Vertenten mag hopen: "Als de KBVB die bewoordingen gebruikt..."

478
Vertenten mag hopen:

Het onderzoek naar (financiële) wantoestanden in het Belgische voetbal is nog lang niet voorbij, maar heeft ondertussen al heel wat 'slachtoffers' geëist. Daarbij ook voormalig topscheidsrechter Bart Vertenten. Maar die legt zich niet zomaar neer bij zijn ontslag en heeft de tegenaanval inmiddels ingezet.


Vertenten was één van de betere refs in ons land, maar kwam ten val door ongeoorloofde contacten met de notoire makelaar en spilfiguur Dejan Veljkovic. Bovendien zou hij onterecht een penalty hebben gefloten tijdens Antwerp-Eupen, waar KV Mechelen voordeel zou hebben uitgehaald. Voor de KBVB waren dat voldoende redenen om hem te ontslaan. Maar zijn verdediging denkt daar anders over en gaat nu in de tegenaanval. Zo weet de krant Het Laatste Nieuws dat Vertenten via zijn advocaat Hans Rieder een klacht heeft neergelegd tegen de KBVB bij de arbeidsrechtbank.

De verdediging vindt dat er onvoldoende 'dwingende redenen' waren voor zijn ontslag. Daarom wordt een schadevergoeding van maar liefst 130.000 euro geëist. Rieder vindt het overigens niet kunnen dat Sébastien Delferière, die in hetzelfde schuitje zat, gewoon op non-actief werd gezet. "Dit is onaanvaardbaar, aangezien bij de heer Sébastien Delferière wél sporen van omkoping werden gevonden", klinkt het. Men heeft het over een dubbele moraal bij de voetbalbond vermits vader Delferière zetelt in het uitvoerend comité.

UPDATE 16/10
Het Laatste Nieuws stelt dat vooral de concrete motivatie voor het ontslag hier ter discussie staat. Die zou inhouden dat de KBVB vond dat het "vertrouwen onherstelbaar geschonden is en de schijn gewekt dat de integriteit, onpartijdigheid en onafhankelijkheid van Vertenten is aangetast", een heikel punt volgens professor arbeidsrecht aan de Universiteit van Gent Patrick Humblet.

"Alles staat of valt met de formulering van de motivatie in de ontslagbrief", vertelt die aan het dagblad. "Dat is het enige waar de rechter zich op mag baseren. De KBVB moet duidelijk omschrijven waarom elke verdere professionele samenwerking definitief en onmogelijk is geworden. Geschonden vertrouwen lijkt me nogal vaag, het komt niet over als een sterk argument. Als de KBVB die bewoordingen gebruikt, dan vrees ik voor hun kansen."

LEES OOK: Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

🚀

Zal Vertenten in het gelijk gesteld worden?

Meest recent

Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

89
89
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

34
34
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

104
104
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

38
38
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

102
102
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

53
53
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

156
156
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

269
269
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

65
65
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

256
256
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

170
170
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

188
188
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

217
217
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

185
185
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

104
104
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

116
116
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

276
276
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

123
123
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

463
463
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

54
54
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

75
75
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

548
548
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

168
168
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

81
81
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

84
84

Meer sportnieuws