Coucke centrale figuur in ontspoorde Limburgse Derby

444 stemmen
Coucke centrale figuur in ontspoorde Limburgse Derby

De Geschillencommissie Hoger Beroep luisterde vandaag naar de pleidooien van STVV, KRC Genk en bondspocureur Kris Wagner over de gestaakte Limburgse derby van 28 september. Reden voor die stopzetting was het gedrag van de bezoekende fans op Stayen aan het einde van de partij, al lieten eerder ook de Truiense supporters zich niet onberoerd door Genk-doelman Gaëtan Coucke te viseren.


Dat haalde ook Wagner volgens Het Laatste Nieuws nog eens aan. "Er is sprake van een tumultueuze wedstrijd die definitief is stopgezet omdat de situatie uit handen liep. Eerst naar aanleiding van STVV-fans die voorwerpen op het veld gooiden, op het einde van de match door ongeregeldheden in het Genk-vak", aldus de bondsprocureur, die nadien zelfs nog een extra factor toevoegt aan de ongeregeldheden richting de Genkse keeper. "STVV wordt één element ten laste gelegd dat niet voor Genk geldt: het verslag rapporteert dat er 'Coucke jeanet' werd gezongen in minuut 51. Een spreekwoord van homofobe aard."

Namens STVV vond raadsman Johnny Maeschalk evenwel niet dat deze spreekkoren in overweging genomen moeten worden bij het uiteindelijke vonnis. "Ik neem het risico een filosoof te zijn, maar ga me niet laten verleiden tot semantische discussies over 'jeanetten". Die overweging wil ik achterwege laten. Waarom wordt dat geroepen? Na de tweede goal van Genk gaat Coucke gaat niet meevieren met eigen ploegmaats maar trekt hij een spurt van 30 meter om te gaan provoceren. Het rechtvaardigt of minimaliseert het gedrag niet, maar dat is de reden waarom plots een deel van publiek zich richt tot Coucke."

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit
284

Moeten dit soort spreekkoren kunnen?

Meest recent

'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

0
0
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

15
15
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

54
54
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

15
15
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

49
49
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

75
75
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

66
66
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

106
106
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

114
114
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

25
25
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

235
235
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

260
260
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

55
55
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

185
185
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

854
854
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

165
165
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

121
121
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

134
134
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

171
171
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

153
153
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1156
1156
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

487
487
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

152
152

Meer sportnieuws