Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

door
Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

Door het interlandvoetbal zal het drie weken hebben geduurd, maar voor de supporters van KRC Genk staat dit weekend de eerste verplaatsing sinds het debacle in Sint-Truiden op het programma. Met een bezoek aan Standard gaat het bovendien opnieuw om een geladen wedstrijd. Op de clubwebsite richtte de landskampioen zich woensdag dan ook met een "belangrijke mededeling" tot de eigen aanhang.


"Voetbal is een feest, voetbal is emotie! Soms laten de supporters zich echter meeslepen in gedragingen die de club en andere supporters schade toebrengen. Zo hanteert de Belgische Voetbalbond bijvoorbeeld een nultolerantie voor het gebruik van pyrotechnisch materiaal in voetbalstadions, iets waarvoor KRC Genk al herhaaldelijk is beboet. KRC Genk komt hierdoor in een negatief daglicht. Dergelijke gedragingen stroken niet met de normen en waarden waar KRC Genk voor staat", laat het bestuur van de Limburgers weten, om vervolgens over te gaan tot de maatregelen die getroffen zullen worden om dit soort situaties in de toekomst te vermijden.

"Naar aanleiding van het gedrag van bepaalde supporters en de stopzetting van de wedstrijd STVV-KRC hebben de directie en het bestuur, na talloze voorafgaande gesprekken, een samenkomst georganiseerd. Na overleg zijn een aantal afspraken gemaakt. Om te beginnen zullen er tijdens de eerstvolgende wedstrijd Standard-KRC geen vuurpijlen worden aangestoken. De sfeergroepen zullen er zelf intern op toezien dat de gemaakte afspraken worden gerespecteerd. De club heeft aangegeven dat nieuwe problemen aanleiding zullen geven tot corrigerende maatregelen vanuit de club, onder meer op vlak van het aantal tickets voor uitwedstrijden."

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Zijn deze maatregelen voldoende?

Meest recent

Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

18
18
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

76
76
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

173
173
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

160
160
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

223
223
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

312
312
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

480
480
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

225
225
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

277
277
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

320
320
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

153
153
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

386
386
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

253
253
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

346
346
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

639
639
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

446
446
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

149
149
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

171
171
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

887
887
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

381
381
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

83
83
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

359
359
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

625
625

Meer sportnieuws