COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

1382 stemmen
COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

De interlandbreak stond voor onze Rode Duivels bijna echt gelijk aan vakantie, want tegen bescheiden tegenstanders als San Marino en Kazachstan moest het nummer één van de wereld niet bepaald tot het uiterste gaan. Gelukkig maakten enkele records de verplichte nummers nog enigszins interessant, met de steun ook van Roberto Martinez. De bondscoach deed met enkele onuitgegeven keuzes immers zijn best om voor wat extra verhaallijnen te zorgen, al werden die niet overal even juist geïnterpreteerd.


Zo mochten Hans Vanaken en Dennis Praet tegen respectievelijk San Marino en Kazachstan voor het eerst in de basis beginnen, waarmee de draaischijf van Club Brugge en ex-motor van Anderlecht eindelijk loon naar werken kregen. RSCA-fans zagen in dat eerste duel bovendien ook youngster Yari Verschaeren opnieuw invallen en onder het goedkeurend oog van de anciens vanaf elf meter zelfs meteen zijn rekening openen bij het nationale elftal. Een mooie blijk van solidariteit in de Duivelse spelersgroep die helaas in schril contrast stond met wat we op sociale media weer allemaal te lezen kregen, met de beide supportersclans van de twee meest succesvolle ploegen van het land in een jammerlijke hoofdrol.

NEDERLAND & SPANJE
Hoewel ook Praet af en toe in de debatten werd gesleurd zijn de overige protagonisten in dit verhaal van afgunst en tweedracht zaaien vooral Vanaken en Verschaeren. De ene is 27 jaar, regerend Gouden Schoen en zit momenteel aan de top van zijn kunnen, de andere oogt als 18-jarig toptalent nog heel wat onrijper maar geldt wel een van de toekomstige gezichten van het Belgisch voetbal. Twee figuren die in de komende jaren een instrumentele rol zullen vervullen bij de Rode Duivels, dus, maar die vorige week andermaal gedegradeerd werden tot 'Blauw-Zwart' versus 'Paars-Wit'. Een doodzonde, zeker als je ziet dat in landen als Nederland en Spanje – waar met Ajax tegen Feyenoord en Barcelona tegen Real Madrid toch ook enkele stevige vetes woeden – wel iedereen als één man achter Oranje of La Roja gaat staan.



Weinig Rotterdammers die vorig jaar zaten te hopen op een falende Matthijs de Ligt of Frenkie de Jong bij het nationale team, net zoals in Spanje vandaag tot in Madrid gehoopt wordt dat Barça-sensatie Ansu Fati de natie binnenkort weer naar grote hoogtes tilt. De fans van Club Brugge en Anderlecht gunnen mekaar echter in zulke mate het licht in de ogen niet, dat wat hen betreft heel België in schaduw gehuld mag worden vooraleer ze iemand van de tegenpartij willen zien uitblinken. Spijtig, want wanneer de Gouden Generatie helemaal uit gedarteld is zal er waarschijnlijk weer naar hen gekeken worden om hofleverancier voor de Rode Duivels te spelen. Als de teneur bij de twee grootste supportersgroepen van het land dan nog steeds dezelfde is belooft dat echter weinig goeds wat de massale steun voor die jongens betreft.

HET SCENARIO VAN DEFOUR
Wanneer een prima meedraaiende Vanaken bijna louter schertsend vernoemd wordt als meeloper tussen al het (ex-)Anderlecht-geweld stellen wij ons immers serieuze vragen, net zoals wanneer omgekeerd een scorende Verschaeren vooral nijd oproept bij landgenoten die in het weekend toevallig een andere ploeg steunen. Dat het duo de meningen verdeelt kunnen we zeker gezien hun concurrentie voor een plaatsje in de EK-selectie best begrijpen, maar die onderlinge strijd moet ook zijn grenzen kennen.

In 2017 werkten de Rode Duivels in Brugge een oefeninterland tegen Japan af en werd Steven Defour omwille van zijn Paars-Wit verleden telkens hij de bal beroerde op een fluitconcert getrakteerd. Achteraf bleek het een van de redenen dat de middenvelder vervroegd op internationaal pensioen ging. Laten we dit scenario in de toekomst dus liefst zoveel mogelijk vermijden en de clubkleuren even op kant schuiven wanneer spelers van de tegenpartij de nationale eer verdedigen, want per slot van rekening staat iedereen volgende zomer toch weer zij aan zij te supporteren. Niet voor Club Brugge, Anderlecht of een andere club. Wel voor België en onze Rode Duivels.

LEES OOK: Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

Akkoord?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

17
17
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

53
53
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

45
45
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

38
38
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

185
185
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

94
94
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

212
212
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

281
281
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

39
39
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

39
39
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

198
198
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

356
356
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

199
199
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

171
171
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

127
127
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

389
389
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

328
328
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

256
256
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

218
218
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

467
467
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

235
235
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

455
455
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

387
387
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

254
254
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

183
183

Meer sportnieuws