Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

112 stemmen
Spaanse bond stelt Clasico definitief uit, Real en Barça voor ultimatum

De voorbije dagen was het zeer onrustig in Catalonië nadat enkele politieke leiders veroordeeld werden tot zware celstraffen voor hun aandeel in het onafhankelijkheidsreferendum in 2017. Op 26 oktober staat er in Barcelona nog een grote betoging gepland, maar dat is ook de datum waarop in principe in Camp Nou de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid afgewerkt moet worden. De veiligheid kan echter niet gegarandeerd worden en dus werd de voorbije dagen een oplossing gezocht.

Aanvankelijk stelde La Liga voor om de partij te verhuizen naar het Bernabeu en de terugmatch van 1 maart dan in Barcelona te spelen. Dat voorstel werd echter snel door beide clubs afgeschoten, waardoor dan maar besloten werd de match uit te stellen. Dat betekent wel dat er een nieuwe datum gevonden moet worden, maar dat lijkt nu bijna in orde te zijn.

Het is al duidelijk dat de match in december afgewerkt zal worden, al is nog onduidelijkheid over de exacte datum. AS weet dat de Spaanse voetbalbond woensdag 18 december voorstelde en dat ook Barça en Real daarmee akkoord gingen. Maar La Liga wil liever dat de wedstrijd gespeeld wordt op zaterdag 7 december, want ze vrezen te veel inkomsten te verliezen als de match midden in de week plaats zou vinden. Dat weekend staan er in principe wel al andere matchen gepland voor Barça en Real, respectievelijk tegen Mallorca en Espanyol. Die zouden dan verschoven worden naar woensdag 4 december.

UPDATE 12u24
Het is nu ook definitief: de Clasico zal niet op 26 oktober gespeeld worden. De Spaanse voetbalbond heeft de knoop doorgehakt en beslist om de wedstrijd uit te stellen. Een nieuwe datum is er voorlopig nog niet, want de bond geeft Barça en Real tot maandagochtend 10u de tijd om daarover een akkoord te vinden. Als dat niet lukt, zal de bond een datum prikken voor de wedstrijd.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

🚀

Goede beslissing om de match uit te stellen?

Meest recent

Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

10
10
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

15
15
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

33
33
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

139
139
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

101
101
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

170
170
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

202
202
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

69
69
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

741
741
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

259
259
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

293
293
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

395
395
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

127
127
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

95
95
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

158
158
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

248
248
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

337
337
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

220
220
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

40
40
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

41
41
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

168
168
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

282
282
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

79
79
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

236
236

Meer sportnieuws