Vertenten mag hopen: "Als de KBVB die bewoordingen gebruikt..."

478 stemmen
Vertenten mag hopen:

Het onderzoek naar (financiële) wantoestanden in het Belgische voetbal is nog lang niet voorbij, maar heeft ondertussen al heel wat 'slachtoffers' geëist. Daarbij ook voormalig topscheidsrechter Bart Vertenten. Maar die legt zich niet zomaar neer bij zijn ontslag en heeft de tegenaanval inmiddels ingezet.


Vertenten was één van de betere refs in ons land, maar kwam ten val door ongeoorloofde contacten met de notoire makelaar en spilfiguur Dejan Veljkovic. Bovendien zou hij onterecht een penalty hebben gefloten tijdens Antwerp-Eupen, waar KV Mechelen voordeel zou hebben uitgehaald. Voor de KBVB waren dat voldoende redenen om hem te ontslaan. Maar zijn verdediging denkt daar anders over en gaat nu in de tegenaanval. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat Vertenten via zijn advocaat Hans Rieder een klacht heeft neergelegd tegen de KBVB bij de arbeidsrechtbank.

De verdediging vindt dat er onvoldoende 'dwingende redenen' waren voor zijn ontslag. Daarom wordt een schadevergoeding van maar liefst 130.000 euro geëist. Rieder vindt het overigens niet kunnen dat Sébastien Delferière, die in hetzelfde schuitje zat, gewoon op non-actief werd gezet. "Dit is onaanvaardbaar, aangezien bij de heer Sébastien Delferière wél sporen van omkoping werden gevonden", klinkt het. Men heeft het over een dubbele moraal bij de voetbalbond vermits vader Delferière zetelt in het uitvoerend comité.

UPDATE 16/10
Het Laatste Nieuws stelt dat vooral de concrete motivatie voor het ontslag hier ter discussie staat. Die zou inhouden dat de KBVB vond dat het "vertrouwen onherstelbaar geschonden is en de schijn gewekt dat de integriteit, onpartijdigheid en onafhankelijkheid van Vertenten is aangetast", een heikel punt volgens professor arbeidsrecht aan de Universiteit van Gent Patrick Humblet.

"Alles staat of valt met de formulering van de motivatie in de ontslagbrief", vertelt die aan het dagblad. "Dat is het enige waar de rechter zich op mag baseren. De KBVB moet duidelijk omschrijven waarom elke verdere professionele samenwerking definitief en onmogelijk is geworden. Geschonden vertrouwen lijkt me nogal vaag, het komt niet over als een sterk argument. Als de KBVB die bewoordingen gebruikt, dan vrees ik voor hun kansen."

LEES OOK: Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

🚀

Zal Vertenten in het gelijk gesteld worden?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

48
48
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

24
24
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

59
59
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

194
194
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

414
414
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

64
64
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

265
265
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

403
403
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

356
356
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

355
355
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

265
265
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

243
243
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

459
459
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

313
313
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

290
290
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

306
306
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

80
80
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

199
199
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

63
63
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

325
325
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws