COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

1382
COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

De interlandbreak stond voor onze Rode Duivels bijna echt gelijk aan vakantie, want tegen bescheiden tegenstanders als San Marino en Kazachstan moest het nummer één van de wereld niet bepaald tot het uiterste gaan. Gelukkig maakten enkele records de verplichte nummers nog enigszins interessant, met de steun ook van Roberto Martinez. De bondscoach deed met enkele onuitgegeven keuzes immers zijn best om voor wat extra verhaallijnen te zorgen, al werden die niet overal even juist geïnterpreteerd.


Zo mochten Hans Vanaken en Dennis Praet tegen respectievelijk San Marino en Kazachstan voor het eerst in de basis beginnen, waarmee de draaischijf van Club Brugge en ex-motor van Anderlecht eindelijk loon naar werken kregen. RSCA-fans zagen in dat eerste duel bovendien ook youngster Yari Verschaeren opnieuw invallen en onder het goedkeurend oog van de anciens vanaf elf meter zelfs meteen zijn rekening openen bij het nationale elftal. Een mooie blijk van solidariteit in de Duivelse spelersgroep die helaas in schril contrast stond met wat we op sociale media weer allemaal te lezen kregen, met de beide supportersclans van de twee meest succesvolle ploegen van het land in een jammerlijke hoofdrol.

NEDERLAND & SPANJE
Hoewel ook Praet af en toe in de debatten werd gesleurd zijn de overige protagonisten in dit verhaal van afgunst en tweedracht zaaien vooral Vanaken en Verschaeren. De ene is 27 jaar, regerend Gouden Schoen en zit momenteel aan de top van zijn kunnen, de andere oogt als 18-jarig toptalent nog heel wat onrijper maar geldt wel een van de toekomstige gezichten van het Belgisch voetbal. Twee figuren die in de komende jaren een instrumentele rol zullen vervullen bij de Rode Duivels, dus, maar die vorige week andermaal gedegradeerd werden tot 'Blauw-Zwart' versus 'Paars-Wit'. Een doodzonde, zeker als je ziet dat in landen als Nederland en Spanje – waar met Ajax tegen Feyenoord en Barcelona tegen Real Madrid toch ook enkele stevige vetes woeden – wel iedereen als één man achter Oranje of La Roja gaat staan.



Weinig Rotterdammers die vorig jaar zaten te hopen op een falende Matthijs de Ligt of Frenkie de Jong bij het nationale team, net zoals in Spanje vandaag tot in Madrid gehoopt wordt dat Barça-sensatie Ansu Fati de natie binnenkort weer naar grote hoogtes tilt. De fans van Club Brugge en Anderlecht gunnen mekaar echter in zulke mate het licht in de ogen niet, dat wat hen betreft heel België in schaduw gehuld mag worden vooraleer ze iemand van de tegenpartij willen zien uitblinken. Spijtig, want wanneer de Gouden Generatie helemaal uit gedarteld is zal er waarschijnlijk weer naar hen gekeken worden om hofleverancier voor de Rode Duivels te spelen. Als de teneur bij de twee grootste supportersgroepen van het land dan nog steeds dezelfde is belooft dat echter weinig goeds wat de massale steun voor die jongens betreft.

HET SCENARIO VAN DEFOUR
Wanneer een prima meedraaiende Vanaken bijna louter schertsend vernoemd wordt als meeloper tussen al het (ex-)Anderlecht-geweld stellen wij ons immers serieuze vragen, net zoals wanneer omgekeerd een scorende Verschaeren vooral nijd oproept bij landgenoten die in het weekend toevallig een andere ploeg steunen. Dat het duo de meningen verdeelt kunnen we zeker gezien hun concurrentie voor een plaatsje in de EK-selectie best begrijpen, maar die onderlinge strijd moet ook zijn grenzen kennen.

In 2017 werkten de Rode Duivels in Brugge een oefeninterland tegen Japan af en werd Steven Defour omwille van zijn Paars-Wit verleden telkens hij de bal beroerde op een fluitconcert getrakteerd. Achteraf bleek het een van de redenen dat de middenvelder vervroegd op internationaal pensioen ging. Laten we dit scenario in de toekomst dus liefst zoveel mogelijk vermijden en de clubkleuren even op kant schuiven wanneer spelers van de tegenpartij de nationale eer verdedigen, want per slot van rekening staat iedereen volgende zomer toch weer zij aan zij te supporteren. Niet voor Club Brugge, Anderlecht of een andere club. Wel voor België en onze Rode Duivels.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Akkoord?

Meest recent

Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

0
0
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

22
22
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

37
37
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

49
49
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

168
168
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

321
321
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

72
72
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

62
62
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

259
259
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

41
41
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

338
338
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

258
258
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

295
295
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1070
1070
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

45
45
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

60
60
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

67
67
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

302
302
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

60
60
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

326
326
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

65
65
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

203
203
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

143
143

Meer sportnieuws