spelen vloog een eerste schot van Garcia voorlangs. De bezoekers lieten weinig tot niets zien in het eerste halfuur, enkel Siebe Schrijvers slaagde er voorlopig in om op doel te schieten, zonder enig gevaar echter. Een fel gesticulerende Clement liet regelmatig zijn ongenoegen blijken aan zijn nonchalant voetballende spelersgroep. In het laatste kwartier kwam Club Brugge plots toch opzetten en nadat Diatta eerst nog een goede Butez op zijn weg vond, slaagde het er even later toch in om op voorsprong te komen. Het was Vanaken die een voorzet van Diatta in één tijd op de slof nam en de 0-1 ruststand op het bord zette, gevleid voor de fiere leider en meteen had Vanaken ook tegen alle clubs uit eerste klasse gescoord.

Club komt vlak voor de rust op voorsprong, tegen de gang van het spel in.
Zakelijk Club speelt wedstrijd volwassen uit
Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Moeskroen speelde met veel passie en legde regelmatig een goede combinatie op de mat maar het kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde verspilde Club enorm weinig energie, op het uur misten zowel Dennis als Diatta wel opgelegde kansen om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Blauw-Zwart was de enige ploeg die nog tot kansen kwam in de tweede periode, deze keer schoot Diatta binnen het bereik van Butez en in de laatste tien minuten vond ook Vormer een prima thuisdoelman op zijn weg. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg nog één (reuze)kans via Osabutey, hij kopte echter veel te zwak in de handen van Mignolet. In de blessuretijd leek Diatta het zaakje helemaal af te maken door van dichtbij raak te schieten maar de VAR zag voorafgaand handspel van Vormer. Uiteindelijk hielden de bezoekers wel stand en vergroten ze de kloof voorlopig met de concurrentie.
Scoreverloop:
0-1 (41') Vanaken

LEES OOK: 'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Kan iemand dit Club Brugge bedreigen dit seizoen?

Meest recent

Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

58
58
Hayen voert druk op: hij verwacht meer van deze drie spelers

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

9
9
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

41
41
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

45
45
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

60
60
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

206
206
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

103
103
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

75
75
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

59
59
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

418
418
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

198
198
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

22
22
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

535
535
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

346
346
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

359
359
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

84
84
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

288
288
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

413
413
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

105
105
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

255
255
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

101
101
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

474
474
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

73
73
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

575
575
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1392
1392

Meer sportnieuws