COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

1382
COLUMN: Vanaken versus Verschaeren, een kwestie van nationaal belang

De interlandbreak stond voor onze Rode Duivels bijna echt gelijk aan vakantie, want tegen bescheiden tegenstanders als San Marino en Kazachstan moest het nummer één van de wereld niet bepaald tot het uiterste gaan. Gelukkig maakten enkele records de verplichte nummers nog enigszins interessant, met de steun ook van Roberto Martinez. De bondscoach deed met enkele onuitgegeven keuzes immers zijn best om voor wat extra verhaallijnen te zorgen, al werden die niet overal even juist geïnterpreteerd.


Zo mochten Hans Vanaken en Dennis Praet tegen respectievelijk San Marino en Kazachstan voor het eerst in de basis beginnen, waarmee de draaischijf van Club Brugge en ex-motor van Anderlecht eindelijk loon naar werken kregen. RSCA-fans zagen in dat eerste duel bovendien ook youngster Yari Verschaeren opnieuw invallen en onder het goedkeurend oog van de anciens vanaf elf meter zelfs meteen zijn rekening openen bij het nationale elftal. Een mooie blijk van solidariteit in de Duivelse spelersgroep die helaas in schril contrast stond met wat we op sociale media weer allemaal te lezen kregen, met de beide supportersclans van de twee meest succesvolle ploegen van het land in een jammerlijke hoofdrol.

NEDERLAND & SPANJE
Hoewel ook Praet af en toe in de debatten werd gesleurd zijn de overige protagonisten in dit verhaal van afgunst en tweedracht zaaien vooral Vanaken en Verschaeren. De ene is 27 jaar, regerend Gouden Schoen en zit momenteel aan de top van zijn kunnen, de andere oogt als 18-jarig toptalent nog heel wat onrijper maar geldt wel een van de toekomstige gezichten van het Belgisch voetbal. Twee figuren die in de komende jaren een instrumentele rol zullen vervullen bij de Rode Duivels, dus, maar die vorige week andermaal gedegradeerd werden tot 'Blauw-Zwart' versus 'Paars-Wit'. Een doodzonde, zeker als je ziet dat in landen als Nederland en Spanje – waar met Ajax tegen Feyenoord en Barcelona tegen Real Madrid toch ook enkele stevige vetes woeden – wel iedereen als één man achter Oranje of La Roja gaat staan.



Weinig Rotterdammers die vorig jaar zaten te hopen op een falende Matthijs de Ligt of Frenkie de Jong bij het nationale team, net zoals in Spanje vandaag tot in Madrid gehoopt wordt dat Barça-sensatie Ansu Fati de natie binnenkort weer naar grote hoogtes tilt. De fans van Club Brugge en Anderlecht gunnen mekaar echter in zulke mate het licht in de ogen niet, dat wat hen betreft heel België in schaduw gehuld mag worden vooraleer ze iemand van de tegenpartij willen zien uitblinken. Spijtig, want wanneer de Gouden Generatie helemaal uit gedarteld is zal er waarschijnlijk weer naar hen gekeken worden om hofleverancier voor de Rode Duivels te spelen. Als de teneur bij de twee grootste supportersgroepen van het land dan nog steeds dezelfde is belooft dat echter weinig goeds wat de massale steun voor die jongens betreft.

HET SCENARIO VAN DEFOUR
Wanneer een prima meedraaiende Vanaken bijna louter schertsend vernoemd wordt als meeloper tussen al het (ex-)Anderlecht-geweld stellen wij ons immers serieuze vragen, net zoals wanneer omgekeerd een scorende Verschaeren vooral nijd oproept bij landgenoten die in het weekend toevallig een andere ploeg steunen. Dat het duo de meningen verdeelt kunnen we zeker gezien hun concurrentie voor een plaatsje in de EK-selectie best begrijpen, maar die onderlinge strijd moet ook zijn grenzen kennen.

In 2017 werkten de Rode Duivels in Brugge een oefeninterland tegen Japan af en werd Steven Defour omwille van zijn Paars-Wit verleden telkens hij de bal beroerde op een fluitconcert getrakteerd. Achteraf bleek het een van de redenen dat de middenvelder vervroegd op internationaal pensioen ging. Laten we dit scenario in de toekomst dus liefst zoveel mogelijk vermijden en de clubkleuren even op kant schuiven wanneer spelers van de tegenpartij de nationale eer verdedigen, want per slot van rekening staat iedereen volgende zomer toch weer zij aan zij te supporteren. Niet voor Club Brugge, Anderlecht of een andere club. Wel voor België en onze Rode Duivels.

LEES OOK: Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Akkoord?

Meest recent

Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

10
10
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

11
11
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

93
93
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

415
415
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

258
258
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

330
330
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

356
356
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

40
40
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

110
110
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

115
115
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

476
476
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

197
197
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

187
187
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

135
135
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

161
161
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

109
109
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

274
274
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

657
657
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

60
60
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

229
229
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

153
153
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

133
133
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

211
211
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

130
130
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

51
51

Meer sportnieuws