Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

door
Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

Door het interlandvoetbal zal het drie weken hebben geduurd, maar voor de supporters van KRC Genk staat dit weekend de eerste verplaatsing sinds het debacle in Sint-Truiden op het programma. Met een bezoek aan Standard gaat het bovendien opnieuw om een geladen wedstrijd. Op de clubwebsite richtte de landskampioen zich woensdag dan ook met een "belangrijke mededeling" tot de eigen aanhang.


"Voetbal is een feest, voetbal is emotie! Soms laten de supporters zich echter meeslepen in gedragingen die de club en andere supporters schade toebrengen. Zo hanteert de Belgische Voetbalbond bijvoorbeeld een nultolerantie voor het gebruik van pyrotechnisch materiaal in voetbalstadions, iets waarvoor KRC Genk al herhaaldelijk is beboet. KRC Genk komt hierdoor in een negatief daglicht. Dergelijke gedragingen stroken niet met de normen en waarden waar KRC Genk voor staat", laat het bestuur van de Limburgers weten, om vervolgens over te gaan tot de maatregelen die getroffen zullen worden om dit soort situaties in de toekomst te vermijden.

"Naar aanleiding van het gedrag van bepaalde supporters en de stopzetting van de wedstrijd STVV-KRC hebben de directie en het bestuur, na talloze voorafgaande gesprekken, een samenkomst georganiseerd. Na overleg zijn een aantal afspraken gemaakt. Om te beginnen zullen er tijdens de eerstvolgende wedstrijd Standard-KRC geen vuurpijlen worden aangestoken. De sfeergroepen zullen er zelf intern op toezien dat de gemaakte afspraken worden gerespecteerd. De club heeft aangegeven dat nieuwe problemen aanleiding zullen geven tot corrigerende maatregelen vanuit de club, onder meer op vlak van het aantal tickets voor uitwedstrijden."

LEES OOK: 'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

Zijn deze maatregelen voldoende?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

77
77
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

229
229
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

51
51
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

77
77
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

59
59
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

503
503
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

109
109
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

171
171
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

187
187
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

54
54
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

422
422
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

424
424
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

246
246
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

564
564
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

106
106
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

733
733
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

400
400
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

585
585

Meer sportnieuws