Thorup geeft verrassende reden voor Gentse systeemwissel

188 stemmen
Thorup geeft verrassende reden voor Gentse systeemwissel

AA Gent kan dit weekend zijn straffe reeks in eigen huis verderzetten, want tegen Waasland-Beveren mogen de Buffalo's hun elfde opeenvolgende zege in de Ghelamco Arena niet mislopen. Op verplaatsing loopt het dit seizoen echter heel wat minder vlot voor de troepen van Jess Thorup.


In zijn wekelijkse persbabbel kwam de Deense coach nog eens terug op de 4-0 nederlaag op bezoek bij Club Brugge twee weken geleden. Gent trad daarin aan in een verrassende formatie waarbij Thorup zich vooral leek aan te passen aan de tegenstander, al wijst hij zelf vooral op een andere reden. "Ik sprak toen met Mikael Lustig de dag voor het duel Brugge en hij vond dat hij wat vermoeid en niet op topniveau was. Daarom besloot ik om hem te laten rusten. En als ik keek wie er nog op rechts kon spelen bleken de opties door de afwezigheid van Castro-Montes niet zo ruim."

"Mede daarom besliste ik tegen mijn gewoonte in om ook eens wat meer rekening te houden met de tegenstander en hun sterktes, maar ik voelde al tijdens de rust dat dit niet de juiste optie was", gaat Thorup verder. "We stuurden bij met een tweede spits en kozen terug voor de ruit op het middenveld. Een 1-1 vlak voor rust had ook al een groot verschil kunnen uitmaken, maar we moeten toegeven dat de tegenstander die dag misschien te sterk was en mijn wijzigingen niet perfect uitdraaiden. Dit zijn ook leermomenten, want vaak leer je meer uit een nederlaag."

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Lustig is de beste rechtsback in de Jupiler Pro League

Meest recent

Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

0
0
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

92
92
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

82
82
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

33
33
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

203
203
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

98
98
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

199
199
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

112
112
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

153
153
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

96
96
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

60
60
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

455
455
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

229
229
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

316
316
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

303
303
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1030
1030
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

324
324
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

366
366
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

454
454
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

148
148
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

114
114
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

184
184

Meer sportnieuws