STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

126 stemmen
STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

Anderlecht leidde de voorbije jaren heel wat goede spelers op, al konden die uiteindelijk niet allemaal bij Paars-Wit zelf doorbreken. Sommigen maakten het uiteindelijk alsnog in de Jupiler Pro League, al dan niet via een omweg. Maar slechts weinigen legden een parcours af met zoveel bochten als Alexandre De Bruyn.


De 25-jarige flankaanvaller is dit seizoen een vaste waarde bij STVV, maar in Het Belang van Limburg vertelt hij dat dat heel wat voeten in de aarde had. Op 18-jarige leeftijd werd hij samen met Youri Tielemans doorgeschoven naar de A-kern bij Anderlecht, maar een dubbele knieblessure zorgde ervoor dat de doorbraak er niet kwam. De Bruyn keerde terug naar de U21, waar hij bevriend raakte met Anthony Vanden Borre. Die zat toen in de B-kern na zijn beruchte interview waarin hij zijn ploegmaats 'jeanetten' noemde.

In 2015 kreeg De Bruyne geen nieuw contract meer en zat hij een jaar werkloos thuis. Uiteindelijk nam hij Hervé Mboyo - broer van Kortrijk-spits Ilombé - onder de arm als makelaar en die stalde hem bij Lommel, toen nog in eerste amateur. Daar groeide hij uit tot een sensatie met zeventien goals, onder het goedkeurend oog van Vanden Borre en Ilombé Mboyo. Die zaten regelmatig voor hem in de tribune. Die prestaties leverden hem in 2018 een transfer naar STVV op, waar hij na een moeilijk eerste seizoen nu titularis is.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

🚀

Knap dat hij het nog gemaakt heeft in de JPL?

Meest recent

‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

0
0
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

39
39
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

70
70
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

294
294
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

284
284
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

357
357
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

91
91
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

304
304
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

461
461
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

84
84
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

423
423
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

365
365
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

173
173
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

883
883
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

295
295
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

640
640
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

218
218
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

88
88
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

87
87
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

86
86
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

647
647
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

97
97
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

102
102

Meer sportnieuws