Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

door
Zakelijk Club Brugge pakt eenvoudig de drie punten bij Moeskroen

Zonder ook maar één druppel energie te verspillen heeft Club Brugge een nieuwe zege gepakt in de Jupiler Pro League. De ploeg van Philippe Clement begon zwak en nonchalant aan de wedstrijd maar boekte uiteindelijk een eenvoudige zege tegen een onmondig Moeskroen.

Club Brugge zette zijn missie-landstitel voort op het veld van Moeskroen. Les Hurlus waren één van de revelaties van het seizoensbegin en voor een volgelopen Le Cannonier wou de ploeg van Hollerbach Blauw-Zwart zijn eerste nederlaag van het seizoen toedienen. Bij Club begon Siebe Schrijvers voorin, Tau zat nog licht geblesseerd op de bank. Bij de thuisploeg was het vooral uitkijken naar Garcia, de Spanjaard etaleerde al meerdere malen zijn fijne techniek.
Vanaken veegt blinde vlek op zijn 'palmares' weg
Onbevreesd en met veel dadendrang vatte Moeskroen de partij aan. Na een paar minuten spelen vloog een eerste schot van Garcia voorlangs. De bezoekers lieten weinig tot niets zien in het eerste halfuur, enkel Siebe Schrijvers slaagde er voorlopig in om op doel te schieten, zonder enig gevaar echter. Een fel gesticulerende Clement liet regelmatig zijn ongenoegen blijken aan zijn nonchalant voetballende spelersgroep. In het laatste kwartier kwam Club Brugge plots toch opzetten en nadat Diatta eerst nog een goede Butez op zijn weg vond, slaagde het er even later toch in om op voorsprong te komen. Het was Vanaken die een voorzet van Diatta in één tijd op de slof nam en de 0-1 ruststand op het bord zette, gevleid voor de fiere leider en meteen had Vanaken ook tegen alle clubs uit eerste klasse gescoord.

Club komt vlak voor de rust op voorsprong, tegen de gang van het spel in.
Zakelijk Club speelt wedstrijd volwassen uit
Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Moeskroen speelde met veel passie en legde regelmatig een goede combinatie op de mat maar het kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde verspilde Club enorm weinig energie, op het uur misten zowel Dennis als Diatta wel opgelegde kansen om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Blauw-Zwart was de enige ploeg die nog tot kansen kwam in de tweede periode, deze keer schoot Diatta binnen het bereik van Butez en in de laatste tien minuten vond ook Vormer een prima thuisdoelman op zijn weg. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg nog één (reuze)kans via Osabutey, hij kopte echter veel te zwak in de handen van Mignolet. In de blessuretijd leek Diatta het zaakje helemaal af te maken door van dichtbij raak te schieten maar de VAR zag voorafgaand handspel van Vormer. Uiteindelijk hielden de bezoekers wel stand en vergroten ze de kloof voorlopig met de concurrentie.
Scoreverloop:
0-1 (41') Vanaken

LEES OOK: 'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Kan iemand dit Club Brugge bedreigen dit seizoen?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

6
6
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

11
11
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

67
67
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

38
38
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

22
22
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

122
122
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

221
221
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

54
54
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

157
157
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

173
173
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

220
220
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

227
227
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

41
41
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

308
308
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

24
24
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

192
192
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

28
28
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

539
539
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

227
227
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

407
407
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

319
319
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

657
657
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

661
661
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

93
93
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

110
110

Meer sportnieuws