Vertenten mag hopen: "Als de KBVB die bewoordingen gebruikt..."

478 stemmen
Vertenten mag hopen:

Het onderzoek naar (financiële) wantoestanden in het Belgische voetbal is nog lang niet voorbij, maar heeft ondertussen al heel wat 'slachtoffers' geëist. Daarbij ook voormalig topscheidsrechter Bart Vertenten. Maar die legt zich niet zomaar neer bij zijn ontslag en heeft de tegenaanval inmiddels ingezet.


Vertenten was één van de betere refs in ons land, maar kwam ten val door ongeoorloofde contacten met de notoire makelaar en spilfiguur Dejan Veljkovic. Bovendien zou hij onterecht een penalty hebben gefloten tijdens Antwerp-Eupen, waar KV Mechelen voordeel zou hebben uitgehaald. Voor de KBVB waren dat voldoende redenen om hem te ontslaan. Maar zijn verdediging denkt daar anders over en gaat nu in de tegenaanval. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat Vertenten via zijn advocaat Hans Rieder een klacht heeft neergelegd tegen de KBVB bij de arbeidsrechtbank.

De verdediging vindt dat er onvoldoende 'dwingende redenen' waren voor zijn ontslag. Daarom wordt een schadevergoeding van maar liefst 130.000 euro geëist. Rieder vindt het overigens niet kunnen dat Sébastien Delferière, die in hetzelfde schuitje zat, gewoon op non-actief werd gezet. "Dit is onaanvaardbaar, aangezien bij de heer Sébastien Delferière wél sporen van omkoping werden gevonden", klinkt het. Men heeft het over een dubbele moraal bij de voetbalbond vermits vader Delferière zetelt in het uitvoerend comité.

UPDATE 16/10
Het Laatste Nieuws stelt dat vooral de concrete motivatie voor het ontslag hier ter discussie staat. Die zou inhouden dat de KBVB vond dat het "vertrouwen onherstelbaar geschonden is en de schijn gewekt dat de integriteit, onpartijdigheid en onafhankelijkheid van Vertenten is aangetast", een heikel punt volgens professor arbeidsrecht aan de Universiteit van Gent Patrick Humblet.

"Alles staat of valt met de formulering van de motivatie in de ontslagbrief", vertelt die aan het dagblad. "Dat is het enige waar de rechter zich op mag baseren. De KBVB moet duidelijk omschrijven waarom elke verdere professionele samenwerking definitief en onmogelijk is geworden. Geschonden vertrouwen lijkt me nogal vaag, het komt niet over als een sterk argument. Als de KBVB die bewoordingen gebruikt, dan vrees ik voor hun kansen."

LEES OOK: Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

🚀

Zal Vertenten in het gelijk gesteld worden?

Meest recent

Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

147
147
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

65
65
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

512
512
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

470
470
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

169
169
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

76
76
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

71
71
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

232
232
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

322
322
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

397
397
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

118
118
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

423
423
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

181
181
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

163
163
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

475
475
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

188
188
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

654
654
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

67
67
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

138
138
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1602
1602
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

301
301
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

147
147
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

188
188
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

265
265
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

239
239

Meer sportnieuws