Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

door
Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

De voorbije dagen was het zeer onrustig in Catalonië nadat enkele politieke leiders veroordeeld werden tot zware celstraffen voor hun aandeel in het onafhankelijkheidsreferendum in 2017. Op 26 oktober staat er in Barcelona nog een grote betoging gepland, maar dat is ook de datum waarop in principe in Camp Nou de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid afgewerkt moet worden. De veiligheid kan echter niet gegarandeerd worden en dus werd de voorbije dagen een oplossing gezocht.

Aanvankelijk stelde La Liga voor om de partij te verhuizen naar het Bernabeu en de terugmatch van 1 maart dan in Barcelona te spelen. Dat voorstel werd echter snel door beide clubs afgeschoten, waardoor dan maar besloten werd de match uit te stellen. Dat betekent wel dat er een nieuwe datum gevonden moet worden, maar dat lijkt nu bijna in orde te zijn.

Het is al duidelijk dat de match in december afgewerkt zal worden, al is nog onduidelijkheid over de exacte datum. AS weet dat de Spaanse voetbalbond woensdag 18 december voorstelde en dat ook Barça en Real daarmee akkoord gingen. Maar La Liga wil liever dat de wedstrijd gespeeld wordt op zaterdag 7 december, want ze vrezen te veel inkomsten te verliezen als de match midden in de week plaats zou vinden. Dat weekend staan er in principe wel al andere matchen gepland voor Barça en Real, respectievelijk tegen Mallorca en Espanyol. Die zouden dan verschoven worden naar woensdag 4 december.

UPDATE 12u24
Het is nu ook definitief: de Clasico zal niet op 26 oktober gespeeld worden. De Spaanse voetbalbond heeft de knoop doorgehakt en beslist om de wedstrijd uit te stellen. Een nieuwe datum is er voorlopig nog niet, want de bond geeft Barça en Real tot maandagochtend 10u de tijd om daarover een akkoord te vinden. Als dat niet lukt, zal de bond een datum prikken voor de wedstrijd.

LEES OOK: FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

Goede beslissing om de match uit te stellen?

Meest recent

Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

4
4
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

109
109
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

308
308
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

125
125
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

689
689
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

91
91
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

341
341
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

427
427
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

204
204
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

56
56
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

439
439
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

196
196
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

101
101
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

308
308
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

410
410
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

234
234
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

460
460
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

404
404
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

53
53
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

302
302
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

124
124
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

463
463
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

108
108

Meer sportnieuws