Stoichkov komt met straf voorstel na racistisch incident: "Jarenlange ban"

door
Stoichkov komt met straf voorstel na racistisch incident:

De EK-kwalificatiematch tussen Bulgarije en Engeland werd maandagavond ontsierd door het racistische gedrag van de Bulgaarse supporters. Engelse spelers kregen oerwoudgeluiden naar het hoofd geslingerd en enkele Bulgaarse fans werden zelfs gespot terwijl ze een Nazi-groet brachten. Dat leverde dan ook heel wat verontwaardigde reacties op.


Vreemd genoeg staken ze in Bulgarije zelf aanvankelijk de kop in het zand. Bondscoach Krasimir Balakov ontkende eerst zelfs iets gehoord te hebben, al verontschuldigde hij zich ondertussen wel. De Bulgaarse legende Hristo Stoichkov, gewezen aanvaller van FC Barcelona, was echter flink aangedaan door de incidenten. De 53-jarige was als analist aanwezig op de Mexicaanse zender TUDN en barstte zelfs in tranen uit.

Stoichkov lanceerde ook een bijzonder opvallend voorstel om het racisme in Bulgarije te bestrijden. "Ze moeten het stadion sluiten, spelen voor gesloten deuren. Of zelfs nog harder. Zoals Engeland in het verleden zou er een jarenlange uitsluiting van internationale competitie moeten volgen (Engelse clubs werden door de UEFA verbannen van 1985 tot 1990 na het Heizeldrama, nvdr). Vijf jaar zonder mee te doen, dat zal hen wel kalmeren! Zowel voor de nationale ploeg als voor de clubs."

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

50
50
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

60
60
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

46
46
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

36
36
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

38
38
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

99
99
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

53
53
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

223
223
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

342
342
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

104
104
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

184
184
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

125
125
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

24
24
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

73
73
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

213
213
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

202
202
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

367
367
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

230
230
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

183
183
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

714
714
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

95
95
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

518
518
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

123
123

Meer sportnieuws