Vertenten mag hopen: "Als de KBVB die bewoordingen gebruikt..."

478 stemmen
Vertenten mag hopen:

Het onderzoek naar (financiële) wantoestanden in het Belgische voetbal is nog lang niet voorbij, maar heeft ondertussen al heel wat 'slachtoffers' geëist. Daarbij ook voormalig topscheidsrechter Bart Vertenten. Maar die legt zich niet zomaar neer bij zijn ontslag en heeft de tegenaanval inmiddels ingezet.


Vertenten was één van de betere refs in ons land, maar kwam ten val door ongeoorloofde contacten met de notoire makelaar en spilfiguur Dejan Veljkovic. Bovendien zou hij onterecht een penalty hebben gefloten tijdens Antwerp-Eupen, waar KV Mechelen voordeel zou hebben uitgehaald. Voor de KBVB waren dat voldoende redenen om hem te ontslaan. Maar zijn verdediging denkt daar anders over en gaat nu in de tegenaanval. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat Vertenten via zijn advocaat Hans Rieder een klacht heeft neergelegd tegen de KBVB bij de arbeidsrechtbank.

De verdediging vindt dat er onvoldoende 'dwingende redenen' waren voor zijn ontslag. Daarom wordt een schadevergoeding van maar liefst 130.000 euro geëist. Rieder vindt het overigens niet kunnen dat Sébastien Delferière, die in hetzelfde schuitje zat, gewoon op non-actief werd gezet. "Dit is onaanvaardbaar, aangezien bij de heer Sébastien Delferière wél sporen van omkoping werden gevonden", klinkt het. Men heeft het over een dubbele moraal bij de voetbalbond vermits vader Delferière zetelt in het uitvoerend comité.

UPDATE 16/10
Het Laatste Nieuws stelt dat vooral de concrete motivatie voor het ontslag hier ter discussie staat. Die zou inhouden dat de KBVB vond dat het "vertrouwen onherstelbaar geschonden is en de schijn gewekt dat de integriteit, onpartijdigheid en onafhankelijkheid van Vertenten is aangetast", een heikel punt volgens professor arbeidsrecht aan de Universiteit van Gent Patrick Humblet.

"Alles staat of valt met de formulering van de motivatie in de ontslagbrief", vertelt die aan het dagblad. "Dat is het enige waar de rechter zich op mag baseren. De KBVB moet duidelijk omschrijven waarom elke verdere professionele samenwerking definitief en onmogelijk is geworden. Geschonden vertrouwen lijkt me nogal vaag, het komt niet over als een sterk argument. Als de KBVB die bewoordingen gebruikt, dan vrees ik voor hun kansen."

LEES OOK: Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

🚀

Zal Vertenten in het gelijk gesteld worden?

Meest recent

Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

1
1
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

49
49
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

79
79
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

37
37
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

124
124
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

544
544
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

232
232
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

160
160
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

179
179
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

307
307
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

296
296
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

62
62
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

263
263
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

333
333
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

443
443
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

222
222
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

346
346
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

192
192
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

164
164
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

347
347
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

328
328
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

142
142
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

107
107
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

667
667

Meer sportnieuws