Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

door
Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

De voorbije dagen was het zeer onrustig in Catalonië nadat enkele politieke leiders veroordeeld werden tot zware celstraffen voor hun aandeel in het onafhankelijkheidsreferendum in 2017. Op 26 oktober staat er in Barcelona nog een grote betoging gepland, maar dat is ook de datum waarop in principe in Camp Nou de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid afgewerkt moet worden. De veiligheid kan echter niet gegarandeerd worden en dus werd de voorbije dagen een oplossing gezocht.

Aanvankelijk stelde La Liga voor om de partij te verhuizen naar het Bernabeu en de terugmatch van 1 maart dan in Barcelona te spelen. Dat voorstel werd echter snel door beide clubs afgeschoten, waardoor dan maar besloten werd de match uit te stellen. Dat betekent wel dat er een nieuwe datum gevonden moet worden, maar dat lijkt nu bijna in orde te zijn.

Het is al duidelijk dat de match in december afgewerkt zal worden, al is nog onduidelijkheid over de exacte datum. AS weet dat de Spaanse voetbalbond woensdag 18 december voorstelde en dat ook Barça en Real daarmee akkoord gingen. Maar La Liga wil liever dat de wedstrijd gespeeld wordt op zaterdag 7 december, want ze vrezen te veel inkomsten te verliezen als de match midden in de week plaats zou vinden. Dat weekend staan er in principe wel al andere matchen gepland voor Barça en Real, respectievelijk tegen Mallorca en Espanyol. Die zouden dan verschoven worden naar woensdag 4 december.

UPDATE 12u24
Het is nu ook definitief: de Clasico zal niet op 26 oktober gespeeld worden. De Spaanse voetbalbond heeft de knoop doorgehakt en beslist om de wedstrijd uit te stellen. Een nieuwe datum is er voorlopig nog niet, want de bond geeft Barça en Real tot maandagochtend 10u de tijd om daarover een akkoord te vinden. Als dat niet lukt, zal de bond een datum prikken voor de wedstrijd.

LEES OOK: UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Goede beslissing om de match uit te stellen?

Meest recent

Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

23
23
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

18
18
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

38
38
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

608
608
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

189
189
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

350
350
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

106
106
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

293
293
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

36
36
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

105
105
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

44
44
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

49
49
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

62
62
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

305
305
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

422
422
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

215
215
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

156
156
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

613
613
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

964
964
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

315
315
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

33
33
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

603
603
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

115
115
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

461
461

Meer sportnieuws