STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

126 stemmen
STVV-speler dankt Vanden Borre en Mboyo voor carrièrewending

Anderlecht leidde de voorbije jaren heel wat goede spelers op, al konden die uiteindelijk niet allemaal bij Paars-Wit zelf doorbreken. Sommigen maakten het uiteindelijk alsnog in de Jupiler Pro League, al dan niet via een omweg. Maar slechts weinigen legden een parcours af met zoveel bochten als Alexandre De Bruyn.


De 25-jarige flankaanvaller is dit seizoen een vaste waarde bij STVV, maar in Het Belang van Limburg vertelt hij dat dat heel wat voeten in de aarde had. Op 18-jarige leeftijd werd hij samen met Youri Tielemans doorgeschoven naar de A-kern bij Anderlecht, maar een dubbele knieblessure zorgde ervoor dat de doorbraak er niet kwam. De Bruyn keerde terug naar de U21, waar hij bevriend raakte met Anthony Vanden Borre. Die zat toen in de B-kern na zijn beruchte interview waarin hij zijn ploegmaats 'jeanetten' noemde.

In 2015 kreeg De Bruyne geen nieuw contract meer en zat hij een jaar werkloos thuis. Uiteindelijk nam hij Hervé Mboyo - broer van Kortrijk-spits Ilombé - onder de arm als makelaar en die stalde hem bij Lommel, toen nog in eerste amateur. Daar groeide hij uit tot een sensatie met zeventien goals, onder het goedkeurend oog van Vanden Borre en Ilombé Mboyo. Die zaten regelmatig voor hem in de tribune. Die prestaties leverden hem in 2018 een transfer naar STVV op, waar hij na een moeilijk eerste seizoen nu titularis is.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis
28

Knap dat hij het nog gemaakt heeft in de JPL?

Meest recent

'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

244
244
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

123
123
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

28
28
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

349
349
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

434
434
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

89
89
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

40
40
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

77
77
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

333
333
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

544
544
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

959
959
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

339
339
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

430
430
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

414
414
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

958
958
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

441
441
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

208
208
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

819
819
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1557
1557
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

542
542
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

456
456
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

180
180
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

526
526
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

659
659
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

400
400

Meer sportnieuws