STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

126 stemmen
STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

Anderlecht leidde de voorbije jaren heel wat goede spelers op, al konden die uiteindelijk niet allemaal bij Paars-Wit zelf doorbreken. Sommigen maakten het uiteindelijk alsnog in de Jupiler Pro League, al dan niet via een omweg. Maar slechts weinigen legden een parcours af met zoveel bochten als Alexandre De Bruyn.


De 25-jarige flankaanvaller is dit seizoen een vaste waarde bij STVV, maar in Het Belang van Limburg vertelt hij dat dat heel wat voeten in de aarde had. Op 18-jarige leeftijd werd hij samen met Youri Tielemans doorgeschoven naar de A-kern bij Anderlecht, maar een dubbele knieblessure zorgde ervoor dat de doorbraak er niet kwam. De Bruyn keerde terug naar de U21, waar hij bevriend raakte met Anthony Vanden Borre. Die zat toen in de B-kern na zijn beruchte interview waarin hij zijn ploegmaats 'jeanetten' noemde.

In 2015 kreeg De Bruyne geen nieuw contract meer en zat hij een jaar werkloos thuis. Uiteindelijk nam hij Hervé Mboyo - broer van Kortrijk-spits Ilombé - onder de arm als makelaar en die stalde hem bij Lommel, toen nog in eerste amateur. Daar groeide hij uit tot een sensatie met zeventien goals, onder het goedkeurend oog van Vanden Borre en Ilombé Mboyo. Die zaten regelmatig voor hem in de tribune. Die prestaties leverden hem in 2018 een transfer naar STVV op, waar hij na een moeilijk eerste seizoen nu titularis is.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken
132

Knap dat hij het nog gemaakt heeft in de JPL?

Meest recent

'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

6
6
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

11
11
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

10
10
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

69
69
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

108
108
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

132
132
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

25
25
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

88
88
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

95
95
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

87
87
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

114
114
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

203
203
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

39
39
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

148
148
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

325
325
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

377
377
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

352
352
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

66
66
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

344
344
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

128
128
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90

Meer sportnieuws