Barça en Real vinden akkoord over nieuwe datum Clasico

114
Barça en Real vinden akkoord over nieuwe datum Clasico

De voorbije dagen was het zeer onrustig in Catalonië nadat enkele politieke leiders veroordeeld werden tot zware celstraffen voor hun aandeel in het onafhankelijkheidsreferendum in 2017. Op 26 oktober staat er in Barcelona nog een grote betoging gepland, maar dat is ook de datum waarop in principe in Camp Nou de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid afgewerkt moet worden. De veiligheid kan echter niet gegarandeerd worden en dus werd de voorbije dagen een oplossing gezocht.


En het is nu ook definitief: de Clasico zal niet op 26 oktober gespeeld worden. De Spaanse voetbalbond heeft de knoop doorgehakt en beslist om de wedstrijd uit te stellen. Een nieuwe datum is er voorlopig nog niet, want de bond geeft Barça en Real tot maandagochtend 10u de tijd om daarover een akkoord te vinden. Als dat niet lukt, zal de bond een datum prikken voor de wedstrijd.

UPDATE 15u51
Inmiddels hebben beide clubs al een onderhoud gehad en is men tot een vergelijk gekomen. Zo laten de grootmachten via hun officiële kanalen weten dat woensdag 18 december voor hun de beste datum is. Dat voorstel zal wel nog goedgekeurd moeten worden. De Spaanse bond was eerder nog tegen deze datum omdat het zou vloeken met de Copa del Rey. Daar ziet men de Clasico liever op 7 december plaatsvinden. Ten laatste maandagvoormiddag zou een definitieve oplossing bekend gemaakt worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De Clasico in de competitie zou altijd in het weekend moeten plaatsvinden ...

Meest recent

Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

12
12
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

26
26
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

34
34
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

42
42
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

183
183
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

70
70
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

64
64
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

61
61
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

62
62
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

236
236
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

48
48
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

209
209
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

71
71
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

197
197
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1006
1006
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

177
177
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1018
1018

Meer sportnieuws