Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

door
Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

Zonder ook maar één druppel energie te verspillen heeft Club Brugge een nieuwe zege gepakt in de Jupiler Pro League. De ploeg van Philippe Clement begon zwak en nonchalant aan de wedstrijd maar boekte uiteindelijk een eenvoudige zege tegen een onmondig Moeskroen.

Club Brugge zette zijn missie-landstitel voort op het veld van Moeskroen. Les Hurlus waren één van de revelaties van het seizoensbegin en voor een volgelopen Le Cannonier wou de ploeg van Hollerbach Blauw-Zwart zijn eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Bij Club begon Siebe Schrijvers voorin, Tau zat nog licht geblesseerd op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral uitkijken naar Garcia, de Spanjaard etaleerde al meerdere malen zijn fijne techniek.
Vanaken veegt blinde vlek op zijn 'palmares' weg
Onbevreesd en met veel dadendrang vatte Moeskroen de partij aan. Na een paar minuten spelen vloog een eerste schot van Garcia voorlangs. De bezoekers lieten weinig tot niets zien in het eerste halfuur, enkel Siebe Schrijvers slaagde er voorlopig in om op doel te schieten, zonder enig gevaar echter. Een fel gesticulerende Clement liet regelmatig zijn ongenoegen blijken aan zijn nonchalant voetballende spelersgroep. In het laatste kwartier kwam Club Brugge plots toch opzetten en nadat Diatta eerst nog een goede Butez op zijn weg vond, slaagde het er even later toch in om op voorsprong te komen. Het was Vanaken die een voorzet van Diatta in één tijd op de slof nam en de 0-1 ruststand op het bord zette, gevleid voor de fiere leider en meteen had Vanaken ook tegen alle clubs uit eerste klasse gescoord.

Club komt vlak voor de rust op voorsprong, tegen de gang van het spel in.
Zakelijk Club speelt wedstrijd volwassen uit
Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Moeskroen speelde met veel passie en legde regelmatig een goede combinatie op de mat maar het kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde verspilde Club enorm weinig energie, op het uur misten zowel Dennis als Diatta wel opgelegde kansen om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Blauw-Zwart was de enige ploeg die nog tot kansen kwam in de tweede periode, deze keer schoot Diatta binnen het bereik van Butez en in de laatste tien minuten vond ook Vormer een prima thuisdoelman op zijn weg. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg nog één (reuze)kans via Osabutey, hij kopte echter veel te zwak in de handen van Mignolet. In de blessuretijd leek Diatta het zaakje helemaal af te maken door van dichtbij raak te schieten maar de VAR zag voorafgaand handspel van Vormer. Uiteindelijk hielden de bezoekers wel stand en vergroten ze de kloof voorlopig met de concurrentie.
Scoreverloop:
0-1 (41') Vanaken

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

Kan iemand dit Club Brugge bedreigen dit seizoen?

Meest recent

FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

44
44
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

9
9
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

18
18
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

72
72
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

117
117
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

210
210
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

365
365
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

157
157
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

146
146
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

139
139
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

130
130
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

404
404
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

262
262
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

926
926
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

575
575
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

63
63
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

496
496
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

148
148
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

158
158
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

304
304
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

138
138
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

84
84
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

273
273
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

138
138
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

193
193

Meer sportnieuws