TRANSFERUURTJE: Miljoenenbod voor Mertens, Messi dringt aan op transfer

door
TRANSFERUURTJE: Miljoenenbod voor Mertens, Messi dringt aan op transfer

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht lijkt binnenkort een belangrijke slag te slaan. Het staat immers dicht bij een akkoord met Albert Sambi Lokonga, die nog een contract tot het einde van het seizoen heeft. De talentvolle middenvelder zou echter gaan bijtekenen. Hij zou één van de komende dagen zijn krabbel zetten onder een nieuwe verbintenis voor drie of vier jaar.



BUITENLAND

Over de toekomst van Dries Mertens is nog geen duidelijkheid. De Rode Duivel is einde contract bij Napoli en zou nu alvast een aanbieding binnengekregen hebben uit China, waar hij 17 miljoen euro kan verdienen over een periode van drie jaar. Mertens wil zelf echter liefst bij Napoli blijven en zou de club daarom een voorstel gedaan hebben. Als zij hem dezelfde voorwaarden als in China geven, tekent hij direct bij.

Bij FC Barcelona zou Lionel Messi aandringen op een transfer. De Argentijn loopt immers niet hoog op met zomeraanwinst Junior Firpo en zou daarom alweer een nieuwe linksachter willen zien komen. Hij zou het clubbestuur alvast aangeraden hebben om Nicolas Tagliafico weg te halen bij Ajax.



Messi heeft er wel een handje van landgenoten naar Camp Nou te loodsen, want hij zou ook al aangedrongen hebben op de komst van Lautaro Martinez. Dat zorgt er echter voor dat ze bij Inter in gang schieten, want de Italianen zouden het contract van de aanvaller willen openbreken. Martinez heeft immers een afkoopsom van 111 miljoen euro in zijn overeenkomst en Inter wil die som graag verhogen.

Voor Thomas Meunier, ook al einde contract bij PSG, zou ook een fraaie transfer kunnen lonken. Momenteel zou Juventus immers de beste papieren hebben om de Rode Duivel binnen te halen. De Italiaanse kampioen zou zelfs al in januari kunnen aankloppen om onze landgenoot zo voor een prijsje binnen te kunnen halen.



Bij Manchester United zit Ole Gunnar Solskjaer omwille van de tegenvallende resultaten op de wip en de club zou zelfs al werk maken van zijn opvolger. Het zou zelfs al dicht bij een akkoord staan met Massimiliano Allegri om op Old Trafford aan de slag te gaan. De Italiaan zou van bij zijn ex-club Juventus ook meteen Mario Mandzukic en Emre Can willen meenemen.

LEES OOK: Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Moet Mertens bijtekenen bij Napoli?

Meest recent

'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

107
107
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

187
187
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

41
41
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

191
191
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

138
138
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

390
390
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

395
395
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

51
51
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

575
575
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

404
404
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

176
176
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

236
236
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

651
651
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

902
902
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

339
339
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

119
119
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

312
312
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

299
299
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

647
647
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

365
365
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

776
776
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

716
716
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

876
876
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

156
156
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

621
621

Meer sportnieuws