Joos ziet Kompany en De Bruyne Man City in de problemen brengen

door
Joos ziet Kompany en De Bruyne Man City in de problemen brengen

Vorig seizoen was Manchester City nog oppermachtig in de Premier League en pakte het de titel ondanks een ijzersterk Liverpool, maar dit seizoen verliest de ploeg van Pep Guardiola van zijn pluimen. Na acht speeldagen heeft City immers al acht punten achterstand op het ongeslagen Liverpool. Filip Joos ziet dat dat geen toeval is en ziet dat de problemen bij City zich situeren rond Vincent Kompany en Kevin De Bruyne.


Het vertrek van Kompany heeft bij City diepere sporen nagelaten dan gedacht. "Op dit moment staat het achterin niet stevig genoeg bij City om de weelde van voorin te kunnen dragen. Ze missen een fitte Kompany. Ik denk dat ze op dit moment zeker spijt hebben dat ze hem hebben laten gaan. Achterin ligt het grootste probleem", oordeelt Joos bij Sporza.

"
Daarnaast is er momenteel ook de blessure van Kevin De Bruyne. Zonder hem draait het niet en dat is ook een groot probleem. Ik zie hem nog altijd niet als een blessuregevoelige speler - waarom weet ik niet - maar eigenlijk is hij dat de voorbije jaren wel. Als De Bruyne speelt, straalt hij zoveel energie uit en neemt hij die ploeg echt op sleeptouw. Maar hij speelt niet alles en dan heeft City het moeilijk. Manchester City moet eigenlijk al alles gaan halen tegen de topploegen en daar zie ik ze wel toe in staat, maar dan wel mét Kevin De Bruyne. Hij is de motor, de man die het overwicht wél kan omzetten in kansen. Maar stel dat hij out is in maart, dan donderen ze uit de Champions League met het niveau dat ze nu halen."

LEES OOK: 'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Is City te afhankelijk van De Bruyne?

Meest recent

Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

12
12
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

37
37
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

124
124
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

20
20
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

210
210
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

78
78
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

103
103
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

314
314
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

303
303
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

322
322
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

526
526
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

166
166
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

107
107
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

47
47
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

88
88
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

333
333
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

106
106
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

109
109
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

104
104
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

81
81
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

66
66
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

274
274
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

428
428
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

94
94

Meer sportnieuws