Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

246 stemmen
Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

Zonder ook maar één druppel energie te verspillen heeft Club Brugge een nieuwe zege gepakt in de Jupiler Pro League. De ploeg van Philippe Clement begon zwak en nonchalant aan de wedstrijd maar boekte uiteindelijk een eenvoudige zege tegen een onmondig Moeskroen.

Club Brugge zette zijn missie-landstitel voort op het veld van Moeskroen. Les Hurlus waren één van de revelaties van het seizoensbegin en voor een volgelopen Le Cannonier wou de ploeg van Hollerbach Blauw-Zwart zijn eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Bij Club begon Siebe Schrijvers voorin, Tau zat nog licht geblesseerd op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral uitkijken naar Garcia, de Spanjaard etaleerde al meerdere malen zijn fijne techniek.
Vanaken veegt blinde vlek op zijn 'palmares' weg
Onbevreesd en met veel dadendrang vatte Moeskroen de partij aan. Na een paar minuten spelen vloog een eerste schot van Garcia voorlangs. De bezoekers lieten weinig tot niets zien in het eerste halfuur, enkel Siebe Schrijvers slaagde er voorlopig in om op doel te schieten, zonder enig gevaar echter. Een fel gesticulerende Clement liet regelmatig zijn ongenoegen blijken aan zijn nonchalant voetballende spelersgroep. In het laatste kwartier kwam Club Brugge plots toch opzetten en nadat Diatta eerst nog een goede Butez op zijn weg vond, slaagde het er even later toch in om op voorsprong te komen. Het was Vanaken die een voorzet van Diatta in één tijd op de slof nam en de 0-1 ruststand op het bord zette, gevleid voor de fiere leider en meteen had Vanaken ook tegen alle clubs uit eerste klasse gescoord.

Club komt vlak voor de rust op voorsprong, tegen de gang van het spel in.
Zakelijk Club speelt wedstrijd volwassen uit
Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Moeskroen speelde met veel passie en legde regelmatig een goede combinatie op de mat maar het kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde verspilde Club enorm weinig energie, op het uur misten zowel Dennis als Diatta wel opgelegde kansen om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Blauw-Zwart was de enige ploeg die nog tot kansen kwam in de tweede periode, deze keer schoot Diatta binnen het bereik van Butez en in de laatste tien minuten vond ook Vormer een prima thuisdoelman op zijn weg. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg nog één (reuze)kans via Osabutey, hij kopte echter veel te zwak in de handen van Mignolet. In de blessuretijd leek Diatta het zaakje helemaal af te maken door van dichtbij raak te schieten maar de VAR zag voorafgaand handspel van Vormer. Uiteindelijk hielden de bezoekers wel stand en vergroten ze de kloof voorlopig met de concurrentie.
Scoreverloop:
0-1 (41') Vanaken

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Kan iemand dit Club Brugge bedreigen dit seizoen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

43
43
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

660
660
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

118
118
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

210
210
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

150
150
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

174
174
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

510
510
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

250
250
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

235
235
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

472
472
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws