Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

door
Genk neemt maatregelen tegen eigen supporters

Door het interlandvoetbal zal het drie weken hebben geduurd, maar voor de supporters van KRC Genk staat dit weekend de eerste verplaatsing sinds het debacle in Sint-Truiden op het programma. Met een bezoek aan Standard gaat het bovendien opnieuw om een geladen wedstrijd. Op de clubwebsite richtte de landskampioen zich woensdag dan ook met een "belangrijke mededeling" tot de eigen aanhang.


"Voetbal is een feest, voetbal is emotie! Soms laten de supporters zich echter meeslepen in gedragingen die de club en andere supporters schade toebrengen. Zo hanteert de Belgische Voetbalbond bijvoorbeeld een nultolerantie voor het gebruik van pyrotechnisch materiaal in voetbalstadions, iets waarvoor KRC Genk al herhaaldelijk is beboet. KRC Genk komt hierdoor in een negatief daglicht. Dergelijke gedragingen stroken niet met de normen en waarden waar KRC Genk voor staat", laat het bestuur van de Limburgers weten, om vervolgens over te gaan tot de maatregelen die getroffen zullen worden om dit soort situaties in de toekomst te vermijden.

"Naar aanleiding van het gedrag van bepaalde supporters en de stopzetting van de wedstrijd STVV-KRC hebben de directie en het bestuur, na talloze voorafgaande gesprekken, een samenkomst georganiseerd. Na overleg zijn een aantal afspraken gemaakt. Om te beginnen zullen er tijdens de eerstvolgende wedstrijd Standard-KRC geen vuurpijlen worden aangestoken. De sfeergroepen zullen er zelf intern op toezien dat de gemaakte afspraken worden gerespecteerd. De club heeft aangegeven dat nieuwe problemen aanleiding zullen geven tot corrigerende maatregelen vanuit de club, onder meer op vlak van het aantal tickets voor uitwedstrijden."

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Zijn deze maatregelen voldoende?

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

29
29
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

12
12
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

31
31
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

156
156
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

226
226
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

41
41
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

132
132
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

110
110
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

68
68
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

260
260
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

45
45
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

219
219
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

286
286
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

273
273
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

652
652
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

521
521
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

230
230

Meer sportnieuws