Vertenten mag hopen: "Als de KBVB die bewoordingen gebruikt..."

door
Vertenten mag hopen:

Het onderzoek naar (financiële) wantoestanden in het Belgische voetbal is nog lang niet voorbij, maar heeft ondertussen al heel wat 'slachtoffers' geëist. Daarbij ook voormalig topscheidsrechter Bart Vertenten. Maar die legt zich niet zomaar neer bij zijn ontslag en heeft de tegenaanval inmiddels ingezet.


Vertenten was één van de betere refs in ons land, maar kwam ten val door ongeoorloofde contacten met de notoire makelaar en spilfiguur Dejan Veljkovic. Bovendien zou hij onterecht een penalty hebben gefloten tijdens Antwerp-Eupen, waar KV Mechelen voordeel zou hebben uitgehaald. Voor de KBVB waren dat voldoende redenen om hem te ontslaan. Maar zijn verdediging denkt daar anders over en gaat nu in de tegenaanval. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat Vertenten via zijn advocaat Hans Rieder een klacht heeft neergelegd tegen de KBVB bij de arbeidsrechtbank.

De verdediging vindt dat er onvoldoende 'dwingende redenen' waren voor zijn ontslag. Daarom wordt een schadevergoeding van maar liefst 130.000 euro geëist. Rieder vindt het overigens niet kunnen dat Sébastien Delferière, die in hetzelfde schuitje zat, gewoon op non-actief werd gezet. "Dit is onaanvaardbaar, aangezien bij de heer Sébastien Delferière wél sporen van omkoping werden gevonden", klinkt het. Men heeft het over een dubbele moraal bij de voetbalbond vermits vader Delferière zetelt in het uitvoerend comité.

UPDATE 16/10
Het Laatste Nieuws stelt dat vooral de concrete motivatie voor het ontslag hier ter discussie staat. Die zou inhouden dat de KBVB vond dat het "vertrouwen onherstelbaar geschonden is en de schijn gewekt dat de integriteit, onpartijdigheid en onafhankelijkheid van Vertenten is aangetast", een heikel punt volgens professor arbeidsrecht aan de Universiteit van Gent Patrick Humblet.

"Alles staat of valt met de formulering van de motivatie in de ontslagbrief", vertelt die aan het dagblad. "Dat is het enige waar de rechter zich op mag baseren. De KBVB moet duidelijk omschrijven waarom elke verdere professionele samenwerking definitief en onmogelijk is geworden. Geschonden vertrouwen lijkt me nogal vaag, het komt niet over als een sterk argument. Als de KBVB die bewoordingen gebruikt, dan vrees ik voor hun kansen."

LEES OOK: "Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

🚀

Zal Vertenten in het gelijk gesteld worden?

Meest recent

Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

4
4
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

8
8
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

153
153
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

29
29
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

47
47
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

125
125
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

174
174
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

63
63
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

56
56
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

190
190
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

456
456
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

98
98
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

432
432
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

155
155
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

253
253
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

322
322
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149

Meer sportnieuws